זהו אינו פורום לייעוץ משפטי!

המומה3

New member
שאלה למומחה בתחום חוקי הבנייה

במהלך בניית בית פרטי הסתבר כעת, לאחר יציקת הרצפה, כי גובה הרצפה גבוה בכ- 40 ס"מ ממה שרשום בתוכניות הבנייה המאושרות. מבחינתי אין לי בעייה להשאר עם גובה זה, וגם עם תוספת גובה זו המבנה לא אמור לחרוג מ- 8.5מ' גובה מרבי המותר לפי התב"ע, אבל אני לא יודעת מה יכולות להיות ההשלכות על קבלת טופס 4 או כל השלכה חוקית אחרת. בענף הבנייה טוענים שזה במסגרת הסטיות המקובלות, אבל אני עדיין לא ישנה בלילות... מדובר ביישוב קהילתי, בו יש תקנון בנייה פנימי, ובועדה מקומית לתכנון ובנייה. אודה לקבלת "צפירת ארגעה" ממישהו שמבין בהיבט החוקי של זה: - מה מומלץ לעשות כעת? - האם וכיצד זה יכול לרדוף אותי מבחינה חוקית? - האם יש דוגמאות דומות מהן ניתן ללמוד? המון תודה, ההמומה.

Avriri

New member
ייבוא תרופה פסיכוטרופית והחוק

חברים שלום, האם -- בייבוא תרופה פסיכוטרופית שאינה בפקודת הסמים (כמו ריטלין ו-אדרל) סדר הדברים חייב להיות : טופס 29ג + בית מרקחת שיודע איך, יסכים ויטרח לייבא + ספק בחו"ל (עניינו של בית המרקחת כמובן) או שאם מצאתי Online-Pharmacy *מהיימנה* שלא דורשת מרשם, את רשויות המכס לא באמת מעניין ו/או אין להם את היכולת לבדוק איך בדיוק הושגה התרופה בצד השני של העולם (או רק באירופה)..... כך שבעצם אולי מותר להזמין בעצמי את התרופה בדואר לישראל כשטופס 29ג ישמש כעין מרשם בינ"ל.

SiteMap

New member
התנהלות תלונה

גם אם לא בדיוק נושא הפורום הזה, אשמח ללמוד מנסיונכם, במידה וקיים. לפני יעוץ עם עו"ד, אשמח לדעת קווים כללים ולא מחייבים כמובן :
רבה מראש
1. במידה ומוגשת נגדי תלונה במשטרה בנושא מסויים, לצורך העניין - הטרדה, ולי לא מספיק רק להסביר למשטרה מדוע לתלונה אין ידיים ואין רגליים, אלא אני מעוניין להגיש תלונה נגדית, לצורך העניין - בגין סחיטה, אשר כחלק מהסחיטה, הוגשה נגדי תלונה בגין הטרדה. האם יש פרוצדורה מסויימת, או פשוט לגשת בזמני החופשי למשטרה, להגיש תלונה באופן רגיל ? 2. במידה ואני אכן מגיש תלונה נגדית (בגין סחיטה), אני רוצה לצרף אליה גם את הנושא שהתלונה שהוגשה נגדי, מפוברקת, סתם מתוך סקרנות, מה הסעיף/ניסוח המשפטי של העילה הזו ? (תלונת סרק ? הטרדה ?) 3. במקביל, ברצוני להגיש תביעה אזרחית לבית משפט לתביעות קטנות בגין סחיטה, תביעה שבה אוכיח (בגיבוי מסמכים) את הסחיטה, ואתבע את הכסף שנלקח ממני חזרה. האם בית משפט לתביעות קטנות דן בנושאים הללו ? 4. בנוסף לכסף שאותו אתבע חזרה, אני יודע שבית המשפט לתביעות קטנות אינו שש לפסוק ם פיצוי בגין עגמת נפש, אך בכל זאת, אם לא אבקש - בטוח לא אקבל, ואם אבקש - אולי אקבל
כיצד ניתן בכלל לנסות לכמת את עוגמת הנפש ? (לא מדובר בהפסד ימי עבודה או משהו חומרי אחר שניתן לכמת). 5. האם עדיף קודם להגיש תלונה ואז תביעה אזרחית או להיפך ? ובאופן כללי - האם יש משהו חשוב שכדאי לדעת ?

yuliyuli1

New member
סגירת חניה בבית משותף

כאשר יש חניה פרטית בבית משותף, ולחניה 3 קירות, האם יש צורך באישורים כדי לסגור את החניה בתריס גלילה? המתווך אמר לי שאין שום חוק שאומר שצריך אישור לסגור כך את החניה. האם זה נכון? אם יש צורך באישורים האם תוכלו להפנות אותי לחוק שאומר זאת?

