bertie

New member
שלום צריך עזרה בבקשה

מעוניין ללמוד כלכלה ומנהל עסקים. איפה עדיף ללמוד? ברופין או באחווה? באחווה זה תואר של אוניברסיטה,(חוץ מגליון הצייונים). ברופין, לפי הטבלה של דירוג אוניברסיאות, במקום ה11 (אחווה במקום ה 32...). מה עדיף? יש לי פסיכומטרי 552, האם כדי לעשות עוד אחד, על מנת סיכוי אולי להגיע לאוניברסיטה? למרות שממש לא בא לי ללמוד שוב(יש לי אפשרות רק למבחן בספטמבר כי אני טס). במבחן באפריל , השקעתי הרבה, אבל לא הרגשתי כל כך טוב ביום הבחינה, ובגלל זה לא קיבלתי הרבה(היה לי סימולציה של 630 פעם אחת). אשמח לשמוע דעות... ביי.

Lir האחת

New member
../images/Emo32.gif

שימו
שהפורום הינו פורום המיועד עבור נושאים חברתיים. קיראו את הודעת המנהלת על מנת להתעדכן בנושא הפורום
סופ"ש נעים

אומי5

New member
התיעצות לגבי השלמת בגרויות ובחירת מקצוע

אני מבין שרובכם כבר בשלב הבא ,אבל בטח עוד זוכרים את השלב הקודם ... מבין המקצועת שנראים ללימודים בהמשך יש הנדסת מים וקרקע ,או מכונות . מים וקרקע יש או ברופין לתואר הנסדאי או בקמפוס רחובות למהנדס . מכונות יש בתל חי מגמת רכב או רגילה הנדסאי ,עם אפשרות להלשלים למהנדס בשנתיים. עכשיו אני צריך להשלים בגרויות (אנגלית מטמטיקה מקצוע בחירה ופסיכומטרי) ,אני מתלבט אם לבחור עכשיו מקצוע וללכת למכינה במוסד שבו אלמד הלאה. או ללמוד במכללת אשקלון ולהחליט במשך השנה. מה ההמלצות שלכם ? יש בכלל מכינת בגרויות בקמפוס רחובות? נתון בעייתי ,ביום רביעי אני טס וחוזר באמצע ספטמבר. עד אז צריך להירשם .

annbolin

New member
מתלבטת גם

איפה ללמוד? קראתי באתר MSN לימודים על כל מוסדות הלימוד, יש גם כתבות על כל המקצועות ואפילו כתבות של סטודנטים, כדאי להסתכל. בכל זאת עוד לא החלטתי.

Muaddib20

New member
מערכות מדיע בבן גוריון

שלום, רציתי לשאול, האם פקולטת מערכות מידע באוניברסיטת בן גוריון נחשבת ברמה גבוהה? איך הפקולטה יחסית לאוניברסיטאות אחרות? וגם כן בכללי אני רק שומע דברים טובים על בן גוריון, האם היא נחשבת אוניברסיטה טובה? הבנתי שממש כיף ללמוד שם אבל האם התואר של בן גוריון נחשב ברמה גבוהה יחסית לאוניברסיטאות אחרות? אם אני אבוא לראיון עבודה האם בכל מקרה יעדיפו מישהו מטכניון או שיותר מסתכלים על הממוצע הציונים ולא על האוניברסיטה? ועוד שאלה, הבנתי שדי קשה למצוא עבודה באזור באר שבע בזמן הלימודים, יש כמובן את האינטל בקרית גת אבל אי אפשר שכל האוניברסיטה תעבוד שם, חוץ מאינטל באמת שממש ממש קשה למצוא עבודה? אודה מאד על העזרה, גרגורי

bertie

New member
למה אין פה תגובות?

