נושא לדיון- מיניות ועירום בקוספליי

• פותח הנושא akane
  • פורסם בתאריך

akane

New member
../images/Emo41.gifנושא לדיון- מיניות ועירום בקוספליי../images/Emo41.gif

זה נושא שתמיד שנוי במחלוקת - קוספליי נותן לכולנו להיות דמות אנימה ליום אחד, וזה כולל להתלבש בצורה פרובוקטיבית לפעמים יותר ולפעמים פחות, גם אם אנחנו לא נתלבש כך ביום יום. לפעמים חלקינו נקצר את המכפלת כדי שזה יראה יותר טוב עלינו, או נאריך אותה מתוך ביישנות גם אם זה לא נכון למקור. חלקינו בעלי צורה מאוד מושכת וחלקינו לא, האם משיכה לגוף תהפוך בן אדם לקוספלייר טוב יותר? האם חושפנות יתר כחלק מהפיכת הדמות למשהו סקסי זה טוב? גם כשהדמות לא כזאת? האם לבוש של דמות חשופה מידי באמת יראה יאה על בן אדם? (כמו לבוש קצר וקטן על גבול הגיחוך שבמנגה/אנימה לא חושף תחתונים או פטמות, אך במציאות כן יחשוף). ישנם לא מעט קוספליירים שבנו את הקריירה שלהן לווא דווקא על כשרון- אלא בחלק ניכר גם מהמראה שלהם. מתצלומים מפתים עד להפיכה לכוכבי פורנו כמו Acire ועד כמה זה באמת רע לספק פאנסרוויס ולהרגיש טוב עם עצמך על הדרך? איפה חוצים את הקו האדום? דעתכם בנושא? מה הגבולות שלכם? ומה אתם חושבים על מן-פיי? חשוף מספיק בשביל צחוק או טראומות? XD קדימה, זרקו את המחשבות שלכם בנושא~

Hyde Snow

New member
...

באופן אישי, פרצתי גבולות בקון של פיי [זה לעולם לא ייפרד ממני XDD] בכך שלבשתי משהו כל כך - - קטן. אולי בשביל אדים זה יראה לא חושף כל כך, אבל בשבילי זה כן. לטעמי, אם אפשר ללכת עד הסוף עם קוספליי [עד גבול הטעם הטוב ] - אז בכיף. אני לא אומרת שמישהו שנראה כמו כדור יוכל ללבוש חוטיני וזהו בתור קוספליי. ובקשר לפאןסרוויס - אם אפשר ואתה לא מרגיש רע, מה זה רע כל כך ?

coral chan

New member
../images/Emo210.gif אומץ?

באופן אישי~ אני לא אשתמש בגוף שלי בשביל לקדם את הקוספליי שלי, ולכן אני בוחרת קוספלייס שיהיה לי נוח איתם. אין סיבה שאבחר תלבושת שלא יהיה לי נוח להיות בה, וכך גם בחיים האמייתים. באופן כללי~ אנשים עושים פאנסברביס גם עם תלבושות רגילות, אז למה שלא יעשו גם עם תלבושות מינימאליות? אם מישהו מרגיש נוח עם עצמו, ורוצה לעשות קוספליי מעין זה, שיעשה. אין לי בעיה עם הפיכת דמות למושכת יותר. זה בערך כמו להפוך דמות גברית לנשית וההפך. זה נועד כדי ליצור עניין, ואין פסול בכך. כמו כן גם אין לי בעיה עם הצנעת תלבושת של דמות, כל עוד זה לא הורס את הפיקנטיות שבתלבושת. בשורה התחתונה, אני, באופן אישי, מתנגדת לעניין, אחרי הכל זה קצת זנותי ומושך מבטים לא נעימים, כי זה נראה לי כמו הפקרה. אבל כל אחד שיעשה כראות עיניו. וזה באמת מזכיר לי את הקוספליי של סוזומיה ומיקורו (התלבושת של ההופעה) מפורים, שהיו די טובות וגם חמודות. מעניין איך הן הרגישו להסתובב ככה יום שלם. @_@

Mana Sama

New member
את מחשיבה את הקוספליי שלהן חושפני?

