שרשור מתמטיקה יום שלישי

eli3320

New member
הבנתי בדיוק מה עשית..

וגם למה סעיף א' יעזור ואיך לפתור, אבל דבר קטן באמצע לא ברור לי- למה אם יש לי 2 בחזקת 11כפול 5 זה שווה ל2 בחזקת 5 שהכל בחזקת 11? אני כנראה לא מכיר את הנוסחה הזאת..

eli3320

New member
אאהה.. אני מכיר את זה..

אני כנראה יותר מידי עייף.. כדאי שאני אזוז לישון. אבל יש לי שאלה, איך בכלל אמורים לחשוב על זה? למה שמישהו יחשוב על להכפיל 11ב-5 בחזקה..? זה נראה לי יותר מזל (אם סתם חשבת על זה) מאשר שכל
. בכל מקרה
רבה לשניכם!!

ArchangeI

New member
הצלחתי יאי

2^5^11 סבבה..? ואז 2 בחזקת 5 = 32 32 ^ 11 + 1 ^ 11 ובמכנה זה 32 + 1.. מקווה שהבנת :] שעורים בפיזיקה.. ואני צריך לקום מחר ב6:( ביי!

eli3320

New member
רגע..

לא התכוונתי שזה מתחלק ב:
-(a+b) אלא: (a+b)​
ה "-" בא שאמרתי "מתחלק ב-", אויש לא חשבתי בכלל שזה יבלבל אנשים! מצטער על כל הזמן שניסיתם ולא הצלחתם!!
!!

10GaZ

New member
|כוכב| סטטיסטיקה והסתברות|כוכב|

אשמח לקבל כל חומר על הנושא הזה! תודה

lkxfjn

New member
הדרכה (כי אני מתעצלת לפתור עד הסוף)

תקראי למרכז המעגל הקטן (x,y). מרחק המרכז מנק' A שווה למרכז מנק' B והוא שווה גם לרדיוס. תשווי את שני המרחקים, וככה את יכולה לבטא את X באמצעות Y או להפך. אחרי זה את יכולה להשוות את המרחק בין שני המרכזים לסכום הרדיוסים (כאשר רדיוס אחד חישבת והשני שווה למרחק המרכז מ-A או מ-B, כפי שכבר ציינתי). מקווה שזה ברור, ואם לא - אני אנסה שוב.

pink illusion

New member
לא הצלחתי

כלומר נתקעתי במשוואה בלתי אפשרית . . . אולי את בכל זאת יכולה לנסות שוב להסביר לי?

lkxfjn

New member
אני פשוט אכתוב על דף את הפתרון

ואסרוק... תני לי כמה דקות

lkxfjn

New member
יש לך את התשובה? כדי שאני אציב

ואבדוק את עצמי לפני שאני מראה לך.

lkxfjn

New member
כן, יצא לי שהמרכז הוא ב-(5,0)

לא המשכתי ממש עד הסוף... אם משהו לא ברור, את מוזמנת לשאול (צרפתי פתרון).

sum41rulez911

New member
יותר פשוט..אני אתן את הרעיון

את יכולה קודם כל לקחת משוואה של המרחקים מהנקודה 2,4 ומ 1,3. דבר שני השיפוע של 2,4 ומרכז המעגל הנתון שווה לשיפוע של מרכז המעגל הקטן ו2,4 כי זהו קטע מרכזים. מקווה שעזרתי.

lkxfjn

New member
../images/Emo45.gif בהחלט מקצר תהליכים

החשיבה שלי תמיד מסובכת...

למעלה