שרשור הכוונה ומודיעין 16/11

מצב
הנושא נעול.

Maurey

New member
מה הסיבה להעדפת אוטובוס למסלול שהוא יותר מאשר
קלאסי לרכבת? רכבת מחיפה לת"א סבידור מרכז (ארלוזורוב). לצאת לרח' על פרשת דרכים ומשם קו 55 של קווים. הוא עוצר כ-7 דקות הליכה מהכניסה לספארי.
היה לי נסיון רע עם נסיעה לנתניה, אז
התרשמתי שאוטובוס הרבה פעמים יותר ישיר ומהיר וגם יותר זול, אבל אני כנראה אנסה את השיטה שלך. יש לך מושג מה משך הנסיעה? תודה!

harhanegev

New member
התרשמתי שאוטובוס הרבה פעמים יותר ישיר ומהיר וגם יותר זול, אבל אני כנראה אנסה את השיטה שלך. יש לך מושג מה משך הנסיעה? תודה!
לגבי הניסיון הרע,
נסיעה מחיפה לנתניה ברכבת היא בדרך כלל נסיעה עם החלפה בבנימינה, מה שמוריד מרמת הנוחות וחושף לסיכוני איחור רבים יותר. כמו כן, בתל אביב יש מגוון תחנות הרבה יותר מוצלח עם קישוריות טובה יותר לתחבורה בתוך גוש דן. אני מניח שהנסיעה לתל אביב ברכבת תהיה לך נעימה ומוצלחת הרבה יותר.

scooby5

Member
משך הנסיעה
מחיפה לתל אביב נע בין כ-35 דקות ל-50 דקות. זה תלוי בתחנת המוצא בחיפה (חוה"כ הכי דרומית ומרכז-השמונה הכי צפונית) ובסוג הרכבת (ישירה, "מהירה" או מאספת). קו 55 ברוב שעות היום יגיע לאזור הכניסה לספארי בכ-30 דקות.

down under

New member
אם את רוצה קצת פחות הליכה
אפשר רכבת לת"א ההגנה (התחנה הרביעית של הרכבת כשבאים מחיפה). ללכת, כ-5 דקות הליכה, לתמח"ת, ומקומה 7 של דן לקחת קו 35. הוא מגיע למרחק של שתי דקות הליכה בלבד מהספארי, לעומת קו 55 שמגיע למרחק של כ-7 עד 10 דקות הליכה. לדעתי, עם קו 55 וירידה ברכבת מרכז (ת"א סבידור מרכז [ארלוזורוב], שהיא התחנה השניה מכוון חיפה) תגיעי קודם. אבל אם תסעי עד ההגנה ותקחי מתמח"ת 35 יהיה לך קצת פחות הליכה. אני במקומך הייתי לוקח את 55 מסבידור מרכז.

Maurey

New member
אם את רוצה קצת פחות הליכה
אפשר רכבת לת"א ההגנה (התחנה הרביעית של הרכבת כשבאים מחיפה). ללכת, כ-5 דקות הליכה, לתמח"ת, ומקומה 7 של דן לקחת קו 35. הוא מגיע למרחק של שתי דקות הליכה בלבד מהספארי, לעומת קו 55 שמגיע למרחק של כ-7 עד 10 דקות הליכה. לדעתי, עם קו 55 וירידה ברכבת מרכז (ת"א סבידור מרכז [ארלוזורוב], שהיא התחנה השניה מכוון חיפה) תגיעי קודם. אבל אם תסעי עד ההגנה ותקחי מתמח"ת 35 יהיה לך קצת פחות הליכה. אני במקומך הייתי לוקח את 55 מסבידור מרכז.
תודה, אני אקח 55,
אני עכשיו ברכבת אז כנראה שאצטרך להסתדר לבד, אבל, מה זה פרשת דרכים? זה שם של רחוב? יש שם יותר מיציאה אחת?

scooby5

Member
תודה, אני אקח 55,
אני עכשיו ברכבת אז כנראה שאצטרך להסתדר לבד, אבל, מה זה פרשת דרכים? זה שם של רחוב? יש שם יותר מיציאה אחת?
"על פרשת דרכים"
הוא שמו של הרחוב שנמצא בדיוק מול היציאה מתחנת רכבת ת"א מרכז. כל שעלייך לעשות הוא לצאת ביציאה של ת"א וללכת ישר לכיוון הרמזורים.

