שרשור מתמטיקה יום לפני בגרות

עצרת

הגדרה של !n זה מכפלת כל המספרים הטבעיים (1 כפול 2 כפול 3 וכן הלאה) עד שעוצרים ב n . לדוגמה !5 זה : 1•2•3•4•5 כאן יהיה צריך גם להשתמש בזהות חשובה, ש !(n+1) שווה ל !n כפול n+1 .

LuLiLoPiLaTo1

New member
תודה רבה יש אפשרות שמישהו יעזור

לי לפתור את התרגיל? ,עדיף כמה שיותר בשלמותו כיוון שלא ממש נתקלתי בתרגילים כאלה בזמן האחרון.. יש עוד זהויות כאלה שצריכים לדעת? המון תודה!!

LuLiLoPiLaTo1

New member
בדיוק אני רואה שענו לי בפורום

מתמטיקה אז אין צורך את כל התרגיל אבל אם אפשר תושבה בנוגע לשאלה של הזהויות בזה אנימאוד אשמח:) המון תודה!!!!!

הדרכה

זווית C שווה אף היא ל α (מדוע ?). ולכן גם זווית EPF שווה ל α (מדוע ?) מכאן שניתן למצוא את זווית E (כיצד) ? ויש לנו את כל הזוויות של המשולש המבוקש. יודעת לסיים ? בהצלחה בבגרות !

המשך

AF שווה ל 2R כפול סינוס הזווית מולו (α). עוברים למשולש APF ומוצאים את PF (משפט סינוסים "רגיל"). עוברים למשולש המבוקש ומוצאים את הצלעות והשטח. בהצלחה בבגרות !

גלתו

New member
שלום

שאלה לגבי אסימפטוטות... אין לי דוגמא ספציפית, אבל כשאני כותבת בחקירת פונקציה איזה אסימפטוטות יש לי, איך בדיוק אני כותבת את זה? איך עושים אסימפטוטה אופקית? תודה רבה לכם! בהצלחה מחר

האם למדת חישוב גבולות ?

אם כן - פשוט רושמים גבול של הפונקציה כאשר x שואף לאינסוף (ולמינוס אינסוף) ומחשבים אותו.

LuLiLoPiLaTo1

New member
עוד כמה שאלות->

איך עשו לזה גורם משותף? כי אני לא מבינה איך זה גורם משותף.. תודה

הדרכה

כל מונה כופלים במה ש"חסר" במכנה שלו מתוך המכנה המשותף. את המונה הראשון (השמאלי) כופלים ב (3k(3k+1 . את השני ב (3k+1)(3k-1) . את השלישי ב (3k(3k-1 . את הרביעי ב 3(3k+1)(3k-1) . ואז פותחים סוגריים.

Me And Myself 1

New member
רק משהו קטן...

אהההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! שיגמר זהו.

למעלה