חפט"י סוף שבוע

LIAH1

New member
רבקיטה את נורמיטה... ההשוואה../images/Emo8.gif

בהמשך לשיחתנו בשרשור הקודם... אני מעלה פה את הרעיון שלנו להשוואה בין 2 הדמויות הנשיות המרכזיות בעולם הטלנובלות של עכשיו
... האחת היא רבקיטה של הסערה והשניה היא נורמיטה של פסיון
רבקה גולדברג (חולי דיאז)
לוק חיצוני
חמודה מאוד, לטעמי לא יפיפייה גדולה, אבל בהחלט נראית ט-ו-ב
כישורי משחק
שחקנית מ-ע-ו-ל-ה לדעתי... הוכיחה פעמים רבות כי יש ביכולתה לגלם דמויות מכל סוג שהוא, ובעלות כל אופי אפשרי. היא מוכשרת בטירוף לדעתי
ומה לגבי הדמות עצמה
רקע
בחורה מבית יהודי אדוק. ילדה טובה להוריה, מתייחסת בכבוד הראוי כמה שניתן. חיה עם הורים פרימיטיביים, אשר יחד עם זאת כמובן מקשים עליה את חיי היומיום המתירנים של שנות ה-2000. היא מרבה להתפרץ על אביה כשהיא מוצאת לנכון שיש חוסר צדק או התחשבות מצידו. מרבה לענות לו ולומר מה היא באמת חושבת. אמא שלה היא דמות פחות משמעותית מבחינת אורח חייה. היא יותר על תקן מאמא תרזה מאשר על תקן האמא פולניה
קווי אופי
בחורה בעלת אופי חזק ומוחצן. היא לא מופנמת, היא אמיתית וכנה. היא אומרת כמעט תמיד מה שיש לה בראש, היא לא מרבה לשמור דברים לעצמה כאשר משהו מפריע לה ב-א-מ-ת. במיוחד כאשר זה נוגע למקורבים אליה ולאהוביה. המכשולים שמציב בפניה אביה, חישלו אותה והביאו אותה לאופי הקשוח יחסית שאנו רואים שיש בה עכשיו. היא מרבה להראות בדיוק מה היא חושבת, ולא מוותרת בקלות כאשר משהו ניראה לה לא נכון ולא הגיוני או צודק. אהבה
ליבה של רבקיטה מוקדש לאנריקה כמובן
. הגבר הראשי של הסערה. מה היא לא הוכיחה?! מה היא לא הראתה?! מה היא לא המחישה לחלוטין?! ה-כ-ל היא עשתה... היא הראתה לגבר שלה אהבה ללא פשרות. מעולם לא פזלה לצדדים, היתה נאמנה לו סיימפרה. מתחילת הסיפור היא הראתה אהבה ראשונית אמיתית לבחור הזה. לא היה ספק בכלל כי מבחינתה הוא ה-בחירה הראשית והיחידה. היא הוכיחה לו אינספור פעמים כי הוא לנצח יהיה המספר 1 שלה... אבל! כנראה משהו בה לא הצליח לחלוטין לתת לאנריקיטו את ההרגשה כי היא איתו 100%. עכשיו כאשר הוא נמצא במצוקה, הוא מעדיף "לשחרר" אותה ממנו. לתת לה למצוא ת'צמה עם מישהו אחר ואולי מועדף יותר. אם הגבר שלה ככה חושב עליה, אז איפה היא היתה?! למה היא לא חשבה מעבר, ע"מ להוכיח לו כי מחשבה כזו שלו מופרכת בעליל?! למה היא נותנת לו להרהר בכלל?! למה היא לא ניכנסת יותר לעומק, ע"מ להוכיח לבחור הזה כי כל מחשבה שלו היא חסרת בסיס לחלוטין! שהרי אין בה כל הצדקה! יחסי אהבה
מושלמים. יחסים של סיפוק, רצון לתת מעצמך ע"מ שלאחר יהיה הכי טוב שאפשר, השקעה טוטאלית בתחושה הפיזית של הבן זוג
גם אחרי האקט עצמו- רואים המשכיות שכזו. היא לצידו. היא לא בורחת, היא לא הולכת, היא לא מפחדת מאף אחד ובטח שלא מהרגשות של עצמה! היא אמיתית וכנה עם רגשות התשוקה שלה, היא פשוט מלאכית בכל הנוגע ליחסים שלה עם אנריקה. אהבה ללא גבול או הפסקה. אהבה שבאה לידי מימוש בכל סיטואציה שהיא ולא משנה מה המצב של הפרטנר שלך. היא פשוט נאמנה לו ב-100% הבחורה הזו. היא טיפוס מיוחד במינו. אין הרבה כאלה בעולם... נורמה אליסונדו (דנה גרסיה)
לוק חיצוני
מבין הנשים הכי יפות על המסך הקטן... פני מלאך, לוק מושלם, פרופורציית גוף מושלמת, היא פשוט מדהימה לדעתי מבחינת חיצוניות
כישורי משחק
