בקשות לסיוע/פעילות למען חברה יפה יותר

נועית10

New member
../images/Emo71.gif../images/Emo97.gifהמטבח של מאיר השמן-לילדים נזקקים

מאיר שואף, הידוע בכינויו "מאיר השמן", מנהל בית חם בבת-ים שבו ילדים יכולים לבוא ולאכול ארוחה שלמה במחיר של שקל אחד, מאיר מפעיל מערך של מתנדבים שמסייעים בהכנת סנדביצ'ים. מחיר הכנת ארוחה לילד הוא 10 שקלים ליום, כך שחומרי הגלם מגיעים מתרומות. על מנת להמשיך לקיים את המפעל הנהדר הזה, המטבח של מאיר השמן מקבל תרומות, וכמו כן כמעט בכל שבוע נערכת שם סדנה במחיר מוזל על ידי מיטב השפים בארץ, וכל ההכנסות הן קודש להמשך הפעלת המקום.

../images/Emo41.gifשלום לכולם ,כנסו בקשה!../images/Emo41.gif

היי נעים מאוד, פעם ראשונה כאן, אני עומדת לחפור טיפה אבל אל תתיאשו
אני לא יודעת אם זה המקום ואם מישהו כאן יכול לעזור לי ... עכשיו באקטואליה כל הזמן מדברים על הפליטים מדרפור... אני אומנם דיי צעירה ובתחילת השנה נסעתי למסע לפולין שהיה מאוד מאוד משמעותי עבורי , לכן כעת כשמדינת ישראל עומדת מהצד ולא מסייעת מספיק לפליטים , הדבר מאוד כואב לי וכל פעם אני מרגישה צביטה בלב... מזכיר לי ימים קשים של העם שלנו...לכן החלטתי לקום ולעשות מעשה השאלה שלי... האם מישהו יכול להפנות אותי לכתובת בה אני יכולה להתנדב ולסייע לאותם פליטים?

חיפוש אם פונדקאית../images/Emo13.gif

שלום, אשמח לעזרתכן כל מי שמוכנה לנסות לעזור לי שתכתוב לי במסר אישי את המייל שלה או לשלוח לי מייל לכתובת- [email protected] ואצרף לכן את המכתב שלי כקובץ נפרד לשליחה לכל המכותבים/ות שלכן בלי לעשות סינון.. אי אפשר לדעת לאן זה יגיע :) אני בטוחה שהמכתב שלי יגיע לכתובת הנכונה. תודה . "שלום, אני בת 36 ומזה 10 שנים נשואה לבן זוג מקסים. זה 9 שנים שאנחנו מנסים להביא ילד לעולם, נסיונות אלו כללו מספר הריונות שלצערנו הסתיימו מבעוד מועד. מבחינה רפואית, אין באפשרותי לעבור עוד נסיונות להרות. בצר לנו, החלטנו לחפש אם פונדקאית נחמדה, ישרה ופורייה שתעזור לנו להגשים את החלום ולהפוך אותנו להורים מאושרים. החוק קובע כי על הפונדקאית לעמוד בקריטריונים הבאים .החוק במדינת ישראל קובע כי על הפונדקאית לעמוד בקריטריונים הבאים: • עליה להיות בגילאי 38-23 . • יהודיה . • אם חד הורית/ רווקה/ גרושה לילד אחד ומקסימום ארבעה . • הלידה האחרונה היתה לפני שנה לפחות . • הפונדקאית המיועדת לא עברה שני ניתוחים קיסריים . • תושבת הארץ מעל 3 שנים. אני פונה לכל אחד ואחת מכן לנסות ולעזור לנו. אולי אתם מכירים מישהי שהיא פונדקאית/ שיכולה להיות פונדקאית? אולי יש לכם מכר שיכול לבדוק ולשאול? אנא עזרו לנו למצוא מישהי שתעזור גם לנו להגשים את חלומנו לאחוז בתינוק. מספר פרטים טכניים: 1. קיבלנו את אישור משרד הבריאות לעבור תהליך פונדקאות . 2. מדובר בתשלום ראוי מצידנו לפונדקאית . 3. מדובר בתהליך חוקי שעובר אישור ועדה של משרד הבריאות ובפיקוחה . 4. הרופא המטפל הינו מומחה בעל שם . 5. הטיפול מתבצע בבית חולים מסודר, תחת פיקוח רפואי מלא . אשמח לקבל פניות למייל- [email protected] תודה אור ואהבה:)

