צהבת היילוד

אריקרום

New member
תשובות

1.לידה ראשונה התחילה כלידה וגינלית (לאחר זירוז בסוף שבוע ה- 42) והסתיימה בקיסרי. השתמשו בהרדמה אפידורלית שקיבלתי לפני גם במהלך הניתוח. לאריאל לא הייתה צהבת - ערך הבילירובין הגבוה ביותר שנמדד היה 3. ניסיתי להניק ולא הצלחתי, כי לא היה לי חלב (לאחר אינסוף מפגשים וטלפונים עם יועצת הנקה ושבוע ללא מנוחה עם 14 הנקות ביום התחלתי להוסיף סימילק). 2. ניתוח קיסרי (חצי)מתוכנן - עברתי את התל"מ והערכת המשקל הייתה גבוהה אז הרופא המליץ לנתח. הניתוח היה בהרדמה ספינלית. הייתה צהבת קלה (הכי גבוה - 13) שעברה מעצמה עד שעזבנו את בית החולים ולא היינו צריכים לטפל בה. הנקה - כמו במקרה הראשון. אוכל מטרנה ונהנה מכל רגע.

סינטה1

New member
עונה גם../images/Emo140.gif

לידה ואגינלית.
לא.
כן, אפידורל.
לא.
עדיין מניקה (בת 10 חודשים).

עונה גם

האם הלידה היתה וגינלית/קיסרי? וגינלית.
האם זו היתה לידת ואקום או קיסרי לא מתוכנן? ואקום.
האם לקחת אפידורל או משכך כאבים אחר? אפידורל.
האם לבנך/בתך היתה צהבת פיסיולוגית לאחר הלידה? לא.
האם הנקת את התינוק ? אם כן כמה זמן? הנקתי 8 חודשים.

נאא

New member
אני עונה גם

ילד ראשון וגינלית אפידורל צהבת שנמשכה בערך 5 ימים הנקתי 3 חודשים ילדה שנייה וגינלית בלי משככי כאבים שהתה בפוטו 4 ימים הנקתי 6 חודשים ילדה שלילשית וגנלית בלי משככי כאבים צהבת מהיום הראשון ללידה בפוטו 5 ימים בת 8 חודשים ועדיין יונקת לא זוכרת ערכים אבל מילד לילד המצב הפך קשה יותר בילדה האחרונה ממש נבהלו מכך שהיא פיתחה צהבת מהיום הראשון הרב שערך את הברית לילד שלי המליץ לי על הפסקה בת 24 שעות של הנקה הוא טען שאם הילד יאכל תחליף חלב אז הצהבת תעבור וזה באמת מה שקרה בילדה השלישית בבית חולים המליצו לי או יותר נכון צעקו עלי להוסיף תחליף בסיום כל הנקה

תשובות

האם הלידה היתה וגינלית/קיסרי ? וגינלית האם זו היתה לידת ואקום או קיסרי לא מתוכנן ? לא ולא האם לקחת אפידורל או משכך כאבים אחר ? כן אפידורל האם לבנך/בתך היתה צהבת פיסיולוגית לאחר הלידה ? כן כמה זמן נמשכה הצהבת ומתי נעלמה לחלוטין (או מתי הערכים של הבילירובין היו אפסיים) ?נעלמה כליל רק אחרי כחודש האם הנקת את התינוק ? אם כן כמה זמן? התינוק בן חודשיים ואני מניקה בלבד

גם אני עונה

ילדתי את מאיה בניתוח קיסרי (היא היתה במצג עכוז)
הניתוח היה עובדה ידועה מראש (למרות שתכננתי לנסות היפוך לפני הניתוח, אבל בגלל שהיתה לי ירידת מים בסוף שבוע 37, ילדתי בניתוח חירום.
הניתוח נעשה בהרדמה חלקית.
כן, למאיה היתה צהבת פיסיולוגית.
מאיה שוחררה (איתי) מבית החולים אחרי חמישה ימים, כמתוכנן אחרי ניתוח קיסרי למרות שעדיין היתה לה צהבת (אך ערכי הבילירובין לא היו גבוהים מאוד ולא הצריכו טיפול), עבר עוד שבוע בערך עד שהצהבת נעלמה לחלוטין.
הנקתי את מאיה במשך 11 חודשים. אשמח לענות על שאלות נוספות, אם יהיו לך כאלה
בהצלחה במחקר!

sagiti

New member
תשובות

1. לידה וגינלית 2. לידה רגילה 3.אפידורל- לא השפיע על הכאבים כי נלקח מאוחר מדי. 4. היתה צהבת פיסיולוגית. 5. שוחררה אחרי יום בטיפול באור. נעלמה לחלוטין אחרי חודש וחצי בערך (הצבע, אני לא יודעת לגבי ערכים מדוייקים). 6. הנקתי- לא באופן בלעדי, במשך שנה ושלושה חודשים בערך. את הצהבת גילו עם היציאה מביה"ח, השאירו אותה להשגחה בלבד עד הבוקר (נשארתי איתה), בצהריים הכניסו לאינקובטור אור, אני נסעתי הבתה, בחירה שלי, מוטעית בדיעבד, כי הוציאו אותה לקראת חצות מהאינקובטור והיא נשארה לבד עד הבוקר.