שחקנית אדירה לדעתי... משכנעת, אמיתית וכישרונית. אני אוהבת מאוד את הכישרון שלה ואת היכולות שלה על המסך. שחקנית מוערכת מאוד לדעתי...
ומה לגבי הדמות עצמה
רקע
בחורה מבית פרימיטיבי, נוצרי ושמרני מ-א-ו-ד. חיה עם אמא שהיא על תקן דיקטטור. אביה ניפטר, והיא חיה תחת מרותה של אמה בלבד. חינוך נוקשה מאוד עבר עליה, שמרני ואדוק. היא הוכרחה להינשא לבחור שלא היא בחרה בו, וכבר בהתחלה ראינו אותה מתוך נק' חולשה. עצם העובדה כי הוריה הצליחו להשיא אותה לבחור אחר- מראה כי לא מול כל העולם הבחורה הזו חזקה. ראינו דמות התחלתית מתוך נקודת חולשה והזדקקות. קווי אופי
בסה"כ הכללי, למרות שראינו אותה נישאת ללא בחיר לבה, יש בה המון כנות. היא לא מסתירה את מה שהיא חושבת באמת. היא אומרת (כמעט) הכל, היא לא מסתירה את מחשבותיה, והיא מרעיפה לכל עבר את הדעות שלה. כאשר משהו מפריע לה באמת, היא יוצאת כנגד זה ואומרת את אשר בליבה. היא אסרטיבית מאוד כלפי הסביבה שלה. אהבה
ליבה של נורמיטה מוקדש לחואן
. למרות שהיא נשואה לגבר אחר, היא מצאה ת'צמה מתאהבת אהבת אמת בגבר אחר. אהבה ממבט ראשון בעיקרון. ראינו את הזוג הזה תוך כדי מבט נישבה האחד בקסמי השניה. כבר בהתחלה ראינו אותם מפתחים קשר מיוחד ואמיתי של אהבת אמת ללא פשרות. היותה נשואה לא היווה מכשול מבחינת מימוש אהבתם. היה ברור לשניהם כי הם המיועדים אחד לשני, וכי אין פה מקום לספקות. הדרך ליצירת קשר הדוק היתה ישירה. מהר מאוד ראינו בטלנובלה זוג אוהב ומלא תשוקה. אבל! הרגשות אמונה שלה בבן זוגה אינם בבחינת 100%. בגלל השקר שאפף את תחילת היחסים ביניהם- נורמה נכנסה לעמדת הגנה מפניו. מבחינתה- היא לא יכולה לתת לא את הביטחון שלה לחלוטין כי משהו בה מהווה מחסום. היא פשוט חסרת אמון. כשאין אמון- אין הרבה... ואז מגיעים התקלים. וכאשר אין אמון בדברים הכללים יותר, כאשר זה מגיע לענייני אהבה זה בכלל נהייה גרוע, כי ניכנסת צלע נשית שלישית ומהר מאוד היא מצליחה להרוס טודו, כי מלכתחילה הבסיס של הזוג לא איתן. הבסיס רעוע כי אין אמון לחלוטין של האישה בגבר. נורמיטה מאוד שונה מבן זוגה. בעוד הוא נותן בה אמון מוחלט, היא מאוד מהר מפקפקת בו. וכאן אחד החסרונות הגדולים(!!) שלה. היא לא מאמינה טוטאלית באהוב ליבה. יחסי אהבה
מדהימים. היחסים עצמם מלאי תשוקה וחשמל באויר. בגלל שאותם ראיתי מוחשי (ולא רק קריאת תסריט) קל לי יותר להצביע על החשמל הזה והתחושה הזו. הם זוג מדהים ביופיו. משדר המון רוך במהלך היחסים. יש המון השקעה והמון נתינת אהבה. זוג מופלא לכל דבר. אבל! אין המשכיות אחרי האקט. נורמה בורחת. היא בורחת ממנו, מהתחושות של עצמה, מהרצונות שלה האמיתיים(!), מהסיטואציה הפנימית שלה, מהכל היא בורחת! היא תמיד מעדיפה ללכת מאשר להתמודד באותו הרגע. המציאות שלה מהווה לה מכשול אותו היא כרגע לא ממש מצליחה לנצח. היא נתונה ללחצים לרוב, ולא ממש פועלת אחר רחשי ליבה טוטאלית- בכל הנוגע לאהבה. היא מאוד נתונה להשפעה של אחרים... וזה חיסרון גדול מאוד לדעתי של הדמות שלה. ולסיכום
2 נשים ראשיות חזקות, באות מאותו רקע משפחתי של הורים שמרנים וקשוחים, שתיהן מתמודדות עם קשיים בחיי האהבה, אבל כל אחת וההתמודדות שלה
האחת מסוגלת לתת את כל כולה לגבר חייה, השניה יותר שוקלת מצבים ויותר מהססת בכל הנוגע לאהבת חייה. בהחלט 2 נשים מורכבות. אופי חזק ומשמעותי לעלילה. בקיצור- נהנתי מההשוואה, אני מקווה שגם אתה
יצא ארוך אני יודעת
אמרתי לך לא להתחיל אצלי עם רעיונות כאלה
אצלי זה ישר מתנפח