בפורום הזה אף פעם לא עונים רק שואלים.... אולי בכל זאת מישהו? זה ממש חשוב לי.... ביי

golden tulip1

New member
ברור שכדאי לעשות עוד אחד בשביל להגיע

לאוניברסיטה היום כשכל אידיוט יכול ללמוד מנהל עסקים וכלכלה בכל מכללה, כדאי להוציא תואר מוערך, אם כבר. מה הממוצע בגרויות? כי 630 בפסיכומטרי ידרוש ממך ממוצע בגרות מאוד גבוה בשביל להתקבל לכלכלה+מנהל עסקים באונ'

bertie

New member
הממצוע שלי

הוא 96.64 זה יותר מהממוצע לפי מה שאני יודע... אני צריך בערך 650 בפסיכומטרי, ולא בטוח בעצמי שאי אוכל להוציא את הציון הזה.

golden tulip1

New member
אין לך שום סיכוי להתקבל לאוניברסיטה עם

פסיכומטרי 650. למשל באוניבסיטת תל אביב על מנת להתקבל לכלכלה+ניהול עם ממוצע בגרות שלך תצטרך פסיכומטרי 800.

golden tulip1

New member
מה זה קשור?

יש תנאי קבלה? צריך לעמוד בהם. והוא מאוד אבל מאוד רחוק מלעמוד בהם.

ialstrn

New member
שיבדוק דרך האתר של מרכז הבחינות והערכה

הוא נקרא "מידעת" אני בספק אם את יודעת את הממוצעים בכל הארץ . מה גם שגם אנשים מתחת לרף מתקבלים לפעמים הכל שאלה של ביקוש...

golden tulip1

New member
חשבת על זה שלפני שכתבתי את זה באמת

בדקתי את זה באתר של אוניברסיטה? אנשים מתחת לרף מתקבלים כשהרף יורד, עקב ביטול מועמדויות/ירידה בביקוש. צאי מהסרט שלך. מי שלא עומד בתנאי קבלה, לא מתקבל. וזה לא כאילו חסרה לו נקודה בציון התאמה. הציונים שלו כל כך אבל כל כך גרועים ביחס למה שצריך. בואי נגיד שבחוג כמו זה, קשה לי להאמין שסף קבלה יירד בשנים הקרובות.אז התשובה שלי מאוד, מאוד תקפה. אני רואה שאת מאוד אוהבת להתווכח אפילו כשברור כשמש שלא צודקת. טוב, כל אחד והשטויות שלו

ialstrn

New member
ואת מותק נהנת לחשוב שאת יודעת הכל ....

ככה זה בחיים לא? מכירה אנשים עם 630 שהתקבלו לפסיכולוגיה באוניברסיטה מה תגידי על זה?

זכוכיות

New member
עם ממוצע בגרויות גבוה זה אפשרי,

הבעיה היא שאין לו ממוצע בגרויות גבוה, ולכן גם עם 650 בפסיכומטרי הסכם שלו מאוד נמוך יחסית לרף הקבלה, והיא צודקת כשהיא אומרת שאין לו שום סיכוי להתקבל (אלה אם כן הוא ישפר את ממוצע הבגרויות שלו).

bertie

New member
בתל אביב לא במקומות אחרים כן

בבן גוריון צריך פסיכומטרי 650 או סכם 650... אז כן אפשר, בתל אביב הם מגזימים כמו מחירי הדירות בעיר...

זכוכיות

New member
אוניברסיטה עדיפה על מכללה...

ונראה לי שכדאי לך להשקיע עוד שנה. בנוגע לפסיכומטרי, אם אתה חושב שאתה יכול להוציא יותר- אז תנסה שוב. אבל בנוסף, הייתי ממליצה לנסות לשפר כמה בגרויות, אם יש לך פחות מ5 יחידות באנגלית או במתמטיקה אז לטפל גם בזה... כדי שהממוצע שלך יהיה כמה שיותר גבוה. נראה לי הרבה יותר סביר להצליח לשפר בגרויות (שהצלחה בהן זה כמעט אך ורק עניין של תרגול) מאשר לשפר פסיכומטרי. בכל אופן, ממוצע בגרויות נמוך זה מתסכל מאוד (אני יודעת, שלי בהרבה יותר נמוך משלך). בבן גוריון באמת ישנה קבלה אוטומטית ע"פ פסיכומטרי (אני התקבלתי בזכותה לפסיכולוגיה), אבל השמועות אומרות שביטלו אותה ברוב החוגים, ושהמגמה היא לבטל אותה בכולם... תבדוק... בכל אופן, אתה בטוח לגבי הפסיכומטרי 650? כי בדרך כלל הקבלה האוטומטית (במיוחד בחוגים מבוקשים) חוצה את ה700... תבדוק שלא מדובר בבנוסף (למשל לפסיכולוגיה צריך סכם 690 פלוס פסיכומטרי 650 לפחות- אבל לקבלה האוטומטית ע"פ פסיכומטרי דרשו הרבה יותר...).

