מילים מילים מילים

moshavnikit

New member
../images/Emo17.gifמילים מילים מילים../images/Emo5.gif

רק שתדעו, אני לומדת את המילים האלה של הפסיכומטרי. וכשאני עוברת "שיעור", כלומר קבוצת אותיות, אני שוכחת הרבה מהמילים הקודמות שלמדתי.. שזה די מעפן, אני מרגישה כאילו לא למדתי כלום.. סתם בדקתי את המילולטר הזה אז התחלתי מ-א' ואז ראיתי שמילים שלמדתי אני לא זוכרת בכלל
איזה עצבים! זאת לא היתה מטרת ההודעה אבל אם יש לכם עיצות בקשר לזה זה יהיה מעולה.. מה שכן רציתי לשאול זה אם מישהו ניסה לישון כש"מתנגנים" להם ברקע המילים של הפסיכומטרי, אתם חושבים שזה יכול להכנס ככה לראש? ניסיתי פעם אחת, הקלטתי את המילים והפירושים והקול שלי לא משהו בלשון המעטה, ניסיתי לישון עם ה-MP3.. לא ממש הצלחתי להרדם, נראה לי בגלל שזה היה בקול שלי וזה היה עם אוזניות ולא מהמערכת, אני בד"כ נרדמת עם מוזיקה אז "רעש" זה לא משהו שאמור להפריע לי לישון. מה אתם חושבים על זה?

akineret

New member
רק שתדעו? ../images/Emo6.gif גדול

טוב בכל אופן בקשר ללשכוח את המילים..... זה מאוד הגיוני קצת קשה להכניס למוח מלא מילים חדשות אז פשוט לחזור עליהן עוד פעם ועוד פעם, אל תדאגי בסוף זה ישאר שם.. את יכולה גם לנסות לחשוב על כל מיני קישורים למילה כאיל להמציא לה איזשהי אסוציאציה שתזכיר לךאת הפירוש.. בקשר ללישון עם מילים ברקע..... ל מ ה ? בשביל מזה טוב? קודם כל את בכלל ישנה ולא נראה לי שאחת השיטות להכניס מילים למוח זה דרך התת-מודע.. שנית תשחררי קצת ,צריך קצת הפסקה לפעמים בכל מקרה שיהיה בהצלחה

moshavnikit

New member
../images/Emo9.gif חח

אני מהנקיונות שלפני פסח באיזשהו סוג של הפסקה, זה פשוט עצר לי את הכל
עצר את השוונג ואני אגיד לך למה זה יכול להיות טוב, כי אם זה עובד.. אז בכיף, אני גם ככה ישנה, אני מניחה שזה לא יגרום לי סבל כמו שזה גורם לי בשעות היום כשאני לומדת במודע
ותודה

חזק ביותר

מעניין, ללמוד תוך כדי שינה. ניסיתי את זה בשיעורי תנ"ך בתיכון, אם לשפוט מהתוצאה בבגרות כנראה שזה עובד מה שכן, מה שבאמת עוזר לזיכרון זה אם את מכניסה לו מידע במקומות שונים. כלומר לשנן מילים בחדר כל יום זה פחות אפקטיבי, מאשר אם תשנני אותם פעם בחדר, פעם לפני שאת מתחילה לעבוד, פעם באוטובוס, קצת פאדיחה אבל עוזר.

moshavnikit

New member
מה בדוק?

לישון עם המילים או ללמוד במקומות שונים? לא יוצא לי כ"כ ללמו במקומות שונים, מה שאני כן עושה זה מחליפה שיטות כשנמאס לי

Hagai007

New member
מילים...

תעשי חזרה מעגלית הנה עצה שכתבתי פעם למישהו: "כעקרון המלצה אישית שלי: תעבור מהר בהתחלה על כל המילים, תכתוב את אלו שאתה לאדע על המחשב באיזה טבלה תדפיס את זה ותעבור רק עליהן, אחרי כמה זמן תעשה "רענון" של הרשימה - כלומר, תשאיר רק את אלו שעדיין קשות לך וכך האלה. אם אתה הולך על השיטה הזו, לא לשכוח לפעמים בכל זאת לחזור אחורה על המילים הפחות קשות שסננת במשך הלימוד (לא כולל הסינון בפעם הראשונה - כי אלו מילים שאתה גם ככה יודע אותן) כדי לרענן ת'זכרון לגביהן, בכל זאת לא ידעת אותם פעם." בהצלחה! Hag-(o) <3-E

moshavnikit

New member
אתה יודע, זה אלפי מילים..

ברור שכשאני אסיים אני אתחיל שוב מההתחלה, אבל אתה מציג את זה כאילו כל סיבוב על המילים לוקח שעות אחדות כשזה בעצם לוקח חודשים (לפחות לי בפעם הראשונה), בפעם השנייה אולי יירד משמעותית, לא יודעת עד כמה.. אבל זה לוקח הרבה זמן עד כדי כך שהמעגל הזה לא נראה לי יעיל כי זה בעצם מה שאמרתי.. עד שאני אגיע חזרה להתחלה, נראה לי את הרוב אני אשכח.

1yummy

New member
עצה שלי

הי, בהתחלה גם אני הרגשתי בדיוק כמוך. אני הכנתי לכל אות כרטיסיות ובנוסף כתבי אסוטיאציות לכל מילה שהיה לי קשה לזכור. (זה לוקח המון זמן אבל זה מה שעזר לי) אם הזמן יכולתי כבר לראות שיש הרבה מילים שאני כבר זוכרת. לכן עכשיו אני עוברת על כל אות (מהכרטיסיות) ועושה רשימות חדשות (כי יש כבר הרבה פחות מילים בסה"כ) לדעתי אין כל כך קיצורי דרך בלימוד מילים ורק הרבה חזרות, זה מה שעוזר. ברגע שנכנסים לזה שמים לב למילים שלומדים, בכל מיני מקומות- ברדיו, בעיתון אפילו בתשחצים :+) וגם זה עוזר. מקווה שעזרתי לך קצת.

זה פשוט לא יאומן כמה מילות פסיכומטרי מופיעות

ביום יום ואנחנו לא שמים
אליהן ,פתאום בכל פינה צצה לה איזה מילה מפציצה, ה"בדוק" זה לגבי לשנות מקום, מילים זה באמת ניקוד מתנה ,אבל המתנה הזאת עולה בזמן ,צריך לעבור טוב כי מספיק מילה אחת בשאלת רב-ברירה שלא ברורה -הלכה השאלה:(

../images/Emo91.gif

לונדון וקירשנבאום, אפשר לאהוב אותם או לאו, אבל מצפייה של שעה ממוצעת תצא עם אוצר מילים מתוגבר במונחים כמו "דיסידנט" "רפרנדום" "פלגיאט" ועוד. מומלץ בהחלט

למעלה