brunu

New member
../images/Emo2.gif../images/Emo2.gif../images/Emo2.gif

זה באמת ארוך חח... ראשית כל הכבודדדדדד זה מדהים וכבוד הוא לי שעשית השוואה כזאת והעמדת דמות שאני יצרתי נגד דמות כה חזקה כמו נורמיטה בקשר ללוק החיצוני מסכים עם כל מילה גם לכל השאר חח קשה לפרט מרוב האורך אבל נהנתי מוצ'יסימו תודה רבה אני מקווה שאדוויטה, מיטל וניר יקראו גם

LIAH1

New member
../images/Emo6.gif וואיי...

אני ממש שמחה שקראת טודו
(כבר לא הייתי בטוחה שזה ניסבל לקריאה
) וכן... ככה זה כאשר יש דמות מוערכת
אתה תופס ממנה כאילו היתה דמות טלנובלית טלוויזיונית לכל דבר
אני שמחה שנהנת
אסו לו מאס אימפורטנטה

brunu

New member
חחחח מודה שכאבו לי העיניים חח

אבל זה היה מרגש וסוחף אפילו חשבתי להכניס לטאגליינס חחחחח ממש כל הכבוד יקירתי

LIAH1

New member
אוי... ../images/Emo67.gif

אז באמת ניסחפתי אם כאבו לך העיניים בגלל זה
חחחחחח טאגליינס... אהבתי

brunu

New member
זה בסדר...

