שרשור לכבוד שבת

../images/Emo13.gif שבת שלום לכולם ! ../images/Emo16.gif ../images/Emo16.gif

יום שישי כ"ג חשון תשס"ו - 25/11/2005 / פרשת השבוע : " חיי שרה " . שבת שלום ומבורך לכולם !

mgb

New member
../images/Emo20.gif../images/Emo16.gifשרשור לכבוד שבת../images/Emo16.gif../images/Emo20.gif

בס"ד ברכות, דברי תורה, זמני כניסת \יציאת שבת וכו' בברכת שבת שלום ומבורך!! מ.ג.ב

ד"ת לשבת פ` חיי שרה

כתוב בפרשה `אל עבדו זקן ביתו המשל בכל אשר לו` (כד` ב`) מנהגו של עולם כאשר אדם עומד להלוות כסף לחבירו הרי הוא חוקר ודורש אחרי יושרו, נאמנותו, וכושר הפרעון של הלוה, ורק לאחר שאין לו עליו כל ספק הרי הוא מלוה לו את הכסף, לעומת זאת, בענייני יהדות כאשר אדם בא לקנות בשר כשר, תפילין, או כל תשמיש קדושה אחר, איננו מקפיד כ"כ והוא נוטה לתת אמון בכל אחד, אולם, לא כך נהג אברהם אבינו, אע"פ שאליעזר היה זקן ביתו ומושל בכל אשר לו, שאברהם אבינו מסר את הפיקוח על כל רכושו וממונו מתוך אמון מלא, בכל זאת, כאשר הגיעו הדברים לעניין של יהדות, של בחירת אשה מתאימה בשביל יצחק בנו אז לא סמך עוד על דברתו של אליעזר כי אם דרש ממנו שבועה חמורה `שים נא ידך תחת ירכי` (בשם הילקוט הדרוש) שבת שלום לכולם!

mgb

New member
שלום לך יהודי יקר!

בס"ד גם לך ברכת "שבת שלום!
נ.ב אולי תביא לנו מידי פעם דברי תורה לכבוד שבת גם? בברכה

שבת שלום לכולם!!!!

אני לא יודע אם מחר יהיה לי זמן להגיד שבת שלום...יום שישי קצר אתם יודעים...אז שבת שלום לכולכם!!! ו..ר' מגב- אני עדין מחכה לתוספת ר' מגב! כבוד תלמיד חכם אחרי הכל זה לא משהו שאפשר לזלזל בו בתקווה לשינוי יעקב

בעונג רב ../images/Emo70.gifלהביא לכאן דברי תורה../images/Emo13.gif

אני אפילו אשמח עד השמיים אם יפתחו כאן עוד פורומים בנושאים יהודיים ונושאי דת ו-תורה

אוליי בשבוע הבא אני אביא דברי תורה

כניראה שאם אני יעבוד פחות ביום שישי אז אוליי יהיה לי זמן ואוליי אני מקווה שבעזרת השם יתברך אני אוכל להביא לכאן דברי תורה על פרשת השבוע ! . " בעזרת השם נעשה ונצליח ! והשם ברחמיו עלינו ירויח !

למעלה