שלום

yelly

New member
../images/Emo9.gif שלום

אני שוקלת כבר זמן מה לקחת קורסים בפתוחה. כרגע אני לפני גיוס ושוקלת להתחיל ללמוד בקיץ, לאחר שאדע באיזה מקום בארץ אשרת. ובכל מקרה רציתי לדעת האם ניתן ללמוד יחסים בין לאומיים (יחב"ל) בפתוחה? המון תודה מראש! יעל

Molly Whuppie

New member
יחב"ל

יש תואר במדעי המדינה ויחב"ל, וקורס טוב על מבוא ליחב"ל שאפשר לקחת בתור התרשמות.תוכלי לבדוק פרטים נוספים באתר האו"פ

yelly

New member
תודה!

ועוד שאלה קטנה: האם ניתן לשלב סוציולוגיה ויחב"ל? שוב המון תודה!

קובי2003

New member
כן, אולם את פירוט הקורסים ......

תוכלי לדעת רק על ידי פגישה עם יועץ כי לדעתי המסלול הזו הוא ייחודי .

yelly

New member
תודה!

ועוד משהו קטנטן אחרון - מבטיחה :) סמסטר קיץ- מתי הוא מתחיל? וממתי עד מתי אפשר להירשם? המון תודה!

Molly Whuppie

New member
סמסטר קיץ

מתחיל בשבוע השני של יולי. וההרשמה היא בין סוף מרץ לסוף מאי. עם זאת, לא מומלץ להתחיל מסלול כמו שלך בקיץ. יש מספר מצומצם של קורסים שנפתחים בקיץ משום שהסמסטר קצר מאד (חודשיים במקום 3.5) ולכן הלימודים אינטנסיביים יותר. עדיף לחכות עד ספטמבר ולהתחיל בסמסטר א' כמו שצריך. מצטרפת להמלצה של קובי לגבי ייעוץ אקדמי.

yelly

New member
תודה!

הסמסטר שלאחר מכן מתחיל בספטמבר, לא באוקטובר? וכן הייתי בייעוץ בעבר, אבל אז החלטתי לדחות אז הלימודים...ועכשיו החלטתי לשנות קצת את התחום.. אוקיי , כנראה שבאמת אחכה לספטמבר זה גם יתן אוויר לנשימה קצת ולהתאפס על עצמי מהרגע שאתגייס.. שוב המון תודה!

Molly Whuppie

New member
לגבי מועד פתיחת הסמסטר

בעיקרון הוא מתחיל באמצע ספטמבר, אבל אם אני לא טועה, מישהו או מישהי כאן כתבו לפני כמה חודשים שהוא יפתח דווקא בסוף אוקטובר, אחרי החגים, יחד עם שאר האוניברסיטאות. כך שאני לא בטוחה ב-100%. וכן, חכי עד שתגיעי לבסיס. בזמן הטירונות/קורס אין זמן לכלום בכל מקרה, תראי איפה את משרתת, מי המפקדים וכו'. הם לא צריכים לאשר לך לימודים, אבל כן צריכים לאשר יציאה מוקדמת כדי להגיע לשיעור (במקרה וזה רלוונטי). בהצלחה.

yuvalmadar

New member
הזיזו מעט את לוח הזמנים,

הסמסטר יתחיל רק ב30 באוקטובר!
(לפי לוח השנה שנשלח לנו) (זה אומר שנצטרך ללמוד את אותו החומר בשלוש חמישיות מהזמן או שידחו גם את סיום הסמסטר?)

Blade2

New member
אם יידחו את הסיום זה דווקא טוב לנו

אם סיום הסמסטר יידחה, זה דווקא טוב לנו, התיכוניסטים, מפני שזה מרחיק את המבחנים באו"פ מהבגרויות.

Blade2

New member
אבל הסמסטר תמיד היה נגמר לפני

ספטמבר, סמסטר הקיץ נגמר בספטמבר בערך...

Molly Whuppie

New member
שינו את זה

אני לא בטוחה שזה יותר טוב, כי לפחות היה לנו את החגים להתחיל את ממ"ן 11, אבל בשנה שעברה למשל הממ"נים הראשונים היו לשבועיים-חודש אחרי החגים, כך שהם לא ממש עזרו. מה גם שהמרווח בין כל ממ"ן יתקצר (מצד שני, הבנתי שבגלל הקיצוצים, מורידים חלק מהממ"נים). אבל לפחות לא יהיה מרווח של 3 שבועות בין השיעור הראשון לשני. כל עוד ישלחו את הספרים מוקדם, זה יהיה בסדר. כך נוכל לעבור על החומר בנחת לפני שהסמסטר מתחיל. (אגב, כל הספרים שלי נשלחו אתמול והיום).

Blade2

New member
אה, דיברתם על הסמסטר הראשון.. :)

אני קצת מבולבל... טוב נו, מותר לי, זה מההתרגשות לקראת המבחן. אגב, בהצלחה לכל מי שנבחן היום!

yuvalmadar

New member
מזל"ט! ../images/Emo13.gif

אני קיבלתי חבילה אחת היום...
(מבני נתונים - כשפתחתי בהתחלה חשבתי שקיבלתי 3 ספרים - למה חוברת הממ"נים כל כך עבה?! :-S)

yuvalmadar

New member
הסמינריונים הם קורסים שנתיים?

(ונגמרים בסוף סמסטר הקיץ?)

Molly Whuppie

New member
ממש לא

עבודה סמינריונית עושים בקורס מתקדם (שאפשר לעשות בו עבודה, כתוב בידיעון ליד פירוט כל קורס. אפשר לעשות בכמעט כולם במדעי החברה/רוח לפחות). לצורך העניין, לקחתי 3 מתקדמים בסמסטר הבא, אני אבחר 2 מתוכם שמעניינים יותר, ואכתוב את העבודות בהן. לרוב מומלץ לפצל את העבודות ולא לעשות אותן ביחד, אבל אני החלטתי אחרת. כך או כך, לומדים את הקורס, מגישים ממ"נים ועושים בחינה, ורק אחרי שמקבלים ציון (עובר כמובן) אפשר להגיש בקשה לעבודה בקורס זה. אם המרכז/ת מאשר/ת, מצמידים לך מנחה מלווה ומתחילים לעבוד. יש לך 6 חודשים לכתוב את העבודה, כך שאין קשר לזמן בשנה. בשבילי זה יותר נוח לעשות אותן בקיץ כי יש פחות לחץ בעבודה (אז אפשר לקחת יותר ימי חופש) ויש לי רק קורס אחד בקיץ. מה גם שהמרווח עד תחילת הסמסטר הבא הרבה יותר גדול.

Molly Whuppie

New member
תיאלצי לחפש באתר האו"פ

אף אחד כאן לא לומד את המסלול, כל הפרטים באתר.

למעלה