שוקולתה

New member
בוקר טוב לכם לפורום המקסים

איפו אפשר למצוא הובלות או שינועים למישפחות בהתנדבות .בעין איזור מרכז לאיזור הדרום

העמותה לקידום החינוך ביפו

העמותה לקידום החינוך, הרווחה והבריאות ביפו (ע"ר) - http://www.jaffainstitute.org/hebrew.html "היכן שמחשבותיו של אדם, שם האדם" - "What we think, we become" העמותה לקידום החינוך, הרווחה והבריאות ביפו, פועלת לסייע בידי ילדים ונוער, הבאים מרקע של מצוקה קשה, לשאוף, לחלום ולהגשים את מלוא הפוטנציאל הטמון בהם. העמותה מפעילה פרוייקטים ותכניות העשרה חינוכיות תוך מתן תמיכה אישית וליווי רגשי לאורך שנים, מתוך אמונה כי מסגרת מגוננת, חמה ומעניקה, בצד שוויון הזדמנויות חינוכיות, תאפשר לצעירים אלה לגבש תחושת ערך עצמי ולפרוץ את מעגל העוני אליו נולדו. הנחת העבודה הבסיסית היא שפריצת מעגל זה הינה ברת השגה רק ע"י טיפול מקיף ורב מימדי הכולל רבדים של חינוך, רווחה ובריאות הגוף והנפש. העמותה לקידום החינוך, הרווחה והבריאות ביפו, הנה עמותה ציבורית ומלכ"ר, נוסדה והוקמה ב-1982 ע"י אל"מ זוניק שחם ז"ל וד"ר דוד פורטוביץ, מרצה בכיר באוניברסיטת בר אילן ומנכ"ל העמותה. מידי שנה באים בשערי העמותה כ- 4000 ילדים ובני נוער במגוון פרוייקטים רחבי היקף ותכניות העשרה באיזורים שונים בארץ. העמותה היא גוף המתקיים מתרומות פרטיות מהארץ ומחו"ל ומתמיכות ממסדיות בארץ. העמותה (קריית החינוך והפנימייה בבית שמש) זוכת "פרס משרד החינוך" לשנים 1995 ו - 2004 וזוכת "אות הנשיא למתנדב" לשנת 2001 , על היותה עמותה וולנטרית יוצאת דופן, על היקף פעילותה, איכותה ותרומתה המרשימה לקהילה. מוקדי פעילות ופרוייקטים נבחרים כמענה לצרכי השטח העמותה מציעה מגוון עשיר של תכניות חינוכיות לצד שירותי בריאות ורווחה המתפרסים במוקדי פעילות שונים: יפו, דרום ומזרח ת"א, בת ים, ראשון לציון, חולון, בית שמש. מועדוניות חינוכיות טיפוליות מועדוניות העמותה ייחודית ברב מימדיותן וברבדים השונים בהן נוגעות בחיי הילדים שבטיפולן. הנחת העבודה הינה שהענקת השכלה והעשרה היא תנאי הכרחי אך לא מספיק לחולל שינוי. שינוי יכול להתרחש על ידי נגיעה ברבדים נוספים כמו בריאות הגוף והנפש, בניית תחושת בטחון והערכה עצמית כבסיס לשאיפות וחלומות עם אמונה שהם אפשריים וברי הגשמה. מועדוניות העמותה פועלות על פי מודל ייחודי המבנים מנוצלים מרבית שעות היום לטובת הקהילה. בשעות הבקר המבנים, על ציודם ומעבדות המחשב המשוכללות ותכניות העשרה, משמשים (בהפעלת העמותה), מרכזי העשרה לבתי ספר הסמוכים למוקדי הפעילות. משעות הצהריים מגיעים למועדוניות ילדים אשר מופנים לעמותה ע"י מחלקות הרווחה העירוניות ושוהים במקום עד שעות הערב. בנוסף לארוחת צהריים חמה וסיוע בהכנת שעורי בית וחוגי העשרה, מלווים למעלה ממחצית הילדים, בלווי אישי ותמיכה נפשית כמתן מענה לקשיים שונים עימם מתמודדים. ליווי זה מתבצע ע"י המרכז הטיפולי שמפעילה העמותה. המרכז מספק מגוון שיטות טיפול החל משיחות, דרך משחק, שיאצו ועד טיפול בבעלי חיים. בשעות הערב מנוצל המקום להעשרת הורים וקורסים