רישום, קבלה ומה שביניהם

גברתן

New member
חבר'ה - מה עם תשובות מרפו"ש בירושלים?

מישהו שמע משהו ממיטל? מכתב? זימון למו"ר\מרק"ם\ראיון?

orenz11

New member
יש סכם חדש בב"ש

אהלן מצטער להיות מבשר הרעות אבל הפסיכים האלה הקפיצו את הסכם. היום הם החליטו שהוא 766 כן כן, עלייה של 8 נקודות. מי שיש לו מתחת ל751 זו דחייה אוטומטית. מי שנמצא בטווח כנראה יהייה בהמתנה אבל גם זה סביר שיהפוך לדחייה מאוד מהר. מדובר כמובן רק על מועמדים בלי רקע אקדמאי. צריך להתעדכן היום/מחר :(

כמה שאלות...

1. האם כדי להיות דוקטור רפואי בארץ, יש צורך לצאת לחו"ל מתישהו לאורך התהליך? 2. האם החברים שעשו את בחינות הקבלה ללימודי הרפואה יכולים לכתוב את הדילמות שהציבו לפניהם בשאלון? 3. שאלה כללית, בלי קשר לרפואה: אם אני רוצה להשלים או לשפר בגרות במתמטיקה - האם כדאי לי לעשות זאת לפני הצבא או אחרי? אם אני עושה לפני - אחרי הצבא אני ישר יכול לגשת לפסיכומטרי, ואם אני עושה אחרי - מישהו אמר לי שזה עדיף, כי ככה אני זוכר את החומר יותר טוב וזה יקל עלי (גם בפסיכומטרי, גם באוניברסיטה). תודה

galshalem

New member
השתגעו לגמרי!

העלו את הסכם בבאר שבע ב8 נקודות! מה עוד צריך בן אדם לעשות?! יש לי בגרות בהצטיינות- כימיה ובביולוגיה 5 יחידות בציון 98 כל אחד, הציון הכי נמון של בתעודה הוא 93 והפסיכומטרי 709. למה זה לא מספיק לעזאזל? נקודה אחד הפרידה ביני לבין הראיונות!!!! סכם 765 ! בגלל נקודה אחת אני אאלץ להיכנס גם למעגל משפרי הפסיכומטרי והבגרויות! מי היה מאמין..אז הנה אני מוסיפה בגרות בהיסטוריה 5 ופסיכו נוסף באוקטובר אבל אף אחד לא מבטיח שהציונים לא יעלו ויעלו ואנחנו רק תורמים לזה! פגשתי בדרום אמריקה רופא שבדיוק סיים בטכניון והציונים שלו נמוכים משלי....כדי להגיע היום למור בטכניון אני צריכה בערך 750פסיכומטרי... באמת שאני מתוסכלת ואל תפטרו אותי עם: "אל דאגה עם אני הייתי במצבך ואחרי 6 פסיכומטרים הוצאתי 760 והתקבלתי" כי זה בדיוק מכיח את הטענה שלי, או משפטים כמו "יכול להיות שיורידו את הרף" כי זה לא יקרה בבן גוריו וכולנו יודעים את זה. בקיצור....רציתי להיות מאלה שמצליחים על הפעם הראשונה אבל כנראה שאין דבר כזה להתקבל לרפואה בלי לשפר... גל.

r o i 1 9

New member
אין צורך לצאת לחו"ל בשום שלב

יש אפשרות לעשות חילופי סטודנטים/התנדבויות במדינות נחשלות וכו' מציע לערוך חיפוש לגבי השאלונים. העלו הרבה מזה לפורום בשנתיים האחרונות. אני חושב שכדאי להספיק כמה שיותר לפני הצבא... אפשר להסתדר בפסיכו עם הידע שיקנו לך ספרי ההכנה /מכונים. תמיד אפשר לשמור על רמת אנגלית סבירה ע"י קריאת ספרים באנגלית בצבא (לא בשמירות
) . אחרי זה לטוס לחו"ל לניקוי ראש

