המבזקיה 21

ז'סוס: "הפועל הולכת לסבך את כולן"

ז´סוס: "הפועל הולכת לסבך את כולן"

מאמן בנפיקה פירגן: "היא עוד יכולה להפתיע". מרטינס: "לא יריבה קלה"
תאריך עדכון: 15/09/10 08:08

"מה שטוב זה הניצחון והעובדה שלא ספגנו. הפועל עוד הולכת לסבך את כולן בבית", החמיא מאמן בנפיקה ז´ורז´ה ז´סוס ליריבה הישראלית שהפסידה לקבוצתו 2:0 במשחק הפתיחה של ליגת האלופות. "היא לא תסיים רביעית ואחרונה בבית. היא עוד יכולה להיות ההפתעה, נצטרך לחכות ולראות".
  • נמצאים בחו"ל ורוצים לראות את הפועל באלופות? SPORT5israel
  • הירשמו חינם והרכיבו קבוצה בליגת החלומות שלנו - יש פרסים מטורפים
"הפועל לא הייתה יריבה קלה", הודה גם הקשר קרלוס מרטינס, שהיה המצטיין על המגרש. "חשוב מאוד שהתחלנו את ליגת האלופות עם ניצחון. ידענו שמדובר במפגש מסובך, המאמן העביר לנו היטב את המסר".
מלבד הניצחון, שקטע עבור האלופה הפורטוגלית תקופה די עגומה, עסקו בבנפיקה בעיקר בעימות בין כובש השער השני אוסקר קרדוסו לקהל. אחרי הכיבוש החלוץ, שסבל לאחרונה מבצורת, סימן לאוהדים לשבת בשקט וגרר שריקות בוז רמות. "הוא ביקש סליחה לקראת הסיום, הוא שחקן חשוב שנותן הכל לבנפיקה", סינגר מרטינס.
"אני רוצה להתנצל בפני האוהדים על ההתנהגות שלי", אמר קרדוסו, חלוץ נבחרת פראגוואי הנסער. "הייתי עצבני לחזור ולכבוש. זה כבר עבר, אני בטוח שהאוהדים ימצאו את הדרך לסלוח לי".
לואיזאו, שכבש את השער הראשון במפגש בדקה ה-21 ועוד קודם לכן הפיל את איתי שכטר ברחבה, אמר: "אנחנו עובדים קשה מאוד על התיאום וההגנה, הדבר הכי טוב הוא שלא ספגנו. חשוב שהשחקנים יהיו בכל משחק יותר ויותר בטוחים בעצמם".

לכתבות נוספות >

מכבי ת"א תארח את הפועל פ"ת ללא קהל

מכבי ת"א תארח את הפועל פ"ת ללא קהל

הקבוצה גם נקנסה ב-30 אלף ש"ח בעוון אירועי המשחק מול בני סכנין
תאריך עדכון: 14/09/10 23:31

מכבי תל אביב תארח את הפועל פתח תקוה במחזור החמישי של ליגת העל ללא קהל בבלומפילד. בית הדין של ההתאחדות העניש הערב (שלישי) את הקבוצה שהואשמה בסעיף את קריאות גזעניות. הקבוצה ספגה גם קנס על סך 30 אלף ש"ח. במכבי לא מתכוונים לערער על העונש: "חבל שבגלל כמה אוהדים קורה דבר כזה. רוב הקהל שלנו הוא קהל טוב. מכבי מגנה אלימות מכל סוג שהוא ופועלת נמרצות כדי שמקרים כאלו לא יישנו בעתיד".
לעמוד ליגת העל עם כל הסטטיסטיקות, טבלאות ותוצאות
ניבאלדו, בלמה של מכבי שנפצע בברכו במשחק גביע הטוטו מול הפועל ת"א באוגוסט (3:2), ערך היום (שלישי) אימון ריצה ראשון מאז שהושבת. הברזילאי נמצא בעיצומו של תהליך החלמה ואם לא יקרו תקלות בלתי צפויות הוא צפוי לשוב אחרי פגרת יום כיפור למגרשים.
במכבי פרסמו היום שמכירת המנויים, שהסתיימה ב-1 בספטמבר, הניבה 8,750 רכישות. במקביל השלימו הצהובים את מערך הספונסרים לעונה הקרובה כשחתמו על חוזי אימוץ בסך 8 מיליון ש"ח עם "פייג´יאה", "קל נופש", "סטארט" ו-"גט מקסימום".
במחזור הבא, בעוד שבועיים, יתארחו הצהובים אצל מ.ס. אשדוד שמדורגת כיום במקום ה-8. מחר ב-16.00 תקיים הקבוצה משחק אימון מול עירוני ראשל"צ מהליגה הלאומית.

לכתבות נוספות >

פרסום ראשון: שמעון גרשון פורש ממשחק

פרסום ראשון: שמעון גרשון פורש ממשחק

אחד מגדולי בלמינו נאלץ לתלות את נעליו מוקדם מהצפוי מסיבות פיזיות
תאריך עדכון: 15/09/10 01:07

פרסום ראשון: בגיל 33, שמעון גרשון פורש מכדורגל. בלמה של בית"ר ירושלים ואחד משחקני ההגנה הגדולים ביותר שהכדורגל הישראלי ייצר אי פעם נאלץ לסיים את דרכו בשל בעיות בריאות מהן הוא סובל. במהלך השבועות האחרונים גרשון היה מושבת מפעילות לאחר שנקבע כי עליו לעבור סדרת בדיקות בליבו וכעת נודע כי הבעיות שהתגלו מאלצות אותו לסיים את דרכו מוקדם מהצפוי עם שלוש אליפויות וחמישה גביעים. השחקן ייכנס היום (רביעי, 15:00) מסיבת עיתונאים בה ימסור את ההודעה המצערת.
גרשון החל את הקריירה במחלקות הילדים והנוער של הפועל ת"א. ב-1996 עלה לבוגרים וב-99/2000 היה שותף לדאבל ההיסטורי של המועדון עם שמות כמו: פיני בלילי, סלים טועמה ועמרי אפק. בעונת 2001/2 היה מהמובילים של המועדון האדום איתם הגיע לרבע גמר גביע אופ"א. שני שערים שלו מהמסע זכורים במיוחד: הראשון, פנדל בדקה ה-89 בניצחון 0:2 על צ´לסי בבלומפילד. והשני: שער עצמי בסן סירו בהפסד 2:0 למילאן.
במאי 2006 הודיע גרשון על עזיבת הפועל תל אביב ומעבר לבית"ר ירושלים המתחזקת תחת שלטונו של ארקדי גאידמק. בארבע עונות במועדון זכה גרשון, מעמודי התווך של ההגנה הירושלמית יחד עם בנאדו, בשתי אליפויות ושני גביעים. לאורך כל הקריירה שלו, גרשון היה שחקן סגל קבוע בנבחרת ישראל. ב-13 שנים בכחול-לבן הבלם רשם 50 הופעות וכבש 4 שערים, כולל פנדל ב-1:1 עם אוסטריה.
ב-14 עונות בליגה הבכירה רשם הבלם בסך הכל 339 הופעות וכבש 11 שערים, מתוכם שמונה במדי הפועל ת"א, ו-3 במדי בית"ר. השחקן, ששימש כקפטן הפועל ת"א וקפטן הנבחרת לתקופה מסוימת, זכה גם בשני גביעי טוטו (ב-2002 עם הפועל ת"א, ובעונה שעברה עם בית"ר).