מחיפה לספארי בר``ג, איך מגיעים?
עדיף באוטובוס, מישהו יודע בערך כמה זמן הנסיעה? תודה!
כדאי לברר מראש מה קורה בספארי
ללא רכב פרטי, ביקור בשטח הפתוח של הספארי הוא עניין בעייתי. אם אינני טועה, יש אפשרות להיכנס רגלית לגן החיות (לא לספארי הפתוח) משער בתחום הפארק הלאומי ליד מוזיאון האדם והחי. כניסה רגלית כאמור מוסיפה עוד כ- 10 דקות הליכה מהקצה הצפוני של הפארק הלאומי, כ- 15 דקות אם הולכים מכיוון הקופה הראשית של הספארי - ולכן רצוי לברר מראש את הסוגיה הזו.

ביציק

New member
שרשור הכוונה ומודיעין 16/11
שלום, זקוק ל-2 הכוונות שונות בבקשה

אני צריך לדעת איזה קו עליי לקחת מתחנה מרכזית ת"א/מסוף סבידור/עזריאלי לרח' הברזל ברמת החייל ובאיזו תדירות הוא עובר. ושאלה שנייה, האם ישנו קו ישיר מאזור אשדוד לרח' טוליפמן בראשצל"צ המזרחית? ואם לא, האם ידוע לכם מהי הדרך הקרובה ביותר לשם ומהי תדירות הקווים? לעזרתכם אודה!

down under

New member

אני צריך לדעת איזה קו עליי לקחת מתחנה מרכזית ת"א/מסוף סבידור/עזריאלי לרח' הברזל ברמת החייל ובאיזו תדירות הוא עובר. ושאלה שנייה, האם ישנו קו ישיר מאזור אשדוד לרח' טוליפמן בראשצל"צ המזרחית? ואם לא, האם ידוע לכם מהי הדרך הקרובה ביותר לשם ומהי תדירות הקווים? לעזרתכם אודה!
לא כדאי לך תמח"ת בשום פנים ואופן!!!
אך ורק או עזריאלי או מרכבת מרכז (מסוף 2000 שנקרא גם סבידור או ארלוזורוב [מספר שמות לאותו מקום עצמו]). מעזריאלי קו 42. אם זה לתחילת רח' הברזל, המספרים הקטנים, גם 40 של דן וקווי אגד 524,525,531. לרדת בראול ולנברג פינת מבצע קדש פינת פנחס רוזן (הצומת הגדול עם המנהרה מתחתיו) ומשם כ-5 עד 15 דקות הליכה. הכי טוב, לרדת ברכבת מרכז (סבידור) ומרח' על פרשת דרכים לקחת קו 20 של דן. הקו נוסע לאורך ולנברג, שהוא מקביל, בערך, לרח' הברזל. לגבי רח' טוליפמן בראשון, בדוק באתר אגד האם קווים 11,20 מגיעים מרכבת הראשונים לאזור שלו. אם הם כן מגיעים, אזי קח רכבת להראשונים. יש להחליף רכבת בלוד לרכבת להראשונים. משם קווים 11,20. כל זה, בהסתייגות מאוד גדולה, והיא שאכן קווים אלו מגיעים לרחוב הזה או לסביבתו. כי רח' טוליפמן נמצא כ-3.5 ק"מ מתחנת הרכבת, ככה שזה ממש לא מרחק הליכה.

