שאלת סקר - מה מיקומכם במשפחה?

../images/Emo41.gif שאלת סקר - מה מיקומכם במשפחה?

כמה אחים ואחיות יש לכם? האם אתם הבכורים? סנדביץ'? זקונים? האם אתם חושבים שזה משפיע עליכם בצורה כלשהי? האם אתם חושבים שברמה עקרונית יש לכך משמעות גדולה? סתם סקרנות...

תשובה לסקרנית

אני בת זקונים קלאסית. יש לי שתי אחיות ואח גדולים ממני. ההבדל ביני לבין אחי הבכור הוא 18 שנה. אחותי הגדולה יותר היא SIKU מהפורום וגדולה ממני ב11 שנים. כש SIKU ילדה את תאומיה הראשונים הייתי בת 16 ונשבעתי שלי זה לא יקרה.... ברור שיש לכך השפעה עצומה. הרי לדוגמא אחי הכיר הורים צעירים בני עשרים (וגם שני זוגות סבים) שעמדו שבע שנים לגמרי לרשותו ואני לעומת זאת הכרתי רק סבתא אחת וסבא חורג שכבר היו זקנים וגרו רחוק. הורי כבר נשקו לארבעים כשנולדתי - זה פשוט הורים ואנשים אחרים לגמרי ממה שהוא הכיר בתור ילד לטוב ולרע! כמובן שאחיי הגדולים מאוד אהבו להתערב בחינוך שלי (שלדעתם היה קולקל ומפנק מדיי) ולהעיר להוריי. כעת שילדיהם בגיל ההתבגרות אני חוככת את ידיי בהנאה
. תמיד חלמתי על אחים קטנים ובמקום זה קיבלתי אחיינים (הראשון בגיל 11) שלטווח ארוך זה כנראה יותר משתלם.. מצד שני האחיינים שלי חוו סבתא צעירה ובריאה יותר ואני רואה שעם הילדים שלי קצת יותר קשה לה בעיקר פיזית לטפל בשני תינוקות.

קשה קצת להפריד

אבל בטוח יש השפעה בעיקר על ההתנהלות מול האחים האחרים וההורים - לכל אחד יש תפקיד שקשור גם למיקומו במשפחה. אח שלי הוא בכור קלאסי - בטוח בעצמו מאוד וקצת שטלתן. מצד שני כולנו די מפונקים וקשורים עוד בחבל הטבור....

גלי88

New member
לעולם לא!!!

אני אמצעית. יש לי אחות גדולה ממני בשנתיים עם ילדה בגיל של הבנות שלי (חודש הפרש) ואחות קטנה ממני ב-5 שנים (שאני מתה עליה!!!) אני כל כל ילד סנדוויץ' תמיד הרגשתי מקופחת ומסכנה. היום אני יודעת כמה שזה לא נכון.

vanom

New member
לא, לא נמאס

אנו שניים, אחי ואני. אחי גדול ממני בשבע שנים. אוהב אותו אהבת אמת, אח יקר לי, ודעתו חשובה לי תמיד. זאת משום הדרך שבה הוא אומר את דבריו - קצר במילים לעולם לא פוגע אבל לרוב קולע. כן אני רואה השפעה גדולה על היותי ה"קטן" וזאת בעיקר עקב מה שנכתב לעיל.

vanom

New member
עוד משפט...

אחי היה ויהיה חבר בנפש. אני רואה בו חבר אמת. גם יחסינו הם כאילו.

micadi

New member
עונה תשובות

אנחנו 3 אחים, אחי אני אחותי כן, כן, אני סנדוויץ' אבל בגלל שאחי בקושי היה בבית (ישיבה וכאלה) וגם מה לעשות ההבדל ביננו הוא לא גדול (שנה ו3/4) ובנות מתבגרות מהר יותר מבנים, אני הייתי על תקן האחות הגדולה. (זה מה שאני חושבת)

דבורי

New member
מצב דומה

אנחנו 7 ילדים, ואני השניה. אחי הבכור גדול ממני בשנה וחצי, אבל אני בעצם לקחתי ממנו את הבכורה, לפחות ע"פ הרגשתי. אני הייתי ועודני על תקן האחות הגדולה.

mirisss

New member
בכלל לא נמאס מסקרים

1. כמה אחים ואחיות יש לכם? אנחנו שלושה אח בכור, שגדול ממני ב 5 שנים. אחות שקטנה ממני ב שנתיים וחצי. 2.האם אתם הבכורים סנדביץ'? אני האמצעית (סנדויץ'). 3. האם אנחנו חושבים שזה משפיע עלינו בצורה כלשהי? כן, תמיד הרגשתי מקופחת למרות שזה לא היה נכון, מאז שאני זוכרת את עצמי תמיד הייתי הילדה הפחות "בעיתית" תמיד כיביתי שרפות, ועד היום זה כך גם כשנורא קשה לי ורע לי אף פעם אני לא מספרת להורים בכדי לא להקשות עליהם, וזה לא כך אם האחים שלי.

טובית 27

New member
עונה

יש לי אחות אחת והיא גדולה ממני ב 5 שנים. אני והיא חברות מאוד טובות מדברות על הכל, היא עוזרת לי המון עם הילדים, פעמיים בשבוע היא בא לישון אצלי, קונה המון מתנות לילדים.

