זהו אינו פורום לייעוץ משפטי!

שאלה דחופה להיום!!

שלום, אני רוצה לבדוק משהו עבור חבר, לפני שהוא הולך היום לפגישה עם המנהל בנק שלו. זה המקרה פחות או יותר: יש לו חשבון בנק, בבנק אוצר החייל, עם פק"מים גדולים (6 ספרות) שהוא סגר אותם ממזמן לתקופה של כשנתיים( שנגמרת ב 7.09 ) ולקראת נסיעה לחו"ל הוא דיבר עם הבנק לפני כחודש וחצי כדי לפתוח את אחד מהם על מנת להשתמש בכסף, בעיקרון כל 8 לחודש אמרו לו שיש נק' יציאה וזה היה אמור להשתחרר ב 8.10, ובחודש האחרון בגלל החגים וכל מיני דברים כאלה הוא לא בדק שהשתחרר לו הפק"מ ולמעשה הוא לא השתחרר. הוא הלך לבדוק בבנק למה והפקידה אמרה לו שניסו לתפוס אותו לפני חודש אבל הוא היה בממתינה, ומאז לא התקשרו אליו והשבוע הוא טס לחו"ל ובגלל הסיפור הזה יש לו כרגע בעיה של נזילות כספית. השאלה אם יש פה איזה רשלנות בנקאית (נקרא לזה) או איזה חוק שאפשר להגיד לבנק שהם לא קיימו, בזה שלא דאגו לידע את הלקוח וגם שאמרו לו בהתחלה שהוא יכול לפתוח את הפקמ ב 8.10 ולא רק בהזדמנויות אחרות, ובכך "לאיים" עליהם היום בפגישה עם מנהל הסניף כדי שכן יפתחו את הפק"מ שבהתחלה אמרו שאין בעיה לפתוח, כי כרגע הפקידה אמרה שאם פותחים את הפק"מ לפני הזמן אז משלמים קנס של 10% (וזה יוצא הרבה כסף- מתנה לבנק) אמנם גם הוא לא הכי בסדר שלא בדק את זה יותר מראש, אבל גם הבנק לא כי היו אמורים ליידע אותו בדברים כאלה לא? וגם לא אמור להיות לו איזה יחס מועדף עם יתרות כאלה? וגם כל טיפ או עצה אחרים מה לעשות במקרה הזה יתקבלו בברכה!

bluewolfy

New member
צריך יעוץ בקשר לבעיה עם חברת פלאפון :

שלום אני חייב יעוץ, חסר עצות בבקשה : שבוע שעבר לערך יום שלישי, היתי בחברת פלאפון שבעין המפרץ, היתי מעוניין במכשיר סלולארי אך לא היתי סגור על איזה , אמרו לי שאני יכול לקחת ולהתחרט עד 24 שעות אחרי, כמו כן כעבור 4 שעות הגעתי בחזרה למקום כאשר ברצוני לבטל את העסקה, לתדהמתי הם לא הסכימו לבטל ואמרו לי שעד 24 שעות אפשר להחליף עסקה ולא לבטל , כמו כן , אני לא חתמתי על שום חוזה כל שהוא (כנראה שנותנת השירות לא שמה לב) ואמרתי להם את זה , הם אמרו שהם יבדקו ויחזרו אליי, הם בדקו ובאמת גילו שלא חתמתי , אך הם אמרו שלאחר התיעצות עם הלשכה המשפטית שלהם , עדיין הם יכולים לחייב אותי בעסקה, היום הם התקשרו ומשום מה הם אומרים שאני חתמתי, מה שאני מפחד זה שהם זייפו את החתימה שלי כי אני בוודאות לא חתמתי ,מה אני יכול לעשות בנידון אם בכלל, תודה לעונים ..