אוקיי *גיחוך* ובנימה יותר רצינית-כאחת שבאמת הפקירה את גופה בשביל קוספליי,בעיקר בגלל בעיות תקציביות והשעשוע מהעניין [והיי,זה היה מקורי XD] אני לא יודעת..אני לא אחת שאכפת לה מביקורות,אבל גם לא בדיוק קיבלתי הערות של "מה לעזאזל את עושה" אלא דווקא חיזוקים חיוביים על ה"אומץ" שנדרש ממני כמובן שאני מודעת לאיך שאני נראת,ואם הייתי כמה קילו מעל לחלוטין לא הייתי עושה קוספליי כזה אבל לא הרגשתי שביישתי את עצמי או משהו,ולא בחרתי בקוספליי בגלל שהוא חושפני,אלא למרות שהוא חושפני. אני לחלוטין לא אעשה קוספליי שהוא רגיל ואשנה את התלבושת כדי לחשוף את הגוף [למשל לקצר חצאית או דברים בסגנון] וגם לא אשנה את הקוספליי בשביל לשמור על הצנעה,אלא פשוט לא אבחר בדמות אם היא נראת לי יותר מידי קיצונית [והיי,מה שגורם לי לוותר על התלבושת הראשונה של אייבי ולעשות את השניה זה בגלל החוטיני,אז גם לי יש גבול XD]

coral chan

New member
../images/Emo210.gif להסתובב יום שלם בבגד ים בכנס לא נראה לי

כזה תענוג, אבל אולי הן הרוויחו בגלל שהיה ממש חם. וכן, בגד ים זה לבוש חושפני. במיוחד אם מוסיפים לו אוזני ארנב וזנבנב, ואז זה בכלל מוסיף לזה משמעות זנותית. ואולי אני מדי קיצונית בעניין ביחס אליך, אבל אני מניחה שזה בגלל מאיפה שהגעתי (בית דתי, תיכון דתי וכו').

innocence

New member
זה באמת לא ממש כיף >>

ונכון, זה גורר תשומת לב, שאולי היא מיותרת. אבל הן נשארו נאמנות למקור, וזה בעיקרון מה שחשוב, לדעתי.

AfroPetel

New member
נייטרלי במידה

אני בן אדם שאוהב לשמור על המראה המקורי של הדמות (למרות שתמיד קוראת לי איזה פאשלה שמונעת ממני לעשות את הדמות עד הסוף, כמו פאה שהלכה פארש וכו' XD ) ככה שלקצר או להאריך משהו בשביל צניעות/חשיפת יתר זה פסול מבחינתי. אבל אני לא מתנגד לקוספליים של דמויות חושפניות למדיי, למשל אחת מהתחפושות שאני מתכנן לעשות ביום מן הימים זה רול מרוקמן EXE (תמונה מצורפת) וכפי שאתם רואים התלבושת לא הכי מוצנעת שאפשר (+ היא על גבר עם זקן ומן בובס, ככה שאני מניח שכמה טראומות יגרמו, אבל זה רק בונוס), אבל כמובן שזה תלוי במידת הבושה שאדם מחזיק איתו, אני חושב שהדגמתי כבר את הרף שלי כשהסתובבתי כנס שלם עם חזיה ורודה שתפור אליה אפרו, וזה לא המקס שלי XD קוספלי זה משהו אישי ובאמת צריך לעשות רק מה שנראה לקוספלייר נכון ומתאים, אני נהנה כשאני מקבל מבטים מוזרים באותה מידה שאני מקבל מבטים מעריכים, ככה שאין הרבה דמויות שאני אשלול לפני שאעשה, אבל אני מניח שאם מישהי תחליט ללכת בכנס בתור יוקו מגורן לאגן, במיוחד אם המידות הטבעיות שלה דומות, היא צריכה זוג אשכים גדול במיוחד D:

innocence

New member
אכן נושא מעניין:)

