מצטרפי הפורום - הכרות

פרופ קרפ'../images/Emo12.gif

כמה שנים לא שמעתי את השם הזה- הוא היה מנהלת מרפאת הסוכרת בשניידר שהייתי קטנה - הוא לא בן מאה? אני אישית הייתי מתיעצת גם איתו בקשר לקיסרי. שוב המגמה היא לא ללכת ישר על קיסרי אלא להעריך את המשקל ולבדוק- איך אני אכתוב את זה - אם את רחבה מספיק- יש בחורות שמאוד צרות באיזורים הרלוונטים ותינוק גדול יכול לסכן אותן
. סליחה על השפה האילגת אבל לא יודעת איך לנסח את זה אחרת.. מה גם שקיסרי לא דורש פרטי, אלא ביה"ח כך שלא ממש ברור לי הקטע.

טקה

New member
כן כן, זה אותו אחד../images/Emo22.gif

הוא באמת קצת מבוגר... אבל הוא נחשב מעולה. גם הדיאטנית שעובדת איתו, ציפי פלקסר די מבוגרת (בת 71), והם עובדים כבר שנים יחד... אבל הם צוות מקסים ומנוסה, לא הייתי מחליפה אותם באף אחד! לגבי הקיסרי, אני בעלת מבנה גוף בינוני-רחב, מקווה באמת שלא אצטרך ניתוח. אבל הכל יתבהר ביום ראשון אחרי הערכת משקל. אה.. ולגבי הרופא שלי, הוא פשוט רצה להמליץ על עצמו כעל מנתח, והאפשרות היחידה להזמין אותו ספציפית, היא לעשות ניתוח פרטי. בהחלט קטע לא ברור, ולא כל כך לעניין מצדו.

איזה קטע

ציפי מקסימה נתנה לי המון עצות פרקטיות לפני הלידה. האמת שגם הוא עזר המון במהלך גיל הנעורים המרדן
בחיי לא ידעתי שהם עוד עובדים. אותה עוד ראיתי בהריון הראשון אבל את פרופ' קרפ שנים לא. הוא באמת מעולה וכדאי לך אפילו כדרך אגב לשאול אותו מה דעתו.

טקה

New member
כן, הם צמד-חמד...

אממ... יש לי בעיה, אם כבר אנחנו פה בפורום הזה. היה לי עכשו משהו שלא קרה לי מאז גילוי הסוכרת. פתאום התחשק לי משהו מתוק בטרוף. בדרך כלל אני אוכלת קרטיב קרח בלי סוכר וזה מספק אותי. הפעם אכלתי לחמניה עם שוקולד, רחמנא לצלן
. אני מפחדת למדוד סוכר מחשש לראות את התוצאה. ממש מאוכזבת מעצמי, ולא יודעת מה לעשות! שושן צחור, מה עושים? האם זה קורה לך גם? תני עצה, בבקשה
טקה

../images/Emo6.gif

מצחיקה לא קרה כלום - את במצב טוב את על אינסולין במקרה הגרוע מוסיפים יחידה שתיים. דרך אגב לשוקולד אינדקס גליקמי נמוך מה שאומר שהוא מתפרק לאט ולא גורם לפיק של רמות הסוכר. תבדקי שעה אחרי, שעתיים אחרי ואפילו שלוש ותראי מה קורה במקרה הגרוע מתקנים - זאת בהנחה שאת על אינסולין מהיר - באיזה אינסולין את משתמשת?

נראה לי ....

שבשבוע כזה מעידה חד פעמית היא לא כזו נוראה. (השליש הראשון של ההריון הוא מאוד קריטי, אבל את לא שם). מציעה לך למדוד מה רמת הסוכר כשעה לאחר האוכל, ואם מאוד גבוה, להזריק מעט אינסולין. (בתנאי שיש לך אינסולין מהיר טווח!). אבל חשוב שלא תזריקי הרבה ( עדיף מעט מדי מהרבה מדי) כדי שלא תגיעי להיפו. ואל תכעסי על עצמך, מעידות קורות לכל בן אדם. ובלי לחץ, רק להשתדל "לחטוא" מה שפחות.

טקה

New member
../images/Emo12.gifאני רואה שאתן לא מתרגשות...

טוב, בעניין האיסולין, שאני די חדשה בעסק, ועושה הכל כמו שאמרו לי, בלי יותר מדי שינויים: אני לוקחת Mixtard 30, והאמת היא שאני לא זוכרת את הטווח
שבו הוא משפיע... עכשיו אני שעה אחרי הלחמניה (איזו פרשית אני, לפחות הייתי מתפנקת על משהו טוב על אמת), והסוכר, אלוהים ישמור: 242! האינסולין בבית, ואני בעבודה, למרות שאם תגידו לי שאני צריכה להזריק אני תוך רבע שעה בבית עם האינסולין. אוף, מה עשיתי?? אז מה לעשות?

מיקסטרד אינו מתאים ../images/Emo18.gif

אם יש באפשרותך תרימי טלפון לרופא או למרפאה הם יתנו לך את התשובות הכי אמינות והכי מתאימות לך. בכל מקרה תמשיכי למדוד כדי שתוכלי להיות עם היד על הדופק. ערכים גבוהים אינם טובים אבל אם זה חד פעמי לא יגרם נזק. אני הגעתי פעם אחת ל-400 בשבת את יכולה לתאר את הלחץ - הטלפונים הגיעו למנהל היחידה להריון בסיכון שהסביר מה לעשות- אל תדאגי אבל גם על תזנחי. דווחי לנו מה קורה.