אני בת זקונים

יש לי אח שגדול ממני ב-6 שנים, והיתה לי אחות שהיתה גדולה ממני ב-3 שנים, ונהרגה בתאונת דרכים לפני 15 (וואו, כמה זמן עבר) שנה. תמיד רציתי משפחה גדולה, כדי לפצות על החסר. כך שמבחינתי - show me the babies!

mey be

New member
עונה בשמחה

אני הבכורה מבין ארבעה. אנחנו שלוש אחיות צפופות מאוד, תוך 3 שנים! ואח קטן שעכשיו הוא חייל (אלוהים תשמור עליו). בגדול בטח שיש חשיבות למיקום , אבל זה עובר עם השנים (הרחבתי על זה קצת בראיון הנחמד שעושים לי )

עונה:

יש לי אח ושתי אחיות שלושתם מעלי, לא ממש בת זקונים אבל הכי קטנה (שיצאה הכי גדולה...) אני חושבת שזה מאוד משפיע עלי, במובנים רבים אני עדיין מרגישה עצמי לא "בן אדם מבוגר",מבחינת לקיחת אחריות על עצמי ועל דברים מסויימים בחיים, היחס של ההורים שלי אלי תמיד יישאר יחודי, כאילו גם מבחינתם אני תמיד אשאר "הקטנה", גם עם אחי, מבוגר ממני ב13 שנים, אני מרגישה כך. זאת למרות שעם האחיות שלי הקשר הוא חברי בגובה העיניים (למרות שגם הן לא קרובות אלי בגיל).

ggayya030

New member
יו גמני מרגישה כך...

גמני הקטנה. יש לי אחות ואח גדולים ממני. ההפרשים בינינו מאוד גדולים- 7 שנים בין אחד לשני, שזה מאוד חבל לי... כל זכרונות הילדות הראשונים שלי הם ללא אחי, שהיה כבר בצבא... גם עכשיו, כשאני כבר אמא, אני מרגישה עוד כה"קטנה". מאוד תלויה בהורים שלי , מתייעצת איתם המון. ונראה שגם הם רואים בי עדיין ילדה קטנה...לפעמים זה מעצבן, אבל הרבה פעמים אני נהנית מזה...

michal66

New member
ואני...............................

הבכורה מבין 2, וסנדביץ' מבין 3 (בערך...) והנה ההסבר: ביולוגית אנחנו 2 אחיות ואני הבכורה. יש משהו בלהיות בכור, בכל זאת יש את השנים שאתה לבד עם אמא ואבא (תלוי בהפרש) וזה בהחלט משפיע על הבטחון העצמי. יש גם את הקטע הזה של אחים בכורים ש"משפיטים" את הקטנים ואצלנו זה היה ממש בולט, אחותי כל הזמן מזכירה לי כמה הייתי מניפולטיבית וטיזזתי אותה משמאל לימין בלי סוף. אני לא חושבת שברמה העקרונית יש לכך משמעות גדולה היום. בתקופה שחיינו בבית לא היינו אחיות - חברות והיום אנחנו בקשר טוב מתמיד ואפילו יותר חברות מאשר אחיות.(
ו -
) ולגבי הסנדביץ' כשהייתי בת 10 הגיעה אלינו מתנדבת מדנמרק שבאה לעבוד בחקלאות. מהרגע הראשון שראיתי אותה, התאהבתי בה, והיא התאהבה בנו ובחקלאות וכך היא נשארה איתנו מספר עונות עד שהכירה את מי שבעלה היום והחליטה להתגייר. אנחנו בעצם המשפחה שלה כאן בארץ. הקשר שלי איתה היה ממש כמו אחיות, אך עם השנים הקשר התרופף והיום אנחנו בקשר טלפוני ומידי פעם ביקורים אחת אצל השנייה. בחתונה שלה אבא שלי בכה ואני זוכרת שחשבתי לעצמי, אם הוא בוכה בחתונה של טינה מה יהיה בחתונה שלי?? ואגב הוא לא בכה בחתונה שלי. יום נעים
מיכל

anat30g

New member
תשובותי

כמה אחים ואחיות יש לכם? אנחנו 3 בנות. אני ועוד 2 אחיות. האם אתם הבכורים? סנדביץ'? זקונים? אני הבכורה. האם אתם חושבים שזה משפיע עליכם בצורה כלשהי? האם אתם חושבים שברמה עקרונית יש לכך משמעות גדולה? אני חושבת שזה כן השפיע עלי, מגיל צעיר הייתי מאוד עצמאית, אחראית... אני רגילה להיות זאת שעוזרת, מסייעת, מייעצת...

one and only

ואבא שלי אימץ שני ילדים לפני כמה שנים, אבל כמעט ולא ראיתי אותם כי הקשר רופף והם גרים בארה"ב. את הקטנה מביניהם לא ראיתי מעולם. וכמובן, שילד יחיד זה ילד יחיד, למרות שלא הייתי מאד מפונקת אלא רגילה לעשות דברים בדרכי ורגילה לשלווה ולבדידות.

למעלה