ואירועים אחרים...

doronimous

New member
לכל מי שחושב

שמדע צריך להיות גם מוסרי: הפגנה דחופה וקריטית באוניברסיטת בר-אילן! מחר, ביום א', 1.2.04, בשעה 09:30 יתקיים סיור של חברי ועדת החינוך והתרבות של הכנסת באוניברסיטת בר-אילן. ועדת החינוך והתרבות הינה הוועדה החשובה ביותר בנושא ניסויים בבעלי-חיים בכנסת. האגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי-חיים מקיימת הפגנה נגד ניסויים בקופים ובחתולים במרכז החדש לחקר המוח באוניברסיטת בר-אילן. ההפגנה תתקיים ביום א', בשעה 09:00 בכניסת הרכב הראשית של בר-אילן (רח' קרן היסוד, מול המרכז המסחרי). אנא בואו כולכם! חייבים לעצור את כניסת הקופים והחתולים המתוכננת להתבצע בכל יום!
 

meshoamam

New member
שנה לאסון הקולומביה- ערב מיוחד, מחר

אגודת החלל הישראלית מקיימת ערב לציון יום השנה לאסון מעבורת החלל קולומביה. כזכור, מעבורת החלל קולומביה התפרקה בעת חזרתה לאטמוספירה לקראת סיום טיסה מספר STS-107 ב-1 לפברואר 2003. שבעת אנשי צוותה, ובהם האסטרונאוט הישראלי הראשון, אל"מ אילן רמון, ניספו באסון. הערב ייערך מחר, יום ראשון, 1 לפברואר, בשעה 19:30 בבית חיל האוויר, רח' ז'בוטינסקי 15, הרצליה. תוכנית הערב: 19:30 – 20:00 – התכנסות. 20:00 – 20:15 - דברי פתיחה – אבי בליזובסקי, מחבר הספר "ההתרסקות". 20:15 – 21:00 – דודי זוסימן - "STS-107 – הטיסה שלא חזרה" 21:00 – 22:00 – טל ענבר - "החלל – 30 השנים הבאות – בעקבות נאום בוש" 21:45 – 22:00 – דברי סיכום והזמנה להרצאה הבאה של יצחק מאיו ב-1.3 בכפוף למזג-האויר, תתקיים בסיום הערב תצפית אסטרונומית באמצעות טלסקופים. דמי הכניסה: 25 ₪ לאדם. 20 ₪ לחברי אגודת החלל ולנרשמים מראש באתר האגודה ב - http//www.space.org.il/register מצורפת מפת הגעה לבית חיל האויר בהרצליה.
 

שי חלצי

New member
IAYC2004 - מחנה אסטרונומיה בינלאומי

שלום לכולם מחנה האסטרונומיה הבינלאומי לצעירים, IAYC (ןInternational Astronomical Youth Camp) מתקיים כל שנה במקום אחר באירופה. בערך 70 צעירים (גילאי 16-24) ממעל ל-20 מדינות משתתפים בו כל שנה, חיים ביחד ועושים עבודה אסטרונומית במשך שלושה שבועות שלמים. אני השתתפתי במחנה בשנת 2003 - ולכן אני בא להמליץ לכם להשתתף. זאת החוויה הכי מעניינת שיכולה להיות! האנשים מדהימים (ובאים ממעל ל-20 מדינות, מאוד מעניין), האווירה נהדרת, השמיים מצוינים (ובמשך שלושה שבועות...). החוויות מהמחנה ישארו איתי לכל החיים... זה הדבר הכי טוב שתוכלו לעשות עם עצמכם בקיץ הבא. על המחנה בקצרה: המחנה השנה יתקיים בסיידה (Sayda), גרמניה, בתאריכים 1-21 לאוגוסט 2004. Sayda זה כפר קטן (1800 תושבים), סמוך לגבול עם צ`כיה וכ-50 ק"מ מהעיר דרזדן. השמיים במקום יחסית טובים מאוד. המשתתפים במחנה מתחלקים ל-8 קבוצות עבודה עם נושאים שונים (גלקסיות, מערכת השמש, אסטרופיזיקה וכו`). כל משתתף מחליט על פרויקט קטן שהוא יעבוד עליו במהלך המחנה (האפשרויות מגוונות מאוד, לדוגמא: מעקב אחר כוכב משתנה, צילומים של השמש וירח, או פרויקטים תאורטיים יותר: ניתוח תמונות שנלקחו במצפי ESO, הדמיות שונות וכו`). בנוסף יש כל יום פעילות לא-אסטרונומית (NAP - Non Astronomical Programme), שזה כיף גדול. יש גם יום טיול מאורגן, יום חופשי, ברביקיו, ערב לאומי (שבו מסבירים קצת על המדינה שלך בכמה דקות), ערב שירה, ו-campfire גדולה בלילה האחרון. (סדר יום טיפוסי: קמים ב-12:00, ארוחת בוקר מאוחרת, זמן קבוצות עבודה (שעתיים), זמן חופשי (כמה שעות), ארוחת ערב (ב-17:00), NAP, זמן קבוצות עבודה (שעתיים), ארוחת לילה (בחצות), ואז תצפיות למשך כל הלילה(לא חובה)). ה-IAYC מסובסד חלקית, ולכן ההשתתפות עולה רק 430 יורו (לא כולל הוצאות הנסיעה כמובן). ישנן מלגות למי שיבקש וימצא זכאי. לפרטים ומידע נוסף: www.iayc.org. את טפסי הבקשה יש להדפיס מהאתר ולשלוח בדואר, וכדאי להקדים מכיוון שהרשימה בד"כ מתמלאת בשלב מסוים. אם יש שאלות/בקשות/אי-הבנות תרגישו חופשי לשאול כאן, לפנות אלי באימייל [email protected] או כמובן לפנות לאימייל של ה-IAYC שמופיע באתר. אני אשתדל להשתתף במחנה גם השנה אבל זה תלוי בתאריך הגיוס שלי לצה"ל.
 

2_be

New member
הרצאות בפיסיקה במכון ויצמן

לפרטים באתר. הרצאות ע"ש עמוס דה-שליט לבני נוער ולקהל הרחב גיל המשתתפים בני נוער והקהל הרחב. תאור הפעילות : ביום זה תוגשנה 3 הרצאות של חדשות מחזית המחקר המדעי והן תעסוקנה בנושאים הבאים: תפקוד מערכת החיסון בשיח מוח-גוף-נפש: השלכות לטיפול במחלות מוח ניווּניות כדורים וצינוריות בממדי הנָנוֹ מוליכות-על ומערבולות מגנטיות. משך הפעילות 10:15 בבוקר עד 15:00 אחר-הצהריים. מועד הפעילות ההרצאות תתקיימנה ב-2 וב-8 בפברואר 2004. (בשני המועדים יתקיימו אותן הרצאות.) מיקום הפעילות אולם ויקס במכון ויצמן. הערות ההשתתפות אינה כרוכה בתשלום!
 
למעלה