שנה למלחמת לבנון השנייה

A N I g M A

New member
../images/Emo16.gif שנה למלחמת לבנון השנייה

חיילים יקרים, עוד מעט יחול יום השנה למלחמת לבנון השנייה, וכדי שבאמת יהיה משהו מיוחד ביום הזה, יש לנו בקשה. אם יש לכם חוויות, סיפורים, תמונות, שירים וכו' מהמלחמה/לגבי המלחמה - אתם מתבקשים לשרשר אותם לכאן. אם אתם מכירים מישהו שגם רוצה לשתף - אתם מוזמנים להביא אותו או לכתוב בשמו. תודה, ההנעלה

שיר/קטע שכתבתי-פרטים בפנים

פרחים /אורית פרחים רבים, פרחים יפים, פרחים מוגנים, פרחים מגנים, ברגע אחד נקטפו, הרי אסור לקטוף פרח, ובטח שלא פרח מוגן, כבר לא יושתל פרח חדש, ולא יחליף את אותו רגש, כאב של פרח שנקטף. כתבתי את השיר /קטע ב27/07/2006...היה יום רביעי בו נהרגו 8 חיילים בבנת ג'בל...זה מה שהרגשתי באותו הרגע.

Amazing18

New member
נשמע/נקרא כמו אחד השירים

שהילדים שלנו ילמדו בשיעורי הספרות, וינסו.. סוג של לתאר.. מה זה להיות במלחמה, מה זה להיות בן 19 וקצת.. כשהמלחמה היחידה שחווית בחייך שלך היתה המפרץ והיית בן 4 בערך שזלל ממתקים במקלט ונהנה מהמלחמה.. ינסה להבין מה זה להיות בן 19 וקצת ולאבד יום יום את חברייך לשכבה, לשכונה, למשפחה.

Amazing18

New member
שני דברים שכתבתי ..

