גולשים יקרים - נא לקרוא

פ י פ ק ה

New member
מהי זכות מוקנה?

שלום לפורום הצעיר, יש עורך דין בקהל? אני כרגע באיזה התבחבשות משפטית למחצה נגד מישהו, שטוען שיש לו "זכות מוקנה" לעשות מה שהוא רוצה לעשות. אז מה ההגדרה של זכות מוקנה? חן חן

amirbrb

New member
בנק דיסקונט

אני מעוניין לדעת האם מתארגנת תביעה ייצוגית נגד בנק דיסקונט בעקבות מבצע משכנתא מסובסדת והפרות החוזים כתוצאה מעומס הלקוחות. אשמח לתגובות - גם במייל: [email protected]

amirkol

New member
גרירת רכב

שלום לכולם, שאלה לגבי ביטוח גרירת רכב: הייתה לי בעיה בסופ"ש והזמנתי גרר מטעם הביטוח, כמובן ללא תשלום. יכול להיות שהמוסך לא פתר את הבעיה וייתכן ואתקע שוב עם הרכב. האם אז אני לא זכאי לגרירה חינם? על פי הפוליסה, נאמר שאני זכאי לגרירות ללא הגבלה כל עוד אין קשר סיבתי בין המקרים. במקרה האמור, המוסך לא פתר את הבעיה ולכן ודאי שיש קשר סיבתי בין המקרים, האם עלי לשלם? למה ומדוע? אין משהו שניתן לעשות? תודה רבה, אמיר.

שרות עצמי

הכנסתי את הרכב לשיטפה בשרות עצמי והרכב ניזוק יש מקום לתבוע את המכון.

דוח תנועה

שלום קיבלתי דו"ח תנועה על מהירות. בסכום הקנס, במספרים מופיע 750 אך במילים מופיע 250. מה עלי לעשות? תודה

idomenta

New member
שאלה מאוד מאוד היפותטית

היה לי ויכוח עם חבר המסן, מי צודק? פיצ'ון: אז פעם הבאה אתה יוצא במוצש! יולי: חח סבבה! פיצ'ון: או.קיי. התשובה שלך שמורה אצלי בהיסטוריה! עכשיו לא תוכל להכחיש!!! יולי: לאאאאלאאא אין תוקף לתשובה בתחילת השבוע... רק מיום חמישי פיצ'ון:"אין תוקף לתשובה בתחילת השבוע... רק מיום חמישי" - ממתי החוק הזה בדיוק?? יולי: מעכשיו פיצ'ון: אמרת את זה לפני כמה דקות החוק תופס רק מעכשיו. אין חקיקה רטרואקטיבית! יולי: אהה...ועוד איך יששש... פיצ'ון: אני למדתי משפטים, בישראל אין חקיקה רטרואקטיבית! יולי: אבל בשביל שזו תהיה חקיקה רטרואקטיבית היא צריכה לבטל חוק קודם, ואני לא ביטלתי שום חוק קודם. פיצ'ון: לא, זה כמו שעכשיו הכנסת תחליט שכל מי הולך ברחוב במהירות של מעל 10 קמ"ש צריך לשלום קנס של 100 שקל. אז הם לא יכולים לחייב מישהו שאתמול הלך במהירות של 12 קמ"ש בקנס. למראת שאין חוק קודם בנושא. יולי: אבל אם היא מחוקקת חוק שכל מי שיש לו רישיון חייב לבוא ולהחליף אותו, זה נכון גם לגבי אנשים שהוציאו כבר רישיון, כמו שאני אחוקק חוק שכל הבטחותי שהבטחתי בתחילת השבוע ועדיין תקפות, בטלות, ורק מסוף השבוע הן תוקפן חזק. פיצ'ון:לא, כי הדוגמאא שנת כאן לא מתאימה למצב. המצב הוא כאילו הכנסת חוקקה חוק שאומר שכל מי שיש לו רשיון חייב לבוא ולעדכן אותו פעם בשנה, ואם הוא לא יעשה זאת רשיונו ישלל. מר ישראלוב קיבל את רשיונו ב-2004 ולא עדכן אותו מאז, מכיוון שלא נדרש לך על ידי החוק. והיום, 2007, מדינת ישראל אינה רשאית לשלול את רשיונו ע"פ החוק החדש, כיוון שהחוק לא היה קיים כאשר עברה שנה מהיום בו קיבל מר ישראלוב את רשיונו (להלן שנת 2005).

