צהבת היילוד

../images/Emo42.gifצהבת היילוד

שלום שמי אדית אמא לגיא ושני ולומדת תואר שני בפסיכולוגיה המחקר שלי מתמקד בפסיכולוגיה של תהליך הלידה ובעיקר אני אתמקד בהשפעות של מצבים קיצוניים בלידה על התינוק לאחר הלידה, מבחינת מצב בריאותי, הנקה, התפתחות מוטורית ורגשית ועוד. בנוסף עשיתי קורס יועצות הנקה והנושא קרוב לליבי. רציתי להעזר בכן בנות הפורום בנושא של צהבת פיסיולוגית אודה לכן אם תענו לי על מספר שאלות (על מנת שאוכל למקד יותר את נושא המחקר שלי) צהבת פיזיולוגית של הילוד היא תופעה נורמלית ושכיחה בקרב כ-40% מהתינוקות ברוב המקרים אין צורך בכל טיפול והיא חולפת מאליה לעיתים הצהבת הפיסיולוגית נמשכת זמן מה (מס' שבועות) ואז יש צורך במעקב רופא ולעיתים גם טיפול מתאים
האם הלידה היתה וגינלית/קיסרי ?
האם זו היתה לידת ואקום או קיסרי לא מתוכנן ?
האם לקחת אפידורל או משכך כאבים אחר ?
האם לבנך/בתך היתה צהבת פיסיולוגית לאחר הלידה ?
כמה זמן נמשכה הצהבת ? ומתי נעלמה לחלוטין (או מתי הערכים של הבילירובין היו אפסיים) ?
האם הנקת את התינוק ? אם כן כמה זמן? אשמח אם תשתפו אותי בפרטים נוספים לגביי הטיפול בצהבת הילוד ובחוויות לידה נוספות שקשורות לנושא מחקרי. תודה על שיתוף הפעולה (ולמנהלות סליחה על "ניצול" הפורום)

אני עונה:

הלידה היתה וגינלית.
לידה רגילה ללא ואקום.
לקחתי אפידורל (רק שלא ממש עזר).
לבני היתה צהבת פיסיולוגית.
הצהבת נמשכה כיומיים-שלושה.
הנקתי את בני בערך שבועיים בתוספת תמ"ל.

mevav1

New member
נשמע מעניין ביותר../images/Emo45.gifלכן אענה..

האם הלידה היתה וגינלית/קיסרי ? וגינלית האם זו היתה לידת ואקום או קיסרי לא מתוכנן ?לא זה ולא זה. האם לקחת אפידורל או משכך כאבים אחר ? בלידה הזו,השלישית לקחתי אפידורל. האם לבנך/בתך היתה צהבת פיסיולוגית לאחר הלידה ? לאחר הלידה הייתה לה אבל היא שוחררה הביתה. כמה זמן נמשכה הצהבת ? ומתי נעלמה לחלוטין (או מתי הערכים של הבילירובין היו אפסיים) ? הצהבת לא נעלמה לבתי אלא עלתה לה לערכים של 28.5 והיא נזדקקה לעירוי דם ופוטו ושהתה בט.נמרץ 4 ימים ועוד כמה ימים בפגיה להשגחה
הצהבת נעלמה לה אחרי עירוי הדם ולפתע היא נהייתה לבנה ולא אדומה ושחומה כפי שחשבתי שתהא.סה"כ הצהבת נמשכה 9 ימים עד שהיא אושפזה בט.נמרץ
האם הנקת את התינוק ? אם כן כמה זמן? הנקתי את בתי סה"כ כולל שאיבות,חודש וחצי והפסקתי משום שמרוב הבכי כבר לא היה מה לסחוט לי בציצי ולא היו לי יועצות הנקה טובות(למעשה אף אחת לא יעצה לי מה לעשות שיהיה לי חלב) אחרת הייתי ממשיכה להניקה או לפחות לשאוב. שתצליחי, מירב.

mevav1

New member
אגב,לא הוספתי שגם לבתי הבכורה

היה צהבת. אבל עם בתי זה היה מהיר. היא נולדה בלידה טבעית וללא משככים למיניהם(לפני 16 וחצי שנה) וכבר ביום השני הצהבת עלתה לה ל 17 והיא מיד הוכנסה לפוטו ואחרי נדמה לי 3 ימים הצהבת ירדה לה לרמות סבירות והיא שוחררה. את בתי לא הנקתי משום שאז לא היה נהוג להניק כשיש צהבת כי חשבו שההנקה שהיא טבעית תתנגש בצהבת ותגרום לעוד עליה. בני השני הוא היחיד שלא הייתה לו צהבת והוא נולד גם בלידה טבעית וללא שום משככים.