sulika1

New member
דרוש עורך דין תותח ורציני לתביעה גדולה

שלום שמי שולמית אני ועוד מאות אם לא אלפי אנשים מחוייבים מידי חודש עי חברות הסלולר בכ40-6- שח לחודש עבור שרות לחברה חיצונית כך טוענים בחברות הסלולרי ללא ידיעתינו וללא חתימתינו כשפניתי לאורנג הם אמרו שאינם מטפלים בזה ואני צריכה לבד להתקשר לחברה לברר ולטל בנושא מה שאן עשיתי משיחות שערכתי עם עשרות אנשים שמפורסמים בשרות שנקרא המושיע שהציג עצמו בפנינו כשרות ללא תשלום ואחרי חודש מחייב אותנו בסכומים הנל ללא ידיעתינו בודאות! אני מציינת שוב שאף אחד מאיתנו לא חתם על שום מסמך ובטח ובטח שלא נתן הסכמה בטלפון בודאות! עשיתי שיחות לעשרות אנשים וכולם טענו שאכן הם מחוייבים בסכומים הנל אי מחפשת עורך דין תותח ורציני שיסכים וירצה לקחת תביעה זו עליו גם אם יש עלויות אנא צרו עימי קשר [email protected]

bluewolfy

New member
תביעה נגד פלאפון

שלום אני חייב יעוץ, חסר עצות בבקשה : שבוע שעבר לערך יום שלישי, היתי בחברת פלאפון שבעין המפרץ, היתי מעוניין במכשיר סלולארי אך לא היתי סגור על איזה , אמרו לי שאני יכול לקחת ולהתחרט עד 24 שעות אחרי, כמו כן כעבור 4 שעות הגעתי בחזרה למקום כאשר ברצוני לבטל את העסקה, לתדהמתי הם לא הסכימו לבטל ואמרו לי שעד 24 שעות אפשר להחליף עסקה ולא לבטל , כמו כן , אני לא חתמתי על שום חוזה כל שהוא (כנראה שנותנת השירות לא שמה לב) ואמרתי להם את זה , הם אמרו שהם יבדקו ויחזרו אליי, הם בדקו ובאמת גילו שלא חתמתי , אך הם אמרו שלאחר התיעצות עם הלשכה המשפטית שלהם , עדיין הם יכולים לחייב אותי בעסקה, היום הם התקשרו ומשום מה הם אומרים שאני חתמתי, מה שאני מפחד זה שהם זייפו את החתימה שלי כי אני בוודאות לא חתמתי ,מה אני יכול לעשות בנידון אם בכלל, תודה לעונים ..

calila

New member
אני בדילמה - זקוקה לעזרה דחופה -היתר בנייה

קיבלתי היתר בנייה ביישוב בגליל המערבי (מועצה איזורית משגב), הקבלן בונה לפי ההיתר היום הגיעו אליו מזכיר הישוב ומנהל הישוב וטענו שהקבלן לא יכול להמשיך הגבהה של קיר תומך לפי ההיתר הקבלן אמר שהישוב אישור את ההגבהה (ועדת בינוי) וכן הועדה המקומית אישרה אף היא ובהתאם יצאו ההיתרים מזכיר הישוב אמר שזה נכון שהישוב אישר אבל זה אושר בטעות והם לא רוצים שהקיר יוגבה השאלה מה הזכויות שלי? האם אני יכולה להתעלם מהבקשה הלא פורמלית של מזכיר הישוב ולהמשיך לבנות לפי ההיתר שלי? האם לישוב יש זכות לשנות החלטות הקשורות בגובה הבית לאחר שהם אושרו והיתרים הוצאו? מה עושים עכשיו?

zzebra

New member
שאלה לגבי חוק הפיצויים

שלום לכולם, אני לא יודעת אם זה המקום הנכון לשאול- ולאם לא, אשמח אם תפנו אותי למקום הנכון. רציתי לשאול אם מישהו יכול לתת הסבר על החוק החדש בנוגע לפיצויים. הבנתי שהחוק החדש אומר שאין הבדל בין התפטרות לפיטורין מבחינת פיצויים. האם זה נכון? אשמח אם תוכלו להסביר בקצרה את החוק. תודה רבה מראש! קרן.

../images/Emo70.gifזהו אינו פורום לייעוץ משפטי!../images/Emo70.gif

לשאלות / בקשות - נא פנו לפורומים אחרים תחת "קישורים". בהצלחה.

alti26

New member
סוגיה מעניינת אשמח לתגובות

סיפורו לי סיפור מוזר אדם מסויים התחיל לעבוד כנהג במקום מסויים כבר שנה תחת הסכם בעלפה בלבד תמוהה אבל בוצע . בחודש האחרון כנראה היה סכסוך בין המעסיק לאותו אדם המעסיק לא שילם לו כסף ודבר יותר תמוהה נקנה רכב משותף בינהם שנרשם על שם אותו פונה הרכב אצל המעסיק ומבוצעות בו עבירות תנועה רבות הנרשמות על שמו של אותו פונה .בעייה די חשובה נוספת היא כי מדובר בבחור צעיר דרום אמריקאי שדובר רק ספרדית והוא קשה יום מה עליו לעשות

michael48

New member
המרצת פתיחה

יש להגיש בקשה לסעד הצהרתי בהמרצת פתיחה שיצהיר כי הרכב לא שייך לו ולכן אין הוא חב בקנסות / בעבירות המבוצעות בו.