טקה

New member
OK, עדכון ../images/Emo41.gif

אז ככה, פשוט נכנסתי לישיבה, והאמת ממש לא הייתי מרוכזת, רצתי חזרה למחשב... טוב, אז עכשו בדקתי שוב, הסוכר 127, לא יודעת, פשוט ירד. לא הזרקתי וטוב שכך, לאור הודעתך. זהו, אז אני בינתיים יכולה לנשום לרווחה, לא? תודה תודה תודה, הפורום הזה הוא מתנה משמיים!

יופי !

אני הייתי בודקת עוד פעם רק כדי להיות בטוחה עוד שעה נניח. כנראה ה-
לא היתה כזו גדולה והחטא לא כזה נורא

א וא

New member
במקרה כזה

רצוי שתתחילי לשתות הרבה (המון המון) מים כדי ל"נקות" את כל הסוכר, נכון שזה יקח הרבה יותר זמן מאינסולין, אבל עדיף מכלום.

אני מניחה שהתכוונת

לכך שבמקרה והסוכר מאוד מאוד גבוה ומוביל לפרוק שריר וליצירת קטונים. ממליצים לשתות הרבה כדי להוציא את הקטונים במערכת השתן. המים עצמם לא אמורים להוריד רמת סוכר-עד כמה שידוע לי לפחות.

מצטרפת!

אני מיכל, בת 30 (שבוע הבא
) אמא ליואבי בן 3 (בהריון איתו נאמר לי שבדיקת ה - 100 גר' תקינה ובבי"ח לפני הלידה נאמר לי שהייתי סוכרתית). אני בשבוע 26 לקראת בדיקת סוכר 100 גר' נוספת (יש לי תחושה שאני מצטרפת אליכן...). מזל טוב לפורום החדש!

יפיופי

New member
מזל טוב ענקי על הפורום../images/Emo140.gif

אז אני לא בהריון וגם לא מתכננת אבל את הסוכרת שהיא טייפ 2 גיליתי בהריון. זה היה לפני 11 שנים. הייתי במעקב צמוד ברמת מרפא כ-5 חודשים הזרקתי 4 זריקות ביום. די שמרתי כך שעליתי כל ההריון איזה 13קג'. היה חשש שהעובר גדול אז אושפזתי בשבוע 38 בסופו של דבר ילדתי לידה רגילה ללא זירוז וללא אפידוראל אומנם 18 שעות אבל טיבעי, תינוקת במשקל 3300 לא גדולה ולא נעליים. לא זכור לי מקרה של היפו אצל התינוקת. ויצאנו הביתה שמחות ומאושרות. אני לצערי לא הצלחתי לרדת באופן רציני במשקל כל שאחרי 3 שנים של נסיון איזון ע"י אוכל. נאלצתי לעבור לטיפול תרופתי והיום אני מזריקה. עדין שמנה ומתוקה אה ויפה. אז לכל ההרות, המתכננות אלה שלפני ואלה שאחרי המון המון ברכות אחלה של מקום פה. שושן

avivit18

New member
איזה כיף שיש פורום כזה...../images/Emo140.gif

אביבית בת 38. הריון ראשון, עם
"שמנמנה", כדברי הרופא
. מסיימת מחר שבוע 31. סכרת הריונית. כרגע מאוזנת ע"י דיאטה - ומקווה להשאר באותו מצב עד הלידה... מבּרוּק לפתיחת הפורום

keshetbanan

New member
איזה יופי שיש עכשיו מקום כזה.

אני כנראה הכי "זקנה" כאן,
בת 42.... מחכה להתאזן היטב כדי להכנס להריון. הסוכרת שלי טייפ 2. והאינסולין שנתנו לי בהתחלה היה עושה לי נורא נורא לא טוב (כל מיני מצבי רוח ותגובות קשות) עכשיו זה כבר טוב יותר ואולי כי החלטתי לשלב גם שיאצו והרבה ספורט ויוגה לעיניין... בכל אופן שמחה שנפתח פורם כזה ככה לפחות אני יודעת (לא רק תיאורתית...
) שאני לא יחידה ובודדה במערכה.

מצטרפת אליכם בשמחה

אז ככה אני אמא של שחף בת 4 וחצי שנים הייתה לי סכרת הריונית עם ההריון של שחף זה עשה לי טוב כי ירדתי במשקל התחלתי את ההריון 78 ירדתי במשקל ל 63 בעקבות דיאטה מבוקרת. מתכננת הריון נוסף כלומר הפשרת מוקפאים מקווה שלא יהיה לי בהריון השני האם יש סיכוי שיהיה לי שוב? אנחנו גרים בקריות אוהבים להכיר ולעזור לאנשים. כיף שיש עוד בית חם לאנשים עם בעיות הריוניות.

לי6

New member
../images/Emo24.gif שלום לכולן גם אני מצטרפת

בת 32 בהריון השני היתה לי סכרת הריונית שאוזנה ע"י דיאטה, כעת אני בהריון 3 שבוע 7, וכבר התגלתה שוב הסכרת ההריונית. כבר חצי שנה לפני שומרת, ובמיוחד מתחילת ההריון, אבל למרות זאת... אני מרגישה ממש לא טוב, ובשבוע הבא אגש בפעם הראשונה (להריון זה) למרפאה להריון בסיכון גבוה. שמחה לשותפות לסוכרת זו או אחרת. אגב, סוכרת זו לא אופציה לקיסרי! רק משקל התינוק.

../images/Emo12.gif סכרת הריון בשבוע 7 ?

עד כמה שאני יודעת, אם הסכרת מופיע בשבוע כזה מוקדם, זו כנראה סכרת טרום הריונית ולא סכרת הריון. שיהיה בהצלחה ותרגישי טוב.

למעלה