לכתבות נוספות >

דה סילבה: "חוזרים ארצה עם הראש למעלה"

דה סילבה: "חוזרים ארצה עם הראש למעלה"

בלם הפועל מסכם את ה-2:0: "היינו שווים לבנפיקה. ספגנו מחוסר ריכוז"
תאריך עדכון: 15/09/10 13:06

הפועל ת"א תשוב הערב ארצה אחרי הבכורה בשלב הבתים שהסתיימה ב-2:0 לבנפיקה בפורטוגל. בנוסף לאיתי שכטר והמאמן אלי גוטמן שהביעו שביעות רצון מיכולת הקבוצה גם דגלאס דה סילבה טוען שאין מה להתאכזב יחסית למשחק ראשון של הקבוצה במעמד יוקרתי שכזה.
צפו בורמוט: "מול ליון זה יהיה אחרת". שכטר: "השערים עוד יגיעו"
אלי גוטמן מסכם: "היה פנדל על שכטר. לא באנו להסתגר מולם"

"שיחקנו כשווים, אבל כמו שכולם יודעים הרמה של ליגת האלופות קשה מאוד", אמר דה סילבה, "באנו מוכנים, עשינו משחק טוב ואנחנו מבסוטים. הגענו ל-4 מצבים לשערים, ואי אפשר לדעת אם מול בנפיקה בבית תגיע למצב אחד או שניים. חבל שהכדור לא נכנס אבל יש עוד 5 משחקים".
"שיחקנו יפה, החזקנו בכדור וזה חבל", הוסיף דה סילבה, שהתייחס לגם לסיום המשחק בה נפלו השחקינם מהרגליים: "לא הרגשתי את זה על המגרש, אבל אולי זה קרה. רצנו הרבה. בפיגור אתה רץ הרבה יותר. בסך הכל עשינו משחק טוב. בנפיקה קבוצה טובה עם שחקני נבחרת, ולנו זה היה משחק ראשון עם לחץ".
"הקהל בא לפה, צריך לומר להם מילה טובה כי הם עודדו אותנו כל המשחק. עכשיו צריך לחזור לליגה", סיכם הברזילאי, "בשער הראשון לא היינו מרוכזים כולנו בקרן. דיברנו על החוזק שלהם במצבים הנייחים. טעויות הן חלק מהמשחק. כשמנצחים כולם מנצחים וכשעושים טעויות אז כולם עושים טעויות. עכשיו צריך להרים את הראש. בנפיקה קבוצה טובה, הפסדנו לאלופת פורטוגל. נבוא הביתה עם הראש למעלה".

לכתבות נוספות >

1:5 לברסה על פנא, 0:1 לליון על שאלקה

1:5 לברסה על פנא, 0:1 לליון על שאלקה

אלופות: יונייטד - ריינג´רס 0:0, ברמן - טוטנהאם 2:2, בורסה - ולנסיה 4:0
תאריך עדכון: 15/09/10 10:01

עונת 2010/11 של ליגת האלופות יצאה הערב (שלישי) לדרך עם כמה תוצאות מוכרות, וכמה קצת פחות. ברצלונה, אלופת 2009, התאוששה מהפסד הליגה להרקולס, עם 1:5 על פנאתינייקוס בקאמפ נואו. ולנסיה היכתה את בורסאספור 0:4 בחוץ.
בקטגוריית המאכזבות: מנצ´סטר יונייטד סיימה ב-0:0 ביתי מול גלזגו ריינג´רס בדרבי של בריטניה, כשבמרכזו של העימות עמדה פציעתו של אנטוניו ולנסיה מיונייטד שכנראה שבר את הרגל. אלופת אירופה אינטר ניצלה מהפסד בהולנד, אחרי שחזרה מפיגור וסיימה ב-2:2 מול טוונטה הצנועה.

בבית של הפועל ת"א גברה ליון 0:1 על שאלקה שממשיכה לצנוח. עוד הערב: 2:2 מרתק בין ורדר ברמן לטוטנהאם (אחרי שהתרנגולים הובילו כבר 0:2), ואלופת רוסיה רובין קאזאן, ללא ביבראס נאתכו, הפסידה 1:0 בקופנהאגן.
בית 1

טוונטה - אינטר 2:2
אלופת אירופה פתחה מצויין. ווסלי סניידר הבקיע בדקה ה-14 אחרי שהשתלט על ריבאונד מבעיטה של דייגו מיליטו, והכניע את שוער טוונטה מ-6 מטרים. טוונטה התאוששה והישוותה בזכות כדור חופשי נהדר של תאו יאנסן (20). ההולנדים לא הסתפקו בכך ועלו ל-1:2 מדהים (30) אחרי שער עצמי אומלל של דייגו מיליטו, שנגח לשערו הוא מהרמת קרן. דקה 41, אינטר משווה: דאבל פס מצויין בין גוראן פנדב לסמואל אטו, הסתיים בבעיטה חדה של הקמרוני לרשת, 2:2 בסיום.
ורדר ברמן - טוטנהאם 2:2
בלם המארחת, פטרי פסאנן, הפך לכובש הראשון של ליגת האלופות לעונה זו, אחרי שדחק לשערו הוא כדור רוחב של גארת בייל, והעלה את הספרס ל-0:1. פיטר קראוץ´, שהיה מעורב בשער הראשון, הבקיע את השני בנגיחה בדקה ה-18 מבישול של רפאל ואן דר וארט. הגרמנים חזרו למשחק בדקה ה-43 עם שער מצמק של הוגו אלמיידה הפורטוגלי גם כן בראש מאסיסט של ווסלי הברזילאי.
שתי דקות בתוך המחצית השנייה הצליחה ברמן להשוות: מרקו מארין, הגרמני ממוצא בוסני, פרץ באגף שמאל, חתך למרכז ובעט כדור שטוח לפינה השמאלית, כדי להכניע את קלאודיו קודוצ´יני ולקבוע 2:2. באופן מפתיע לא נכבשו עוד שערים בווזר שטאדיום.

בית 2
ליון - שאלקה 0:1
הגרמנים פתחו טוב, אבל טעות קשה בהגנה הובילה לשער פשוט של הקשר הברזילאי מישל באסטוס בדקה ה-21. מגן שאלקה בנדיקט האודס הורחק בדקה ה-37 וגרם לאורחת להסתגר לאורך כל המשחק. יוהאן גורקוף וג´ימי בריאן פתחו ב-11 של קלוד פואל. מהעבר השני, ראול וקלאס יאן הונטלאר לא הרשימו.

