../images/Emo32.gif../images/Emo32.gif../images/Emo32.gif../images/Emo32.gif../images/Emo32.gif../images/Emo32.gif../images/Emo32.gif

אולי לא אנסח זאת טוב, אבל תנסו להבין
בחרתי להציג את זה פה, כי הפורום פעיל, במיוחד בקרב תלמידים
תעודת בגרות מלאה. מה דעתכם על הטענה הבאה? "תלמיד שלא הוציא תעודת בגרות מלאה(בפרק זמן של התיכון)אומר משהו על אותה אישיות של התלמיד. מה זה אומר: לתלמיד ניתנה היזדמנות להוציא תעודת בגרות מלאה, אך הוא בחר שלא לקחת אותה מכל מיני סיבות(העדיף לצאת עם חברים, לא בראש שלו ללמוד, קצת התקשה בלימודים אז ויתר וכו')" במילים אחרות התלמיד הוא אפס כי הוא לא הוציא תעודת בגרות, הרי מה זה תעודת בגרות? חתיכת פסיק מהחיים. אז אם את זה הוא לא יכול לעשות אז מה כן? אפילו לשבת בבית וללמוד קצת במקום לצאת הוא לא טורח, אז במקום לוותר - הוא היה משקיע עוד קצת. וזה שהוא ישלים בגרויות אחרי הצבא אומר שהוא עוד יותר אפס, יודעים למה? כי עכשיו הוא נזכר להשלים, לא אז כשנתנו לו את האפשרות והוא לא לקח אותה. עכשיו כשכולם כבר יהיו במקום אחר, הוא עדיין ישלים בגרויות כמו ילד בן 17. אפס. וברור שאם אני עובדת בקיוסק השכונתי, ותבוא לי מישהי שסיימה בית ספר בלי תעודת בגרות מלאה, ומישהי שסיימה בית ספר עם תעודת בגרות מלאה, אז אני אעדיף את זאת עם התעודת בגרות מלאה, בלי להכיר את שתיהן בכלל. הרי ברור שאם מישהי לא הוציאה בגרות מלאה, אז היא אפס. וזה אומר משהו על האישיות שלה, שהיא לא יודעת לקחת מה שנותנים לה, והיא לא יכולה קצת להשקיע ולאמץ, ואפילו תעודת בגרות מסכנה שזה הדבר הכי פשוט בעולם להוציא - היא לא הוציאה. הרי כדי למכור סנדוויצ'ים צריך תעודת בגרות מלאה ולא מישהי יודעת לעשות את העבודה טוב. ** זה ויכוח שהיה לי עם חברה מסויימת, שאלו הטענות שהיא העלתה בפניי, כמובן שאני התנגדתי ושללתי טענות אלו.** רציתי לדעת מה אתם חושבים.

dannabanana

New member
../images/Emo108.gifזה כבר לא נכון...

מהסיבה הפשוטה שאדם בלי בגרות הוא לא אפס. אפס זה אדם עם אישיות מגעילה, גם אם יש לו בגרות מלאה. לגבי השאלה-מי שרוצה לעסוק בחייו בהכנת סנדוויצ'ים יכול להפסיק ללמוד כבר בכיתה ג'.
רק מעסיק משועמם יבקש דבר כזה לא נחוץ למקצוע שכזה.

תודה

תבורכי. אנשים אולי תפגינו את הדעות שלכם, הנושא הנ"ל חשוב לא פחות מהשאלות פה. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