דו"ח תנועה../images/Emo105.gif

היי... קיבלתי דו"ח תנועה על מהירות. השוטר לא חבש כובע. פעם שמעתי משהו בקשר לזה ששוטר שנותן דו"ח חייב לשים כובע. יש אמת בדברים? מישהו יכול להבהיר לי קצת יותר את הנושא? תודה מראש

pinoki

New member
בנוגע לירידת ערך של רכב ותאונה

אשמח אם יודעי דבר יענו לי בררו על המקרה זה תוכנו של הסיפור: לפני כחודש רכשתי רכב ממגרש - ליסינג רכב שנת 2001 המחירון שלו היה 51 קניתי אותו במחיר של 49 אלף שקל+ מגנזיום מכיוון שהרכב עשה מעט קילומטים והיה אחרי ליסינג הרכב נראה שמור היה בו נהג יחיד ניגשנו איתו בדיקה בבדיקה נרשם "לגבי שילדת מרכב - תיקונים פחחות וצבע בחלקי המרכב החלפת פח אחורי תיקון קורות אורן מאחור , ותיקון רצפה אחורית מתיחות ותיקונים" בעל הליסינג וכמו כן המקום שבו עשינו את הבדיקה (שדר"כ בעל הליסניג לקח אותנו לשמה) אמר שהרכב עשה תאונה קטנה לא רצינית בעל מקום הבדיקה אמר שזה ירידת ערך של אחוז או 2 בכל מקרה אחרי שבוע קרה ועשינו תאונה עם הרכב הרכב הוכרז כטוטלוס לאחר בדיקת השמאי מתברר שהייתה ירידת ערך גדולה יותר - יותר מ 10 אחוז עכשיו לשאלות האם בבדיקה אמור להיות רשום שיש ירידת ערך ? מדובר בסכום של כ- 10 אלף שקל - שחברת הביטוח לא תשלם לנו ממי אני צריכה לבוא ולדרוש אותם אם בכלל יש בי הזכות הזו? אשמח אם גורמים יודעי דבר יענו לי

shayneese

New member
משרד אריאל שמר? איך הייתם מגדירים התנהלות כ

מחבר/ת : שי כהן דואר אלקטרוני : [email protected] באחרונה יצא לי להיות מעורב כמתנדב במאבק המלצריות בעלית קופי בת"א אינני רוצה לפתוח כאן דיון על המאבק עצמו- מי שרוצה מוזמן לכאן התנהלותו של משרד שמר במהלך השביתה גרמה למחאה והתמרמרות, גם של משפטנים, בעיקר בשל תביעות לשון הרע שהוגשו נגד נציגות הוועד, על סך500,000 ש"ח . ביטול התביעה נכלל בהסכמה בין הצדדים, אולם טרם בוצע. הגשת תביעה אישית בסכום כזה כנגד נציגות עובדים נבחרות בסכסוך עבודה מוכרז ושביתה מוגנת בחוק (שגם הכנסתן לא גבוהה, וסכום כזה מאיים עליהן משמעותית) נתפש בעיני רבים כצעד של בריונות משפטית שמטרתה להפחיד את הנציגות ולהציב קלף מיקוח נוסף כדי להשיג יותר במשא והמתן - אני קורא לזה גועל נפש. ההתנהלות של משרד אריאל שמר ועו"ד סיגל פעיל, כללה גם מגעים ישירים עם נציגות העובדים ללא נוכחות או ידוע עורך דינן (אני הייתי עד אישית להתרחשויות אלו מספר פעמים) ובעיקר- מה שנראה במבחן התוצאה כמו ייעוץ גרוע במיוחד למרשיהם: עורכי הדין המליצו לכאורה על סרוב לחתימת הסכם ונראה שהיו שותפים משמעותיים בהחלטה לנסות ולמשוך את השביתה עד לשבירת העובדים- בפועל, שביתה של 13 יום וגל פרסומים בתקשורת גרמו להערכת רבים נזק של למעלה ממליון ש"ח, אולי אף מספר מליונים לרשת עלית קופי. שיטות ועמדות אלו של משרד אריאל שמר נראות כחלק משיטה, כאשר גם בנושא המאבק לאיגוד עובדי מלון דיוויד קונטיננטל, הגישו תביעת לשון הרע אישית כנגד פעילי מועצת הפועלים בת"א שאירגנו הפגנה במקום... ברמה העקרונית, האם לדעתכם ניתן לראות במשרד עורכי הדין אחראי לחלק מהנזק שנגרם עקב ייעוץ מטופש, שלא לומר לא מוסרי ? ולהבדיל,מה דעתכם על התנהלות של אריאל שמר במקרה הספציפי הזה ?