ליאת05

New member
וגם אני עונה -

הלידה היתה וגינלית לידה רגילה - לא ואקום ולא קיסרי שלא מתוכנן זעקתי לאפידורל - ואז החיים הפכו לטובים..רק ההמתנה ארוכה לבני היתה צהבת פיסיולוגית נמשכה יומיים לא הנקתי - מיד מן ההתחלה קיבל תחליף (מטרנה). (לא הנקתי - חטפתי וירוס ואסור היה לי להניק..וכבר שרציתי - לא היה לי כמעט חלב). בהצלחה בעבודת התזה.

בבקשה

האם הלידה היתה וגינלית/קיסרי ?- קיסרי האם זו היתה לידת ואקום או קיסרי לא מתוכנן ? קיסרי מתוכנן האם לקחת אפידורל או משכך כאבים אחר ? אין ברירה בטח שכן האם לבנך/בתך היתה צהבת פיסיולוגית לאחר הלידה ? היתה כמה זמן נמשכה הצהבת ? ומתי נעלמה לחלוטין (או מתי הערכים של הבילירובין היו אפסיים) ? הצהבת נמשכה כשבועיים אחרי הברית (שלושה שבועות מהלידה) האם הנקת את התינוק ? אם כן כמה זמן? הנקתי ועדין (חמישה וחצי חודשים)

התשובות שלי זהות לשני הבנים. בבקשה:

האם הלידה היתה וגינלית/קיסרי ? שתיהן וגינליות.
האם זו היתה לידת ואקום או קיסרי לא מתוכנן ? לא.
האם לקחת אפידורל או משכך כאבים אחר ? לקחתי אפידורל (הלידות התחילו בזירוז פיטוצין).
האם לבנך/בתך היתה צהבת פיסיולוגית לאחר הלידה ? כן, לשניהם.
כמה זמן נמשכה הצהבת ? ומתי נעלמה לחלוטין (או מתי הערכים של הבילירובין היו אפסיים) ? הצהבת נמשכה כשבועיים. אצל 2 הבנים דחינו את הברית בשבוע. ביום שנעשתה הברית (לשניהם), היתה עדיין צהבת, אבל ברמה שמאפשרת ברית.
האם הנקת את התינוק ? אם כן כמה זמן? הנקתי. את אסף עד גיל חודשיים. את יואב אני מיניקה עדיין (קצת יותר מ-7 חודשים). אמא של אסף ויואב

גם אני עונה

*לידה רגילה * בלי אפדורל, עם גז צחוק *הייתה צהבת * כעבור שבועיים הערכיים היו אפס * הנקתי חודש מקווה שעזרתי, גילי

נונינקה

New member
אצלנו

לידה בניתוח קיסרי לא מתוכנן בכלל בשבוע 34 עם אפידורל הייתה כשלושה שבועות אחרי עם ערכים מאד גבוהים פוטו בפגייה רוב הזמן אחרי שלושה שבועות הערכים ירדו מתחת ל - 15 (אם אני זוכרת נכון?!) הנקתי עד גיל חצי שנה

סאני22

New member
תשובותי

בלידה הראשונה לידה וגינלית לא ואקום ולא קיסרי לקחתי אפידורל היתה צהבת נמשכה יומיים ולאחר מכן הושפזה שוב עם ערכים מאוד גבוהים(כמעט והחליפו דם) כמה וכמה ימים טובים לא הנקתי בגלל הסיבה הזאת לידה שניה לידה וגינלית לא ואקום ולא קיסרי לקחתי אפידורל היתה צהבת נמשכה 5 ימים לא הנקתי סיבות אישיות

עונה...../images/Emo140.gif

נעזור בכיף, הלידה שלי היתה מהירה וקלה לידה ראשונה
וואגינלית
עברתי לידה טבעית לחלוטין בלי שום משכך כאבים
ליובל היתה צהבת קלה ביותר שנעלמה אחרי שלושה ימים
יובל היום כבר בת שלושה חודשים ויונקת בלבד שיהיה בהצלחה.

star122

New member
גם אני עונה

הלידה היתה וגינלית , לידת ואקום . לקחתי אפידורל . לבני היתה צהבת פסיולוגית שבגללה דחינו את הברית בכמעט שבועיים . כשנערכה הברית עדיין היתה לו צהבת אבל ברמה שמאפשרת ברית . הוא היה צהבהב עוד חודש חודשיים אחרי (אבל זה לא אומר בהכרח שהבילירובין היה גבוה ) הנקתי ואני עדיין מניקה את התינוק (תשעה וחצי חודשים
)

נעמולה

New member
גם אני עונה

לידה ואגינלית
לידה רגילה בזירוז ללא התערבות מכשירים
קיבלתי אפידורל שעזר כמו כוסות רוח למת
הייתה לו
יומיים שלושה - עד לשחרור מביתה חולים
הנקתי ונתתי חלב שאוב שלושה חודשים עם תוספות של מטרנה לקראת הסוף

עונה לשאלון

לידה וגינלית
הלידה נגמרה במלקחיים
לקחתי אפידורל
היתה צהבת כמה ימים לא יודעת מתי נעלמה לחלוטין.בכל אופו היו ערכים נורמלים ושוחררנו הביתה כרגיל.
הנקתי את אריאלי במשך שנה וחודשיים. שיהיה לך המון בהצלחה!