בשביל כאלה דברים אין לי בעיה לסבול חחחחחחחחחחחחחח

Mastoolit

New member
ברור שאני קוראת את זה../images/Emo152.gif../images/Emo109.gif

אלא מה
את האמת שאני תמיד קוראת את התגובות של כולם, ולא ברור לי למה אבל מילא. לעצם ההשוואה הזו, לילך הרשי לי לומר לך שבהחלט עשית כאן עבודה מדוקדקת ונכונה. בהחלט שתי הדמויות הנשיות הללו, הגיבורות של הטלנובלה דומות מבחינת האופי וקו הדמות. לא ב-100% כמובן, אבל בסה"כ ישנה השוואה שלא ממעטיה מערכה של אף אחת. לגבי רבקה
לדעתי חוליטה שחקנית אדירה, היא יודעת להכנס לכל דמות שהיא עושה באופן מלא ומושלם. היא לוקחת את הדמות ומעגלת אותה ולא סתם פועלת לפי התסריט שכתוב לה. המון רגש וכנות היא מכניסה, וזה יתרון עצום לדעתי. חוץ מזה שאני חושבת שהיא בהחלט מדהימה ביופיה. לגבי הדמות שלה. היא בהחלט מבית מסורתי ואדוק ששומר אותה קצר ביותר. היא חיה עם המון מגבלות וכבר ראינו שהיא התאהבה במשהו כמעט בלתי נתפס אצל הוריה, בגבר נוכרי. כמובן שלדעתה האהבה מנצחת ולא משנה הדעת והלאום. אבא שלה הוא דמות מאוד מרכזית בחייה, ולדעתי הוא אחד הגורמים שמשפיעים עליה יותר. הוא פשוט גורם לה לשינוי באופי. מרגע שהיא התאהבה מאנריקה היה ברור לה שההורים שלה לא יקבלו את הקשר הזה בצורה פתוחה, היה ברור לה שתהיה התנגדות, וכן הייתה בייחוד מבחינת האבא, שגרר אותה, והסית אותה נגד אנריקה, פשוט כפה עליה להפסיק עם "האהבה" הזו. רבקה כפי שציינת היא דמות בכלל לא חלשה, יש לה אופי ויש לה ביטחון והיא בהחלט אומרת את מה שהיא חושבת ולא פוחדת להגן על הדעות שלה ולהשמיע אותם בקול רב. לכן אני חושבת, שאיכשהו המריבות והעימותים עם אבא שלה גרמו לה להיות נוקשה יותר ותוקפנית יותר באופי. לגבי האמא אין לה שום משמעות בחייה לפי דעתי. אסתר היא סתם דמות נגררת, היא לעולם לא העזה להשמיע את דעתה שלא לדר על דעה שמנוגדת לאברהם. היא מנסה מצד אחד להרגיש את רבקה ולשמור עליה ולנחם אותה כמו כל אם, אבל מצד שני היא מסכימה עם אברהם שלא לכאורה ה"אויב" מבחינת דעות לרבקה. ככה שנראה לי שלרבקה בהחלט חסרה אמא שעם עמוד שדרה שתשמיע את דעתה. בנוגע לאנריקה אני מסכימה בהחלט. היא הוכיחה לו לאורך כל הדרך שהוא האחד והיחיד בשבילה, והיא לא מרחמים איתו, והוא לא מכשול בעבורה, להפך הוא האור שלה. בהחלט חבל לי על ההתנהגות שלה כשאנריקה שכנע אותה לעזוב אותה ולנסוע עם ההורים שלה. פחות מדי מעשים יותר מדי בכי. וזה לא הכי מתאים לדמות שלה, למרות שברור לי שכמה שהיא סעלת אופי קשה, מאחורי כל אישה מסתתרת דמות חלשה שזקוקה לאהבה ולפורקן בבכי. וכמובן שהיחסים שלה עם אנריקה מושלמים