b u s t e d

New member
אז אני רואה שהרמת ידיים../images/Emo6.gif

טוב. אנשים כבר מתחילים לקבל תשובות לשאלות שלהם כאן....
דווקא נחמד.

גלדריאל

New member
זכויות יוצרים - מחירון

שלום, אני מחפשת מידע על מחירים של זכויות יוצרים לתמונות. אני הולכת לארגן שחזור של תערוכה שהיתה לפני כשנה בגלריה מסויימת. אני רוצה לפנות אל הציירים ולשלם להם בעבור זכויות היוצרים על מנת שאוכל להדפיס שנית את הציורים שלהם ולהציג אותם במס' מקומות בארץ. יש למישהו מושג כמה אני צריכה להציע להם על שימוש שכזה בציורים שלהם? הציורים יוצגו במערכת החינוך. בתודה מראש

מכיר את הבדיחה עם השועל והאריה?

יום אחד היה מאוד משעמם לשועל ולאריה ביער אז הם החליטו ללכת לשפן ולתת לו מכות הם החליטו שאם יש לו כובע ישאלו למה יש לו והפוך הלכו לא היה לו כובע והרביצו לו לאחה שבועיים היה שוב משעמם והחליטו ללכת לשפן לסעודת פיוס והחליטו שאם יציע קפה ישאלו למה לא תה והפוך הגיעו לשפן היתשבו והשפן שאל "קפה או תה?" היסתכלו אחד על השני במבוכה ואז קפץ השועל ושאל "למה אין לך כובע?" ופוצצו אותו במכות כל זה היה רק כדי להסביר לך שאין ממש במה שאמרו לך עקרונית הוא צריך להיות עם כובע ואם הוא בלי והיתלוננת המקס' שיעשו לו זה דין מישמעתי שזה מקס' 100 שקל ותו לא כך שזה לא משפיע וסתם ממציאים שטויות בהקשר הזה של דוחות תנועה

b u s t e d

New member
הו. קבלי את התנצלותי הכנה.

אבל את עדיין יוצאת מנקודת הנחה (קצת מוטעת
) שאנשים קוראים הודעות קודמות בפורומים לפני שמפרסמים את שלהם.

RenanaD

New member
וזה באמת לא בסדר ../images/Emo11.gif../images/Emo131.gif

(לאן נעלמה התגובה הקודמת שלי?
)

פעילות מקדימה

עליך לגשת שוב למכון ולצלם אותו מכל צידיו ובמיוחד את ההוראות/הנחיות לשטיפה העצמית. במידה וכתוב (ואני מניח שכתוב) שכל נזק שייגרם לרכב ע"י השוטף (העצמי) הינו על אחריותו הרי ברגע שהשתמשת במתקן הסכמת מראש לקחת על עצמך את כל התנאים המופיעים בשילוט ואין לך בעצם CASE . במידה ויש בידך להוכיח רשלנות במזיד של הנהלת המכון , יש בידך להגיש תביעה. שים לב למילה "מזיד" המציינת בעצם שההנהלה ידעה על מחדל כלשהו , לא פעלה לתקנו ומחדל זה גרם את עיקר הנזק לרכבך. נקודה זו היא בשונה לרשלנות בתום לב כלומר מחדל שההנהלה לא ידעה עליו או שלא יכלה לדעת עליו וגרם נזק לרכבך במקרה כזה תוכל לפנות להנהלה ולתבוע את דמי השטיפה ולא יותר מזה.