אחד פורסם כבר, השני הוא מין מכתב שנכתב לצפוני רנדומלי בזמן המלחמה, רציתי לנסות להראות שזה ממש לא נכון שהתלאביבי ישב לו על כוס בירה רגל על רגל, דרך העין שלי. ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ זה היה אתמול. הוא בא אלי. אחרי חודש שהוא סגר בלבנון, רוצה קצת להתפרק, מותר לו, נכון? אז הוא הגיע, עם זקן שכל כך החמיא לו בצורה מעוותת, "אני צריך להזדהות עם הסביבה שם.." הוא פולט ומחייך את אחד החיוכים השובים שלו. הוא ואני אף פעם לא היינו ביחד, גם לא נהיה. נוגעים לא נוגעים, כבר 5 לפנות בוקר חיוכים, דיגדוגים, מלחמת מכות שמתישה אותי. הוא ללא ספק לוחם. זה לא הולך, כמו תמיד. הכימיה בנינו כושלת. אני לא מסוגלת לתת לו מה שהוא רוצה, "יכול להיות שמחר אני יוקפץ שוב, אנלא יודע מה יהיה איתי במלחמה הזו.." הוא פולט ומנסה לעשות עלי מניפולציה מלחמתית. הוא שכח שגם אני חיילת, שאני לא עוד ילדה בת 16. אני מחקה אותו אומר ת'משפט הזה, הוא מחייך, מחבק אותי. "לך הביתה" אני לוחשת, "עדיף..". 5 וחצי. הוא מתלבש. מקבל טלפון. נופל למיטה, מגמגם, רועד, מסתכל לי בעיניים "חברים שלי מתו". הגוף שלי חלש, השפתיים רועדות. אני לא יודעת מה להגיד. מחבקת אותו כל כך חזק, מבקשת שיקח מונית, פוחדת שינהג במצב כזה. הוא מגיע הביתה, שולח הודעה שהגיע בשלום. לא מצליחה להרדם, בחילה נוראית תוקפת אותי ובכי שלא מאחר לבוא פורץ החוצה. כאילו אני מכירה אותם, כאילו הם היו חברים שלי כמו שהוא חבר שלי. עכשיו הוא יכנס לתוך לבנון, עכשיו הוא יקיים את המניפולציה המלחמית שהוא ניסה לעשות עלי אמש. עכשיו אני כל כך דואגת. פוחדת. שבורה בשבילו. שמור על עצמך ילד יפה שלי. ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ צפוני יקר, תן לי, מלבד החיבוק שאני שולחת והתנחומים למשפחות הכואבות, לומר לך כמה מילים. אני יודעת שקשה להבין איך במרכז ובשרון עדיין יושבים בבית קפה כשבצפון מתנהלת מלחמה, אבל זו לא סיבה להפיל את הכאב והכעס שלכם עלינו. כשמדינת ישראל עוברת תקופה של פיגועים, שידענו לצערנו לא מעט, רק האזור הזה נפגע. המרכז והשרון. בעיקר. לא רק, בעיקר. אני לא זוכרת שאיי פעם שנאתי את הצפוני הזה שעכשיו יושב לו בהרים הירוקים ומריח אוויר פסגות. אני כן זוכרת את אין ספור הפעמים שחיי ניצלו, שחיי משפחתי ניצלו, שחיי חבריי ניצלו. אני זוכרת את הלילות שהיינו יושבים ובוכים על עוד חבר שהלך, על עוד שכן שלא יחזור, על עוד מאבטח שלא יבדוק לי שוב ת`תיק בקניון. אני זוכרת כאב, לילות שלמים של עוצר בתים כי ההורים כל כך פחדו. אני זוכרת המון דמעות. השומר מסך שלי הוא ערוץ 22 בשבוע וחצי האחרון, ובכשיש פרסומות אני מיד מזפזת בין 11-10-BBC. מנסה לא להתנתק ואף לא לרגע מהכאב שלכם, כדי לנסות ולהיות קרובה אליו עד כמה שאפשר. אני יודעת שקשה לכם, שכואב, שמתיש. אבל לצרנו או לשמחתו, בכל מלחמה שהיא, כשהיא לא כוללת [ומי יתן ולא תהיה כוללת] אזור אחד נפגע - והשני מנסה לשרוד. אנחנו לא המקום שעליו אתם צריכים לפרוק את זעמכם. קחו נייר ועיפרון ותוציאו אותו. לפי הכישרון כתיבה שהתקפתם ברשת האינטרנט כולה, אני מבינה שאתם מסוגלים ליותר. רק תזכרו, מילים יכולות להרוג. וכרגע, הרגתם חצי מהלב שלי, כשהחצי השני שלי איתכם, איי שם בצפון. ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ יהי זכם ברוך של כל הנופלים והנופלות, ושפצועי המלחמה יעמדו על רגליהם כבעבר, עם חיוך ענקי ואושר עילאי. והעיקר - המון המון כוח ובריאות.

הדברים שכתבת העלו בי צמרמורת...../images/Emo10.gif

כואב הלב, נקרע הלב ממחשבה על מה שכתבת...כמה שזה נכון.

הקטע הראשון טוב,

השני די מכעיס אותי. הויכוח המרגיז למי יש בולבול יותר גדול. מי סבל יותר בקיץ 06, ומי סבל יותר בקיץ 03. זה לא עובד ככה, בעיקר כי כשיש פיגוע, לא משנה איפה, וכשיש מלחמה, לא משנה באיזה חלק, (ואני מרשה לעצמי להכליל..) שלכולם עוברת המחשבה של "לא עוד". לא עוברת המחשבה של "אה סבבה, זה כולה בת"א". הצפונית...

Amazing18

New member
זה כל כך לא המקום יפעת..

זה סתם יפתח ויכוח אדיוטי ומיותר. שוב, אם היית קוראת את הקטע שוב ושוב, היית מבינה שאני אף לא לרגע האשמתי את ה"צפונים" בפיגועים שלנו, ובזמן המלחמה עשינו (ביחד עם משפחתי) מעל ומעבר ויותר ממה שהדרג המדיני נתן (הבית שלנו הפך לבית הארחה למשך חודשיים שלמים, תרומות, בגדים, אוכל..). אני יודעת שמבחינת האישי שלי הרגשתי פגועה מצד חלק מסוים שהחליט להאשים "אותנו" בקיום המלחמה. אז הייתי חייבת לפרוק. את לא חייבת לקבל את זה, אבל בואי נסיים את זה פה כי זה יגלוש למקומות שלא יכבדו את השרשור הזה.

hamudik

New member
הזיכרון העיקרי שלי מהמלחמה הוא:

שפשפת מטורפת ובלי סוף פיצוצים באזניים. מחר אני ארחיב קצת יותר

EmGee

New member
אם אנחנו בקטע של ספרות...