בית 3

מנצ´סטר יונייטד - ריינג´רס 0:0
משחק אנמי של השדים האדומים. אלכס פרגוסון ביצע לא פחות מ-10 שינויים מהשבת האחרונה, כשהוא מחזיר להרכב את וויין רוני והבלם ריו פרדיננד שחזר מפציעה, אבל האנגלים לא מצאו את הרשת. בדקה ה-63 נפצע אנטוניו ולנסיה בצורה קשה אחרי תיקול פרוע של קירק ברודפוט. באנגליה מדווחים כי הקשר האקוודורי שבר את רגלו. מנג´ר הג´רס, וולטר סמית´, שהיה עוזרו של פרגי בגביע העולם ב-1986 (עם נבחרת סקוטלנד), יכול להיות גאה בחניכיו שהחזיקו מעמד ושמרו על רשת נקייה.
בורסאספור - ולנסיה 4:0
טינו קוסטה, קשר הרכש החדש של הספרדים, הימם את היושבים באיצטדיון אטאטורק כששלח בדקה ה-16 בעיטת תותח מ-30 מטרים לפינה הימנית הגבוהה של השוער הטורקי. 4 דקות להפסקה עלו העטלפים ל-0:2 כשאריץ אדוריס השתלט על ריקושט ונגח פנימה. בדקה ה-68 פאבלו הרננדס כבש את השלישי לספרדים אחרי טעות מביכה בהגנה של אלופת טורקיה. 14 דקות לסיום המחליף רוברטו סולדאדו סיים מתפרצת נהדרת של ולנסיה עם שער בכורה שחתם את תוצאת המשחק.

"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/0/186580.jpg"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/7/186587.jpg"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/0/186600.jpg
בית 4
ברצלונה - פנאתינייקוס 1:5

אלופת ספרד פתחה ברגל ימין את הצ´מפיונס. ליונל מסי, איך לא, בלט עם שני שערים (22, ו-45 אחרי מבצע קבוצתי מדהים) ושני בישולים: אחד לדויד ויאה (33) והשני לדני אלבס (93). הקוסם הארגנטיני עוד הספיק להחמיץ פנדל ברשלנות. בין לבין כבש גם פדרו הצעיר (78). אף אחד לא זוכר שסידני גובו הצרפתי עוד העלה את פנאתינייקוס ליתרון אחרי 20 דקות.

פ.צ קופנהאגן - רובין קאזאן 0:1
אחרי מחצית ראשונה מאופסת, חיכו הקבוצות עד הדקה ה-87, אז התרומם הסנגלי דאמה נ´דוי ונגח פנימה את שער הניצחון לדנים. ביבראס נאתכו לא שותף.
"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/6/186606.jpg"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/7/186607.jpg"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/0/186610.jpg
לכתבות נוספות >

"מסי הטוב מכולם והשני לא ישיג אותו"

"מסי הטוב מכולם והשני לא ישיג אותו"

צפו ב-1:5 של בארסה על פאו, גווארדיולה פירגן. ליאו. "חיפשתי את השלישי"
תאריך עדכון: 15/09/10 12:46

"מסי השחקן הכי טוב בעולם בפער עצום על כל היתר והשני ברשימה לא ישיג אותו לעולם", הצהיר מאמן ברצלונה פפ גווארדיולה אחרי ה-1:5 של קבוצתו על פנאתינייקוס במשחק הפתיחה של ליגת האלופות.
"תענוג לאמן אותו, הוא ילד אדיר", המשיך גווארדיולה במחמאות, וגם טרח להסביר: "הוא שאפתן. הוא תמיד רוצה לשחק ואנחנו שמים לו גבולות ומציבים אותו היכן שהוא ירגיש בנוח".
מסי עצמו, שכבש צמד, היה מעורב בשני שערים נוספים וגם סיפק החמצת פנדל נדירה של שחקן ברצלונה באלופות (הראשון מאז רונאלדיניו), אמר: "חיפשתי לכבוש את השער השלישי כדי לפצות גם על הפנדל שהחמצתי. עכשיו אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו עוד מעידות בליגה".
לגבי ההצגה על כר הדשא, אמר גווארדיולה: "אנחנו עדיין לא בכושר הכי טוב שלנו. אנחנו בשלב בו עושים הכל טוב ועדיין סופגים שער. הכדור היחיד שוויקטור ואלדס נגע בו כל המשחק היה זה שהוא הוציא מהרשת. נעשה חילופים ממשחק למשחק, אי אפשר להצליח בעונה עם 11 שחקנים בלבד".
ברצלונה, שנכנעה במחזור האחרון בליגה 2:0 להרקולס בקאמפ נואו, תתארח בסוף השבוע הקרוב באיצחטדיון ויסנטה קלדרון של אתלטיקו מדריד. הקולצ´ונרוס מוליכים את הטבלה הספרדית עם 6 נקודות מ-6 אפשריות ומאזן שערים 1:6. יהיה מעניין.

לכתבות נוספות >

בן בסט: כל שבוע גוזרים את העיתון ושומרים

בן בסט: כל שבוע גוזרים את העיתון ושומרים

הפועל חיפה מתרגלת לפסגה. אימון בכורה למרטינס. חרמון: "מבסוטים"
תאריך עדכון: 15/09/10 10:51

הפועל חיפה, מוליכת הטבלה המפתיעה, קיימה היום (רביעי) אימון בוקר בו השתתף לראשונה גם החלוץ הברזילאי רודריגו מרטינס שנחת אתמול בארץ.
מרטינס הרשים כזכור את ניצן שירזי, מאמן הקבוצה, במחנה האימונים בהונגריה ערב פתיחת העונה. עודד אלקיים לא הגיע גם היום לאימון בגלל מחלה. לאנשי הקבוצה ברור שלמרות המחלה, אלקיים פגוע ממעמדו במועדון.
"אנחנו לא משפשפים עיניים אלא מודעים ליכולת ולהשקעה שלנו על המגרש", אמר גולן חרמון, בלמה של הקבוצה, "אנו רוצים להמשיך באותו מומנטום ובאותה יכולת ולצבור כמה שיותר נקודות. אם אתה שואל אותי, אז באופן עקרוני המטרות לא השתנו - כל מה שנשיג עד סוף העונה, פלייאוף אמצעי ומעלה – מבחינתנו עשינו את שלנו".
"יש כאן משפחתיות טובה בקבוצה ואווירה טובה והשחקנים מביאים את זה גם למגרש", הוסיף חרמון, "אנחנו נלחמים. יש לנו עוד לפחות שבועיים להנות מהמקום הראשון ובנתיים אנחנו מבסוטים".
החלוץ עדן בן בסט הוסיף: "כל שבוע אנחנו גוזרים את העיתון ושומרים ואני מקווה שיהיו עוד עיתונים לגזור ולשמור. אנו נהנים מאוד מהמצב ורוצים להמשיך קדימה".

