שרשור מתמטיקה שני ליום שני

"חותכים" את שתי הפונקציות

כלומר משווים אותן ופותרים. לפרט את פתרון המשוואה הזו ?

איילת כ

New member
../images/Emo60.gif רגע רגע רגע

מה עשית? השיטה שלך בהרבה יותר קצרה אתה מוכן בבקשה להסביר?

הסבר

השתמשתי בכלל חשוב שאומר שאם Aⁿ=Aª (והחזקות a,n שונות), הרי בהכרח A=0 או A=1 . למה ? כי אם A היה כל מספר אחר, איך זה יתכן שבסיסים שווים שמועלים בחזקות שונות יתנו אותה תוצאה ? זה יתכן רק אם הבסיס הוא אפס (כי 0 בחזקת כל מספר שווה לאפס) או 1 (כי 1 בחזקת כל מספר שווה ל 1 ). אבל גם הדרך שלך יפה ונכונה.

איילת כ

New member
../images/Emo60.gif וואי יפה מעולה

אחלה משפט. שלך בהרבה יותר קצר והסיכוי לטעות בו קטן משמעותית. ואני בעד כמה שיותר קצר כך יותר טוב

Gal isr

New member
ועכשיו לי יש שאלה

למה הפכת את מה שבתור הריבוע בצד ימין? כאילו הוצאת מינוס בתוך הריבוע, וזה הופך לחיובי הרי?

לגבי אגף ימין

הפכתי את זה כדי ששני הצדדים יהיו זהים זה לזה, ואז אוכל להפעיל את "הכלל" שהסברתי קודם...

Gal isr

New member
בהחלט אני יכול ללכת לישון עוד מעט

בידיעה שהבנתי עוד כמה תרגילים במתמטיקה היום
רון שאלה- המורה שלנו אמרה שמי שלא מוציא 100 בשאלון ה', שיגש למועד ב'...פשוט וקל. נראה לך ששווה לבזבז את כל הזמן עד המועד ב' בגלל 95 למשל בבחינה הזו? על 80 למשל אני ניגש בטוח למועד ב', אבל על 95 כדאי? תודה

איילת כ

New member
../images/Emo60.gif פחחח

זה עניין אישי. אם אתה בנאדם ששואף למאה או לא. ואם לא אכפת לך מ- 25 ש"ח. אז אתה תעשה. ואם לא אל תעשה תלוי בהרגשה שלך. וכן אני יודעת שאני לא רון. אבל לא חשוב.

Gal isr

New member
אני שואף למאה....

תמיד. אבל בכל זאת- אני הולך כנראה לעבוד בחופש.. ועם 100 בציון הגשה בשני השאלונים (כ"א מאה), אני די חושב שהציון יהיה מעולה, ושאני לא צריך לבזבז את הזמן שלי ולגשת לעוד בחינה על חשבון עבודה וכו' אני אחליט כנראה רק אחרי הבחינה... מה ההסתברות שיהיו 2 שאלות בהסתברות ולא גיאומטריה?
ואז בטוח יהיה לי 100

איילת כ

New member
../images/Emo60.gif הסתברות זה כיף

והיה לי משהו לאומר לך. אה אבל יש אנשים שיקבלו 96 וזה לא יספיק להם זה נורא תלוי בבנאדם. אז אני בעד נחיה ונראה.

זה תלוי

צריך גם לראות את הרמה והסגנון של מועד א', בדרך כלל הרמה בשני המועדים זהה. יש לי רעיון - בוא נחכה עד אחרי הבחינה ונדבר על זה שוב (ונקווה שלא יהיה בכלל צורך...)

איילת כ

New member
הוא לא הוציא

הוא שינה בגלל שזה לא משנה אם A שלילי או B שלילי. זה בגלל העלאה בריבוע תבדוק. תציב פעם ש- A חיובי ואיקס שלילי ותעלה בריבוע ותציב פעם שניה A שלילי ואיקס חיובי ותעלה בריבוע. ותגיד מה יוצאת לך התשובה.

למעלה