לימודיים במטרה לסייע לקליטה וקידום בשוק העבודה. הבית בנווה עופר - דרום ת"א בית חם עבור ילדים המוצאים מביתם מתוקף חוק עקב מצבי התעללות והזנחה קשים וחשש מיידי לשלומם הפיזי והרגשי. בבית יכולים לשהות עד 12 ילדים בו זמנית המטופלים ע"י זוג הורים המתגורר בבית. וצוות טיפולי מקצועי. הילדים שוהים במקום עד שמושג איזון וייצוב במצבם הנפשי ועוזבים לא לפני שנבחרה בקפידה תחנתם הבאה שתהווה את הפתרון וטוב והיציב ביותר עבורם. אם זה חזרה לבית, אומנה, פנימייה או אימוץ. הבית בחולון על פי המודל המצליח ואותה מתכונת של הבית בנווה עופר הוקם בית דומה שישמש מקלט חירום עבור ילדים מחולון ובת ים שיש למצוא להם חלופה מיידית לבית. בית רות - הוסטל לנערות בסיכון בראשל"צ בית רות מהווה בית חם לנערות בנות 13-18 שחוו הזנחה או התעללות פיזית/ מינית /ריגשית. הבית, שנפתח בדצמבר 2006, מהווה סביבה תומכת טיפולית וחינוכית ומופעל על ידי צוות נשי המסייע בידי הבנות להתמודד עם חוויות קשות שחוו. תחום נערה בסיכון הוא תחום מקצועי חשוב אליו נכנסת העמותה ומשקיעה משאבים כספיים ומקצועיים רבים. בית רות הוא שלב ראשון לפרוייקט שהמשכו הקמת פנימייה ומסגרת מקצועית חמה ורחבה ל נערות בסיכון. המרכז לחלוקת מזון המרכז לחלוקת מזון מחלק חבילות למשפחות נזקקות תושבות יפו ותל-אביב. מופעל במימונה וניהולה של העמותה לקידום החינוך, הרווחה והבריאות ביפו. הצורך בהקמתו בא מתוך קריאת מצוקת השטח ומצוקת הילדים אשר בטיפול העמותה, שלעיתים הארוחה שקבלו במועדוניות היתה ארוחתם היחידה. המרכז פועל ברובו על בסיס מתנדבים אשר אורזים את החבילות ומחלקים אותן, ברכבם הפרטי, ישירות לבתי הנזקקים. החלוקה מתבצעת אחת לשבועיים. המרכז מקבל רשימות של משפחות אשר זכאותן נקבעה ע"י מחלקת הרווחה של עיריית תל-אביב יפו. בנוסף מפעיל המרכז פרוייקט סנדביצ'ים ומחלק כריך ופרי לבתי ספר, עבור תלמידים שידי הוריהם אינה משגת. קריית חינוך ופנימייה בית שמש ב- 1986 הקימה העמותה לקידום החינוך, הרווחה והבריאות ביפו את קריית החינוך והפנימייה בבית שמש. במקום בו כמעט אפסה התקווה, ניתנת לנערים הזדמנות חדשה. בקריית החינוך לומדים כ- 300 תלמידים מתוכם שליש תלמידים עולים מאתיופיה הלומדים במסגרת תוכנית קליטה ייחודית ובהמשך מתערים עם שאר תלמידי בית הספר בכיתות האם הרגילות. אחוז בוגרי בית הספר הזכאים לבגרות גבוה מאוד באופן יחסי לממוצע וכן אחוז המתגייסים לצה"ל. מלגות ללימודים גבוהים לסטודנטים בוגרי העמותה חלוקת המלגות לסטודנטים בוגרי הפעילות היא הסמן הגבוה של העמותה ואיתות ברור לחניכיה לגבי המקום בו היתה רוצה לראותם. עצם הענקת המלגות נותנת פתח לחלום ופתח להגשימו. הביקוש למלגות גדל בהתמדה מדי שנה. בשנה הראשונה לפרוייקט חולקו 2 מלגות בלבד. בשנה האחרונה חולקו 240 מלגות. גשרים שערי העמותה פתוחים בפני כל ילד, באשר הוא. המפגש הרב לאומי ורב תרבותי בחלק מהמועדוניות הביא לבניית תכנית חינוכית, המרחיבה את אופקי הילדים ופותחת בפניהם חלון להבנת תרבויות אחרות, עם דגש על סבלנות, סובלנות וכבוד האדם.