ialstrn

New member
היי:

"אוניברסיטה עדיפה ממכללה" לא תמיד ,מה גם שיש אנשים שיצליחו יותר במכללות (פחות אנשים בכיתה).... לשפר בגרויות בשביל ללכת לאוניברסיטה - לא תמיד יעיל ..(אלה עם כן הוא לא למד לבגרויות עד הסוף מלכתחילה ) להוסיף יחידות? מי שעשה 4 יח' מתמתיקה בד"כ לא יצליח להעלות ל5 אלה עם כן הוא זלזל בתיכון...כנ"ל אנגלית ... זה תמיד תלוי בסיבה שהוא לא עשה 5 מלכתחילה... אני יודעת שאת מן הסתם לא מסכימה איתי ,אין לי בעיה זה הדעה שלי ... (ואני ממש לא שיפרתי טרחתי לשפר בגרויות הלכתי לשלוחה וזה אותו התואר ) חוץ מזה אפשר להתחיל בשלוחה של אוניברסיטה ואם אתה טוב תוכל אולי לעבור לאוניברסיטה עצמה בשנה ב'

זכוכיות

New member
בתחום שלנו זה אולי פחות קריטי

כי בפסיכולוגיה בין כה זקוקים לתואר שני לפחות, ותואר שני לא עושים ברוב המכללות- אז עם הציונים, המתא"ם והראיון עברו טוב והתקבלת לתואר שני באוניברסיטה- זה לא כ"כ משנה איפה עשית את התואר הראשון שלך. בתחומים שבהם מתחילים לעבוד אחרי תואר ראשון- למשל תחומים כמו זה שהוא מתעניין בהם (או הנדסה, או משפטים וכו'...)... כבר שמעתי מעסיקים אומרים בבירור שהם לא יקבלו תלמידי מכללות... בעיקר בחברות הגדולות ובתפקידים מעניינים. עם תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים מאונ' יהיו לו הרבה יותר אפשרויות מאשר ממכללה, וחבל לסגור את האופציה הטובה יותר. אגב, אני לא לגמרי בטוחה שתואר של שלוחה של אונ' זה אותו תואר. ספיר ואחווה הן שלוחות של בן גוריון, ועד כמה שידוע לי התואר שלהן הוא לא אותו תואר. את בטוחה שהתואר שלך זהה לתואר של בוגר בר אילן? את לומדת עם אותו הצוות? באותה רמה אקדמית? (יכול להיות שכן, אני פשוט אהיה מופתעת). לדעתי כל אחד יכול לעשות 5 יחידות מתמטיקה. אני לא עשיתי בגרות במתמטיקה בכלל בתיכון, אני הכי לא ראלית בעולם, אבל אחרי התיכון כשנאלצתי להשלים ובאמת למדתי הוצאתי 98 ב5 יחידות. בנוסף, בגרויות כמו ספרות, היסטוריה, תנ"ך וכו' אפשר לשפר בקלות (עניין של שינון= השקעה), ואם הולכים ללמוד משהו הומאני ובתיכון בחרת ללכת על מורחב פיסיקה וקיבלת 60- את יכולה להשלים מורחב אחר וקל יותר- נניח גאוגרפיה, ולשפר את הממוצע בצורה רצינית.

למעלה