יוני היה לוחם. שירתנו יחד בותיקה כ9 חודשים. הוא היה מחזור אחד מתחתי והיה דומה לי בהרבה מובנים, למרות שבאנו משני מקומות שונים. יוני, כמוני במובן מסוים, היה מוגדר כ"חייל בעייתי". אחד שמתווכח, מציק, מעיר הערות, מציע שינויים, מוחא, מתמרמר, נלחם על זכויות. לי וליוני היה אותו פק"ל (נהג טנק) כך שאף פעם לא היינו יחד באותו צוות. כשהייתי מחזור שלישי בפלוגה קיבלתי את הרצועה לנשק של ה"צעיר מצטיין" שעברה אלי בירושה מזה שלפני. בערך חודש לפני שהיחידה שלי הופעלה במלחמה הגיע לפלוגה מחזור חדש. אני העברתי את הרצועה לשמואל, שהיה מהמחזור של יוני, כי הותיקים המליצו לי עליו. עד היום אני לא סגור על למה יוני לא קיבל אותה. כשהמחזור החדש הגיע גם החליפו ציוותים (מי באיזה צוות ובאיזה מחלקה) ויוני המשיך בצוות של עוז שכבר נהיה לסמל מחלקה (צוות ב), צוות שאני מאוד רציתי לקבל. כמה ימים לפני שהיחידה שלי הופעלה בלבנון, עלינו לרמת הגולן למעין אימון מאולתר לפני הלחימה, תוך למידה קפדנית של הטעויות והלקחים שהיו ליחידות ש"זכו" להכנס לפנינו. ליוני התחילו לצוץ בעיות ת"ש והוציאו אותו הביתה בזמן שכל הפלוגה התאמנה. יוני היה אמור לחזור ביום ראשון, דבר שלא קרה. יוני ידע כי זאת הולכת להיות היציאה האחרונה שלו הביתה עד שהלחימה בצפון תפסק, ולכן לא חזר-מסיבותיו שלו. מפקד צעיר נכנס לצוות במקום יוני כאשר התברר שהוא לא יחזור. בכניסה הראשונה הצוות שלי חטף ופונה במסוק ישר לרמב"ם. קצת יותר משבוע מאוחר יותר פגע טיל נ"ט שעד היום לא סגורים לגמרי מאיזה סוג הוא היה בטנק של עוז. עוז, דן (המפקד שהחליף את יוני בצוות) ועוד 2 לוחמים שהרכיבו את הצוות נהרגו במקום מהפיצוץ העז. יוני חזר ליחידה אחרי כשבועיים נפקדות ונשפט ל28 מחבוש. בפלוגה עדיין לא סלחו לו. יוני היום משרת כש.ג קבע במפקדת הגדוד וממתין שהקלות הת"ש שלו יאושרו. מי שהעביר את הרצועה לזה שהעביר לי אותה משלים היום בגרויות, אחרי שבמלחמה נפצע מרסיסים. זה שלפניו חתם קבע בתור רס"פ. שמואל שקיבל את הרצועה שלי, היה האחרון שהשתמש בה. הסיפור אמיתי לחלוטין, השמות בדויים.

Amazing18

New member
ואוו..

קודם כל יכול להיות יופי של תסריט. דבר שני, אי אפשר לשפוט את יוני.. ברור שמה שהוא עשה זה אנוכיות מדרגה ראשונה, אבל הוא קיבל את העונש ואת האי-סליחה מהפלוגה כולה. מישהו אחר מת במקומו, אין דבר יותר גרוע מלסחוב את זה על הגב שלך כל החיים. יש המון חיילים קרביים, מן המניין, לא סתם חיילים בעייתים, שחטפו רגליים קרות ודפקו נפקדות, לבוא אליהם בטענות? אני האחרונה שתוכל, לצעוק עליהם? זה בלתי אפשרי, לא לסלוח להם? זה כבר ענין של חברם לבין עצמם.. יש רגעים שאי אפשר למדוד את האומץ לב שלך בהם, אבל משום מה.. עמוק בפנים למרות הכל, ואולי כי אני כזו ורודה, אני חושבת שאם יוני היה שם.. הוא לא היה נותן לחברים שלו למות, הוא היה חוטף את זה. מן אינסטינק קרבי שכזה שיוצא לי לשמוע עליו הרבה, הגבורה המטורפת הזו ברגעי לחץ.. זה פשוט אומר הכל.