עוצמת הנתינה: "תעביר את זה הלאה"

פרפרים בבטן. התרגשות. פחד... אלו הם הרגשות, המחשבות והתהיות שליוו אותי ביום רביעי האחרון... כבר כמה ימים מנסה אני לשבת עם עצמי ולכתוב את אשר קרה בעיקר בשבילי כדי שיהיה מתועד ורשום אך המחשבות לא מסודרות, מלאות וממלאות אהבה אחת גדולה, אהבה הגדולה מכול, הנתינה לפני חודש שאלו בפורום כלשהו: "מי מתנדב?" לא היססתי לרגע. הרמתי את ידי אנוש חולון צריכים מתנדבים האם את מוכנה? שאלו בוודאי ללא כל דחייה. אשמח השבתי (אנוש יש לציין היא עמותה לפגועי נפש אך ההגדרה איננה מילונית ומדויקת) שני מנהלת אנוש חולון התקשרה ודיברה איתי למחרת היום ניסתה לקבוע תאריך אני אמרתי מתי שלכם נוח. אני מתייצבת. במה בדיוק את עוסקת במיסטיקה היא שאלה. "טארוט, תקשור, פנג שואי ועוד". "ואת מוכנה להקדיש מהזמן שלך?" בוודאי. עניתי בשמחה. שני סיפרה לי שבוע מאוחר יותר, שחברים רבים מתלהבים מאוד לקראת הגעתי אליהם. אני האמת. מתרגשת לא פחות. ערבים, הרצאות ופגישות לא מעטות כבר ערכתי. כל פעם אני מתרגשת מחדש. אך הפעם... הפעם זה שונה אין זה הקהל הרגיל שאני רגילה אליו. שני אף הזהירה אותי להיות רגישה ועדינה. אני באמת משתדלת להיות כך עם כולם אך שוב כאמור זה שונה. סיבה נוספת לנתינה הזו היא אחותי. כיום היא מטפלת במוזיקה, אך היא התחילה את דרכה כעובדת סוציאלית באנוש ומשום מה אפילו לפני שסיפרתי לה הרגשתי בתוכו חובה פנימית להודות להם בשמה והגעתי להתנדב בשמחה. ביום רביעי ספק בטעות, ספק מכל ההתרגשות, גיסי הקפיץ אותי למקום שבו חשבתי שיתקיים האירוע, אך התבלבלתי בשמות הרחובות ובעקבות הטעות הלכתי 20 דקות ברגל לפני ההרצאה. שני חיכתה לי בחוץ. היא הציעה לי לקחת מונית. אך אני העדפתי שלא והלכתי כמו כלב תוהה שאיבד את דרכו פונה ימינה ושמאלה ומחפשת את דרכי. מגיעה למקום ורואה שלט בכניסה: "גברת רעות יפעת, מיסטיקנית". הצחיקה אותי ההגדרה. ראשית ממתי אני גברת? אמנם אני בוגרת (או לפחות מקווה להיות). אך גברת??? נראה לי רשמי מדיי.שנית, מיסטיקנית – אני אמנם עוסקת במיסטיקה, תחום אשר גורם לי לרגשי שמחה ואהבה אך כידוע אני עוסקת בפעילויות רבות אחרות. שני כמובן הסבירה לי שכאשר היא מרצה באוניברסיטה היא רוצה שירשמו גברת, ככבוד. אך אני?! שואפת לפשטות. בלי פוזות, מצלמות או מותגים רק חיים פשוטים
נכנסת לאולם, מוסיקה שקטה ומרגיעה, נרות, קטורת, כמו שאני אוהבת. חיוכים מבצבצים, שמחה. אבל אצלי הפרפרים בבטן משתוללים. על מה אני אדבר? איך מדברים? לא ממש התכוננתי להרצאה. אך בתוכי ידעתי שכל התשובות נמצאות בתוכי. אולי כחלק מההתרגשות פרצה במקום מריבה בין שני אנשים והתחילו לאיים בעזיבה. אני רוצה רק שקט ושלווה. ניגשתי אל האישה ואמרתי לה: "בואי תהיי איתי. אל תדאגי". כדי להרגיע את הרוחות התחלתי את ההרצאה בדקת שתיקה ודמיון מודרך. האמת עשיתי זאת בעיקר בשבילי, כדי שאני אוכל להירגע בכל זאת יושבים סביבי ארבעים אנשים מגיל 26 ומעלה עד 60 ואני יכולה להיות הבת של כמה מהם... ממשיכה, בשקט וברוח הנעימה, מסבירה על הקלפים, מסבירה על הנסתר, על הקשר בין התורה לקלפים – האם מותר או אסור, על מקורות הקלפים ועוד. מגמגמת כאשר בסוף האירוע אני צריכה לתת תשובות ואני לא ממש מסוגלת לשקר והתשובות הן לא תמיד נעימות לאוזן. מרחפת ובעיקר מאושרת בעולמות המחשבה והתודעה. ההרצאה מסתיימת, הם מבקשים שאשאר עוד ועוד. אך יש המשך לערב, אני פורשת לחדר, וכמו איזה סלבס הם אינם ממש מוותרים לי ורוצים להחזיר אותי לקדמת הבמה. מגיעים לדלת ודופקים ומבקשים ואני בסך הכל רק מחייכת ומסבירה: אני בסך הכל עדיין, ילדה של החיים. אין זאת ההרצאה הראשונה אך ללא ספק הרצאה זו השאירה עליי חותם מיוחד. הנתינה, השמחה והאושר באמת האושר מהרצאה זו, ועצם הפשטות שמבחינתי אך הרגשות העזים שלהם (התעקשו ללוות אותי למונית, ביקשו שאני אשאר) הפרגון ואהבתם יהיו נצורים בלבי לעד תודה לכם הייתי חייבת לשתף ולפרוק מלבי
אור, שלום והרבה אהבה רעות יפעת

