שרשור מתמטיקה יום שלישי

MaScArA GirL

New member
משהו קטן :]

שבוע שעבר היתה לי בחינת מתכונת במתמטיקה שאלון 006. והיתה שם שאלה ששאלתי פה בפורום אז רק רציתי להודות :] נ.ב בסוף קיבלתי 95 על טעות ממש טישפית

../images/Emo9.gif זו היתה בהחלט הודעה משמחת !

עכשיו תמשיכי לשאול כאן שאלות, ואולי גם בבגרות תופיע אחת מהן...

eli3320

New member
טריגו..

מצרף קובץ.. לא יודע איך לעשות את סעיף א'.. מצאתי בעזרת משפט הסינוסים את BC וכמובן שגם DC. יצא: CD=R*SIN(alfa)SS אבל איך אני מוצא את AH לפי ההוכחה?

הדרכה

מצא את השוק AB (נראה לי שאתה יודע איך). ואז עבור למשולש ABH . אתה כבר יודע את AB , ולכן אין בעיה למצוא עכשיו ממשולש זה את AH .

eli3320

New member
אמממ..

אבל איך אני מוצא את BH כי חסר לי נתון במשולש ABH, יש לי את AB וזוית BAH , וזה לא מספיק..

eli3320

New member
אינדוקציה..

תרגיל מאד מעצבן..לא סובל כאלה שהם לא מספרים.. התרגיל:
א.הוכח כי: a^n + b^n מתחלק ב-(a+B)​
עבור כל N טיבעי אי זוגי. ב. הוכח בהסתמך על שהוכחת בא', כי :
25^55 + 1 מתחלק ב- 33​
אין צורך בסעיף א' לעשות את הבדיקה וההנחה..

ArchangeI

New member
תגובה

אני זוכר שהמורה הראת את זה לכיתה.. אבל לא זוכר בדיוק את המספרים ואני גם דיי עייף :\ הרעיון בב' הוא להוציא חזקה (או גורם משותף, אבל אני כמעט בטוח שזה חזקה..) הכוונה בלהוציא חזקה זה נגיד (25^5)^11 יישר לשמאל.. מקווה שהבנת את הרעיון..) לא הייתי מתאמץ עליו יותר מדיי לא ייתן לך הרבה.. (שלב ב' ..) בהצלחה בכל מקרה :)

eli3320

New member
הבנתי מה אמרת..

אבל אני לא מצליח לעשות את סעיף ב'.. וגם את סעיף א' אני לא מצליח.. אשמח לעזרה

../images/Emo46.gif יש לך מזל שאני קוסם

ושניחשתי שהעתקת לא נכון את התרגיל. ככה לתת לאנשים סתם לשבר את הראש ? אנא בדוק בפעמים הבאות שהעתקת נכון את התרגיל, יש כאן כאלה שבאמת יושבים ומנסים לפתור את זה !

eli3320

New member
אויש.. ../images/Emo4.gif

לא שמתי לב.. מצטער!!! מקווה שתסלח לי.. סעיף ב' אמור להיות :
2^55 + 1 מתחלק ב-33​
אבל התרגיל עצמו נכון...

../images/Emo9.gif

להבא אנא בדוק טוב את ההקלדה. במקום 55 רשום 11 כפול 5 . ואז תקבל שזה שווה ל 2 בחזקת 5 , הכל בחזקת 11 . כלומר 32 בחזקת 11 . עכשיו הפעל את סעיף א'. אם עדין לא ברור - תגיד לי ואפרט יותר.

ArchangeI

New member
היי!

הוצאת אותי טמבל ! חח ניסיתי לפתור ולא עשיתי רפרש לעמוד אז לא ראיתי שענית כבר.. טוב לא חשוב :p

דווקא הוצאתי אותך גדול... ../images/Emo106.gif

פתרת מצוין !
(יצא לך הפוך בהקלדה אבל הכוונה ברורה...)

למעלה