והיחס שלי אמביווילנטי מאוד כלפיו. מצד אחד, אני מאמינה שקוספליי זו הרי תחפושת - ולכן המטרה היא להיות כמה שיותר דומה למקור. ואם יש לך האופציה להיות כמה שיותר דומה למקור - אז למה לא? קוספליים של דמויות כמו קירה מסול קאליבור, למשל, דורשים המון אומץ מהקוספליירים שלהם, בגלל החשיפה המאוד גדולה, ואני חייבת לציין שלא ראיתי אף קוספליי "מוצנע" של הדמות שנראה טוב, לא משנה באילו טריקים השתמשו. מצד שני, חשיפה מוגברת הרבה פעמים מצטיירת אצלי כרצון למשוך תשומת לב, לא בצורה חיובית. בנות (בעיקר) שבוחרות להתחפש לדמות מסוימת אך ורק כי היא לבושה מעט והן רוצות להראות כמה "כוסיות" הן. אני חייבת לציין שאין יותר מדי כאלו, אבל מודיפיקציה של תלבושות כדי שיהיו חשופות יותר, תוך כדי התפשרות על הדימיון לדמות מבחינתי זה לא מקובל. למה? כי אני לא חושבת שיש שום סיבה לעשות משהו כזה. לצד השני לעומת זאת (שיהיו "חסודות" יותר) זה בסדר, כי לא כל אדם מרשה לעצמו להיחשף בצורה כל כך משמעותית בשל סיבות שונות (מסורת, ביטחון עצמי נמוך וכו...) וזה לא מה שאמור למנוע ממנו להתחפש לדמות שהוא אוהב. אז לסיכום אני יכולה להגיד שזה מאוד תלוי בהרבה דברים. יש המון קוספלייריות (בעיקר) שמשתמשות בגוף שלהן כדי לקבל הכרה או אהדה, אבל גם לא מעט שמתלבשות חשוף, אבל לא משדרות אופי מיני בוטה בכלל. הכל תלוי באדם:) ~מצורפות תמונות של קוספלייריות עם קוספליי *טוב* וחשוף~

Mana Sama

New member
אוי,כמה שהטירה הזאת היא האיידול של טל XD

היא פשוט מעולה!! [למרות שהיא שכחה מהפסים הסגולים על הבטן] האייבי גם מצויינת,אבל אני שונאת את הדרך שהרסו את הדמות בסול קאליבר 4 המי שלא תהיה הורודה קצת הלחיצה אותי,אבל עדיין זנ קוספליי שעשוי טוב

innocence

New member
בתמונות אחרות דווקא יש לה..

אבל לא מצאתי אותן כשהכנתי את זה.. הורודה היא מילנה ממורטל קומבט (נוסטלגיה *_*)

innocence

New member
ככל שאני מסתכלת יותר על מילנה

בא לי יותר לעשות קוספליי מורטל קומבט.

נושא כאוב

בתור אחת שלא הולכת בכלל עם מכנסיים/חצאיות קצרות מאוד/גופיות וכו', תמיד יש לי איזו קנאה קטנטנה בכל מי שלובש מה שבא לו ולא מוגבל בכלל בבחירת קוספליי (באופן תאורטי) מהבחינות האלה. אבל לפעמים לדעתי זה קצת עובר את גבול הטעם הטוב, ובאמת יש דברים שבכל זאת משדרים קצת זילות (שוב, לדעתי). בקשר לשינוי תחפושת- פעם ניסיתי לעשות את זה... ובד"כ זה לא יוצא משהו. אני חושבת שיש מספיק אפשרויות שאפשר לבחור מתוכם ככה שלא צריך להתחיל לשנות קוספליי. כל הפואנטה זה להיות הכי דומים לדמות, אז ללכת ולשנות בכוונה? לא עדיף כבר לבחור קוספליי אחר? אם מישהו מאוד רוצה להתחפש לקוספליי מסויים אני יכולה להבין את זה, אבל שיקח בחשבון שאם הוא יעשה שינויים לעולם הוא לא יצא בדיוק כמו הדמות, וזה נראה לי קצת מוזר להשקיע כ"כ הרבה בידיעה שהתוצאה הסופית - ולא משנה מה מידת ההשקעה - לעולם לא תצא אותו הדבר /=

innocence

New member
וזה הכל תלוי בשינויים.

הקוספליי הראשון שלי היה של דמות עם שמלה מאוד מאוד קצרה וחשופה. בזמנו לא הייתי מוכנה ללכת עם משהו כזה, אז ביקשתי מהתופרת לעשות אותה טיפה ארוכה יותר משל הדמות. האם זה עשה את הקוספליי הרבה פחות טוב? (בלי קשר לזה שהתחפושת היתה נוראית P:) לא, הוא אמנם פחות נאמן למקור, אבל זה לא שינוי מהותי עד כדי כך. לדעתי.

Keitarou

New member
נאמנאמ~

דעתי בעניין היא שאם נוח לך ככה אז לך על זה (התחפושות שלי הן לא הכי מוצנעות.. ^^;;;) ויאי למאן-פיי~! XD

gogatsu

New member
דעתי בנושא...

