אבחון בגן תת חובה

../images/Emo39.gif אבחון בגן תת חובה

שלום , אני אב לילד בן 4 שנים ו-10 חודשים, האם בגיל זה ניתן לאבחן, מהם האבחונים ה´מומלצים´ באם יש כאלה, האם ניתן בגיל שכזה טפול תרופתי ומהם תופעות הלוואי, אודה לקבלת תגובה בנדון .

פרמדיק יקר

בגיל כזה ניתן לאבחן המון דברים, אך לא נהוג ולא מומלץ להגדיר "לקוי למידה" או "בעיית קשב וריכוז". אני לא בדיוק בטוחה לאיזה איבחון ואיזה טיפול תרופתי אתה מתכוון, אשמח אם תתאר את הקשיים מהם סובל בנך, ואז אוכל לענות לשאלתך בדיוק רב יותר. בברכה שרון

דליה.ד

New member
שלום לך פראמדיק

אבחון מתאים לגיל בנך הוא אבחון התפתחותי (ניתן בתחנות להתפתחות הילד ומכונים פרטיים). אבחון כזה יגדיר את רמת התפקוד של הילד מבחינה של מוטוריקה גסה, מוטוריקה עדינה, אבחנה חזותית, שמיעתית, תכלול חושי, מוכנות, תהליכי חשיבה, בשלות רגשית / קשיים רגשיים ומידע האם צפויים קשיים בעתיד. אני מניחה שאתה יודע מדוע נחוץ לאבחן את הילד וכל הכבוד על העירנות. הגיל הרך הוא גיל קריטי לקידום ושיקום. בני אובחן בגיל 4 והיום הוא סטודנט מדהים בכיתה א´ - הטוב בכיתתו. הכל בשל אבחון מוצלח וטיפול מוצלח בגן (שיעור שבועי של גננת שי"ח, ריפוי בעיסוק, ספורט טיפולי, פסיכוגרפיה ומוכנות לכתה א´). דרך אגב, אני עצמי מורה לחינוך מיוחד כך שיש לי גם ידע מקצועי בנושא.

פרמדיק יקר

אפשר לאבחן בגיל זה גם ליקויי קשב וגם רמזים התומכים בקשיי למידה, ובמידת הצורך אף לתת טיפול תרופתי, שיעילותו בגיל זה פחות מוכחת וברורה מאשר בגילאי בית- הספר. האיבחון יתבצע עי פסיכולוג המתמתא באיבחון ילדים, ועם דווח מן הגננת מן הפסיכולוג וממכם יכול נוירולוג או פסיכיאטר או רופא התפתחותי להגיע לאבחנה ולתת לכם יעוץ לגבי הטיפול הראוי.לגבי תופעות לוואי- עיין בפורום- כתבתי על כך פעמים רבות.

freearth10

New member
ניתן לאבחן וגם לטפל ורצוי מאוד

לעשות את זה כמה שיותר מוקדם. ולילדים עם רמת סיכון גבוהה כמו פגים, מצוקות בזמן הלידה או ההריון, התפתחות איטית יותר וכו, עדיף לא לחכות לגיל מאוחר יותר ולהתחיל לעזור לילד עכשיו.

למעלה