התיעצות כלכלית

../images/Emo132.gifהתיעצות כלכלית

האם שכר של 34 ש"ח לשעה הוא שכר סביר לסטודנט לקראת סיום תואר (כלומר סיים את חובותיו ללימודים אך עדיין לא סגר את התואר). ניתן לדרוש תוספת עם קבלת התעודה ?

orlyt

New member
סביר למה?

אם את מזכירה אז כן. אם את מהנדסת אז לא. אפשר לדרוש תוספת תמיד, תעודות לרוב משמשות כגורם מעלה שכר בעיקר בסקטור הציבורי. מקומות פרטיים יש להם שיקולים אחרים - אולי במשרה חדשה זה יכול לשחק תפקיד, במשרה קיימת סביר להניח שידחו אותך עד לדיוני השכר הרגילים (ושוב, תלוי בתפקיד, בחברה, ובמיתון)

מה עם שכר בסיס?

אין שכר בסיס בסקטור הציבורי?.כמי שסיימה תואר ראשון במדעי החברה באוניברסיטה והתחילה במסע המייגע לחיפוש עבודה (למימון תואר שני המתייקר) גיליתי שטבלת השכר במשק הציבורי הוא סוד צבאי שמור . בנתיים קיבלתי 3 הצעות עבודה באירגונים ציבוריים שעוסקים בהדרכות שונות ומשונות , הכול כביכול טוב ויפה אך למרבה הפלא התגלה פער בין 5-8 ש"ח בין ההצעות (מדובר באותו תפקיד וכביכול באותה טבלת שכר). לצערי הרב ההצעה המקסימלית עד אתה היתה 34 ש"ח לשעה (28 שעות שבועיות). מניסיונכם האישי האם כדאי לנהל משא ומתן על השכר או ללכת לחפש אחרי עבודה אחרת משתלמת יותר . האם בעקבות המצב במשק כדאי להתפשר ולחכות לזמנים טובים יותר?

ronitg21

New member
מניסיון אישי

אני עובדת במשרד הביטחון (לא בדיוק סקטור ציבורי, אבל בהחלט משרד ממשלתי עם כל הרע והטוב).חברה שלי לעבודה שהחלה לעבוד שנה אחרי באותו המקום, אבל לה היה תואר בתקשורת (אפשר להסכים איתי שזה לא קשור לתפקיד מודיעני), הרוויחה ישר מהתתחלה מדרגה אחת מעליי, מדרגה שאני הגעתי אליה רק לאחר שנה וחצי וזה בגלל שלה כבר יש תואר. מכאן שתואר עוזר לשכר. אני לא יודעת מה בדיוק העבודה שאת מעוניינת לעסוק, אבל מניסיון אישי 34 לשעה זו התחלה בהחלט טובה. ובעיקר בשוק של היום, כאשר לאדם יש רק תואר I במדה"ח ואין הרבה מה לעשות עם זה. מן הסתם מומלץ מבין העבודות שהציעו לך, לא רק המשכורת הכי גבוהה (נכון שכסף זה דבר חשוב לצערנו) אלא גם העניין בעבודה והכי הכי הכי הכי חשוב... האנשים, כי איתם תבלי כל יום. בהצלחה

למעלה