לגבי דנה גרסיה. היא בהחלט אישה יפה ושחקנית מוכשרת לא פחות. למרות שאני מודה שעם הזמן אני מתחילה לחשוב שהיא יותר מדי הולכת לפי התסריט ולא מוסיפה ולא מעגלת את הדמות. בסה"כ עדיין לא עמדתי על האופי האמיתי של נורמה. האונס שלה בהתחלת הטלנובלה גרם לה להיות חלשה ורכרוכית עד כדי כך שהכריחו אותה להנשא לאדם שאפילו מלהתקרב אליו היא נגעלת. אני לא יודעת מה היה האופי שלה לפני כן, אבל ברור שנקודת הירייה והמוצא שלה היו חלשות ולא החלטיות בעליל. עם הזמן, ועם ההתאהבות בחואן היא בהחלט תפסה יותר אומץ, והחליטה להגן במלוא עוצמתה על האהבה. מבחינתה ברגע שהיא ידעה שחואן הוא האהבה הכי אמיתית והכי כנה שתהיה לה לעד, והיא ידעה שחואן הוא הגבר היחיד בו תתאהב לעולם ועד, היא התחילה להתפכח ולמרוד במוסכמות. והייתה בעצם הבת הראשונה במשפחה שהתנגדה לאמא, שפרצה את המחסומים והגבולות באהבה לבנאי פשוט. אונם עם הזמן ועם הגילויים על חואן כולל האי-הבנות מוזרות למיניהן שהאמון שלה בחואן ירד. ואני מסכימה איתך לחלוטין לילך, שברגע שאין אמון קל מאוד לפרק את הקשר. אם היא לא סומכת עליו ולו בדבר קטן, ברור מאליו שהיא לא תסמוך עליו בדברים אחרים על אחת כמה וכמה כשאישה אחרת נכנסת לסיפור. ומובן שהדמות שלה כרגע, האופי והנחישות נחלשו המון. ממש התאכזבתי מהדמות שהם יצרו, היה חבל לי שגרמו לה להתפתח בצורה שלילית שכזו, להסיק מסקנות לא הגיוניות ולאכול כל בולשיט ש"האשה" האחרת שנכנסה לסיפור מאכילה אותה. היא לא התאמצה לדרוש הסבר, היא ישר פנתה אחורה ונתנה לחואן ודינורה את "הבמה" להמשיך כאילו את מה שהיא "הפריעה" להם. הסצינות שלה עם חואן בהחלט מלאות תשוקה, על זה אין ספק. אבל אני מודה ומתוודה שאני לא מרוצה מהזוג הזה בגלל שממש כל שניה הם קופצים למיטה. במיוחד בתקופה האחרונה, אחרי שהם נפרדו ושוב השלימו בגלל הילד, אין דיבורים, אין ויכוחים, אין מילים- ישר הם נפגשים ורצים למיטה. אין ספק שכזו התנהגות יכולה לגרום להמון אי הבנות, ובכלל בלי שיש תקשורת מילולית זה חיסרון ענק בקשר- לפחות לדעתי. ככה שמזה מאוד התאכזבתי. וואו! נראה לי יצא יותר מדי ארוך