במקום פרטים שוליים

כדאי היה מאד שתתרכז בפרטים טכניים מדוייקים של עצם תפיסתך. האם המכשיר שבעזרתו נתפסת כויל? האם לשוטר יש הוכחה על כך? האם תנאי ההפעלה של המכשיר תאמו את הנהלים וההוראות? יש אתרים שלמים המנחים מה לעשות ברגע שנתפסים על מהירות ואתה יכול לחפשם דרך גוגל. אגב, פיתחתי שיטה מדהימה להמנע מלהתפס על מהירות....אני נוסע במהירות החוקית....

RenanaD

New member
../images/Emo18.gif גולשים יקרים - נא לקרוא ../images/Emo13.gif

פורום "משפט וצדק" אינו עוסק בבעיות משפטיות ופתרונן, אלא בסדרת טלוויזיה המשודרת בערוץ Yes Stars 2 בימי ראשון אי לכך ובהתאם לזאת, אודה לכם מאוד אם לא תפרסמו כאן שאלות משפטיות ובקשות להתייעצויות. ישנם פורומים נוספים בתפוז המספקים אלטרנטיבה נהדרת לעניין, כגון חוק ומשפט, לימודי משפטים (שאכן ע"פ שמו, עוסק יותר בפן הלימודי), קנית/מכירת דירה - משפטי ואפילו רשלנות רפואית. תודה

tsuker

New member
עו"ד שסטה מדרך הישר

כבר שנתיים שאנו מיוצגים ע"י עו"ד (בכירה בתחום) בנוגע למעמדה של חברתי. חברתי ואני כבר מעל 3 שנים בייחד ולפני שנתיים התחלנו בתהליכים להפיכתה מעובדת זרה ללא אשרת שהייה לאזרחית. שילמנו המון המון כסף מראש כשלמעשה אותה עו"ד לא עשתה יותר מידי בשבילנו , כנראה התיק הוא לא תיק של כסף גדול ולאותה עו"ד אין אמביציה להשקיע יותר מידי. במסגרת החוזה שחתמנו עם העו"ד נקבע כי לאחר תשלום של מלוא הסכום תיפעל אותה עו"ד להפיכת מעמדה של חברתי לאזרחית. אנחנו כמובן שילמנו את מלוא הסכום ולאחר שנה שראינו שכמעט שום דבר לא זז , פנינו לגורם שלישי(נוסף) ללא שידענו את העו"ד שלנו ובאמת אותו גורם שלישי בחודשיים ימים הזיז הרים וקידם את התיק מאוד. העו"ד שלנו לא מעדכן אותנו בכלום אם פעם בכמה חודשים אני לא מתקשר הם שם במשרד בכלל לא מודעים נראה לי שהתיק עדיין פעיל. ביקשתי מהפקידות באותו משרת לתאם לי פגישה עם העו"ד או לפחות לומר לה שתתקשר אך מעל חצי שנה שאני מציק להם בטלפון ואף אחד לא חוזר אלי , ברגע מסויים אמרתי לאחת הפקידות כי כבר עברו כמעט שנתיים ואני לא מרגיש שיש איזשהי מגמה לקדם את התיק שלנו בנוסף אף אחד לא יוצר עימנו קשר ומעדכן אותנו ואם המצב יימשך אני אפנה לוועדת האתיקה, מס' ימים אחרי אותה שיחה קיבלתי טלפון מהמשרד שלהם כי הם אינם מוכנים לטפל בתיק יותר , כסף לא יוחזר וכל זה בגלל שלטענתם איימתי עליהם, אז אם פנייה למחלקת האתיקה זה איום מצבנו רע. אני מאוד רוצה לפנות לעו"ד אחר שייצג אותי מול אותה עו"ד עלמנת שתחזיר לנו את הכסף הרב ששילמנו לה לחינם. אשמח לקבל המלצות ותגובות כיצד לפעול תודה נראש שי

leondesign

New member
עיכול חשבון בנק ללא הודעה מוקדמת

האם חוקי לעכל חשבון בנק ללא כל הודעה מוקדמת?? זה מאוד דחוף, אשמח לקבל תשובה בהקדם. תודה :)

למעלה