ספרות

Man½Amazing½

New member
אדיפוס המלך-סופוקלס

היי, אני ממש ממש אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי מה הן האירוניות הדרמטיות בסיפור, וכמו כן תיאור של הטרגדיה. תודה רבה

NaturalMe

New member
"בעלת הארמון" - קישורים? מידע?

אני תלמידת כיתה ט' מהמרכז. במסגרת לימוד המחזה "בעלת הארמון" מאת לאה גולדברג ביקשו מאיתנו להכין עבודת סיום (הציון של העבודה יהיה הציון בתעודה) שבעצם תכיל כתב הגנה, וכתב תביעה נגד מר זאברודסקי (הדמות הראשית במחזה). זו תהיה עזרה עצומה בשבילי אם מישהו יוכל לכתוב לי קווים מנחים לכתב תביעה וכתב הגנה, כי אינני יודעת מאיפה להתחיל בכלל.אולי יש מישהו שעשה עבודה דומה, או שהשתמש בקישורים שיכולים לעזור לי איכשהו? וחוץ מזה, על מה בכלל אני יכולה לתבוע אותו (מבחינת חוקים כתובים), יש איזשהם ספרים או ספריות וירטואליות שמקבצים את חוקי זכויות האדם והילד או משהו כזה? איפה אני יכולה למצוא מידע כזה?. יש מישהו שמכיר את המחזה שיוכל לעזור לי בבקשה? תודה רבה רבה רבה רבה רבה רבה רבה רבה רבה רבה רבה רבה רבה

jepe

New member
מחפש סיכומים \מאמרים על הספר

"גירושים מאוחרים" של א.ב.יהושוע . קראתי את הספר ולא הבנתי כלום אם מישהו יכול לעזור לי אני אשמח.

Musi© Gi®l

New member
../images/Emo15.gif חח ../images/Emo59.gif

נוסטלגיה... גם אני למדתי את זה, לפני הרבה הרבה הרבה שנים (3-4
) אהבתי את המחזה, אבל אני כבר לא זוכרת אותו... זברודסקי זה זה שהחזיק מישהי בזמן מלחמת העולם השניה בארמון שלו, וגם אחרי שנגמרה המלחמה, הוא לא אמר לה והמשיך להחזיק אותה, עד שבאו איזה שנייים ועלו עליו, משהו כזה, נכון ? אז את יכולה להאשים אותו בפגיעה בזכותה לחירות של זאת שהוא החזיק, איך קראו לה ? לנה ? אלנה ? משהו כזה, לא ?
אז לפי מה שאני זוכרת- בכתב תביעה את יכולה להתייחס לזה שהוא בחר שלא לומר לה את האמת, הסתיר ממנה את המציאות, וניצל את שהותה לטובתו- מנע ממנה חיים חופשיים, שלא לצידו, מנע ממנה אושר וכו'...<פגע זכות לחירות שלה> ובכתב הגנה את יכולה לעמוד על זה שהוא הציל אותה, בזכותו היא בחיים...

"העיוורת"של שטיינברג

שלום.
יש לי עבודה בספרות על הסיפור הקצר "העיוורת". 1) האם למישהו יש אתר טוב על פרשנות של סיפורים, האם בכלל יש כזה דבר?? 2)אולי מישהו במקרה יודע מה האקספוזיציה בסיפור?

kipodit2002

New member
אירוניות

ברשותך אני אשאיר למישהו אחר את תיאור הטרגדיה. האירוניה הכי בולטת שאדיפוס מדבר על העונש שצריך לתת לרוצח אביו והוא אינו יודע מודע כי בעצם הוא מדבר על עצמו.

למעלה