כימיה

SivanILoveU

New member
../images/Emo29.gifכימיה../images/Emo29.gif

איך היה ? יש כבר תשובות ? עשיתי את מבנה וקישור וסטכ', סטוכ', וחומצות, בסיסים וסטוכ'. אממ לא יודע איך היה...נחכה לתשובות. אבל בפרק הראשון (אמריקאיות) בשאלה ז' אני נשבע שהיו 2 תשובות נכונות. מצטער על החפירה אבל הנה השאלה: השאלה דנה במערכת n2 + 3h2 (שני חיצים) 2nh3 בטמפ' 230 קבוע שיווי המשקל הוא 300 מכניסים לכלי סגור בנפח קבוע של ליטר בטמפ' 230 את החומרים הבאים: א. 0.05 מול H2 ב. 0.05 מול N2 ג. 0.05 מול NH3 איזה היגדים נכונים? א. מס' המולים של H2 בשיווי משקל גדול מ 0.05 ב. מס' המולים של NH3 בשיווי משקל גדול מ 0.05 ג. הלחץ בשיווי משקל שווה ללחץ ברגע הכנסת החומרים ד. הלחץ בשיווי משקל קטן מהלחץ ברגע הכנסת החומרים עכשיו מחשבים את Q ברגע ההכנסה וזה יוצא 1 חלקי 0.05בריבוע שזה כמובן קטן מ 300, אז Q<K שזה אומר שתתרחש התגובה הישירה, דהיינו: 1. הלחץ ייקטן (כל 4 ליטר גזים יהפכו ל 2 ליטר) 2. כמות המולים של NH3 תגדל (יותר מ 0.05) זה רק אני או שגם תשובה ב' וגם ד' נכונות ?? (בשאלון כתבתי ב')

SivanILoveU

New member
הערה

הניסוח בתחילת השאלה יצא לי הפוך, כך שבתגובה הישיה יווצרו NH3

T h e Rose

New member
גם אני הקפתי 2 אבל זה 1

השאלות האמריקאיות היו קצת מבלבלות אבל המאמר והפתוחות היו די בסדר... נקווה לציון סביר

Mike Hawk

New member
אני הקפתי את א'

בגלל ש 1 חלקי .05 בריבוע זה 400 ואז Q גדול מ K

SivanILoveU

New member
אאוצ'

משום מה חשבתי שזה פחות מ 400...טעות מטומטמת...טוב לא נורא, פחות 2.5 נקודות... היו עוד שאלות מבלבלות ? (כי דווקא בכל השאר הייתי בטוח)

Mike Hawk

New member
לא, נראה לי הייתה בגרות נחמדה אבל עם הרבה

הבנת הנקרא בסטוכ'

SivanILoveU

New member
כן היה נחמד

באמת המון סטוכ'. אם לא היו לי טעויות חישוב טיפשיות (כמו בשאלה אמריקאית ז') אז אני בונה על יותר מ 90 :)

מ י צ ו ש

New member
אוהו באמת הרבה...

בסעיף ד' או ה' בטעות שמתי 1.5 גרם במקום 100.2 ויצא לי משו מוזר לחלוטין, עד שהשכל שלי התעורר והבין שזו טעות

keren099

New member
מישהו פתר את חומצות ובסיסים וסטויכיומטריה?

מה יצא? לי: א. 1. 0.1 2. M(OH)2 3. 1M 4. ירד ב. היה ממש קל, אז אני לא אכתוב ת'ניסוחים
... ג. 1. תגובת סתירה 2. 0.5

eliorf

New member
../images/Emo41.gif תשובות לאמריקאי ../images/Emo41.gif

על פי המורה שלי : א. ד ב. 3 ג. 3 ד. 4 ה. 2 ו. 1 ז. 1 ח. 2 מי שרוצה תשובות לשאלות הפתוחות שיגיד..

eliorf

New member
שאלה 5

אם כן אז: א. NaBro3 + KCl --->KBrO3 + NaCl ב. n= 0.6 mol. m= 151*0.6= 90.6 gram ג. 1. C=0.5M 2. m= 0.6*167= 100.2 ד. V= 1.5 Liter ה. 66.8 Kg לגבי ג' אני לא בטוח במאה אחוז, אבל כל השאר בדוקים ובטוחים.

eliorf

New member
תיקון קטן

ג. 1. C= 2M ולא חצי.. עדיין לא בטוח שזה נכון. .

מ י צ ו ש

New member
אתה לא יודע איך שימחת אותי!!!!!!!

קיבלתי התקף לב כשראיתי 0.5 במקום 2... זה אכן 2...

keren099

New member
מה שיצא לי

א. 2.78 ב. 1. בכלי A הייתה טמפרטורה גבוהה יותר 2. קטן מ-1 2. אנדותרמית ג. 1. עלה 2. לא

eliorf

New member
..

95 אחוז שהכל נכון : א. K=2.77 ב.1. בגלל עלייה בטמפרוטרה בכלי A. 2. קטן מ-1. 3. אנדותרמית. ג.1. הלחץ עלה ברגע ההוספה. 2. זה לא מהווה הפרעה לשיווי משקל.

למעלה