LIAH1

New member
../images/Emo51.gif על התגובה... ../images/Emo13.gif

חחחח שמחתי לקרוא את כל מה שכתבת בהחלט... אני מסכימה איתך כמובן על הדברים שהצגת על הדמויות הללו. אני חושבת שבאמת הקייס העיקרי של רבקה מול הוריה, הוא העובדה כי היא בחרה כבן זוג- בגבר שהוא נוצרי. אין ספק כי נק' התחלתית זו היא הבסיס לקצר הזה עם אביה (בעוד אצל נורמה זה הבדלי מעמדות ולא הבדלי מוצא). ואצל שתיהן רואים כי הבסיס ויכוח עם ההורים הוא על הפרשי תפיסה מבחינת "קריטריונים" לאהבה. אצל משפ' גולדברג הקריטריון הוא המוצא היהודי, אצל אליסונדו זה נושא המעמד החברתי. שתי הנשים מתמודדות עם קשיחות מרובה מצד הוריהן על רקע זה, וע"כ ההתמודדות שלהן בענייני אהבה כוללת התמודדות קשה בחיק המשפחה. בעוד לנורמה יש מכשול של צלע שלישית נשית, לרבקה אין את זה (נכון לעכשיו לפחות), ע"כ המאבק על האהבה שלה מקבל תוספת... אני מסכימה איתך כי רואים כרגע פן מעט שונה ברבקה מאשר מה שראינו בה בתחילת הטלנובלה. כמו שאמרתי גם, עצם זה שרואים כי אנריקה חסר ביטחון לגבי חלק מהדברים, ועצם זה שרואים שהוא מצליח ליצור בה רגשות מעורבים + הססנות לגבי ההחלטה בדבר העליה לארץ, מראה כי משהו פה התפספס לה מבחינת מה שהיא שידרה אליו. במידה והיא היתה יותר מתעמקת בתחושות של בן זוגה, שכרגע "עסוק" בתחושות הנחיתות בשל הנכות שלו, היא היתה עולה על זה שהוא לא בטוח. שהוא מפקפק. שהוא חושש מהעתיד לבוא איתה. שהוא מופנם ובוכה בליבו. אבל כרגע- אנחנו רואים אותה יותר בוכיה מאשר ת'כלס עושה... אצל נורמה אין מכשול פיזי עם אהובה כמובן, אבל יש מכשול את אמון + תוספת של צלע שלישית. פה כמובן מגיע השוני בהתמודדות של 2 הנשים הללו בענייני המערכת יחסים עם בן הזוג. כי יש רקע דומה. יש התחלה דומה. אבל התסריט כמובן נתן מגבלות אחרות לאורך הדרך...
לגבי נורמה וחואן... אני מסכימה איתך בנוגע לחוסר תקשורת הזה בין בני הזוג. אני חושבת כי זה מהווה בסיס גדול לחוסר אמון שיש ביניהם (כמובן מצד נורמה כן... ולא מצד חואן, שנתן לה את 100% האמון שלו EVER), וכי בגלל זה כרגע אנחנו רואים אותם מתכסחים על כל תקל קטן. זה כרגע מהווה בסיס רעוע מאוד ביניהם. אבל! זה עדין מבחינתי הזוג שהכי התחברתי אליו. אוסקי\חימנה
צחוקים... שריתה\פרנקו
הידלקות מגניבה... חואן ונורמה זה חשמל אשכרה. כאילו מרגיש לי משהו הרבה יותר רציני כזה. בוגר. איכותי. אמיתי. כנה. משהו מיוחד. מאוד אהבתי בסה"כ את הזוג הזה
ו... מבחינתי אל דאגה לאורך
אצלי זה עובר חלק... חחחח ניראה לי ברונו יותש בסוף

brunu

New member
אני כבר מותש חחחח

וזה לא הסוף נכון? חחחחחח סתם סתם... לרבקה היה צלע נשית שלישית - קרינה וגם עליהם זה השפיע נורא באותה תקופה

LIAH1

New member
אממממ... נכון היה באמת ת'קטע

עם קריניטה- באמת אולי הייתי צ'כה להכניס את ההתמודדות של רבקיטה עם קריניטה אל מול ההתמודדות של נורמיטה עם ויבורה הדינוזאורית
אולי זה יבוא בהמשך

Mastoolit

New member
לא נראה לי שיש על דיונרה../images/Emo109.gif

הבעיה אצלה זה שהיא מנסה לשחק את הביצ'ית, מפרידה הזוגות ווטאבר, רק שזה לא הסוג של השחקנית. היא אלימה, מגושמת, שקרנית בקיצור לא נראה לי שיש עליה, ובמיוחד לא קרינה חח

LIAH1

New member
וזו הבעיה...