לכתבות נוספות >

גרנט: "גרשון יכול להביט אחורה בחיוך"

גרנט: "גרשון יכול להביט אחורה בחיוך"

בכדורגל הישראלי נפרדים מהבלם. אלימלך: "הלוואי שיצמחו רבים כמוהו"
תאריך עדכון: 16/09/10 00:29

עולם הכדורגל הישראלי עדיין מופתע לנוכח הודעת הפרישה של שמעון גרשון, עליה פורסם לראשונה כאן באתר. בלם בית"ר ירושלים קיים היום (רביעי) מסיבת עיתונאים בה סיפר בהרחבה על הסיבות שהביאו אותו להחלטה לתלות את הנעליים, עקב סיבות רפואיות אשר מונעות ממנו להמשיך במשחק פעיל.
שיחת טלפון מיוחדת קיבל הבלם בשעות הערב ממוסקבה כאשר בעלי בית"ר, ארקדי גאידמק (הזכור מתקרית ה´פצ´ימו גרשון?´ לאחר החמצת הפנדל מול מכבי ת"א), שוחח עימו ואמר לו: "אני מודה לך על כל מה שעשית עבור בית"ר ועל התרומה שלך לכדורגל הישראלי".
"שמחתי להכיר אותך, מעבר לזה שהיית שחקן יוצא מן הכלל, אתה גם אחד השחקנים האינטליגנטים שיש. אני רוצה לאחל לך שנה טובה, המון בריאות ואני מקווה שתמשיך בבית"ר ירושלים. אני בטוח שעוד נשתמע בעתיד".
גרשון הודה לגאידמק על שיחת הטלפון ואמר לו: "אני מודה לך שהענקת לי את ההזדמנות להגיע לבית"ר ירושלים ולהיות חלק מקבוצה מפוארת שזכתה בתארים ובהישגים. אני עדיין חלק מהמועדון הזה, גם אם לא אשחק יותר".
"חבל שהקריירה נגמרת כך", אמר מאמן ווסטהאם אברהם גרנט, שהדריך את הבלם בנבחרת. "גרשון יכול להסתכל אחורה בחיוך. הוא אחד מגדולי הבלמים שהיו בארץ, כשחקן וכאישיות. אני מאחל לו שיידע רק בשורות טובות. שמעון אחד השחקנים הטובים והאינטיליגנטים שצמחו בכדורגל. מאוד נהניתי לאמן אותו. הוא קולט מהר ומבין מהר מה מדברים אליו ועשה עבודה נהדרת בנבחרת, כפי שזכור לי במיוחד במשחק מול צרפת".
גם שחקנים ומאמנים אחרים ששיחקו לצד גרשון, אימנו אותו ועברו איתו ציוני דרך בכדורגל הישראלי הופתעו לשמוע על הודעתו, שמגיעה בגלל בעיות בליבו. "שמעון חבר קרוב שלי ושיחק איתי במשך שנים", אמר שביט אלימלך, שוער הפועל ת"א לשעבר ששיתף פעולה עם גרשון תקופה ארוכה ויחד נחשבו למעוז ההגנה האדומה, "זה רגע עצוב מבחינתי, בעיקר בגלל הנסיבות. אני שולח לו אהבה ומחזק אותו. זו תקופה שצריכים לדעת לעבור. שמעון יהיה תמיד אחד הגדולים שהיו בכדורגל שלנו, גם כאישיות וגם כשחקן. אין מספיק מלים לתאר איזה בן אדם הוא".
מאמן מכבי תל אביב, יוסי מזרחי, שאימון את גרשון בבית"ר, אמר: "היה לי הכבוד לאמן את גרשון. הוא בלם מצוין ואישיות מרתקת עם כושר מנהיגות גבוה. אכזרי לפרוש בצורה כזו, אבל הבריאות מעל לכל. הוא עשה קריירה מדהימה וצריך לברך אותו. אני לא יודע אם הוא יילך לכיוון של אימון ולמען האמת, לא הייתי מייעץ לו לעשות זאת".
"אני מיניתי אותו לקפטן עוד באולימפית, אז שמעון היה השחקן הצעיר ביותר בסגל שלי. מאז הוא היה שחקן גדול, דמות גדולה בכדורגל שלנו ואישיות מיוחדת", אמר יצחק שום, שאימן את גרשון גם בבית"ר ירושלים, "חבל שהוא פורש, אבל בכל זאת אם הוא הצליח כל כך הרבה שנים למרות הבעיה אז כל הכבוד לו והלוואי שיצמחו עוד הרבה כמוהו. הוא היה שותף איתי לדאבל בבית"ר ולזכייה בכל תואר אפשרי. היו לנו תקופות נפלאות יחד".
"שמעון גרשון הוא קודם כל חבר קרוב ואחד הבלמים שהכי נהניתי לעבוד איתם יחד ולשחק לצידם", אמר אריק בנאדו, ששיתף עם גרשון פעולה במשך כל תקופת ארקדי גאידמק בבית"ר וכמובן בנבחרת ישראל, "זה רגע עצוב. שמעון הוא חבר נפלא והבלם שהכי אהבתי לשחק לידו. חבל לי שהוא צריך לפרוש בטרם עת. הוא בחור מאוד אינטיליגנטי ומקצוען, מוכשר מאוד ואני בטוח שיצליח בכל מה שיחפוץ לעשות".
"שמעון הוא קודם כל בן אדם נפלא וטוב שרק עזר ועוזר כל הזמן לאנשים, וזה לפני שמתחילים בכלל לדבר על כדורגל", אמר חלוץ גנט, שלומי ארבייטמן, "אני מאוד מצטער בשבילו שהוא צריך לפרוש. הוא רשום על הישגים רבים בכדורגל הישראלי ואין ספק שהוא יחסר. הסיבות שלו כמובן שמורות איתו ולא אכנס אליהן, אבל הוא בהחלט דמות גדולה בכדורגל הישראלי שתחסר בשנים הבאות".
גיא צרפתי, שגם הוא שיחק לצד גרשון מספר שנים, סיפר: "שמעון הוא שחקן ואישיות מדהימה. היה לי כיף וכבוד גדול לשחק לצידו בהפועל ובנבחרת. אני בטוח שהוא תרם המון לכדורגל בארץ ולשחקנים ששיחקו איתו. שיהיה לו בהצלחה ואני מקווה שהוא יישאר בענף".
"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/0/186700.jpg
לכתבות נוספות >

"הדליקו את האור והשתיקו את הקהל"

"הדליקו את האור והשתיקו את הקהל"

עיתוני פורטוגל על התקרית וה-0:2 של בנפיקה. איימאר: הפועל תדבר חזק בבית
תאריך עדכון: 15/09/10 14:19

