שרשור מתמטיקה יום חמישי

שטח משולש ../images/Emo18.gif

הנוסחה שהזכרת (מציאת שטח משולש על-פי 3 קדקודים נתונים) איננה שייכת לחומר הלימודים בתיכון. חישוב שטח משולש צריך לדעת רק לפי צלע כפול גובה חלקי 2 . כמובן שמותר להשתמש בה בבגרות (כפי שמותר להשתמש בכל נוסחה שאיננה שייכת לחומר הלימודים), אבל השאלות מתוכננות כך שאין בה צורך ישיר. לגבי "מאיפה היא הגיעה" - ניתן להוכיח שהיא נכונה. האם את מעוניינת בהוכחה שלה ? אגב, למי שלמד דטרמיננטות, זו פשוט דטרמיננטה של 3X3.

זה לא קשור איכשהו...

לןא מוכיחים את זה עם פיתאגוראס? (דומה למשפט פיתאגוראס המורחב) זה לא משהו כמו נוסחאת הרון??

אממ..

היא נובעת, בין השאר, מהיותה של המכפלה הסקלרית בין שני ווקטורים u,v, לפי משפט:
|u||v|cos(a)​
ההוכחה כתובה כאן בעמוד 4.

10GaZ

New member
../images/Emo26.gifסטטיסטיקה והסתברות../images/Emo36.gif

אשמח לקבל כל חומר בנושא (לינקים, קבצים וכו') תודה

נסה כאן ../images/Emo103.gif

נסה את האתרים שמוזכרים כאן, אני רק רוצה לציין שלא בדקתי או ראיתי אף אחד מהם אף פעם, אבל נראה ששווה לנסות.

10GaZ

New member
You go girl ../images/Emo8.gif

תודה על הלינקים!
היום נפלתי בתחזית.. הנחתי שהמדד יעלה בעד 0.3 ובסוף שחקני האופציות הקפיצו אותו ב1 אחוז לשיא של 680 :-\ מפה אפשר רק לרדת (ובעצם, לך תדע)

לא נורא...

מי שמהמר בימים של פקיעה, ובמיוחד במדינה שנקראת ישראל - בדרך כלל נופל...
ימים כאלה נועדו לים, למשפחה, לטיולים ולחברים...

10GaZ

New member
אבל בחייאת להעיף את המדד אחוז למעלה

המדד נסגר על 680.5 כנראה שכותבי הCALL 680 היו לחוצים שמא יפסידו את המעט שנשאר להם (חצי נקודה זה 50 שקל לא?) רק היום רק היום! CALL 690 על יוני, מי קונה?!

זה לא כל כך קשה

אחוז למעלה עם המחזורים המגוחכים שיש כאן בארץ, זה ממש לא בעיה. אני ואתה יכולים לארגן 2-3 מליון ש"ח ולקנות בהם מניות, ובאותו רגע המדד יקפוץ אחוז למעלה.

10GaZ

New member
להזכירך

אתמול דנקנר קנה 10 מיליון דולר של מניות כור (שהיא בת"א 25) והמעוף לא הגיב בהיסטריה. נכון שכור תופסת פחות השפעה במדד, אבל ב2-3 עדיין קשה לעשות משהו. יאללה נחכה לראשון, שבוע חדש, ירידות חדשות (אני מהמר על איזור ה1.3)

העסקה הזו נעשתה מחוץ לבורסה

עסקאות כאלה לא עושים בבורסה. רוב העסקאות "המענייניות" נעשות מחוץ לשוק עצמו. וביום רגיל (לא שבוע פקיעה) 2-3 מיליון שקל במכה אחת מעיפים את המדד למעלה כמו ילד שהתיישב על מדורת ל"ג בעומר רותחת. הענין הוא שבדרך כלל מי שקונה בכמויות כאלה - עושה את זה בהמון שלבים, עם הרבה נקודות לימיט (או שעושה את זה כאמור מחוץ לבורסה). ואז כל פעם שהמדד עולה קצת, כבר יבוא מישהו שחיכה לגובה הזה וימכור מניות, מה שיוריד בחזרה את המדד וחוזר חלילה. אבל אם מישהו ישתגע ויעשה את זה במכה אחת - המדד יקפוץ לשמיים. זה כבר קרה כמה פעמים בעבר.

10GaZ

New member
מניפולטיבי כבר אמרנו? ../images/Emo4.gif

איזה משחק מכור... :-| אגב, כל פעם שאני מנסה לחקור התנהגות אני בסופו של דבר מגיע לשיטות של ניתוח טכני (משולשים, "תמיכות" וכו'). מה ההבדל ולמה מודל יעבוד והניתוח לא? אשמח אם תענה לי בפרטי (או פה שחברי הפורום יחכימו)

10GaZ

New member
סתם כינוי חיבה ../images/Emo13.gif

בכל אחד יש צד נשי (גם בנשים)...

איזו מתנת חג ! קפצת לביקור ! ../images/Emo117.gif

יש סיכוי שתתמצתי את כל מה שקרה לך מאז הביקור האחרון להודעה קצרה ? (לפחות משפט אחד...)

pink illusion

New member
עוד שאלה באנליטית

(בבקשה תגידו לי שבסוף אני אבין הנדסה אנליטית...) שאלה: משוואת מעגל החוסם משולש ישר זווית היא (x+0.5)^2+(y-3.5)^2=25 אחד מקודקודי היתר הוא בנקודה (0,7) ומרכז המעגל החסום במשולש הוא בנקודה (1,4) . מצא את משוואת צלעות המשולש ואת הקודקודים הנותרים.

למעלה