אילתית30

New member
עזרה ../images/Emo206.gif

יש לי ידיד ששוכר דירה בחוזה רשום שהשכירות עד 05/09 . אותו ידיד רוצה לעזוב לדירה אחרת אך בחוזה לא רשום כלום על עזיבה לפני הזמן. האם בעל הדירה יכול לחייב אותו לגור בדירה עד 5/09 ? אפשר להודיע חודש מראש ולעזוב למרות שלא רשום סעיף כזה בחוזה? תודה מראש על עזרתכם יום טוב

tHEsATLAN

New member
שאלת תם

לפני כחודש התחלתי לעבוד במוקד כלשהו ליד ביתי. כאשר הגעתי לראיון והתקבלתי חתמתי על טופס בו אני מאשר כי אם אתפטר מהתפקיד לפני סיום שנה, לא אקבל כסף על החפיפה. מסיבות כלשהן נאלצתי לעזוב את עבודתי, כאשר בחודש הראשון קיבלתי משכורת על סך 8 שעות עבודה ואילו עכשיו אומר לי הבעלים כי לא רק שלא אקבל משכורת, אצטרך לתת משמרת נוספת כדי להחזיר על המשכורת של חודש שעבר האם זה חוקי? שאעבוד כהחזר? בנוסף האם למרות כל זאת הוא צריך לשלם לי ביטוח לאומי או לא? אשמח לקבל תשובה תודה

ערן754

New member
הי לכולם בבקשה

יש לי בעיה אני אזרח רגיל נשוי ואב מאושר ומשומ מה החליט מישהו שעקבתי אחרי חברה שלו ומאז הוא מטריד אותי ואני לא יודע איך הוא השיג פרטים שלי והכל השאלה איך אני יכול להתגונן מפניו חשוב לצין שאנני רוצה לערב משטרה שאז הענין יגלוש לאשתי ואצליח זה ברור אבל גם אתלכלך זה ברור בבקשה עזרו לי אני כמו משוגע

בלונד19

New member
שאלה בבקשה

אני מעוניין לבקר ידיד שיושב בבית סוהר ואמרו לי שאפשר להכנס לביקור רק אם יש לי עבר נקי. העניין שאני לפני כשנה הואשמתי בנסיון גניבה נחקרתי על זה אז פעם אחת ולכאורה זהו. מאז לא דיברו איתי על זה האם זה נקרא שאני נקי?? האם אני יכול לבקר את הידיד שלי בבית סוהר? הוא יושב על סמים אם זה משנה. ועוד שאלה אני יכול להוציא תעודת יושר?? תודה.