בצל נצחונה של בנפיקה 0:2 על הפועל ת"א אמש, הבליטו עיתוני פורטוגל את התקרית במהלכה השתיק החלוץ הפרגוואי של המארחים, אוסקר קרדוסו, את הקהל המקומי ששרק לו לא מעט פעמים בוז במהלך המשחק.
  • הירשמו חינם ובנו קבוצה בליגת החלומות שלנו - הפרסים מטורפים
"זה קרה, עבר ואני לא מתכוון לדבר על כך יותר", התייחס קרדוסו לתקרית, "התנצלתי בסיום המשחק בפני האוהדים. אני חושב שאני משחק טוב וצובר עוד ועוד בטחון. הנצחון הזה היה חשוב לנו כי רצינו לפתוח את הקמפיין ברגל ימין, מה גם ששיחקנו בבית. אני מרוצה בסך הכל".
"בנפיקה נשמה לרווחה", כתב ה´או-ז´וגו´, "אלופת פורטוגל הייתה רחוקה מיכולתה המבריקה בעונה שעברה, אבל הייתה יציבה יותר וטקטית יותר מהפועל. בנפיקה כבשה שערים מלהיבים פחות מאלו שהשיגה בעונה שעברה, והמאמן ז´סוס שיחק על בטוח. הפועל ניסתה לחזור למשחק אבל במשחק כזה, חשוב היה לליסבון לנצח ולהענישה על הטעויות. השאלה היחידה עימה יוצאים מהמשחק היא האם בנפיקה מסוגלת לחקות את הקבוצה הווינרית מהעונה שעברה. כרגע התשובה היא שלילית".
"הדליקו את האור והשתיקו את הקהל", הייתה הכותרת של ה"מאיס פוטבול". "בנפיקה פתחה את האלופות ברגל ימין", הייתה הכותרת של ה"א-בולה", "שערים של לואיזאו וקרדוסו, שספג שריקות בוז מהקהל, הביאו ל-0:2. בנפיקה הגיעה למשחק כשהיא במשבר, עם 4 הפסדי ליגה ב-5 משחקים וידעה שאסור לה להפסיד נקודות. למרות חוסר בטחון שהתבטא בהנעת הכדור, הקבוצה של ז´סוס שלטה כבר מהפתיחה".
"קרדוסו ויחס האוהדים היו סיפור המשחק", נכתב ב-RTP, "החלוץ השתיק את האוהדים ששרקו לו בוז ואז ביקש סליחה על מעשיו. לבנפיקה היה זה משחקה הטוב ביותר עד כה העונה, והיא הוכיחה כי התאוששה מהפסד הליגה לגימראייש".
פבלו איימאר, שעשה צרות גדולות להגנת הפועל וקיבל את תואר השחקן המצטיין במשחק, סיכם: "היה לנו חשוב מאוד לנצח. התחלנו את העונה בצורה לא טובה, וזה היה נצחון מעודד. ניצחנו קבוצה טובה כהפועל ת"א, שיהיה לה מה לומר בבית הזה".
"שיחקנו מול 11 שחקנים שבאו עם מטרה דומה לשלנו – לנצח", הוסיף הארגנטינאי, "לא הצלחנו עד עתה העונה לשחזר את היכולת וההישגים שלנו מהעונה שעברה אבל אולי זהו פתח לתחילת דרך חדשה. אנחנו מקווים שזה כך. ברור שאין לנו קבוצה דומה לזו של אשתקד".
"מה שטוב זה הניצחון והעובדה שלא ספגנו. הפועל עוד הולכת לסבך את כולן בבית", החמיא מאמן בנפיקה ז´ורז´ה ז´סוס ליריבה הישראלית, "היא לא תסיים רביעית ואחרונה בבית. היא עוד יכולה להיות ההפתעה, נצטרך לחכות ולראות". "הפועל לא הייתה יריבה קלה", הודה גם הקשר קרלוס מרטינס שהיה המצטיין על המגרש, "חשוב מאוד שהתחלנו את ליגת האלופות עם ניצחון. ידענו שמדובר במפגש מסובך, המאמן העביר לנו היטב את המסר".
בפורטוגל מדווח כי עשרות פעילים פרו-פלסטינים שהפגינו נגד ישראל וקראו להחרים את ישראל וקבוצותיה המשחקות באירופה, חילקו פליירים מחוץ לאצטדיון לאוהדים המקומיים וקראו להם למחות נגד מדיניות ישראל "הפוגעת בספורט הפלסטיני". לטענת המפגינים ישראל מונעת הקמת אצטדיון כדורגל בעזה ואינה מאפשרת לשחקני נבחרת פלסטין לקבל ויזות כדי לשחק ברחבי העולם.
"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/1/186661.jpg

לכתבות נוספות >

ישראל טיפסה למקום ה-36 בדירוג פיפ"א

ישראל טיפסה למקום ה-36 בדירוג פיפ"א

דירוג פיפ"א: עליה של 2 מקומות. קרואטיה 11, יוון 12. ברזיל ירדה למקום 4
תאריך עדכון: 15/09/10 12:37

אחרי שהשיגה 4 נק´ מ-6 אפשריות בשני משחקי הפתיחה של מוקדמות אליפות אירופה, עלתה הבוקר (רביעי) נבחרת ישראל 2 מקומות בדירוג פיפ"א.
הנבחרת של לואיס פרננדס, שגברה על מלטה 1:3 וסיימה בתיקו 0:0 בגיאורגיה, העפילה למקום ה-36 בעולם, כשהיא חולפת על פני נבחרת צ´כיה וקולומביה.
נבחרת קרואטיה הפכה לבכירה בבית כשעלתה למקום ה-11, בעוד שיוון שמרה על המקום ה-12, בעוד שקרואטיה עלתה שלב אחד ל-12. לטביה, יריבה נוספת בבית הישראלי, עלתה מקום אחד ל-49 בעולם. גם הגיאורגים, שסיימו בתיקו עם ישראל ויוון, התקדמו מקום אחד ועלו ל-110. מלטה עלתה גם היא מקום אחד ל-151.
בצמרת הדירוג ממשיכה להוליך ספרד, למרות שהובסה 4:1 בארגנטינה. הספרדים נותרו בפסגה לפני הולנד, גרמניה עלתה למקום השלישי וברזיל ירדה לרביעי. ארגנטינה מדורגת חמישית ואת הטופ 10 סוגרות אנגליה, אורוגוואי, פורטוגל, מצרים וצ´ילה. נבחרת איטליה ממשיכה ליפול וירדה 2 מקומות אל המקום ה-13, אחרי שתי היריבות העיקריות של ישראל.
את הזינוק הגדול ביותר רשמה נבחרת גינאה שעלתה מהמקום ה-188 ל-140. מונטנגרו זינקה 33 מקומות ותפסה את המקום ה-40. ירידה חדה רשמה אל סלבדור, שנפלה מהמקום ה-86 ל-110.

