שרשור מושגים!

4hilla4

New member
לא יודעת, משהו אצלה היה ילדותי

שהיא לא הייתה מוכנה לסתום את הפה שלה ב-1X03 אני ואמא שלי רצינו להוריד לה כאפה. כאילו זה עולם שמתייחס לנשים כחפץ, אז למה לעזעזל את גורמת למצב שלך להיות יותר גרוע? בכללי בעונה הראשונה חשבתי שהיא הייתה ילדותית אולי זה כי היא הייתה לא מנוסה.. לא יודעת מה זה היה אבל זה היה מעצבן. ולהשוואת את סאם של עונה 1 עם סאם של עונה 8 זה שוני של שמיים וארץ.

18zoot

New member
זה לא ילדותיות

הכותבים פשוט רצו לתת פן פמיניסטי (ע"ע הפיילוט, הפרק "האתור") אני מסכים שזה היה מאולץ מאוד ודי מעצבן אבל אני לא חושב שאפשר לומר שזה היה ילדותי. בכל מקרה הכותבים הורידו את הפמניזם של סאם מהתסריט לאחר העונה הראשונה.

18zoot

New member
סוקאר

סוקאר - גואולד רב עוצמה, היה שליט אדוני המערכות עד שהם מרדו בו בגלל שהוא סירב ללכת לרופא עור... או בגלל האכזריות הסדיסטית שלו, יש קצת מחלוקת בעניין. לאחר שהוא חזר מהגלות הוא הצליח לכבוש את האימפריה של אפופיס וצבר סד"כ ששם אותה על סף הבסת אדוני המערכות. למזלו הרע הוא נהרג ע"י הטוקרה לפני שהוא התחיל במתקפתו, אפופיס השתלט על האימפריה שלו. בניגוד לרוב הגואולד סוקאר לא ייצר לעצמו את פרסונה של אל אלא של השטן, דבר שמתאים לאופיו צמא הדם.

עינו של טיאמט

עין-טיאמט או עינו של טיאמט הוא מעין תכשיט - מכשיר שנמצא יחד עם הגואולד מרדוק בסרקופג שלו. העין נמצאה לאחר מכן על ידי אנוביס שניסה להשתמש בה כמקור אנרגיה לנשק העל שלו אך המתקן והנשק הושמדו.

4hilla4

New member
פריה

מאוהבת קשות בדניאל. לפי דעתי אין לה סיכוי.. הוזכרה מספר פעמים במהלך הסדרה אבל אני לא חושבת שבאמת ראינו אותה... אמא שלה לובשת בגדים שלא יבישו את מדונה (שמלת הקונוסים האגדית) אה, לא הזכרתי שהיא נחש? טעות שלי.

18zoot

New member
אניס הייתה דלוקה על דניאל

פרייה הייתה הפונדקאית שלה שהייתה דלוקה על ג'ק. היא הופיע איזה שלושה פעמים בתפקיד "החייזרית הכוסית שהוספנו לסדרה כדי לעלות את הרייטינג" עד שהיוצרים החליטו שהיא לא באמת נחוצה לשם כך וקו העלילה (ה-ב-א-מ-ת מ-ר-ת-ק) של משולש (או שזו רביעייה?) רומנטית נחסך מאיתנו.

4hilla4

New member
צ'ולאק

עולם הולדתו וגדילתו של טיאלק, בית הג'אפה, לא הייתי בוחרת לגור שם מרצוני החופשי...

18zoot

New member
הוא לא נולד שם

הוא הגיע לשם כפליט לאחר שקרונוס הוציא להורג את אביו.

4hilla4

New member
די נו! אתה מוציא אותי מטומטמת! ../images/Emo6.gif

טוב די! ממחר אני מתחילה מרתון!!!

18zoot

New member
קרי

קרי - מלה בגואולד שיכולה לשמש במגוון של משמעויות, בד"כ כדי לקרוא לתשומת הלב של השומע.

18zoot

New member
קָטֵש

קָטֵש - גואולד ששירתה את אדון המערכות קאמלוס, שלטה על כמה כוכבים, בין השאר נלחמה כנגד בעל ואתנה. ואלה מל דוראן שימשה כפונדקאית שלה עד שקטש נלכדה ע"י הטוקרה והוצאה מואלה. ביקום האלטרנטיבי שנוצר כתוצאה מחזרתו של בעל לעבר קטש הייתה המלכה ובת זוגו של בעל, הוא הרגה אותו והשתלטה על האימפריה שלו.

18zoot

New member
קדמונים (לנטיאנים)

קדמונים (ידועים גם כלנטיאנים) - הגזע שבנה את הסטארגייט, היו חלק מברית ארבעת הגזעים עם האסגרד, הנוקס והפארלינגים. במשך האבולוציה שלהם הם הצליחו להתעלות למישור קיום גבוה, מאמינים באיסור התערבות במישורים הנמוכים, נקודה זאת הפכה למחלוקת עם חלקם שהפכו לאוריי. מוצגים בסדרה כגזע החכם והחזק ביותר.

לפי המידע בסידרה הם כנראה התחילו לפני מיליון

שנה, ולכן הקדמונים
להבדיל מהאסגארד ה"צעירים" רק בני מאה אלף שנה

רונון

רונון דקס - לוחם בגלקסיית פגסוס וחייל בכוכב סטידה, שהופך להיות "רץ" - מישהו שהרפאים צדים לשם ה"ספורט". צוות האטלנטיס מוציאים ממנו את מתקן המעקב שמאפשר לרפאים למצוא אותו, והוא מצטרף אליהם לצוות. קשוח, חמום מוח, מטפח ראסטות, והיחיד שיכול להילחם עם טיאלק ואולי לנצח. אולי.

לא לנצח את טיאלק, לפי הפעם שהם נלחמו

הם שווים בכוח שלהם, הם ילחמו עד ששניהם יתמוטטו

למעלה