בקר טוב

מעיןבר

New member
יום ארוך לפני...

אני צריכה להגיש סמינר בקורס שעוסק באנדוקרינולוגיה מולקולרית (על הקשר בין דפקט ברצפטור לאינסולין ובין PCOS אם זה מעניין מישהו
) וכמובן שהמצגת שלי עוד לא מוכנה. אלופת הרגע האחרון... אז מה בכלל אני עושה פה
קישטה
לעבודה. חוצמזה - המון בריאות לכולם (האחיינית שלנו נדבקה ב- ROTA ואני ממש דואגת לאדוה וכל הזמן בודקת שהיא מרגישה טוב).

anguly

New member
נשמע מרתק - באמת!

בהצלחה במצגת... ורק בריאות לכולם

baby4me

New member
מה זה ROTA?

בהצלחה בסמינר, נשמע מעניין נושא המחקר, האם באמת יש קשר בין השניים?

מעיןבר

New member
ROTA וירוס, PCOS ואינסולין.

ROTA זהו הוירוס המדובר שגורם להקאות מלוות בחום ולאחר מכן לשלשולים קשים. השנה יש מגיפה קשה במיוחד והוא מדבק במיוחד, לא סימפטי
לגבי המחקר - ההרצאה עברה בשלום לשמחתי (צלחתי את "שאלת השיטות" - איך בוצעו הניסויים- בשלום). לגבי שאלתך: ידוע שיש קשר בין PCOS ובין תופעה הקרויה "תנגודת לאינסולין". התופעה הזאת מאופיינת בכך שהגוף לא מגיב היטב לאינסולין (זה גם מה שקורה ב"סוכרת מבוגרים") ויש לזה כל מיני סיבות אפשריות וכל מיני תופעות. 50-60% ממי שלוקות ב-PCOS מפתחות תנגודת כזאת. אצל נשים כאלה טיפול בתרופות לסוכרת משפר את התגובה לטיפולי פוריות ומקל על השגת ביוץ. במחקר שקראתי מצאו שיש בעיה מסויימת בקולטן של אינסולין בתאי עור של נשים עם PCOS - זוהי הפרעה שיכולה לגרום לחוסר תגובה של הגוף לאינסולין (כלומר תנגודת). הבעיה היא שלא בדקו את זה בתאים מהשחלה - אז קשה לדעת האם התופעה הספציפית הזאת קורית גם בשחלה וקשורה בהכרח ל- PCOS. היו עוד בעיות שהפריעו לי במחקר, אבל בסה"כ זה מחקר מצויין שבהחלט נותן קריאת כיוון לגבי בעיה אפשרית.

דש1דש

New member
בוקר טוב !!!!

אז בסוף אתמול הורי לא הגיעו - אבל בלי קשר לרוטה - המכונית התקלקלה - אז ממילא לא יכלו להגיע
אני הפסדתי ישיבה חשובה - עוד אחת שהצטרפה לערימה הולכת וגובהת.... יערה התחילה קריירה אומנותית ואתמול ציירה על הדלת מזל שזו פלדלת ואפשר לנקות בקלות.... יופי - התחלנו.... מצד שני היא משפרת את הפעלים - כבר יש לה שני זמנים (וכמובן ציווי
) - והיא אפילו מתקנת עצמה ביחיד - רבים (ביים - דום - דומים = גרביים אדום - אדומים) רכישת השפה זה דבר מדהים!!!!! תענוג!!!!

ellieg

New member
יערה מזכירה לי את הילדות שלי

איפה לא ציירתי בטור ילדה! אני זוכרת את הנזיפות עקב ציורים על הקיר (הלבן) ושלא מציירים על אוברל.

אלהלי

New member
אם היא מוכשרת כמו אמאשלה לא

הייתי דואגת לציורים..גם בן יהודה וגם פיקאסו דרים בבית אחד איזה יופי

למעלה