אני עונה

הלידה היתה ניתוח קיסרי
ניתוח קיסרי לא מתוכנן - התחלנו בחדר לידה אחרי יומיים ניתחו אותי.
לקחתי אפידורל
לבני לא היה צהבת
אני הנקתי עד גיל חודש וחצי

עונה גם

האם הלידה היתה וגינלית/קיסרי? (קיסרי)
האם זו היתה לידת ואקום או קיסרי לא מתוכנן? (קיסרי חירום)
האם לקחת אפידורל או משכך כאבים אחר? (אפידורל)
האם לבנך/בתך היתה צהבת פיסיולוגית לאחר הלידה? (כן. מעט)
כמה זמן נמשכה הצהבת? (שבוע)
ומתי נעלמה לחלוטין (או מתי הערכים של הבילירובין היו אפסיים)?(שבועיים לאחר הלידה)
האם הנקת את התינוק? (כן)
אם כן כמה זמן? (שנה ושלושה חודשים)

cocabola

New member
עונה

האם הלידה היתה וגינלית/קיסרי ? וגינלית רגילה ללא תפרים חתכים האם זו היתה לידת ואקום או קיסרי לא מתוכנן ?לא האם לקחת אפידורל או משכך כאבים אחר ?בודאי אפידורל האם לבנך/בתך היתה צהבת פיסיולוגית לאחר הלידה ?לא כמה זמן נמשכה הצהבת ? ומתי נעלמה לחלוטין (או מתי הערכים של הבילירובין היו אפסיים) ? האם הנקת את התינוק ? אם כן כמה זמן? הנקתי עוד בחדר הלידה ומניקה עד היום הפיצית בת 8 חודשים ומסרבת לאכול מוצקים

עונה לך

ניתוח קיסרי יזום...נולדה במשקל 3545 ללא צהבת... לא הנקתי...הייתה תינוקת שלווה ורגועה מה שאני אישית מקשרת ללידה שלא הייתה עבורה טראומטית גם היום בגיל 9 וחצי חודשים ילדה שלווה ורגועה למעט במיקרי שיניים וכו

rama1

New member
אויי - איזו נוסטלגיה

גם אני אענה בשמחה..
הלידה היתה קיסרית
זה היה קיסרי לא מתוכנן, התינוק ללא ירד בתעלת הלידה
לקחתי אפידורל אחרי 8 שעות של מלחמה קשה בצירים
היתה לנעם צבהת פיסיולוגית אחרי יומיים מהלידה, כאשר עוד היינו בבי"ח, רמת הבילירובין היתה גבוהה יחסית ולכן קיבל טיפול בפוטו, כתוצאה מכך נשארנו בבי"ח שבוע מיום הלידה.
הצהבת נמשכה 3 שבועות, הברית נדחתה ונערכה כשנעם היה בן 20 יום, רמת הבילירובין לא היתה אפסית אלא היתה ברמה שאפשר לערוך בה ברית. אחרי הברית היא נמשכה עוד כמה ימים ברמה נמוכה עד שנעלמה לגמרי.
הנקתי אותו ועד היום אני מניקה. זאת לא היתה חוויה נעימה בכלל, כאם לילד ראשון הרגשתי חסרת אונים, הוא חולה, ואני אחרי לידה עם כל ההורמונים שמשתוללים, בכיתי בלי סוף, ותמיד דאגתי שלא נצא מהבי"ח עד ליום כיפור (ילדתי שבוע לפני יום כיפור). לא רציתי לחוות את ההרגשה של היום הזה בבי"ח... היה שלב שרצו לשחרר אותי (שכבר החלמתי יפה) ולהשאיר את נעם בבי"ח להמשך הטיפול בפוטו וזאת היתה הדאגה העיקרית שלי, בכיתי והתפללתי שתרד הרמה של הבילירובין כדי שנוכל לצאת ביחד הביתה... ביום שהתשחררנו קיבלנו רק בשעות הבוקר המאוחרות את התוצאה של הבדיקה, ואני הייתי ממש על קוצים, לא אכלתי, לא ישנתי, לא עשיתי כלום, רק חיכיתי וחיכיתי וכשקיבלתי את התוצאות המלהיבות, ממש צרחתי מאושר

שמופי10

New member
התשובות שלי:

ילדתי בקיסרי.
קיסרי לא מתוכנן (רעלת הריון)
כן- הייתה לה צהבת שבוע אחרי הלידה
אחרי 4 ימים היא עברה
לא הנקתי שאבתי לה חלב במשך חודשיים (היא הייתה פגית)

למעלה