olli3

New member
מנהל
אך ורק או עזריאלי או מרכבת מרכז (מסוף 2000 שנקרא גם סבידור או ארלוזורוב [מספר שמות לאותו מקום עצמו]). מעזריאלי קו 42. אם זה לתחילת רח' הברזל, המספרים הקטנים, גם 40 של דן וקווי אגד 524,525,531. לרדת בראול ולנברג פינת מבצע קדש פינת פנחס רוזן (הצומת הגדול עם המנהרה מתחתיו) ומשם כ-5 עד 15 דקות הליכה. הכי טוב, לרדת ברכבת מרכז (סבידור) ומרח' על פרשת דרכים לקחת קו 20 של דן. הקו נוסע לאורך ולנברג, שהוא מקביל, בערך, לרח' הברזל. לגבי רח' טוליפמן בראשון, בדוק באתר אגד האם קווים 11,20 מגיעים מרכבת הראשונים לאזור שלו. אם הם כן מגיעים, אזי קח רכבת להראשונים. יש להחליף רכבת בלוד לרכבת להראשונים. משם קווים 11,20. כל זה, בהסתייגות מאוד גדולה, והיא שאכן קווים אלו מגיעים לרחוב הזה או לסביבתו. כי רח' טוליפמן נמצא כ-3.5 ק"מ מתחנת הרכבת, ככה שזה ממש לא מרחק הליכה.
טוליפמן זה בנחלמת בנימין
מרכבת הראושנים בתידרות גבוהה קווי אגד: 164/174/201 בשעות מסויימות גם קווים 275/166/18 (אין להם תדירות גבוהה בעליל או שהם פעילים רק בבוקר וכו').ואת מסלול קו 18 אני לא מכיר בכלל אז לא הייתי ממליץ. בכל מקרה אם קווי קונקס ניתן לרדת בדרך המכבים פינת טוליפמן (מול טיב טעם). כך שזו נסיעה אחת, בקו אחד (שאומנם עושה מעט דרך ביבנה ובנס ציונה אך נראה לי שזה לא כזה נורא אם הזמנים מתאימים.

טוליפמן זה בנחלמת בנימין
מרכבת הראושנים בתידרות גבוהה קווי אגד: 164/174/201 בשעות מסויימות גם קווים 275/166/18 (אין להם תדירות גבוהה בעליל או שהם פעילים רק בבוקר וכו').ואת מסלול קו 18 אני לא מכיר בכלל אז לא הייתי ממליץ. בכל מקרה אם קווי קונקס ניתן לרדת בדרך המכבים פינת טוליפמן (מול טיב טעם). כך שזו נסיעה אחת, בקו אחד (שאומנם עושה מעט דרך ביבנה ובנס ציונה אך נראה לי שזה לא כזה נורא אם הזמנים מתאימים.
הגעה מאשדוד לראשון לציון ברכבת לא נוחה כלל
יש צורך בהחלפה בלוד, ואין תזמון בין הרכבות.(וגם דורש אוטובוס נוסף בתוך אשדוד לרוב). יש את הקווים 313,330 של קונקס-ואוליה באמצעותם ניתן להגיע מאשדוד לחלק המזרחי של ראשון לציון (מומלץ לבדוק את הלו"ז באתר של קונקס).

ביציק

New member
הגעה מאשדוד לראשון לציון ברכבת לא נוחה כלל
יש צורך בהחלפה בלוד, ואין תזמון בין הרכבות.(וגם דורש אוטובוס נוסף בתוך אשדוד לרוב). יש את הקווים 313,330 של קונקס-ואוליה באמצעותם ניתן להגיע מאשדוד לחלק המזרחי של ראשון לציון (מומלץ לבדוק את הלו"ז באתר של קונקס).
תודה רבה
-
קו 330 הוא מצוין לבוקר, פחות לצהריים. מה בנוגע לקו 313 ? איך נקראת התחנה הקרובה ביותר לטוליפמן לפי רשימת התחנות של ואוליה? תודה שוב!

Image of me

New member
תודה רבה
-
קו 330 הוא מצוין לבוקר, פחות לצהריים. מה בנוגע לקו 313 ? איך נקראת התחנה הקרובה ביותר לטוליפמן לפי רשימת התחנות של ואוליה? תודה שוב!
313 לא מגיע לטוליפמן...
במרכז ראשון הוא פונה לכיוון מזרח. אבל למה לך לבנות על קווים מאספים שנוסעים שלוש פעמים ביום? דווקא לטוליפמן קל מאד להגיע. מאשדוד אתה לוקח את אחד הקווים הישירים לת"א - 312 או 320 - ויורד באזור, בתחנה הראשונה באזור. שם אתה חוצה את הכביש ולוקח 201 של אגד (לכיוון רחובות). מקו 201 אתה יורד בטיב טעם, קשה לפספס. זה משהו כמו 5 דקות נסיעה בקו 201.