נועית10

New member
תרמו 10 ש"ח לזק"א- המטפלים בחללים ונפגעי אסון

בימים אלו ארגון זק"א פונה לציבור הרחב בבקשה לסייע לארגון בתרומות כספיות ע"מ להציל את כבוד הארגון שנמצא כעת במצב קשה. זק"א חסד של אמת – ארגון מתנדבים ארצי לטפול בחללים ונפגעי אסון מטרות הארגון: עזרה בזיהוי קורבנות אסון, פעילות חסד של אמת באיסוף חלקי גופות והבאתם לקבר ישראל עפ"י ההלכה, העמקת מודעות הציבור בנתינת כבוד למתי ישראל בארץ ובעולם, סיוע ותמיכה נפשית במשפחות החללים והמתנדבים. זה הזמן והמקום שלנו להחזיר קצת ולעזור לאנשים שעושים הכל כדי להציל את מי שניתן ולכבד כשנשאר רק לכבד. שלחו SMS עם הספרה 10 ל-6789 ותרמו 10 ש"ח לארגון זק"א שבאמת מגיע לו הכל. ליצירת קשר: ת.ד. 50578 ירושלים 91504 טלפון: 02-5321457 פקס: 02-5321458

שאלה

ברצוני לבקר בבית חולים במחלקת ילדים ולחלק להם כל מיני דברים כגון: ממתקים וכל מיני מתנות קטנות. כדי לעשות להם טיפה שמח על הלב. האם אני צריכה איזה שהו אישור מבית החולים כדי לעשות את זה? אגב מדובר בביקור של כמות קטנה של ילדים מכיוון שאין לי כלכך הרבה כסף. אגב הרעיון הזה עלה לי ממזמן לראש ועדיין לא הוצאתי אותו לפועל, ואני מקווה שבקרוב הרעיון הזה התממש [: תודה רבה!!!

Digi Lista

New member
משהו שהטריד אותי ואשמח לעזרתכם.