לכתבות נוספות >

גוברת המתיחות בין טביב להראל

גוברת המתיחות בין טביב להראל

בעלי הפועל התווכחו ארוכות בבית המלון אחרי ההפסד לבנפיקה
תאריך עדכון: 15/09/10 21:02

שיחה קשה אשר התפתחה בין בעלי הפועל תל אביב מוני הראל ואלי טביב אחרי ההפסד 2:0 לבנפיקה גורמת אי נוחות למועדון כולו, כאשר שחקנים מעידים שמערכת היחסים בין השניים משפיעה עליהם מחוץ למגרש ואף מקרינה על היכולת בכר הדשא.
"השחקנים והאוהדים לא צריכים לסבול", אמר בכיר במועדון לאתר ערוץ הספורט: "זה נכון שבכל משפחה יש חילוקי דעות, אבל כאן צריך גירושים".
אחת הסיבות לשיחה הקשה בין השניים היא סוגיית מחירי המנויים למשחקי הבית בליגת האלופות, שהופחתו לאחר מחאת האוהדים. בקרב חברי ההנהלה ישנה תחושה שכל אחד מהבעלים, מוני הראל ואלי טביב, מושך לכיוון אחר.
כזכור, הפועל תל אביב פתחה את קמפיין הבכורה שלה בליגת האלופות עם הפסד 2:0 לבנפיקה באיצטדיון האור בליסבון. לואיזאו (21) ואוסקר קרדוסו (68) כבשו, פנדל ברור על איתי שכטר לא נשרק. אולם, בניגוד לתחושות הקשות בתוך המועדון, אנשי היריבה דווקא החמיאו.
"מה שטוב זה הניצחון והעובדה שלא ספגנו. הפועל עוד הולכת לסבך את כולן בבית", פירגן מאמן בנפיקה ז´ורז´ה ז´סוס ליריבה הישראלית. "היא לא תסיים רביעית ואחרונה בבית. היא עוד יכולה להיות ההפתעה, נצטרך לחכות ולראות".

לכתבות נוספות >

גרשון פרש: "לא הייתי משנה דבר"

גרשון פרש: "לא הייתי משנה דבר"

בלם בית"ר עזב בדמעות: "לא מעכל. תודה לאוהדים, גם אלה שעדיין כועסים"
תאריך עדכון: 15/09/10 23:24

בגיל 33, ואחרי קריירה עשירה בהפועל תל אביב ובית"ר ירושלים, שמעון גרשון תולה את הנעליים. הבלם, מהגדולים בתחומו בתולדות הכדורגל הישראלי, מודיע בשעה זו על פרישה בעקבות בעיות רפואיות, כפי שפורסם לראשונה באתר ערוץ הספורט.
"מומחה בתחום הקרדיולוגיה בתל השומר איבחן שקיים עיבוי לא תקין בחלק מהלב, בצורה שלא תואמת עיבוי של ספורטאי ובצורה שיכולה לסכן אותי במאמץ גבוה", הסביר גרשון, "אולצתי להפסיק לעסוק בספורט תחרותי ואני נאלץ לקבל את החהחלטה ולפרוש ממשחק פעיל. בימים האחרונים הייתי בהכחשה אבל החלטתי לתלות את הנעליים. הסיכון הרפואי לא מאפשר לי להמשיך את פעילותי. אני מרגיש שיכולתי לתת עוד שנתיים לפחות. לא היה לי זמן לעכל את הדברים בצורה טבעית. נראה לי ששחקן כדורגל לא מאמין שהוא יפרוש אי פעם. אני מנער את עצמי וחושב שזה לא אמיתי, אני לא מאמין שזה נגמר".
"לפני המשחק מול מכבי ת"א ניגש אליי ד"ר גור ואמר לי ´שמעון צריך לקבל החלטות´. ביקשתי ממנו לעבור את המשחק ואחר כך היה זמן. בלילה לפני המשחק לא ישנתי. אנשים יכלו לראות שעוברת עליי תקופה לא קלה, מבלבלת, עם מעט שעות שינה", הוסיף גרשון בדמעות, "יש לי משפחה וילדים שחשובים לי יותר מכולם. חשוב לי להבהיר שאני מרגיש טוב, פשוט הרופאים הבהירו לי שקיים סיכון לעסוק בספורט תחרותי. לא דאגתי סתם לגבי העניין הזה. אוכל להמשיך לעשות ספורט כמו כל האנשים, אבל לא תחרותי".
"אני מאחל לכל שחקן לשחק בשני מועדונים מדהימים כמו הפועל ת"א ובית"ר ירושלים", סיכם גרשון את הקריירה, "זכיתי בשלוש אליפויות וחמישה גביעים, שיחקתי 50 משחקים במדי הנבחרת. אני יכול להגיד בלב שלם שהייתי שם עבור הקבוצות, עבור האוהדים, עבור המאמן ששיחקתי תחתיו ועבור החברים שלי לקבוצה. זה הזמן להגיד תודה למועדון הפועל ת"א, בו גדלתי. זה המועדון שעיצב אותי. תודה לאוהדים, גם לאלה שעדיין בוחרים לכעוס עליי. אני רוצה להודות לבית"ר ירושלים, למאמנים שליוו אותי, לשחקנים ששיחקו לצידי. תודה מיוחדת לשלום תקווה, חברי".
"הבעיה הרפואית הזו מלווה אותי כבר שנים. כל שנה היו קשיים לאשר אותי, עכשיו החמירו את הקריטריונים. רק לפני יומיים שחקן של אייאקס חטף התקף לב. קורים מקרים והרופאים לא רוצים לקחת סיכון".
"לגבי אוהדי הפועל, מבחינתי אני חושב שלא הייתי משנה דבר", התייחס גרשון ליחסים עם הקהל של האקסית, "ודאי שהייתי רוצה שהדברים יסתיימו עם הפועל ת"א בצורה יותר נעימה. אני מאוד שלם עם הדרך שהלכתי בה, ועם מה שעשיתי עבור הפועל וגם עבור בית"ר".
"אני יודע שהייתי קצת שונה לפעמים", הוסיף הבלם שהתקשה לדבר, "הצלחתי לעצבן מאמנים כמו דרור קשטן, שנתנו לי להנחות תכנית טלוויזיה, להוציא אלבום מוסיקה ולשיר את שיר האליפות של הפועל. אני מאמין שהדבר הזה יצא טוב וזה יתברר בהמשך. הייתי חלק מחייכם כשחקן ואני מאמין שאהיה חלק מחייכם גם בדרכים אחרות. הכדורגל היה ועדיין אהבה גדולה בחיי. אני לא זוכר את עצמי בלי הכדורגל. עכשיו הגיע הזמן לעצור ולהתחיל פרק חדש בחיים. תודה לכל מי שהיה לצידי לאורך הדרך".
"בחודש האחרון היו לי גם מחשבות גם לגבי מה יקרה אם זה לא מסתדר. עשיתי עוד בדיקה ועוד בדיקה, אבל אני חושב שזה הדבר הנכון שצריך לקרות בנסיבות האלה. דרך של שחקן כדורגל מלאה בדברים טובים ובאכזבות. אני מסתכל על הכל באהבה ולא מצטער על דבר. השער מול צ´לסי הוא נקודת זמן שלא אשכח, בגמר הגביע יצא שהבקעתי בשני הצדדים. אני חושב שיש לי הרבה רגעים שאוכל להתענג עליהם. מאוד נהניתי לעשות גם דברים אחרים שגם אתם תיהנו מהם, גם מחוץ לכדורגל".
גרשון החל את הקריירה במחלקות הילדים והנוער של הפועל תל אביב וב-1996 עלה לבוגרים. עם האדומים היה שותף לדאבל היסטורי, לזכיה בשלושה גביעים וגם למסע הקסם של הקבוצה עד לרבע גמר גביע אופ"א. במאי 2006 עבר גרשון לבית"ר ירושלים של ארקדי גאידמק ובארבע עונות בצהוב-שחור הוסיף לרזומה שתי אליפויות ועוד שני גביעים.
"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/0/186720.jpg
לכתבות נוספות >