שנותנים לה קרדיט יותר ממה שהיא באמת
ויבורה מ-מ-ש לא מתוחכמת. היא מ-א-ו-ד לא חכמה. היא סתם טפילה ועלוקה. ונורמה רק נותנת לה קרדיט על מה שהיא כ"כ לא! ופה לדעתי השוני בין 2 הדמויות של הנשים... האחת מראש לא לקחה את ה"יריבה" כפונקציה בכלל... וע"י אותו זילזול היא בעצם מיידית(!) המעיטה מערכה כמתחרה... בעוד השניה ישר נתנה למתחרה שלה במה וספייס לתחרות! ישר קיבלה רושם שיש פה בכלל מי עם להתחרות! וזו אחת הטעויות של נורמה ביחסה לחואן... מה שרבקה לא עשתה עם אנריקה...
ההשוואה היא כמובן לא בין ויבורה לקרינה... אלא בין רבקה לנורמה. ואיך כל אחת מהן נותנת במה לצלע השלישית...

Mastoolit

New member
אה אוקיי, אם ההשוואה היא../images/Emo109.gif

בין רבקה ונורמה והקריטריון הוא התערבות הצלע השלישית בקשר, אני מסכימה
. בהחלט דינורה לא כזו מחושבת, ולא בעלת מהלכים כאלה גראנדיוזים, גאוניים או כל דבר אחר. סה"כ זה משהו מאוד פשוט, להגיד שהשני מצא אהבה וככה לפרק את הקשר. וכמובן להראות לכל אחד שהשני הוא "שקרן". ואני מסכימה בהחלט שנורמה ישר ראתה את דינורה כצלע שלישית וויותרה בקלות רבה מ-א-ו-ד על מקומה בעיניי חואן. היא בהחלט נתנה לגינורה במה להמשיך עם השקרים הללו, כי אם נורמה הייתה נוהגת בהחלט כמו רבקה כל זה לא היה קורה, כי לדינורה לא הייתה אפשרות להמשיך "בהצגה" הזו.

LIAH1

New member
וזה בהחלט מה שמאכזב פה...

הבלאגניישן בין נורמה לחואן הוא על לא כלום
איפה התחכום? איפה המקוריות? איפה הקייס המשמעותי? אשכרה נאדה... אין פה רוע, אין פה חוכמה, אין פה תחמנות בלתי ניתנת לתפיסה... סתם טמטומיישן חסר תכלית מיוחדת או עניין רב... וזו אשכרה פעם ראשונה שאני מכריזה שבעיני?! זה משהו סופר ד-פ-ו-ק שיש עכשיו בפסיון. עוד לא אמרתי על כלום דפוק(!) פה... המקרה עכשיו הוא ללא ספק כזה