barakvi

New member
צריך עזרה ! עסקה לא חוקית בכרטיס אשראי

האם אפשר לתבוע את חברת האשריי ? בן משפחה ביצע עסקה בכרטיס של משהו אחר מהמשפחה פורנטלית מול לקוח(עסק) בסכום של 8200 שקלים ללא הצגת ת.ז של בעל הכרטיס וללא אישורו של בעל הכרטיס . חברת האשריי אישרה את העסקה ובנוסף העסקה אושרה למרות שבעל הכרטיס יכול היה לבצע עסקה רק עד 4000 שקלים לחודש במסגרת שנקבע לא .לבעל הכטיס ניגרם נזק כבד וסכום העסקה נימשך מהבנק דבר שגרם לא לחריגת מיסגרת והחזר הוראות קבע .חברת האשראי סירבה לביטול העסקה לאחר שבעל הכרטיס גילה כי בוצע העסקה ומסרבת לקחת חלק . אפשר לענות לי פה וגם למייל הפרטי [email protected] תודה

ברשותכם, שאלה.

מה הדין בישראל של הנפת דגל של הרשות הפלסטינית ? בג"צ קבע בדחותו עתירה בעניין חוק האזרחות, שאזרח רשות עוינת הנישא לאזרח ישראלי, אינו זכאי להתאזרח בישראל מתוקף "איחוד משפחות" כנהוג לגבי אזרח של מדינה שאינה עוינת. הרשות הפלסטינית הוגדרה לצורך זה כרשות עוינת. האם כלל זה אינו תופס לעניין הנפת דגל של הרשות הפלסטינית ? ידוע לכל, שהנפת דגל הרשות הפלסטינית, מתבצעת לרוב כהתרסה נגד ריבונות המדינה, כאילו אומרים אותם מניפים, אנו לא מכירים בדגל המדינה ובסמליה ויש לנו סמלים משלנו. אודה מראש לתשובה.

Benii25

New member
אני בחור רווק ורוצה

לקחת משכנתא לקניית דירה. ונגיד אחרי זה התחתנתי והיה וחס ושלום אחרי תקופה התגרשתי, האם לגרושתי יש חלק בדירה.?

aichelim

New member
זכות צד חיצוני להליך לבקש ביטול פסק דין

שלום, אני סטודנט לתואר ראשון ונתקלתי בקייס שאני לא מצליח לפתור, אודה למי שיוכל לעזור לי ולו רק בראשי נושאים או בהכוונה. המדובר באדם שנשפט בהליך פלילי, בו היה צריך ע"פ החוק להיות מיוצג ע"י עו"ד- אך לא יוצג, ע"פ החלטת ביהמ"ש נשלל רשיון הנהיגה שלו. לאחר 4 שנים הוא נהג ללא רשיון ופגע באדם, אותו אדם רוצה לבקש את ביטול פסק הדין הפלילי- איך הוא יכול לעשות את זה הרי הוא לא צד להליך הפלילי?!!! אודה לכל תשובה!

שלום רב-אודה לעצה דחופה ../images/Emo40.gif../images/Emo70.gif

אבא של בעלה של חברתי נפטר לפני חודש וחצי ממחלת הסרטן.לנ"ל היתה פוליסת ביטוח חיים למקרה מוות (ריסק).במקרה מוות,הפוליסה שנרשמה בה מוטבים-נפדית לאחר המקרה וסכום הביטוח עובר למשפחה. הנ"ל לצערנו נפטר והפוליסה נפדתה אוטומטית לבני המשפחה.עקב סכסוך משפחתי,נודע לבעלה של חברתי (שיש לו 2 אחים נוספים),שהכספים הועברו אל האם+הבן הצעיר ללא שיתוף 2 האחים האחרים.האם ובנה לקחו עמם את האב שנפטר,ימים ספורים לפני מותו והחתימו אותו על מסמך כי הכספים יועברו אליה+אל בנה ללא ידיעת 2 האחים הנוספים. הכספים אכן הועברו אליהם. האם ניתן לעשות משהו בנידון?האם עו"ד יכול לעשות משהו?בעלה של חברתי זועם על עצם העיקרון. אודה לעזרה תודה

michael48

New member
יש אור בקצה המנהרה

מכתב אחד מעורך דין שמבין עניין יפתור את הבעיה ב- 95 % !!

למעלה