uniqe21

New member
ביטול עיסקה בחברת אינטנרט

שלום רב. נוצרה לי בעיה בעת ביטול/ניתוק מהשירות מחברת אינטרנט. התחברתי לשירות שלהם לפני כ-7 ימים, ליתר הדיוק ב-16.11 וכבר אז קיבלתי שם משתמש וסיסמא. בפועל התחלתי להשתמש בשירות שלהם רק אתמול ב-23.11, אני יודעת שזאת בעצם הבעיה שלי שמשכתי זמן ... בכל מקרה, רק אתמול נודע לי שהתחייבות עם חברה הקודמת טרם הסתיימה ואני מחוייבת לה לעוד חצי שנה לפחות. ביררתי שיש חוק להגנת הצרכן שקובע את הדבר הבא: עיסקת רוכלות "מאחר ומדובר בשיטת מכירה הנחשבת ל"אגרסיבית", בה לא אתה הצרכן ביקשת לרכוש מוצר או שרות אלא הגיעו אליך ומביאים אותך, לעיתים בדרכי שכנוע מתוחכמות ומפתות, לביצוע העיסקה, מגן עליך החוק ע"י אפשרות ביטול נוחה של העיסקה וזאת בתוך 14 יום מיום קבלת המוצר, או כאשר מדובר בקבלת שרות, 14 יום מיום עשיית ההסכם, אם טרם הוחל בקבלת השרות. משבוטלה העיסקה על הרוכל להשיב לצרכן את מה שקיבל לפי ההסכם והצרכן יחזיר לרוכל את המוצר, אולם אם חלה הרעה משמעותית במצב המוצר רשאי הרוכל לנכות ממה שקיבל את הסכום שבו פחת ערך המוצר המשומש." התקשרתי לאותה חברה שהתחברתי אליה לפני כמה ימים ונאמר י שהאפשרות של ביטול עיסקה גורפת אחריה דמי יציאה, לשאלתי כמה זה יעלה לי , נענתה תשובה הבא: "דמי יציאה זה בעצם התשלום החודשי אליו התחייבת לתקופה של התחייבות." ואין עם מי לדבר, ביקשתי לדבר עם מנהל או מישהו בכיר ואין אי אפשר להגיע אליהם בשום פנים ואופן. כרגע נוצר המצב הבא: אני משלמת גם לאותה חברה איתה הייתי בהתחייבות כבר למשך חצי שנה- שאותה אני לא אוכל לבטל כי עבר זמן רב , וגם אני מתחילה לשלם לחברה החדשה שבעצם עוד לא תמו ה-14 ימים עד שאני ,כביכול, יכולה לבטל איתם את העיסקה, כרגע יש ברשותי שני ספקי אינטרנט. מה עליי לעשות במקרה כזה? לאן אני יכולה לפנות? האם יש מוסד שמתעסק עם זה ויהיה מוכן לקחת חלק במאורע? לי הם לא מקשיבים ולא מוכנים לקבל את דבריי, אני מרגישה כל כך מאוכזבת ומותשת מכל העסק...

alonzx

New member
דוח חניה הגיע לאחר שנה ולא ידעתי שעשיתי עבירה

שלום רב, אני תושב פתח תקווה, לאחרונה קיבלתי מכתב רשום בו נכתב מעורכת דין שמייצגת את העיריה כי אני חייב 538 ש"ח ללתשלום דוח בגין עבירת חניה באדום לבן (250 ש"ח) ועוד הוצאות עורך דין. לא היה לי מושג במה מדובר והתקשרתי אליהם. ענתה לי נציגה שאמרה שהחוב בגין העבירה שנעשתה לפני שנה וחודש כבר 880 ש"ח, וכבר עיקלו לי את הרכב ומעקלים בדרך אליי. ניגשתי לעיריית למחלקת החניה וביקשתי תצלום של העבירה. היא הראתה לי אותו וכעת אני מתלבט מאחר וכנראה הדו"ח עף מהאוטו , ומאחר ולא קיבלתי שום הודעת דואר רשום למרות של שבמשרד עורכי הדין טענה ששלחו מספר פעמים (לכתובת הנכונה יש לציין) . אולם ציינתי שגונבים אצלנו דואר ולא קיבלתי אותם . במשרד טענה שמבחינתם זה מספיק שהכתובת נכונה. אם כן מה ממליצים לעשות במקרה זה? בכל אופן המכתב בדואר הרשום שכן קיבלתי , הגיע אחרי יותר משנה מיום העבירה. האם זו עילה לבקש ביטול הדוח. ? מה מומלץ לבצע כעת? תודה מראש למשיבים

michael48

New member
תשובה קצרה ולעניין

אם קיבלת את הדוח לאחר שנה, הדוח עצמו בטל, כלומר העבירה בטלה. משכך, אין עליך חובה לשלם. נראה לי כי עורכת הדין שפנתה אליך, מנצלת את אי ידיעתך את החוק. שיהיה בהצלחה, מיכאל

katyap

New member
משרד החינוך

שלום אני לא בטוחה שזה הפורום הנכון לשאול בו אבל לבתי יש בעיה בבית ספר. היא לא נסעה לטיול שנתי בבית ספר בכיתה י'ב ויש לה אישור רפואי והיא חולה, המנהלת היתקשרה היום אלי ואמרה שאם היא לא מגיעה מחר ללמוד מ8 בבוקר עד 4 בצוהרים היא הולכת לסלק אותה מבית ספר. היא אמרה שהאישור הרפואי שיש לה "לא מעניין אותה" ושרק אם היא היתה מתאשפזת היא היתה מאמינה לה. מה אני יכולה לעשות בנידון?

