אהבה

קסנדרה יקרה

תודה על העזרה בנוגע לשירים בספרות האתרים עזרו לי כל כך הייתה לי היום מתכונת בספרות, האתרים עזרו לי המון, בנוגע לשאלות ותשובות לבגרויות אז שוב תודה והלך נפלא.... פרח

../images/Emo23.gifאהבה../images/Emo23.gif

אהבה דורשת זמן. היא זקוקה לתקופה של נתינה וקבלה, צחוק ודמע... האהבה לעולם לא מבטיחה הנאה מיידית, אלא רק התממשות מאוחרת. אהבה פירושה להאמין במישהו, במשהו. היא מחייבת נכונות להתאמץ, לעמול, לסבול ולשמוח. שביעות רצון והגשמת משאלות-לב הן תוצאת לוואי של אהבה מעודנת. הן נופלות רק בחלקם של אלא המסוגלים לחרוג אל מעבר לעצמם: לאלא אשר עבורם נתינה הינה יותר חשובה מאשר קבלה. אהבה פירושה לעשות כל שביכולתך לעזור לאחרים לממש את חלומותיהם. האהבה כרוכה בהרבה הקשבה ושימת לב. פירושה לעשות את כל אשר נחוץ, ולתת את כל אשר יעניק לזולת אושר, ביטחון וחיים טובים. לעיתים, האהבה מכאיבה. האהבה היא מסע מתמיד אל מבוקשו של הזולת. היא חייבת להיות קשובה, דאוגה ופתוחה לכל מה שאחרים אומרים, וגם למה שאינם יכולים לומר. האהבה אומרת "לא" מתוך הזדהות וחמלה רבה. האהבה היא נוקשה אך עליה להיות עדינה בשעת הצורך. לאחר שכל דבר אחר נכשל, האהבה היא היד האוחזת בידך ברגעים הקשים של ייאוש ואכזבה. באהבה אפשר לבטוח. האהבה היא בחירה והתחייבות כלפי אושרם האמיתי והאיתו של אחרים. היא מוקדשת להתפתחות ולהתממשות. האהבה אינה אנוכית. האהבה לפעמים נכשלת, בגלל טפשות או רפיון רוח, אך היא מוחלת, ביודעה כי הכוונות טובות הן. האהבה לא מעמידה תנאים... אהבה אמיתית היא תמיד מתנת חינם. האהבה מכיה ומקבלת שתמיד יהיו אי הבנות ומתחים רגשיים... יש זמנים בהם מפריד מרחק רב בין האוהבים, אך האהבה היא התחייבות. היא מאמינה, ונושאת בכל. האהבה מעודדת את חירותו של האני. היא מכוונת תגובות חיוביות ושליליות לרגשות חמים או צוננים. אהבה כשהיא פנימית ועמוקה, לעולם לא תדחה את הזולת. היא הראשונה לעודד, והאחרונה להאשים. האהבה היא מחייבות הדדית לצמיחה, לאושר ולהגשמה, של אדם כלפי זולתו. פרח

קסנדרה*

New member
פרח חביבתי.....

אהבה דורשת זמן. היא זקוקה לתקופה של נתינה וקבלה, צחוק ודמע... האהבה לעולם לא מבטיחה הנאה מיידית, אלא רק התממשות מאוחרת. אהבה פירושה להאמין במישהו, במשהו. היא מחייבת נכונות להתאמץ, לעמול, לסבול ולשמוח. שביעות רצון והגשמת משאלות-לב הן תוצאת לוואי של אהבה מעודנת. הן נופלות רק בחלקם של אלא המסוגלים לחרוג אל מעבר לעצמם: לאלא אשר עבורם נתינה הינה יותר חשובה מאשר קבלה. אהבה פירושה לעשות כל שביכולתך לעזור לאחרים לממש את חלומותיהם. האהבה כרוכה בהרבה הקשבה ושימת לב. פירושה לעשות את כל אשר נחוץ, ולתת את כל אשר יעניק לזולת אושר, ביטחון וחיים טובים. לעיתים, האהבה מכאיבה. האהבה היא מסע מתמיד אל מבוקשו של הזולת. היא חייבת להיות קשובה, דאוגה ופתוחה לכל מה שאחרים אומרים, וגם למה שאינם יכולים לומר. האהבה אומרת "לא" מתוך הזדהות וחמלה רבה. האהבה היא נוקשה אך עליה להיות עדינה בשעת הצורך. לאחר שכל דבר אחר נכשל, האהבה היא היד האוחזת בידך ברגעים הקשים של ייאוש ואכזבה. באהבה אפשר לבטוח. האהבה היא בחירה והתחייבות כלפי אושרם האמיתי והאיתו של אחרים. היא מוקדשת להתפתחות ולהתממשות. האהבה אינה אנוכית. האהבה לפעמים נכשלת, בגלל טפשות או רפיון רוח, אך היא מוחלת, ביודעה כי הכוונות טובות הן. האהבה לא מעמידה תנאים... אהבה אמיתית היא תמיד מתנת חינם. האהבה מכיה ומקבלת שתמיד יהיו אי הבנות ומתחים רגשיים... יש זמנים בהם מפריד מרחק רב בין האוהבים, אך האהבה היא התחייבות. היא מאמינה, ונושאת בכל. האהבה מעודדת את חירותו של האני. היא מכוונת תגובות חיוביות ושליליות לרגשות חמים או צוננים. אהבה כשהיא פנימית ועמוקה, לעולם לא תדחה את הזולת. היא הראשונה לעודד, והאחרונה להאשים. האהבה היא מחייבות הדדית לצמיחה, לאושר ולהגשמה, של אדם כלפי זולתו. פרח מבלי להתייחס להבעה כי יש לי כמה הערות/הארות קלות (לא יותר מידי) כל מה שהעלית פה דומה למשפטי חכמה, משפטי הדרכה אודות האהבה. אני משערת (אולי אני טועה) שלא זו הייתה כוונתך. אם התכוונת לכתוב פרוזה או שיר אז את צריכה לערוך את היצירה שוב. קסנדרה

למעלה