שאלת גשם

הונדסון

New member
../images/Emo188.gif שאלת גשם ../images/Emo182.gif

ללכת לדוג בגשם זה לא הכי נעים - רטיבות, קור, רוחות לא נעימות, סכנת פגיעת ברק בחכות קרבון, סכנת "שטיפה" מגלים גבוהים וכו' וכו'... השאלה היא, מה מצב הדייג בימים גשומים? האם יכול להיות דייג טוב בימים כאלה? יש דגים שנמצאים במרחק סביר מהחוף, או שהדגים בורחים למעמקים ונשארים שם עד תום הסערה/ הגשם? אני לא מדבר על מצב בו הים סוער מאוד והרוחות חזקות, כך שבכל זריקה הריג מסתבך באצות ופסולת מסוג זה או אחר, אלא על מצב בו יורד גשם אבל הים רגוע יחסית ומאפשר דייג ברמה העקרונית. אשמח לשמוע תגובות של אנשים שניסו לדוג בימים כאלה (בכל סגנונות הדייג הקיימים). סתם שאלה תאורטית של יום גשום.
 
דייג בגשם בהחלט מעניין הדגים נרטבים

הרבה תלוי באיך מתנהג הים באותו יום , כמות האור שיש, מאחר והגשם לא אמור לדעתי להשפיע מעבר לזה שנרטבת, דגתי מס' פעמים בגשם טוב והיו הצלחות לא רעות בכלל, כמו כן כמובן יש צורך להצטייד בחליפות סערה . פה אני מנסה לעיתים גם לדוג בשלג וטרם מצאתי מישהו שייצטרף אליי או יכווין אותי לדייג באגמים קפואים , אתה יודע עם חור בקרח , זו בטח חויה מדהימה. בכל אופן איך אומרים אל תישכח געטקס,
 

ori j

New member
נצל"ש.. מספר שאלות ברשותכם:

תגידו, האם אני היחידי שמגרד לו כל הגוף? או שאולי היחידי שסובל משפעת ים תיכונית חדשה? האם אני היחידי שמציץ מדי פעם בחלון לראות ה"כלו המים"? היחידי שמפרפש כל כמה זמן את חלונות הפורום לראות אם ברקודה השתגע ויצא שוב למלחמות הדולוסים ושוכני הים? ואולי לאלון יש כמה שעות חופש מהעבודה ודו"ח מהמזבלה בדרך? קרחאנה, שרגא, גיאצ'וק.. מישהו?? ולמי יש ציוד קבוע באוטו..ושמחפש זמן לפני השקיעה לג'ירג'ור בתנאים שאנשים "נורמלים" נדים בראשם לאות רחמים? ואיפה לעזאזל קמחי נעלם?? טוב נו, אם לא תופיע יונה עם עלה זית.. נלך בכל זאת לים. אנחנו והמבול!!
אורי
 

shragam

New member
אורי, אתה לא היחיד, גם אני מסתכל

כל הזמן בים/תחזית גובה גלים/רוחות ומחכה כבר לחזור לים. יש לנו מחלה קשה ומדבקת ביותר
 

הונדסון

New member
אתה יודע שיש תרופה לבעיה הזו....

היא נקראת "קנייה, שדרוג, עדכון והמרת ציוד". ניתן להשיג את התרופה בכל חנות לציוד דייג.
 

shragam

New member
חחח אבל רוצים גם לבדוק את התרופה

לא רק לקנות אותה
 

הונדסון

New member
אתה יודע מה אומרים ותיקי הדייגים

- אם אתה חולה ומרגיש חלש - רוץ וקנה לך חוט בד חדש... - כשמזג האויר לא מאפשר לדוג - רק דמוי חדש יעביר את הדיגדוג... - כשקר בחוץ והגשם שוטף - חכה חדשה תעשה לך כיף... - כשהעבודה לוחצת ובחוץ רטוב - רולר נוסף יעשה רק טוב... - כשהבנק לוחץ והמינוס מעיק - עוד בוס קרבון לא יכול להזיק... ואלו זקני הדייגים, לך תתווכח איתם....
 

ori j

New member
חחח הונדסון, מסוכן..

להסתובב איתך בחנויות הדיג עם כרטיס אשראי ביד!
 

זרזרה

New member
קניתי ב-eBay כמה דמויים ורולר

ז'ירז'ור, שאני אפילו לא יודע מיהו ומהו מרוב לחץ ללכת לדוג. נישבע לכם אני חולם על הדמויים החדשים האלה בלילה... נ.ב אם יש למישהו איזשהו מידע על הרולר הזה:
 
תתחדש עם כל הציוד החדש..לגבי

הרולר הזה אני לא ניסיתי בכלל אבל לדעתי ולפי צורת השפולה הוא נראה טוב לגרגור צורת השפולה המוארכת מבטיח זריקה ליותר מרחק וזה טוב לגרגור בהצלחה
 
דייג בגשם

אהלן הונדסון , ביום ג' האחרון יצאתי לדייג פיתיונות בחוף פלמחים בערב , היו גלים של כמטר מטר וחצי דיי מסודרים , ירד המון גשם ותוצאת הדייג היתה טובה מאוד כל עוד לא היו רוחות היו אכילות יפות ויצאו המון דגים דניסים וסרגוסים, שמתי לב שהבעייה היא לא בגשם אלא ברוחות , כשמתחילה רוח דרומית האכילות מפסיקות ומייד כשהרוח נרגעת הדגים חוזרים . לפי דעתי כיוון הרוח משנה את מצב הזרמים במיים גם אם הרוח לא חזקה מידיי לכן שם המשחק זה רוחות . כמובן כמו שציינת חשוב מאוד להשמר מהברקים ולדאוג ללבוש מתאים בסה"כ זו חוויה יפה .
 

asia7

New member
הגשם הוא לא הבעייה ...

כמו שציינת בדיוק - רוח דרום מערבית פראית שוללת כל סיכוי להנאה ולדייג . מערבית קלה עם גשם מרסנת את הים ונתן לדוג בכיף . הבעייה כפי שתגלו בקרוב כולכם היא תעלות הניקוז שזורמות לים , כל הפסולת והבוץ נמצאים בקרבת החוף ונתפסים על כל חוט , ריג , קרס וכו' האופצייה היחידה היא שהים ירגע והסחף והלכלוך ישקע או יפלט לחוף . כמובן שהמרינות מהוות מוקד עלייה ומפלט מהגלים והלכלוך בחוף . העכירות במים דווקא מהווה הזדמנות לדייגי קרסים עם בוס .
 
מעדיף את ימי הגשם על ימים בלי

גשם.. אולי בגלל להרגיש את העוצמה של הים..אולי בגלל שאני לבד בחוף לא יודע למה אבל העניין מושך אותי מאד אולי מין שריטה ...אני לא יודע אבל זה קיים
 

asia7

New member
../images/Emo6.gif בצורה שאתה מתלבש אין מצב ...

שהגשם יזיז לך . הבעיה היא ברוח שלא מאפשרת דייג בנוחות . אין ספק שהתחושה שאתה בים בזמן שאנשים מתקרבלים בבית שווה מיליון . החוט שציינת זמין בחנויות ?
 
למעלה