Mastoolit

New member
אין בעיה, על זה הייתי חייבת../images/Emo109.gif

להגיב. לצורך הדיון בלבד, כי כבר הזכרתי שאני מסכימה איתך בהחלט בהשוואה שעשית
בהחלט ההבדל בין נורמה לרבקה בעניין הגבר שונה- אצל נורמה כפי שהזכרת זה עניין המעמדות שלא היה נתפס בכלל שאישה הגונה כמוה תתאהב בבנאי פשוט וחסר כל. אילו אצל רבקה זה עניין של דת, שבמקרה הזה בעצם השתווה למעמד. לדתעי לפחות הדת בד"כ מהווה מכשול הרבה יותר חמור, אבל כפי ששמנו לב, עניין המעמדות תפס כזו תאוצה והפך להיות משהו בלתי נפתס בדיוק כמו הדת. וע"כ גם דרכי ההתמודדות והאופן שבו הן מתייחסות, דומה ושונה. מסכימה איתך שנורמה לא סומכת על חואן ב-100% בניגוד אליו. יש להבין אותה טיפה אחרי מה שקרה לה עם האונס. ידוע שזה משאיר טראומה אצל נשים בייחוד בעניין נתינת אמון אצל הגברים, אבל כשהיא התאהבה בחואן וראו שהיה לה ממש ברק בעיניים חשבתי שהיא תלמד לסמוך עליו ב-100% וללא ספק הוא הוכיח לה והרבה שיש לה על מה לסמוך. אני בהחלט מקווה שבעתיד היא תבין שאמון זה חלק מקשר יציב, ואני בטוחה שזה יפתור הרבה בעיות. כי בתכלס לדינורה היה את היתרון הזה, שכל אחד לא מאמין לשני (כלומר נורמה לא סומכת על חואן) והיה לה הרבה יותר קל לשכנע אותה. אני מסכימה איתך שהתאהבות שלהם הייתה באמת משהו מחשמל, ואיך לומר זה יצא מהמסך. על זה אין ספק, אבל עדיין אני מרגישה שהיו צריכים להשקיע בזמן הזה אחרי הלידה של הילד יותר מאמצים בזוג, בעיקר דיבורים ודיונים, ולא רק תשוקה בין שניהם שבהחלט מסמלת משהו בוגר וכנה. חחחחח כן, שמתי לב שגם את חובבת מגילות

LIAH1

New member
באמת קשה לי לשפוט את הדמות

של נורמה לנוכח העבר שלה... אונס הוא ללא ספק טראומה בלתי ניתנת להבנה- כל עוד את לא חווה את זה בעצמך (חלילה
), וע"כ לא ניתן לשפוט את אופן מתן האמונה שלה בגברים. אבל! שנתיים עברו כביכול מאז האונס עצמו. מתוכם היא היתה נשואה שנה לפרננדו + שנה של יחסים עם חואן והפרידה הגדולה... כלומר, ראינו שיש בה את הצעד הזה לעבר חיים עם גבר אחר + נתינה מוחלטת נפשית ופיזית. ובגלל זה, קשה לי לראות אותה מאבדת את האמון שלה בגלל כזה דבר מטומטם. הקטע עם שקר מות ליביה- זה משהו אחר שאני מקבלת בהחלט. וגם ראינו פרידה ארוכה בגלל זה... אבל עכשיו עם דינורה?! זה פשוט מציג את הדמות כמטומטמת ולא כסתם לאחר טראומה. שכן, אם היו רוצים להדגיש את עניין הטראומה כסיבה עיקרית- היו עושים את זה עיקבי יותר, משמע לאורך כל(!) הדרך... אבל הראו אותה כבר כביכול אחרי זה... מתמודדת ומעבירה את זה הלאה... אז בגלל זה הקייס עם דינורה עכשיו לא מתקבל כסיבת אי אמון בגלל טראומה, אלא כסיבת אי אמון מטומטמת וחסרת כל בסיס הגיוני... התסריט ממש לא השקיע פה מחשבה לדעתי
וכן... חחחחחח מגילות זה סימן היכר קבוע אצלי
אבל בתור חובבת מגילות בעצמך- אני בטוחה שאת מסכימה איתי ש... מה טוב

brunu

New member
../images/Emo2.gif../images/Emo12.gif../images/Emo2.gif../images/Emo12.gif../images/Emo2.gif../images/Emo2.gif

אתן תהרסו לי את העיניים חח.... המשך השוואה מדהים ביותרררררררררר כל הכבוד

Mastoolit

New member
חחח../images/Emo57.gif../images/Emo109.gif

מקווה לא להרוס לך את העיניים סופית
זה מה שקורה שנסחפים עם הכתיבה
עכשיו אני מתחילה להבין למה המקלדת שלי על ערש דווי
תודה

למעלה