משקולות קטנות\גדולות

dudiwolf

New member
../images/Emo53.gifמשקולות קטנות\גדולות

אני דג בדרך כלל עם בוס - מנסה לדוג בורים. שמתי לב שיש שמשתמשים במשקולת אחת גדולה ויש שמשמשים במספר משקולות קטנות. מה ההבדל

paluta

New member
תגובה

זה עניין של זמינות דהינו מה יש לכל דייג - משקולת גדולה או כמה קטנות זה הינו הך אולם לדייג בורי עליך להיות רגיש מאוד ולהשתמש במצוף קטן ומשקולת תואמת - אם כתוב על במצוף 2 גרם עליך לשים משקולת של 2 גרם וכיו"ב תשתמש אך ורק בחוט תלאי דק משהוא כמו 0.15 ממ שכן הבורי דג חשדן ובעל ראיה טובה וחוט עבה יותר הוא יזהה השתמש בקרס רגילה מסוג קריסטל גודל 10 או 12 ופתיון בצק רך רק בצק של קמח ומים אבל דביק כזה שמלפפים סביב הקרס הבורי מושך חלש מאוד את המצוף ולכן כל תזוזה עשויה להיות נסיון של הדג לאכול לכן עליך להיות רגיש מאוד , בים סוער זה עוד יותר קשה ובים רגוע כשהמים צלולים רק עם הבורי רעב מאוד הוא יאכל בהצלחה

alonps

New member
../images/Emo110.gif חוט הדייג

פלוטה צודק מאד. לאורי ולי לקח המון זמן להבין מדוע אנחנו לא מצליחים להעלות בורים והדייגים השכנים שלידינו דגים בורים גדולים...
הסיבה נעוצה אכן בעובי החוט . יש לקחת חוט 0.15 עד 0.20. אלון פס.

paluta

New member
שכחתי לציין ש ...

מן הראוי לפזר לחם שנטבל במים באיזור הדייג - זה מושך את הבורים לאזור הכי טוב זה אם אפשר יום לפני לקחת לחם לבן (ללא הקליפה) לטבול במעט מים ולעטוף בנייר עיתון כך שיספוג את עודף המים ולשמור במקרר - למחרת לקחת עץ העיסה ללוש מעט ולזרוק באיזור הדייג ואז לדוג מנסיוני קרס בודדת עובדת טוב יותר עם בורים מאשר כרס כפולה - למה - לא יודע אבל סטטיסטית זה כך אם יש ברשותך מצוף עגול כמו כדור הוא רגיש מאוד - נסה להשתמש בו - שוב מצוף קטן לא יותר מאשר 3 גרם ןאת המשקולת מקם בערך 30 ס"מ מעל הקרס , אם בחרת להשתמש ב 2 קרסים וודא שקרס תחתונה תהיה נמוכה בכ - 15 עד 20 ס"מ מהעליונה ואז מקם את המשקולת כ - 30 ס"מ מעל הקרס העליונה , מיקום המשקולת מהווה גם נקודת מפנה מכיוון שהבורים רואים את המשקולת והם חשדניים - אם אפשר ללא משקולת אז עדיף אבל זה נכון במים די שקטים עד שקטים מאוד ואז צריך להשתמש במצןף קטנטן של 0ץ6 גרם עד 1 גרם בהצלחה - אל תתיאש ולאחר מספר נסיונות ספר לנו מה עלה בחכתך

לייזר

New member
בלי קשרים ועופרת קטנה

ידידי לכל דיג בורי או קרס או קחילות מצוף החוט אם הכרסים אני קורה לזה בניות ובכן בניות אני שם כמאט מטר קשר לחוט המוביל ועל הקשר עופרת יש לי בפלטות וחותך כמה שאני רוצה בקיצור מצוף עופרת קטנה וזה מה שרואים בלי קשרים קשרים ככה צריך להיות נקי נקי בהצלחה

אוריא

New member
ובכן סוף סוף שאלה ראשונה.

מניסיוני, זה תלוי על איזה דג אתה הולך. אם אתה הולך על בורי, חשובים מאוד עובי החוט וגודל המשקולות שאתה משתמש בהם. בורי הוא "דג חכם", הוא ממש רואה את החוט והמשקולות ואז הוא לא אוכל. לכן יש להשמש בחוט דק ביותר - 0.25 לכל היותר ובמספר משקולות קטנות על מנת להשיג את המשקל הרצוי. מומלץ גם שיהיה מרחק של 30-40 ס"מ מהמשקולות לקרסים. כשאתה הולך על דגים אחרים, ארסים, סרגוסים וכולי אין כל כך משמעות לגודל המשקולת. מקווה שעזרתי.

paluta

New member
לא מדוייק - קבל תיקון בנוגע לגודל ה

גודל המשקולת כמו הרבה דברים בחיים כן קובע הכלל בדייג עם משקולת הוא אחד ויחיד : יש להתאים את גודל המשקולת למשקל המצוף - דהינו מצוף שמצויין עליו משקל של 4 גרם יש להשתמש במשקולת ששוקלת בדיוק 4 גרם +/- 10 אחוז ! - תוספת המשקל של הקרסים ובפתיון יהווה איזון לרגישות המצוף - כל נגיעה ולו הקטנה ביותר תובחן מידית במצוף כלל משנה הוא רמת גובה הגלים ומצב הים - ככל שהים שקט יותר יש להשתמש במצוף קטןוקל יותר וככל שהים רוגש יותר יש להשתמש במצוף כבד יותר לדוגמא בים גלי עד גבה גלי אני משתמש במצוף של 6 עד 8 גרם ובמשקולת תואמת הגלים וזרמי המים ישפיעו פחות על סחיפת המצוף מהאיזור הספציפי בו אתה מעוניין למקם את הפתיון

אוריא

New member
ובכן בו נדייק.

השאלה היתה על משקולת אחת כבדה, או כמה קלות. בכל מקרה המשקל צריך להיות זה למשקל של המצוף. חוט מאוזן במשקל הוא אלמנט מפתח בדייג בוס. ככל שהחוט מאוזן יותר הרגש גבוה יותר.

paluta

New member
תגובה

כל מה שכתבת נכון אולם חוט מאוזן תקבל רק באמבטיה היכן שהמים עומדים ללא ניע בים תמיד יש זרימות במים גם בים פלטה ומלימודי הפיזיקה שלי לא השכלתי להבין מדוע מספר משקולות קטנות יאזנו את החוט שכן הן שקולות למשקולת גדולה יותר משקולות קטנות חשופות לזרמים כמו משקולת שקולה אחת גדולה יותר אם כוונתך שיש לפזר את המשקולות הקטנות על פני אורך החוט אזי זה עדיין לא מאזן את החוט בגלל הזרמים במים ובגלל המגבלה של מה יהיה המרחק בינהן ניתן להשתמש במשקולת בתחתית החוט כזו שתנחת על הקרקעית ומעליה יהיו הקרסים או אז בגלל שהמשקולת התחתונה עומדת על הקרקעית היא חשופה פחות לטלטלות המים אולם אז המצוף כמעט חסר ערך - יש להציב את החכה במאוזן כאשר החוט מתוח ולהשתמש ברגש - שיטה נחמדה שדורשת ריכוז ורגש - לא כולם אוהבים אותה

למעלה