ללא שם™

New member
../images/Emo26.gif

פיסיקה
מכניקה, תנועה בקו ישר ~~ שתי מכוניות נוסעות על אותו כביש ובאותו כיוון. ברגע t=0 מהירויותיהם של מכונית א´ ומכונית ב´ הן 30 מ/ש, ו 10 מ/ש בהתאמה, ומכונית ב´ מקדימה את מכונית א´ ב 27.5 מטר. מרגע t=0 מכונית א´ מעיטה בקצב קבוע של 4 מטר לשניה בריבוע עד עצירתה. למכונית ב´ תאוצה שגודלה a. א. מתי נמצאות שתי המכוניות באותו מקום אם a=1.8 מטר לשניה בריבוע. ב. ענה על סעיף א´, אם a=0.2 מטר לשניה בריבוע~~ אני כבר חצי שעה לפחות מנסה להבין למה אני לא מצליחה
מה לעזאזל עושים פה
סעיף א´ - אני חשבתי שהמרחק שתעבור מכונית א´, הוא המרחק של מכונית ב´ + 27.5 מטר. הזמן הוא אותו זמן, t. ואז הצבתי את כל הנתונים בנוסחה x=v0t+0.5t^2/a והשוואתי, ומשום מה לא יוצאת לי התשובה בספר ~~~ סעיף ב´ - לא ניסיתי לעשות עדיין, אבל בטח זה יקרה כשהמכונית א´ כבר תעצור או משו כזה, ואז צריך לחשב גם מתי היא תעצור ~~ בעעע שונאת פיזיקה לא מבינה כלוווווווווום מישו יכול בבקשה לעזור
תודה מראש

בבקשה ../images/Emo107.gif

X2+27.5 = X1 10t+0.5·1.8·t² + 27.5 = 30t+0.5(-4)t² 10t+0.9t²+27.5 = 30t-2t² 2.9t²-20t+27.5 = 0 t1 = 5 t2 = 1.896​
אחד משני ה t מתבטל, אני אשאיר לך את התענוג לחשוב למה...

ללא שם™

New member
../images/Emo26.gif

תודה רבה
אוווף אני מטומטמת
התייחסתי לתאוטה של 4 מטר לשניה כתאוצה (חיובית), ולכן לא יצא לי ~~ איפה השכל שלי ~~
תודה רבה
למה ה t השני מתבטל
הוא לא אמור~~ או שכן
הרי שואלים מתי המכוניות נמצאות באותו מקום, אז זה הגיוני שזה בשני ה t יים שיוצאים, הרי המכוניות לא מתנגשות, והמכונית שעוצרת בסוף עוצרת רק אחרי 7.5 שניות ~~~

ללא שם™

New member
../images/Emo26.gif

נשר אתה בבקשה יכול להסביר לי
לא נראה לי שגיל/ירון/לא יודעת מי מתכוון להסביר לי ~~

זה תלוי... ../images/Emo107.gif

כנראה שיש לי מוח קרימינלי...
או שראיתי יותר מידי סרטי פעולה !
כמו שאני מבין, אחרי 1.896 שניות הם יפגשו, כלומר יתנגשו, ומההתנגשות הם פשוט יעצרו, יצאו החוצה, יתחילו לצעוק אחד על השני ויזמינו גרר לפנות את המכוניות ! הם בכלל לא יכולים להמשיך לנסוע ! אבל אם מסתכלים על זה באופן תיאורטי אז הם ימשיכו לנסוע אחר כך , ושתי התשובות תהיינה נכונות...

ללא שם™

New member
../images/Emo26.gif

אבל הן לא חייבות להתנגש
יכול להיות שזה כביש רחב והן בעצם נמצאות אחת ליד השניה ברגעים האלה ~~ אם הן היו מתנגשות, זה היה נאמר לי בשאלה, לא
וכמובן תודה רבה על כל העזרה שאתה נותן לי

אבל אבל אבל... ../images/Emo107.gif

ברור שהם יתנגשו, אחרת זה סתם משעמם לא ? כמה אפשר עם מכוניות שיוצאות מנקודה אחת וסתם ככה מגיעות לשנייה ?!
אני החלטתי שהכביש הזה צר ואסור לעקוף בו !
טוב, ת´כלס אני פשוט פתרתי מלא שאלות ששואלים בהן מתי המכוניות יתנגשו, אז אני כל כך רגיל לזה. בואי נסכים שאם הכביש רחב אז יש שתי תשובות. דרך אגב מה כתוב בתשובות בספר ?

ללא שם™

New member
../images/Emo26.gif

יש את 2 התשובות, אבל המורה שלנו לא אוהב שאנחנו מסתכלים בספר, הוא טוען שמי שכתב תשובות בספר יודע פיזיקה פחות טוב מאיתנו, ולא תמיד התשובות נכונות, והרבה פעמים שוכחים לציין בתשובות דברים ~~~ ואתה צודק, יותר מגניב אם המכוניות מתנגשות, אבל אולי יגניב אותך גם לחשוב שהן מתחרות במירוץ (רק שזה לא מסתדר כי אחת מהן כל הזמן מאיטה ~~ אהה ~~ טוב~~ אפשר לחשוב שהיא רוצה להפסיד בכוונה ~~) ודע לך שאני ממש אוהבת את דרך כתיבת ההודעות שלך
אתה גורם לי לחייך

פבפ

New member
בטח שהם יתנגשו....

אבל השאלה אם תהיה התנגשות אלסטית לחלוטין או התנגשות פלסטית (אל תדאגי תלמדי את זה בפרק "תנע" בהמשך הדרך)

למעלה