מדינת יהודה?? מיתוס או דרך פעולה??ההשלכות?

שלדר

New member
ומי יעבוד?

תמשיכו ותקחו את רוב ההכנסות שלנו? מדינה נפרדת, הסוף לשנור ולסחטנות!!! אני בעד! תסתדרו עם הגדה והילידים לבד ועל חשבונכם!
רוצים גם את עזה? תקחו!
 

מורנא007

New member
רצוי שההסטוריה לא תחזור על עצמה

כי בפעם הקודמת שהיה פיצול לשתי ממלכות זה נגמר באיבוד 10 שבטים.
 

יונקון

New member
לא נשמע לי בריא

ראינו מה קרה כאשר בימי התנ"ך מדינת יהודה התנתקה ממדינת ישראל והיו ריבים ביניהן ולאחר מכן מדינת ישראל נעלמה ומדינת יהודה פוזרה בראשונה ושוב בפעם השניה. אומרים טובים השניים מן האחד, אבל לא במקרה הזה, אלא שעדיף לנו כציונים להיות מאוחדים במדינה אחת ולא כשתי ציפרים על עץ. שבת שלום
 
../images/Emo45.gifגם נכון, צריך לשמור על אחדות.

בוא נתקדם, איך לדעתך אנו יכולים לשמור על יהודה ושומרון שלנו
ללא סיפוח 2 וחצי (פחות..) מליון בני דודים משולהבים בדת מוחמד?
 
באיחוד הלאומי חשבו על פתרון יצירתי

ישראל תספח שטחים אלה לריבונותה לאחר שממלכת ירדן תעניק לערביי יו"ש אזרחות ירדנית. מדינת ישראל תעניק להם מעמד של תושב. מה שנותר הוא למצוא דרך לכפות על עבדוללה עוד 2 מליון נתינים. גם ככה 80% מערביי עבר הירדן מגדירים עצמם כ"פלשתינאים".
 
מעניין...

סתם מסקרנות, האם הפלסטינים בירדן (7-9) מליון. יש להם אזרחות בכלל? נתינות כלשהי? סוג ב'? הממלכה ההאשמית בשלטון, והם לא ממש פלסטינים... אני אישית חסיד של תוכניתו של ליברמן לחילופי שטחים, מעוניין להיפטר מכה שיותר אהההממ... "עויינים" מבלי להזיז אותם מביתם חלילה, לצרפם לרשות הפלסטינאית. ולקבל בתמורה שטחים נרחבים ביהודה ושומרון...על מתיישבינו, שאיני מוכן שיפונו מביתם. העיקר כמה שיותר יהודים ושטח ריבוני כאן וכמה שיותר ערבים מכאן - שם...
 

Henryf

New member
המספרים הנודדים.

זכור לי, לפני כ-20 שנים, דובר שבירדן הפלסטינים מתקרבים לרוב, והם כבר כמעט 40%. תוך כמה שנים כבר דיברו על חצי-חצי. עברו עוד כ-5 שנים, וכבר התברר שבירדן הפלסטינים הם 60%. ובשוונג הם הגיעו מהר ל-65%, 70%, 75%, 80%. ובדיקות מדעיות מדויקות מוכיחות שתוך 12 שבועות הם יגיעו ל-110%. ועוד היד נתויה, ולא רק היד. מילא, לערבים יש התרבות מהירה ייחסית ליהודים החילוניים. אבל בירדן? וכאשר תבין את הבעייה הדמוגרפית הירדנית של הממלכה האשמית, תבין שהסכוי שירדן "תקבל" על עצמה יותר מדי פלסטינים הוא מאד לא סביר. מעבר לכך, מכיון שהעולם רואה בירדן "מדינה ערבית מתונה", הרי הוא שומר עליה, ויעזור לה לא לקבל פלסטינים, וזו הסיבה ששרון, שפעם טען שירדן היא המדינה הפלסטינית נאלץ להודות שהוא טעה בכך, ושינה דעתו. כמובן שלאופוזיציות קטנות זה לא צריך להפריע להעלות תכניות בלתי סבירות. העיקר לעשות רושם על האינדיאנים, כמו שרון בשעתו, אבל כשמגיעים לשלטון, צריך להתחיל להתפרק משטויות שהיו טובות לצרכי דמגוגיה, אך הן חומר נפץ אזורי.
 

הMפצח

New member
אם יהיה כאן שלטון ימני אמיתי בעתיד...

אז הוא יקיים גם מה שהוא מבטיח היום לגבי הפלסתינאצים הארורים.
 