inbal76

New member
אני מכירה הרבה אנשים

שלא עשו בגרות מלאה, ואחרי הצבא (והטיולים בחו"ל) השלימו בגרות, ולמדו באוניברסיטה או במכללה, ומסתדרים יפה בחיים, והכל בסדר איתם. וגם כאלה ששיפרו בגרויות. אל תבין אותי כאילו שאני מעודדת אותך, או מישהו אחר, לא להשקיע בלימודים ולא להוציא בגרות מלאה. כדאי מאוד לעשות את זה, כי זה חוסך לך אח"כ הרבה כאב ראש וטירחה וזמן וכסף!! אולי עכשיו זה לא נראה לך כל כך חשוב, אבל בעוד כמה שנים כשתרצה להשלים, ותצטרך גם לעבוד תוך כדי, ולדאוג לעצמך - אז אתה תצטער מאוד שלא עשית את זה קודם. הדבר הנבון והחכם לעשות הוא באמת לנצל את ההזדמנות ולהוציא בגרות מלאה. אבל זה בהחלט לא אומר שמי שלא עושה את זה הוא אפס. מה שכן - זה נכון שברוב מקומות העבודה יעדיפו בעלי בגרות מלאה. אבל זה לא כי מי שלא עשה בגרות "לא יודע לקחת מה שנותנים לו". תראה, אם אני בעלת עסק ואתה רוצה לעבוד אצלי ואין לך בגרות, אז אני לא יודעת אם זה כי אתה בור וטיפש שלא הוציא בגרות כי אין לך את היכולת מבחינת אינטילגנציה, או שאתה לא בנאדם רציני ולא יודע להשקיע - או - כי אתה בחור חכם ורציני, אבל בתקופת התיכון סתם לא היה לך ראש ללימודים, או שנשרת מי"ב בגלל איזה "מרד נעורים" או איזה משבר כמו שיש לפעמים למתבגרים. אז גם אם העבודה עצמה לא דורשת השכלה מיוחדת, אני אעדיף לא לקחת סיכון עם מישהו שאולי הוא לא רציני או סתם בור. וכמובן שאם תרצה בעתיד ללמוד לימודים גבוהים, ותאמין לי שאתה תרצה! כי כמעט כל חברי, גם אלו שהיו בתיכון הכי "פושטים" ולא למדו בכלל ולא סיימו בגרות, כולם בסוף הלכו ללמוד משהו! זאת הדרך היחידה (בד"כ) להתקדם בחיים ולהרוויח יותר. - אז תצטרך בגרות. לסיכום - אם יש לך שאיפות בחיים להיות משהו יותר מנהג מונית (בלי להעליב את נהגי המוניות), כדאי לך לעשות בגרות. ועדיף לעשות את זה בתיכון. אבל לא כל מי שלא עשה הוא אפס, וברור שגם מי שמשלים הוא לא אפס.

Da Agli Est

New member
בםבםבם

ביל גייטס לא הוציא תעודת בגרות אם אני לא טועה... (משהו כזה) את צודקת, היא טועה. זהו...

האדם

New member
נניח שהחברה שלך צודקת לגמרי

נעזוב את הטענות של שתיכן ונסתכל שניה על העובדות ועל נתון אחד: ל-50% מהבני 18 בישראל אין בגרות מלאה. יש כאלה שיגידו שאלה שאין להם הם מאוכלוסיות קשות וממקומות שלא מטפחים את הלימודים, אבל יש גם כאלה שיגידו שפעם אפילו ליותר מ-50% לא הייתה בגרות מלאה ורק בגלל המועדי ב' של ה-4 שנים האחרונות יש אותה. בקיצור, מה שאפשר להבין מזה הוא שהחינוך בישראל הוא דיי גרוע, וגם אם כל אותם 50% חסרי התעודה הם כאלה שבחרו לא ללמוד בתיכון ולא להשקיע, זה בכלל לא משנה, כי בסופו של דבר, כשמדובר במספרים כאלה מפלצתיים של אנשים, אז כנראה שהאחריות נופלת על החינוך ולא על ילדים בני 17. וזה עוד בכלל בלי להזכיר את אלה שכן הוציאו בגרות מלאה, שכוללים ב-50% ה"טובים", אבל זה לא מספיק להם כי הממוצע שלהם הוא נמוך בשביל השכלה גבוהה. אז גם אלה שהצליחו הם לא כל כך הצליחו... ואפשר להמשיך עם עוד ועוד דוגמאות את כל זה.

איליili

New member
טוב אין לי פולל פה..

מסתבר שהכל במחשב של אבא איפה שהיתה מדפסת.. טוב אני אעלה מה שיש לי בנתיים..

למעלה