mentorit

New member
הצהבת כטראומה

לפני שאענה אספר שיום אחרי שחזרתי הביתה נתבקשתי בבי"ח ללכת למעקב אחרי מנוחה של כמה שעות בבית יצאנו לקופ"ח - זה היה סיוט לקחו בדיקה וחזרנו הביתה למחרת התקשרה הרופאה. בן זוגי היה בעבודה די רחוק (חזר אחרי 3 ימי חופש) ואני הייתי לבד עם הקטנה בפעם הראשונה- הייתי שפוכה הרופאה אמרה בטלפון שמצב הצהבת רע וצריך לנסוע לבי"ח ולפני זה להגיע אליה, דחוף....מסוכן....מהר..... (בדיעבד בולשיט אחד גדול) בקיצור- אני עם חתכים, 3 ימים אחרי לידה, אפילו להתקין סל קל לא ידעתי...התחלתי לבכות וממש לא ידעתי מה לעשות ההורים לא ענו פתאום בפלאפון ההורים של הזוג גרים רחוק התקשרתי לאחי ותוך כדי שאני נחנקת מבכי הוא הסביר לי איך מרכיבים את הסלקל נסעתי לקופ"ח במהירות שיא והדרתי לב"ח שם שיחררו אותנו אחרי הצצה של 5 דקות הביתה בקיצור- זה היה סיוט ומאוד כעסתי על הרופאה שהלחיצה אותי סתם וכ"כ לא תמכה, עד לכדי כך שעזבתי אותה ומעולם לא חזרתי ועכשיו לתשובות - האם הלידה היתה וגינלית/קיסרי ?- וגינלית האם זו היתה לידת ואקום או קיסרי לא מתוכנן ?- לא - רגילה האם לקחת אפידורל או משכך כאבים אחר ?- כל מה שניתן לקחת- הכל! האם לבנך/בתך היתה צהבת פיסיולוגית לאחר הלידה ? כן כמה זמן נמשכה הצהבת ? ומתי נעלמה לחלוטין (או מתי הערכים של הבילירובין היו אפסיים) ? נעלמה אחרי כשבועיים בערך האם הנקת את התינוק ? אם כן כמה זמן?- הנקתי כחודש פלוס מינוס

sweet pita

New member
עונה

קיסרי קיסרי לא מתוכנן האם לקחת אפידורל או משכך כאבים אחר ? כן האם לבנך/בתך היתה צהבת פיסיולוגית לאחר הלידה ? לא האם הנקת את התינוק ? כן אם כן כמה זמן? 10 ימים, מאז תחליף

hovi

New member
עונה

יש לי שני ילדים ילד בן שנתיים ותינוקת בת שלושה שבועות. שתי הלידות היו בסוף 42 עם זירוז. הלידה הראשונה היתה טראומטית וגינלית אבל פישלו עם האפידורל ושלושה ימים לא יכולתי לקום מהמיטה סליחה בת שלושה שבועות צורחת אז רק דבר אחד שאמרה לי חברה מיילדת ונראה לי שכדי לבדוק קשר הדוק בין זמן השהייה בבית החולים לבין גילוי צהבת אצל יילוד ניתוח קיסרי תמיד נשארים יותר

מעין11

New member
תשובות

לידה וגינלית בשבוע 38 (זירוז של בלון ופיטוצין) לקחתי אפידורל אחרי 9 שעות, כי הלידה היתה תקועה וזה עבד. לא היתה צהבת. הנקה מלאה וממשיכה- בת חודשיים

wildcat6

New member
צהבת ילודים

* לידה רגילה ומהירה * לא מתוכנן לפני הזמן לא הספקתי להכנס ל 9 * לא הספקתי לקחת אפידורל הוא התחיל לברוח בדלת הכניסה * היתה לו צהבת ילודים לאחר הלידה * לקח לערכתי חודש להפתר מכל הבילירובין המיותר * נסיתי להניק בבית חולים ולא הצליח אחרי שבועים אישפזו את הילד שוב ולחצו עלי להפסיק הנקה (יום אחד) והיה לי קשה לחזור הוא לא היה יונק בהתלהבות כמו אחותו דבר שהקשה עלי עשינו ביחד אמבטיה שמש בערום (שלו בלבד) גילתי שכל מה שצריך זה הרבה אור פלורסנטי קרוב וכמה שיותר הפסקת ההנקה היתה מיותרת וגרמה לויתור סופי על הנושא לצערי הרב

למעלה