Krishi

New member
משהו שרשמתי פעם בפורום "מתגייסים"

אמנם לא לוחם, ואין לי סיפורי גבורה, אבל הייתה לי תרומה צנועה בתור פקח טיסה והרבה דברים אחרים. במלחמה לא הייתי הרבה במגדל פיקוח בגלל הקטיושות אז בין השאר תפעלתי את המפי"כ שלנו והרמתי סרנה שהתריעה פה לכל האזור על קטיושות (הכי מצחיק שבזמן שכולם קפצו למרחבים מוגנים, אני הייתי צריך לצאת ולדווח למרכז שליטה איפה נפלו הקטיושות) בבסיס בצפון של "מחניים" (ליד ראש פינה). במיוחד אני זוכר את המסוקים שהתנגשו, ראיתי הבזק 2-3 ק"מ מהבסיס (בערך איפה שהם התנגשו) ובהתחלה חשבתי שזה נור אבל זה היה הבזק גדול מדי. בכל מקרה לא התייחסתי לזה במיוחד, זה היה בדיוק כשעליתי למגדל כי הגיעו 2 מסוקי קרב לנחיתה אצלנו לקבל עזרים לקראת משימה בלבנון ואז גם התחילה סרנה שהתריעה על קטיושות והסתתרתי קצת קומה מתחת כי המסוקים עוד לא הגיעו (לא שזה היה עוזר לי אם היא הייתה פוגעת במגדל שלי), ואז עלו לי על התדר חפ"ק קרקעי שצעק "חיל אויר חיל אויר תזניקו מהר צוותים!!!". אני מופתע שחפ"ק קרקעי עלה לי התדר של המטוסים מברר מי זה ומה קרה.. ואז הוא אמר "נפל מסוק בצומת כח". אחרי זה ביררתי עם היב"א (יחידת בקרה אוירית) ונאמר לי שנפלו 2 מסוקים. וגם מכיבוי חצור התקשרו לברר כמה מסוקים נפלו כדי לדעת כמה ציוד להביא... בקיצור לילה בהחלט לא קל.. ערב אחד אני יושב ליד המפי"כ... רעש של התותחים שלנו ברקע... ושטח ענקי בהר כנען (ההר שלמרגלותיו ממוקמות ראש פינה וחצור הגלילית) פשוט עולה באש בגלל הקטיושות... נראה כאילו חצי הר הלך פייפר... היו הרבה לילות ללא שינה (אבל זה בעיקר כי התנדבתי להיות ער גם בלילה
)