אימון: מכבי ת"א ניצחה את ראשון לציון 1:3

אימון: מכבי ת"א ניצחה את ראשון לציון 1:3

ישראלביץ´, אבידור ועטר כבשו לצהובים, עקיבא מגרלשווילי איזן זמנית
תאריך עדכון: 15/09/10 19:05

אחרי הרביעיה לרשת בני סכנין במחזור החולף בליגת העל ועם הופעות בכורה של דימיטאר ראנגלוב וגל אלברמן בהרכב הפותח, מכבי ת"א ניצחה היום (רביעי) 1:3 את ראשל"צ במשחק אימון באיצטדיון הברפלד.
גיז´רמו ישראלביץ´ שב מפציעה, פתח בהרכב של הצהובים וסמוך לסיום המחצית הראשונה גם כבש. יובל אבידור ואלירן עטר הכריעו את המשחק אחרי שיוויון זמני של עקיבא מגרלשווילי.
לעמוד ליגת העל עם כל הטבלאות, סטטיסטיקות ותוצאות
מהלך המשחק

ראשל"צ פתחה טוב יותר ובדקה העשירית נגח רוג´ר קולה כדור מסוכן, אבל לא מצא את הרשת של לירן שטראובר. בדקה ה-12 ישראלביץ´ מצא את הראש של קולאוטי, שנגח חלש החוצה. בדקה ה-38 השער של מכבי הגיע. ראנגלוב בעט לקורה, קולאוטי המשיך בבעיטה משלו אבל נהדף אצל גל ספיר וישראלביץ´ שהיה במקום הנכון ובזמן הנכון, עט על הריבאונד וכבש ממטר לשער ריק. 0:1 לצהובים. רק 3 דקות חלפו זה כבר היה 1:1, כשעקיבא מגרלשווילי ירה כדור חופשי מ-28 ישר לרשת של גיא סולומון, שהחליף את לירן שטראובר כמה דקות קודם לכן.
איציק עובדיה, שניהל את המשחק בהיעדרו של אבי נמני, הכניס אחרי ההפסקה את ריף פרץ, קלמי סבן, יואב זיו, ג´יבריל סידיבה, יובל אבידור ואלירן עטר. בדקה ה-51 דודו אברהם הוכשל על סף הרחבה, אבל בעט חלש לידיים של גיא סולומון. דקה חלפה, ראנגלוב עשה מהלך אישי יפה ומצא בכדור עומק עת אבידור, אבל החלוץ המשיך לרוץ עד לקו החוץ.
בדקה ה-60 מכבי ביצעה שני חילופים נוספים, דמיטאר ראנגלוב וגל אלברמן ירדו לספסל בעוד מאור חלבי ותמיד כחלון נכנסו במקומם. בדקה ה-62 ראשל"צ כמעט השלימה מהפך, אבל המסירה של אורי זוזוט לרן יצחק הסתיימה בבעיטה החוצה. דקה אחר כך מכבי שלחה למגרש את השוער השלישי שלה, מייק חן.
5 דקות לאחר מכן גם מכבי היתה קרובה לכיבוש, אבל הבעיטה הנהדרת של תמיר כחלון סחטה הצלה נפלאה לא פחות מהשוער המחליף של הכתומים דניאל מכלוף. בדקה ה-74 אלירן עטר שלח את יובל אבידור קדימה, החלוץ עבר את השוער וגלגל פנימה, 1:2 למכבי ת"א. בדקה ה-80 זה כבר היה 1:3. ג´יבריל סידיבה שלח מסירה בין קו ההגנה לאלירן עטר, שעבר את השוער וקבע את תוצאת המשחק.
הרכבים
ראשל"צ:
אבירן דלל, דור מליחי, רובי רגב, גל ספיר, אביעד דנן, ג´סטין זולו, עקיבא מגרלשווילי, דודו אברהם, ליאור ברטוקבסקי, רוג´ר קולה, דייויד גומז.
מכבי ת"א: לירן שטראובר, דור מלול, סאבו פאביצ´ביץ´, ניסו קפילוטו, רוני גפני, שרן ייני, גל אלברמן, האריס מדוניאנין, גיז´רמו ישראלביץ´, דימיטאר ראנגלוב, רוברטו קולאוטי.

לכתבות נוספות >

רונאלדיניו: "אני הברזילאי הכי טוב שיש"

רונאלדיניו: "אני הברזילאי הכי טוב שיש"

השחקן עונה לביקורות, ורוצה לשוב לסלסאו: "לשחק ב-2014 זה ענק"
תאריך עדכון: 15/09/10 17:00

רגע לפני שרונאלדיניו פותח עונה בליגת האלופות במדי מילאן הערב מול אוקזר (20:45, שידור ישיר ב-5GOLD+) הוא התפנה לסגור חשבונות עם כל אלו שלא רצו אותו בנבחרת ברזיל והודיע שהוא לא מתכוון לפרוש בזמן הקרוב.
"אני רוצה לשחק במונדיאל שיהיה בברזיל ב-2014, זה יהיה ממש טוב". אמר השחקן שחשף גם את התוכניות שלו לטווח הארוך: "אני גם מקווה לשחק במדי הנבחרת בגביע העולמי של 2018, אני מתכוון לשחק עד גיל 40, כמו פאולו מאלדיני האיטלקי".
למרות השנים הקשות שעבר השחקן, מאז שנחשב לטוב ביותר בעולם כששיחק בברצלונה ב-2006, הוא עדיין בטוח ביכולתו לשחק בטופ העולמי: "אין אף ברזילאי טוב ממני באירופה, מגיע לי להיות בנבחרת".
רונאלדיניו גם התייחס לביקורות שספג מאז שעזב את ברצלונה: "היום אני באותו כושר כמו בתקופה ששיחקתי בקאמפ נואו. אנשים כבר התרגלו לרמה גבוהה של כדורגל ממני, אבל כאשר שיחקתי קצת פחות טוב, כולם התחילו לשאול כל מיני שאלות".
מילאן פתחה את העונה בליגה האיטלקית מצוין עם ניצחון 0:4 בסן סירו נגד לצ´ה, אך במחזור השני היא הפסידה במפתיע 2:0 לצ´זנה. בליגת האלופות, הרוסונרי הוגרלו ל"בית המוות" עם ריאל מדריד, אייאקס ואוקזר.