anna1310

New member
מסכימה איתך לגמרי

אחרי הפסיכומטרי האחרון הגעתי ל 743 + ממוצע בגרויות של 107.5 והייתי ככ מרוצה שסוף סוף אני אגיע לראיונות והנה היום אני מגלה שבב"ג הקפיצו את הסף ב 8 נק והוסיפו לי עוד שנה של נסיונות... עם סכם של 764 ו2 נק מתחת לסכם אני לא מגיעה לשום מקום...מה ההגיון מאחורי כל המסע מכשולים הזה שמועמדים לרפואה צריכים לעבור? במיוחד לאור כל הפרסומים על המחסור החמור שצפוי ברופאים בעוד כמה שנים, איך האוניברסיטאות יכולות להרשות לעצמן להעלות את הסף במקום להשתדל ולהגדיל את מס הסטודנטים בכל פקולטה? ובאמת שאני לא יודעת עם יש לי עוד כוח להמשיך לרדוף אחרי האונברסיטאות והדרישות המטורפות שלהן...

לא להתייאש

אאל"ט שנה שעברה הם הורידו ב-3 נקודות את הסף לראיון ראשון, תוך כדי התהליך. הם בד"כ עושים את זה כשהם אומדים את הזמן מראיינים שנשאר להם ואז ממש בימים האחרונים של הסבב ראיון הראשון הם מצליחים להוריד את הסף ב-2-3 נקודות ולזמן עוד כמה עשרות אנשים. אם את נקודה מתחת לסף שנקבע אז מצבך עדיין טוב. מנגד, ממליץ לך בחום לשפר בגרויות קיץ כי הסיכוי לעבור ראיון ראשון בב"ש משול בערך להוצאת שפן מתוך כובע...

alshstyle

New member
עדיין יש בונוסים?

למשל - מוסיפים 25 נקודות למקצוע עם 5 יחידות ו-20 נקודות למקצוע עם 4 יחידות?

מוסיפים

אבל 20 נקודות למקצוע 5 י"ח ו 10 נ"ק למקצוע 4 יח"ל החריגים הם כמובן אנגלית ומתמטיקה שלהם מוסיפים 25 נ"ק ברמה של 5 יח"ל ו12.5 נ"ק ברמה של 4 יח"ל בברכה רפי

זה לא תלוי רק באוניברסיטאות

הסף נקבע לפי הנתונים של כל מי שנרשם. האוניברסיטאות יכולות לזמן למיונים ולקבל מספר מוגבל של מועמדים. אז הן מדרגות את כל המועמדים לפי ציון הסכם שלהם, מזמנות למיונים/ראיון את כמות המועמדים שהן יכולות והחתך בעצם נקבע לפי הסכם של המועמד/ת עם הסכם הנמוך ביותר שזומן/ה לשלב הבא. אז נכון שהיה ראוי שיוסיפו קצת מקומות בב"ש, אבל גם אם היו מוסיפים מקומות, הסף עדיין היה עולה קצת. זה מה שהיה כשהוסיפו מקומות בתל אביב (והוסיפו לא מעט בשנים האחרונות).

zlp

New member
רק בשמירות.

מחקרים הוכיחו שסטרס מחדד את המח.

talkr

New member
ואני חשבתי שאתה בא להגיד

שרק בשמירות יוצאים לחו"ל, תלוי באיזה מוצב אתה שומר :)

orenz11

New member
זהו סף זימון לראיונות

יש לי חברה שעובדת במדור רישום וזה הופץ שם במייל הפנימי מי שיתקשר כבר יגידו לו לצערי אני מתחת לסכם :(

eli16s

New member
קישור להודעה על הסכם ביום הפתוח בב"ג:

http://openforum.bgu.ac.il/phpBBHeb/viewtopic.php?f=89&t=2309 8 נקודות זה היה יותר מידיי גם בשבילי השנה לצערי.. אז כנראה שאני ממשיך לשנה שניה בהונגריה במקום לחזור לארץ הקודש.. שיהיה בהצלחה לכל מי שהגיע לסכם!

למעלה