בתמונה: קוספלייר שדוגל ב"צנוע זה יפה" XP באופן אישי אני משתדלת לעשות הכי נאמן לדמות שאני יכולה... אני בד"כ בוחרת דמויות שהן לא חשופות מדי, אבל אני גם לא מאד מגבילה את עצמי. ההגבלה הגדולה שלי באה מצד החבר, אבל גם עם זה אני יכולה להתמודד. ברמה הכללית יותר, אני לא חושבת שצריך לעשות את הדמות חשופה יותר בשביל שיהיה סקסי יותר, אבל כל קוספלייר צריך ללכת עם מה שבגבולות הטעם הטוב לטעמו. אין ספק שמראה כללי של הבנאדם זה חלק מהקוספליי, אבל גם זה לדעתי צריך לדעת לשים גבולות. גם מי שכוסית ויפה צריכה לקבוע איפה לשים את הגבול... נכון שאנשים מסויים ייתלהו אם תבואי בחצי עירום, אבל כמה נוח את תרגישי עם זה? לפעמים, כשעושים את זה בנקודת מבט של הומור, זה חביב... אבל גם אז צריך לדעת להיות מקורי ולא להגזים סתם בשביל צומי (כמו כל הבנות האלה מארה"ב שלובשות שני פסי צמר גפן, עושות קוקיות ופסים על הפנים ואמרות שהם נארוטו >>). אגב, אני גם יוצאת מנקודת הנחה שמי שהופכת להיות שחקנית פורנו בעזרת קוספליי הייתה הופכת לכזו גם בלי זה, לטוב ולרע /= נ.ב. מן-פיי שולט. הנה אדם שבאמת יודע לצחוק על עצמו ועל שאר העולם D:

Matereya

New member
אני קצת לא סגורה על עצמי בעניין הזה

כי יש דמויות שבאמת קצת קשה לעשות להן קוספליי צנוע יותר אם מישהי\הו מתפדח\ת. נגיד טירה למשל - אני לא יודעת כמה אני הייתי רוצה ללכת עם חצי מהציצי שלי בחוץ, ואני בטוחה שאבא שלי גם בכללללל לא היה מרוצה אם הייתי עושה משהו כזה XD; (בכל זאת, בית מסורתי ואני בעצמי לא נוהגת ללכת עם מחשופים כמעט בכלל). אני חושבת שבאמת צריך לדעת איפה עובר גבול הטעם הטוב, למרות שתמיד יהיו אנשים שיחמיא להם יותר אם הם ילכו עם חשוף ויש כאלו שלא. אבל אני עצמי (גם אם נתעלם מהעובדה שכרגע רודפת אותי עדיין מין אסטמת-עור לא ברורה או משהו בלתי מזוהה <_> ) לא חושבת שהייתי מסוגלת לצאת אפילו בבגד ים או תחתון החוצה. אפילו בים אני הולכת עם מכנסון קצר כי זה המקסימום שאני מרשה לעצמי. בסופו של דבר, זה עניין מאוד אינדיבידואלי. אני לא חושבת שרוב האנשים עושים את זה לפנסרביס (כי כמו שקורל אמרה - אנשים עושים את זה גם עם בגדים מלאים ובלי מחשוף ~_~) ומי שחושב שיש לו את זה - יעשה מה שבראש שלו. כל אחד יבחר את הקוספליי שלו לפי ראות עיניו ויעשה בו שינויים כאוות נפשו. אם וכאשר אני אעשה קוספליי לטירה אני לא מאמינה שאני אעשה את החלק החשוף יותר, כי כבר ראיתי בנות שהצניעו את זה קצת וזה לא היה כזה נוראי. או שאני אמצא איזושהי דרך לשים בתחתית החזה איזה חומר\אריג אלסטי שייראה שקוף ולא ישימו לב כ"כ שזה מכסה את הציצי ^^;; אפשר תמיד לשנות קצת פה ושם ולדעתי זה לא גורע אם יודעים לעשות את זה טוב. שוב - זה עניין של העדפה אישית. והנה הדוגמאות:

Matereya

New member
3...

פה היא באמת קצת השאירה מחשוף בחלק התחתון של הציץ, אבל זה בכלל לא מתקרב ל"פס" הזה שבאמת מסתיר את הפטמות של טירה <_>

למעלה