Leibovitz

New member
מעולם הפלסטינים בירדן לא הגיעו ל-40%

הם תמיד היו מעל 60% בעיקר כשההאשמים ספרו כאזרחים גם את בני החמולה שלהם שנותרו לחיות בסעודיה. כעט מדברים באופן לא פורמלי על יותר מ-80% פלסטינים בירדן ובאופן פורמלי על 75%. אם ירדן היתה היום דמוקרטית כי אז הפרלמנט שלה היה בהנהגת הפלסטינים והם היו הופכים אותה למולדת הפלסטינים. ירדן היא חלקה המזרחי של פלסטין, וכשהכובש הבריטי רצה לפצות את הערבים בכלל ואת הפלסטינים ומשפחות הנפט בסעודיה, הוא עשה קומבינה שבה המליך את אחד הנשיאים ההאשמים על הפלסטינים של מזרח פלסטין. אנחנו צריכים לראות באקט הזה את הקמתה של מדינת פלסטין ששמה ירדן (למה לכל הרוחות המניאקים בחרו בשם עיברי תנ"כי?). חלקה המערבי והקטן של פלסטין היה צריך להימסר ליהודים לשם הקמת בית לאומי. בגלל שהבריטים של אז לא היו כל כך חובבי ציון, בלפור היה הססן וחלש וצ'רצ'יל היה מניפולטור, הם מוססו את ההחלטה ובשלב מאוחר יותר החליטו לחלק שוב את החצי שנותר בשניים. ושוב הערבים לא הסכימו. שרון שינה דעתו וברח מהמציאות כי הוא הישמאיל.
 
אני לא מבין למה ירדן לא יכולה להיות פלשתינית

הרי עד 1922 עבר הירדן הייתה חלק מ"פלשתינה" המנדטורית, כלומר תושביה היו חלק מ"העם הפלשתינאי". היהודים ב"פלשתינה" גם כן נקראו פלשתינאים עד 1948. ונכון להיום 70%-80% מתושבי ירדן מגדירים עצמם כצאצאיהם של פליטים "פלשתינאים"(פליטים של 1948 ו-1967) - |הגדש|מה שלמעשה אינו נותן עוד הצדקה לקיומה של הממלכה ההאשמית המלאכותית במתכונתה הנוכחית! כל הפיקציות האלה שאנו קוראים להן כיום "ירדן", "סוריה", לבנון", "פלשתין" הן אינם אלא המצאות אנגלו-צרפתיות. עד לפני פחות מ-100 שנה היה פה עם ערבי אחד! כל הגבולות ה"בינלאומיים" של המזרח התיכון כפי שאנו מכירים כיום הם תכתיבים אנגלו-צרפתים אשר שורטטו באופן שרירותי בין שתי המעצמות לאחר מלחה"ע ה-I, ע"פ האינטרסים שלהן הן! אז שוב אני שואל: למה שירדן לא תהיה המדינה ה"פלשתינאית"??
 
אני לא מבין למה ירדן לא יכולה להיות פלשתינית

הרי עד 1922 עבר הירדן הייתה חלק מ"פלשתינה" המנדטורית, כלומר תושביה היו חלק מ"העם הפלשתינאי". היהודים ב"פלשתינה" גם כן נקראו פלשתינאים עד 1948. ונכון להיום 70%-80% מתושבי ירדן מגדירים עצמם כצאצאיהם של פליטים "פלשתינאים"(פליטים של 1948 ו-1967) - מה שלמעשה אינו נותן עוד הצדקה לקיומה של הממלכה ההאשמית המלאכותית במתכונתה הנוכחית! כל הפיקציות האלה שאנו קוראים להן כיום "ירדן", "סוריה", לבנון", "פלשתין" הן אינם אלא המצאות אנגלו-צרפתיות. עד לפני פחות מ-100 שנה היה פה עם ערבי אחד! כל הגבולות ה"בינלאומיים" של המזרח התיכון כפי שאנו מכירים כיום הם תכתיבים אנגלו-צרפתים אשר שורטטו באופן שרירותי בין שתי המעצמות לאחר מלחה"ע ה-I, ע"פ האינטרסים שלהן הן! אז שוב אני שואל: למה שירדן לא תהיה המדינה ה"פלשתינאית"??
 

Leibovitz

New member
מי אמר שירדן היא לא פלסטינים? הנריפ?

הוא לא הסמכות הקובעת. הפלסטינים עצמם רואים את עצמם בעלי ירדן. ב-1970 הם ניסו לממש את רצונם וספטמבר השחור גלל את נסיונם זה, בסיוע ישראלי לחוסיין. הפלסטינים לא איבדו את רצונם, ירדן כבר בכיס שלהם (דמוגרפיה), ועכשיו הם עובדים על מימוש תורת השלבים בארץ ישראל המערבית. אחר כך הם יהפכו את ירדן לפלסטינית, אם לפני כן המלוכה לא תיפול מעצמה.
 