הכתבה על הביזיון בהסעות התלמידים מערוץ 2(הכתבה נמצאת למטה תחת הכותרת "בלי מיזוג ותחת התעללות נוסעים ילדים לבית ספרם"). הכתבה שודרה לפני כשבועיים בתוכנית ה'משמר האזרחי',במקרה יצא לי לראות אותה וכאחת שעובדת בין השאר כמלוות הסעה הלוך וחזור של ילדים בעלי צרכים מיוחדים ויותר מהכול בתור בנאדם הזעדעזעתי ממה שסיפרו לאורך כול המשדר. מסתבר שמגיעות כשנה כ-400 תלונות בנוגע לרשלנות בהסעות,הכתבה הזאת לא יוצאת לי מהראש והחלטתי להפיץ אותה לכול מי שאפשר בשביל שנשמור על עירנות,התחלתי עם הפצה דרך האימיילים ועכשיו אני מעבירה בפורומים גם אם אולי דיברו על הנושא הזה. הנוסח מהאימייל: "אולי אלה לא כול הדברים שנאמרו בתוכנית אך מדובר בקטעים נבחרים מהמשדר המיוחד שהוקדש להסעות ילדים עם דגש על החינוך המיוחד,תיארו שם גם מלווים ונהגים שמקללים בהסעות,שלא נותנים לילדים לשתות,שעוברים קו הסעה של מעל שעתיים ללא מיזוג,ילדים שהתיקים שלהם עם הסדים נשברו כי לאף אחד בהסעה לא היה איכפת...ראיתי את הכתבה כששודרה בטלוויזיה,זה רק גרם לי לרצות להסב את המודעות של כולם,לא בגלל שחס וחלילה מישהו מאיתנו מתנהג ככה אבל חשוב להיות עירניים. http://www.keshet-tv.com/CivilGuard/LobbyVideo.aspx?MediaID=21553&CatID=2697&Level3=3473" מקווה שילכו ויתמעטו מקרים כאלה ובכלל שתחום הסיוע גם במסגרות כמו בתי ספר,מעונות,הוסטלים וכן הלאה יהיו ברמה הגבוהה ביותר ועם אנשי הצוות האיכותיים ביותר ולא שכול מי שכאילו לא למד ומחפש עבודה יתקבל לתפקיד שמצריך הרבה מאוד תכונות שמה לעשות לא כולם ניחנו בהן בלי שום קשר ללימודי תואר(שגם אז לא חסרים מתרשלים). אני יודעת שלא לכולכם הנושא בכלל נוגע וגם שחלק כאן כבר קיבלו את האימייל שלי אבל הנושא עדיין מציק לי בעיקר לקראת פתיחת שנת הלימודים והייתי שמחה אם כול אחד ינסה לעשות הפצה קטנה בשביל להסב את המודעות של האנשים כדי שדברים כאלה לא יחזרו על עצמם.

נועית10

New member
../images/Emo45.gifכל הכבוד לצלמי קהילת קליק-ארט על הפרויקט

אופיר, כל הכבוד לחברי קהילת קליק ארט שמרגשת כל פעם מחדש בהתנדבות למען הקהילה ובארגון פרויקטים מדהימים שמותירים אותנו פעורי פה ונרגשים. אין ספק שתמונה אחת שווה אלף מילים
נשמח תמיד לשתף פעולה ולקחת חלק בפרויקטים שלכם. תודה ששיתפת אותנו.

נועית10

New member
מיכלוש יש כמה אפשרויות

אפשרות אחת זה לחבור לעמותה כלשהי, לעמותות שמגיעות לבתי חולים לבקר ולחלק מתנות ולשמח את החולים-ראי פרטים בלוחות הפורום. אפשרות שנייה אם את מאזור הצפון אז בשבוע הקרוב יהיו יום טאקי בבית חולים בחיפה- ראי פרטים בלוח אירועים בפורום. אני מציעה לך לפני שאת הולכת להודיע לאיזו אחות או מישהי שעובדת במחלקה שאליה את מתכוונת להגיע, ישנה אמרכלית בכל מחלקה או בית חולים שהיא אחראית על פעילות מסוג זו, את צריכה לברר מול בית החולים שאליו את מעוניינת להגיע או כתבי כאן באיזו עיר את רוצה להגיע לבית חולים.

נועית10

New member
../images/Emo24.gifתודה ענקית לרעות על הנתינה למען אנו"ש

יקרתי אני מודה לך מכל הלב על הערב הנפלא שהעברת להם ואני בטוחה שבזכותך הם חוו ערב נפלא ומרגש. ישר כח ותבורכי על פעילותך למען הזולת ונשמח להמשיך לראותך כאן בפורום

למעלה