Image of me

New member
טוליפמן זה בנחלמת בנימין
אני מניח שהתכוונת לנחלת יהודה
אבל לא, טוליפמן זה לא בנחלת יהודה אלא באיזור התעשיה הישן. נחלת יהודה זה האיזור שממערב לדרך המכבים.

olli3

New member
מנהל
אני מניח שהתכוונת לנחלת יהודה
אבל לא, טוליפמן זה לא בנחלת יהודה אלא באיזור התעשיה הישן. נחלת יהודה זה האיזור שממערב לדרך המכבים.
כן, התכוונתי לנחלת יהודה.. יצא בנימין
אתה צודק, רק שזה איזור שגובל בשניהם, אפשר להגיד. ולא ידעתי ש313 לא מגיע לשם, חשבתי שהוא מגיע... והאופציה של 320 ו201 ממש מעולה ועדיפה ואנ מאמין שגם לא כזאת יקרה יותר.

olli3

New member
מנהל
ועקב זה שאנשים לא יודעים איך לשרשר, לא כדאי
רכבת לבני ברק ומשם נסיעה קצרה לרחוב הברזל (לא בקיא באיזור פשוט). רשמתי את זה כאן למטה פשוט זה קצת נעלם עקב ההכונה של גבעתיים לרמת השרון...

olli3

New member
מנהל
ועקב זה שאנשים לא יודעים איך לשרשר, לא כדאי
רכבת לבני ברק ומשם נסיעה קצרה לרחוב הברזל (לא בקיא באיזור פשוט). רשמתי את זה כאן למטה פשוט זה קצת נעלם עקב ההכונה של גבעתיים לרמת השרון...
למען זה שלא יהיה בלבול גדול
ההכוונה שרשמתי למטה תחת הכותרת "אתה מגיע ברכבת" מתייחסת להגעה לרחוב הברזל ודרכי נסיעה מאשדוד לראשל"צ. לגבי אשדוד יש כמה קווים, הם מופעלים ע"י חברת ויאולה (קונקס לשעבר), קו 313/330 עושים את העבודה, רק מה שהם לא תדירים כל כך. בנוסף הם לא ממש ישירים, עוברים קודם ביבנה, לאחר מכן נס ציונה ומתחברים לראשל"צ על רחוב הרצל. צריך לרדת איתם בדרך המכבים פינת טוליפמן (טיב טעם נמצא שם מצד שמאל) כל הזמנים באתר connex.co.il בעיניי הרבה יותר עדיף על רכבת ועל החלפה בלוד (כמובן אם הזמנים של 313/330 מתאימים).

הכוונה ב
מגבעתיים לרמת השרון

שלום זקוקים למידע איך להגיע מגבעתיים ,כצנלסון,פינת וייצמן-לרמת השרון-רחוב החרושת... מחפשים מסלול אוטובוס מהיר ומשתלם... לעזרתכם נודה אגב... האם יש כרטיסייה משולבת בסגנון "חופשי חודשי" ומה עלות כזו כרטיסייה? המון תודה למי שיכול לסייע

down under

New member
הכוונה ב
מגבעתיים לרמת השרון

שלום זקוקים למידע איך להגיע מגבעתיים ,כצנלסון,פינת וייצמן-לרמת השרון-רחוב החרושת... מחפשים מסלול אוטובוס מהיר ומשתלם... לעזרתכם נודה אגב... האם יש כרטיסייה משולבת בסגנון "חופשי חודשי" ומה עלות כזו כרטיסייה? המון תודה למי שיכול לסייע
קווים 45,55 לרכבת מרכז
ומאולמי רסיטל שעל דרך בגין לקחת 524,525 של אגד.

olli3

New member
מנהל

אתה מגיע ברכבת?
כי אם כן אז אתה יכול לנסוע לבני ברק ומשם זה מרחק נסיעה קצר ביותר לרחוב הברזל. יענו לך כאן יותר טוב בהמשך איזה קו לקחת משם ומה העדיפות לכל קו וקו, אינני בקיא באיזור ממש. בכל מקרה מהיכן אתה יוצא, יכול להיות שיש קו ישיר שיחבר בין נקודת המוצא שלך לרחוב הברזל. לגבי אשדוד יש כמה קווים, הם מופעלים ע"י חברת ויאולה (קונקס לשעבר), קו 313/330 עושים את העבודה, רק מה שהם לא תדירים כל כך. בנוסף הם לא ממש ישירים, עוברים קודם ביבנה, לאחר מכן נס ציונה ומתחברים לראשל"צ על רחוב הרצל. כל הזמנים באתר connex.co.il

מצב
הנושא נעול.
למעלה