ועוד

New member
לחתום? או שהדרישה לא חוקית

אני צריך להתדיין במשרד השמה המסונף לביטוח הלאומי בענין של בני שהוא מעל גיל 20, נכה 100 אחוז נכות כללית. הם דורשים ממני להתנצל ולחזור בי מטענותיי כלפי עובדת ההשמה. את כל התדיינות בנושא הנכות אני מלווה. גם בוועדות הרפואיות, נכחתי. המכתבים שהביטוח הלאומי שולח לו, ממוענים אלי. אני זה שמטפל בעניניו. מאחר והתגלו בעיות בהשמה האחרונה וגם בזו שלפניה, טענתי את טענותיי לפניהם. ברור שדברי נדחו על הסף. למעשה הם אמרו שאני מהווה גורם מפריע להם. וזה מובן, מאחר ואף אחד לא מעיז לערער על מעשיהם. אני היחיד(לדבריהם) שהעיז "להתחצף" וזה התפרש שם כקריאת תגר עליהם. חודשיים שהם לא בקשר ולא מחפשים עבודה לבני. עתה מצאתי לבני עבודה באירגון מסודר במסגרת פרוייקט למען הקהילה. מה שנקרא"עבודה נתמכת". ללא אישור של מרכז ההשמה לתשלום השכר של בני הנכה, בני לא יתקבל לאותה עבודה.עכשיו חזרתי ביוזמתי אליהם ,יצרתי קשר ובתמורה הם דורשים פגישה כדי לדון במעורבות שלי בהשמה. ללא "ניטרולי" הם לא יטפלו בבני. זה התנאי שהם מציבים! הם דורשים ממני שלא להתלוות אליו לפגישות עימם! להבטיח שלא לומר מילה בנושא! למעשה לסתום את הפה. ואולי אפילו לחתום על זה שיותר לא אתערב. אני מסרב לבקשתם, שלי ניראית לא חוקית. מאחר ונוכחתי לדעת שהם לא דואגים למלא את תוכנה של המילה השמה (למשל, זה שכל בוקר בני מחפש כיסא לשבת ואין בנימצא, ניראה להם טיבעי מאוד. זה לא נורא,כך הם אומרים. צריך לקבל את זה)ענין הכיסא הוא רק סיטואציה אחת מסיפור ההשמה הלקויה.במשך חצי שנה בני צילצל לעובדת ההשמה כדי שתגיע ותראה את תנאי העבודה בעיניה, העובדת לא הגיעה. כששאלתי את אותה העובדת מדוע סירבה להגיע, ענתה שהיא צילצלה למקום העבודה וזה מספיק נותנים לנכה ברגלו לטפס על כיסא מסתובב כדי להוריד תיקים מהמדפים הגבוהים. מכניסים אותו לחדר מחניק וחם ללא מיזוג אויר ואין להשיג מאוורר בימים לוהטים. רק צוהר קטן הפונה לחדר הזבל שמעלה צחנה לתוך החדר, זה האויר היחיד. כך ניראית השמה. בבחינת "תשתוק ותגיד תודה שמצאנו לך עבודה". ד"א הם מקבלים כסף על כל השמה. אני איבדתי אימון בהם. אבל, כרגע, אני צריך אותם כדי שבני יקבל את העבודה. שאלותי אליך : האם הם רשאים לדרוש ממני שלא להתלוות לפגישה עימם? האם אני חייב לחתום על מסמך שבו אני מבטיח שלא להתערב בהשמה? זה חוקי?בני מבקש שאתלווה אליו משום שקשה לו להתמודד עם כל הצוות שיושב מולו. בכל ישיבה הם כותבים בכתב כל מילה הנאמרת. ותמיד מוצאים את מקבל ההשמה כמי שהכשיל את ההשמה. הם תמיד יוצאים נקיים.וזה משום שהם חייבים לדווח לביטוח הלאומי. מסתבר שהביטוח הלאומי מקציב רק מספר השמות מסויים, אם עברנו את המיכסה הטיפול עובר חמשרד ברווחה. מישהו היה צריך ליידע אותנו שהסטטוס שלנו השתנה? שהועברנו לטיפול במשרד ממשלתי אחר ומהי הסיבה? או שלא מגיע לנו כל הסבר? ואיך מבררים מהי קיצבת ההשמות המגיעות לנכה? תודה

למעלה