lizush17

New member
תשמור על העולם ילד

"תשמור על העולם ילד...- כי אנחנו כבר לא יכולים" 3 חיילים נהרגו. 8 אזרחים. ואנחנו?? אנחנו חשבנו שהפסקנו להתעסק עם מספרים בתיכון. החיילים האלה, שנלחמים שם, שנהרגים שם, הם הנשמה שלנו. הם האוויר שמחזיק אותנו בחיים. הם התקווה האחרונה שלנו. איך זה יכול להיות שכשאני שומעת אזעקה אני רצה למקום בטוח והם רצים ממנו? וכשאני ישנה בבית, הם מתים? אחד אחרי השני.. בלי רחמים. עדי סיים קורס, חודש לפני שהוא מת. אילן מת שבוע אחרי החבר הטוב שלו, תום ביטל חופשה בקנדה ויונתן עלה לבד מאוקראינה. רם מסביר כמה הוא רוצה כבר לצאת מבית החולים ולחזור לחברים שלו, ללבנון, לתופת. הוא רוצה להיות חלק מהם. איך הוא יכול? ניתנה לך פקודה ילד, ואתה – בלי לשאול שאלות, בלי ספקות, עלית אחריהם. לא היססת לרגע, בגלל שידעת שזה בשבילנו. אני יודעת שזה קצת מפחיד ילד, וזה מוזר – כי למרות הפחד, אתה פשוט לא מסוגל ליסוג לאחור. אתה נכנס, דלת אחרי דלת, בית אחרי בית, יודע שזו יכולה להיות הנשימה האחרונה שלך.. המחשבה האחרונה שלך.. שואל את עצמך מה אמא הכינה לאכול, ואם החבר`ה מהמושב יצאו היום לבלות במועדון האהוב עליך. החבר הכי טוב שלך מאחוריך.. מצחיק , שאתם מכירים רק חודשיים ובכל זאת היית נותן את החיים בשבילו בלי לחשוב פעמיים. הוא היה עושה אותו דבר, ילד. רץ כשמסביב כולם יורים, רק בשביל לתת לך למות בזרועות של אחד משלנו. נתנו לך אפטר, ילד. יום אחד לנשום אוויר של בית, ואתה – אתה הלכת לבקר את החבר צוות שנפצע. מי חשב אחרת? בלי אמא, בלי אבא, באמצע הגהנום הזה ... לא יודע אחרת. זו המלחמה שלנו, ילד. לא רק שלך. אתה רץ , ילד? סוף סוף רץ הרחק משם. אבל מה אתה מחזיק - ילד? ולמה אתה בוכה? ידעת שהוא יהיה מוכן למות בשבילך, ילד. אבל לא האמנת שזה יקרה. אתה חזק, תזכור את זה. אנחנו איתך ילד – מאמינים בך, מתפללים למענך, אוהבים אותך. עוד אזעקה נשמעת, ואתה... אתה שוב רץ לשם, במקום אלינו.

טיפקסית

New member
החוויה הכי קשה

12.8, יומיים טרם הפסקת האש. 9:00 בבוקר,בסיס פיקוד צפון,ואני בדיוק סיימתי משמרת לילה בחמ"ל והתכוננתי ללכת לישון. נופר משכבת הגיל שלי,אחת שגדלתי איתה באותה שכבת גיל בקיבוץ מגיל 3 הגיעה אליי בריצה...שמעת על ניסן? היא שאלה אותי לא הבנתי מה היא רוצה והיא אמרה לי ככה משומקום "ניסן שלו נהרג" הלם.הלם גדול. ניסן הוא אחיין של דודה שלי,ולכן ההלם היה כל כך גדול מתי? את זוכרת את המסוק שחיזבאללה הפיל אתמול,ניסן היה שם! ניסן היה הטייס לא רציתי להאמין,לא רציתי להבין חמש דקות אחר כך ראיתי את התמונה שלו עם נר זיכרון בערוץ 10 ואז הבנתי-שזה נכון התחלתי לבכות לי הקצינה שישבה לידי שאלה אותי מה קרה וסיפרתי לה תוך כדי בכי. נכנסתי למשרד והתקשרתי הביתה,אבא ענה לי ואני תוך כדי בכי שאלתי "למה לא סיפרת לי על ניסן? למה לא התקשרתם לספר לי שמישהו מהמשפחה נהרג? אבא אמר לי שרק מוקדם בבוקר נודע שניסן היה אחד ההרוגים כי בתחילה חשבו שהוא רק נעדר ואולי הצליח להיפלט מהמסוק כשטיל הנ"ט פגע בו,ורק לפנות בוקר זיהו את הגופה סופית. באותו יום לא הצלחתי לתפקד,ניסן גויס רק יום לפני כן למילואים,ועוד רגע נכנסת הפסקת אש? מה פתאום מגייסים אותו אם אוטוטו מתחילה הפסקת אש? ובשביל מה? ניסן שילם את המחיר של המדיניות השגויה של המלחמה המחורבנת הזו. ניסן שלנו כולנו עדיין כואבים את לכתך גם שנה אחרי.

../images/Emo16.gif כל כך הרבה הקרבה היתה במלחמה הזאת....

רק חבל שראשי המדינה לא לקחו את ערך החיים של לוחמי צהל ברצינות.... ולטיפקסית וכל מי שחווה שכול(מקווה שככה כותבים תמילה).... מזדהה אתכם. אצלי מתו כמה אנשים מהשכבות מעל בביצפר, למזלי לא הכרתי אף אחד. תרגישו טוב

למעלה