Henryf

New member
אז יש לך בעיית הבנה קשה ביותר

ירדן היא אכן פיקציה, בדיוק כמו ישראל. העולם הסכים, בנה, קצת בעורמה, קצת בכוח. זו הייתה תקופה קולוניאליסטית, והפיקציות הללו היום מתוחזקים ע"י כוחות שחזקים מאיתנו. ואם אינך מבין זאת, אז יש לך בעייה קשה ביותר בהבנת המערכת הגאו-פוליטית שהעולם הקולוניאליסטי השאיר אחריו באסיה, אפריקה ודרום אמריקה. אני יכול רק להבטיח לך, שכאשר הימין הקיצוני יגיע לשלטון, והוא לא יוכל לפעול נגד אינטרסים אמריקאיים ואירופאיים, והא יסוג מכל שטויותיו דהיום, אז אנו, השמאלנים, ניקח אותן שטויות, ונאמר אותן דברים, שאתם אומרים היום. כך זה, זה קל להיות באופוזיציה, לא צריך להאכיל עם, לבנות לו צבא, לחזקו, ולהבטיח שיוכל לעבור את השבוע הבא. ואז אפשר לזלזל בצורה אינפנטילית במעצמות שמידם, כספם ונישקם אנו חיים.
 

jackie111

Well-known member
היות וזה לא אטואלי

אנשים חולמים על זה ואז למה שנקלקל להם חלום רטוב. אבל אם מדינת ישראל תתפצל והתושבים בגדה יחשבו למדינה שונה "מדינת יהודה" אנו יכולים לבחון מקרים כאלה בעבר ובהווה שמדינות התפצלו וכמעט תמיד לאחר תקופה הן הפכו לאויבות ופרצו בינהן מלחמות. היה כבר מיקרה שהיתה מדינת יהודה וישראל בהיסטוריה ושתי מדינות אלה הוציאו ת'עינים אחת לשניה והסגירו אחת ת'שניה לאימפריות ששלטו. תראו מה קורה לפלסתינים. בעצם הם התפצלו לשתי מדינות ואנו חוזים כמו בסרט איך השנאה בין הצדדים מתגברת. אם הפצול ימשך השנאה שלהם לפלסתיני האחר תיגבר על השנאה אלינו. ולכן כל מי שדוגל בכך בעצם רוצה להרוס אותנו.
 
בוא נלך הפוך, קראתי על תגובות מתנחלים

שלא מוכנים לעזוב את ביתם ומאחזיהם בשום מחיר, גם במחיר של מגורים בשטח פלסטיני. הרי יש ערבים הגרים בישראל, למה שלא יהיה ההפך? (לא שאני מייחל לכך, רק מעלה נקודה, זה הכל).
 

Henryf

New member
איזו השוואה?

אותם ערבים הגרים בישראל, זה מתוך הסכמה יהודית. לרוב הערבים לא היתה בזמנו הסכמה ישראלית לחיות בישראל, ולכן רובם גורשו, וחזרתם אסורה. האם אתה רוצה שהערבים יתנהגו עם המתנחלים בפלסטין, כמו שאנחנו התנהגנו עם הערבים בישראל? אתה ממש נקמן ואכזר כלפי המתנחלים. לישראל יש חובה מוסרית לשלומם של המתנחלים. ישראל הרשתה להם, לרוב בדיאבד, להתנחל בשטחים המוכרים ע"י החוק הבינלאומי כ"שטחים כבושים", משמע שישראל לקחה על עצמה את האחריות לשלומם, ואת האחריות הבינלאומית להחזיר אותם לישראל, ולתקן את העוות החוקי. לא יעלה על הדעת שישראל תשאירם בשטח אויב, תוך סיכונם האישי, ומעמד בינלאומי של מסתננים בלתי חוקיים. רוב הסכויים שהם יעמדו למשפט, ויכנסו לעשרות שנים בית סוהר, על גזילתו של "שטח כבוש" במשך עשרות שנים. אם רוצים מספר "הוזים" לבנות לעצמם מדינה ביהודה, שיהיו ברוכים, אך לא תוך סיבוך מדינת ישראל. יש לנו מספיק צרות. שיחזרו לישראל, שיעזבו את ישראל לארץ שלישית, ואז, בלי אחריות ישראלית, שיתיישבו איפה שהם רוצים. אין ספק שהפלסטינים ישמחו על כך. הפלסטינים לא יכולים לצפות לטמטום ישראלי גדול מכך, ולטרף קל יותר מכך. ממש חלום פלסטיני.
 

Leibovitz

New member
הערבים לא גורשו

רובם נמלטו אם מפחד ואם מקריאת מנהיגיהם ההזויים (עד היום). אם הערבים ינהגו במתנחלים כמו שאנחנו התנהגנו עם הערבים אז היום היתה קמה משלחת מטעם ראש עיריית חברון ומגינה על היהודים שנכנסו לגור בנכסיהם וגורשו ע"י הכובש הבריטי.... הישראלי. התנחלות יהודים בארץ ישראל אינה עיוות אלא תיקון העיוות ההיסטורי. אם אין ליהודים זכות התנחלות בחברון ובישרושלים אז בודאי שאין להם זכות להתנחל בתל אביב וחיפה. ולצערי שמאלנינו הנחמדים לא מבינים את מה שידידיהם הערבים מבינים טוב מאוד. ולכן התנהגותם מסוכנת לאינטרס הישראל יותר מהתנהגות הערבים.
 
למעלה