לכתבות נוספות >

אורחים לרגע: ההבלחות של ליגת האלופות

אורחים לרגע: ההבלחות של ליגת האלופות

ריקן, קאמפו, פרשו - נשמע מוכר? מי עוד ראוי להיות ברשימה? טקבקו באתר
תאריך עדכון: 15/09/10 20:32

סרגיי רברוב
קבוצה: דינמו קייב
עונה: 1998/9
סטטיסטיקה: 4 שערים, העפלה לחצי הגמר
תיאור המקרה: בימים שוואלרי לובאנובסקי עוד התנשם בכבדות על הקווים של האיצטדיון שרק בעוד כמה שנים ייקרא על שמו, על כר הדשא כיכבו שניים מהחלוצים האימתניים ביבשת. האחד היה אנדריי שבצ´נקו. השני, לימים הכובש הגדול בהיסטוריה של הליגה האוקראינית, היה סרגיי רברוב. ביחד הם הדיחו את ארסנל וריאל מדריד ונכנעו לבסוף רק לבאיירן מינכן. שנה לפני כן הם גם כבשו רביעיה סנסציונית בקאמפ-נואו מול ברצלונה. מרחוק היה קשה להבדיל ביניהם. שניהם היו מהירים, חדים, בעלי מוסר עבודה מזרח-אירופאי אמיתי. בראיה לאחור, ההבדל המהותי היחיד ביניהם היה בכלל בקבלת ההחלטות מחוץ למגרש: שבצ´נקו עבר למילאן, רברוב בחר לנסות ולשבור את קללת החלוצים של טוטנהאם. איך זה נגמר בסוף – לפחות בכל הקשור לווייט הארט ליין של תחילת המילניום - כולם יודעים.

איבן קאמפו

קבוצה: ריאל מדריד
עונה: 1999/2000
סטטיסטיקה: זכיה בגביע, שיחק 90 דקות בגמר
תיאור המקרה: איבן קאמפו לא היה אמור להיות שם, בגמר האלופות. לא ברור איך בכלל הגיע לריאל מדריד. אם יש מישהו שהוא האנטי-תזה המושלמת למה שהמועדון הזה הפך להיות, זה הבלם עם התספורת המזעזעת, המבט העייף והטכניקה שמזכירה לנו שלא כל מי שנולד בספרד באמת יודע מה לעשות עם כדור. אבל איבן קאמפו היה שם, בסטאד דה פראנס. ובניגוד לכל כך הרבה בלמים ששיחקו על המשבצת הזו אחריו, הוא פשוט לא טעה. לאוהדי ריאל זה הספיק לגביע, אבל לצוות המקצועי, או יותר נכון להנהלת ריאל, זה לא הספיק כדי לתת לו עוד הזדמנויות לא לטעות. אחרי שנתיים על הספסל הוא הושאל לבולטון, קבוצה שתואמת את מידותיו הרבה יותר, שם העביר מספר שנים יפות. לאחרונה, לפני שתלה את הנעליים, נצפה משחק ב.א.א.ק לארנקה מהליגה הקפריסאית השניה.
ג´רארד לופס
קבוצה: ולנסיה
עונה: 1999/2000
סטטיסטיקה: 4 שערים, שלושער מול לאציו ברבע הגמר, העפלה לגמר
תיאור המקרה: תתארו לכם את צ´אבי, תוסיפו עוד 12 ס"מ, וקיבלתם את מי שהיה אמור להיות אפילו גדול יותר מהפליימייקר הנוכחי של ברצלונה. ג´רארד גדל במחלקת הנוער הקטאלונית, התגלגל לוולנסיה ובגיל 21 בלבד – בימים בהם צ´אבי עוד היה בסך הכל המחליף של פפ גווארדיולה – הוא כבר הוביל את העטלפים לגמר ליגת האלופות. בארסה התחרטה ורכשה אותו בחזרה תמורת 15 מיליון יורו, אבל שילוב של פציעות, תקופה רעה לקבוצה ובעיקר היותו קצת אובר-רייטד גרמו לג´רארד להכיר מקרוב את הספסלים ואת יציעי הקאמפ-נואו. עזוּב ונשכח הוא עבר למונאקו הצרפתית, משם לרקראטיבו וכיום, כשהוא בן 31 בלבד, משחק ג´רארד בג´ירונה מהליגה השניה.
לארס ריקן
קבוצה: בורוסיה דורטמונד
עונה: 1996/7
סטטיסטיקה: 4 שערים, זכיה בגביע
תיאור המקרה: מינכן, גמר האלופות 1997. מאמן דורטמונד אוטמאר היצפלד כבר חושב כיצד לשמור על יתרונו השביר, 1:2. בדקה ה-67 הוא מוציא את החלוץ שטפן שפויזאט ומכניס במקומו את הילד בן ה-20, לארס ריקן. כעבור 16 שניות המחליף הגרמני מסיים מתפרצת בהקשתה מדויקת מעל אנג´לו פרוצי ומבטיח לדורטמונד זכיה היסטורית בליגת האלופות. כבר בגיל 17 נחשב ריקן לאחד הכישרונות העולים בגרמניה, אבל עונת הצ´מפיונס ב-97´ העניקה לו חשיפה עולמית. הוא הבקיע גם מול אוקזר ברבע הגמר והבטיח את העליה לגמר בשער מצוין מול מנצ´סטר יונייטד באולד טראפורד. ואז הגיעה הנפילה: פציעות טורדניות בברך שקטעו לו את הסיכויים במאנשאפט, תפקיד הפליימיקר לא התאים לו, היעדר כושר גופני והעקשנות להישאר בדורטמונד אחרי השיא. כל אלה היוו מחסומים שמנעו מריקן לממש את הפוטנציאל הגדול שהיה טמון בו.
לואיס גרסיה
קבוצה: ליברפול
עונה: 2004/5
סטטיסטיקה: 5 שערים, זכיה בגביע
תיאור המקרה: האמת, זה לא מגיע לו. הוא כבש את "שער הרפאים", כך על פי ז´וזה מוריניו, והדיח את צ´לסי בחצי הגמר. ברבע הוא גם כבש שער ניצחון מול יובנטוס. אבל מה שנזכור מהקמפיין הביזארי של ליברפול באותה עונה זה את הנחישות של סטיבן ג´רארד, הבומבה של ולדימיר שמיצר, הפנדל והריבאונד של צ´אבי אלונסו, העמידה של דודק בפנדלים וכמובן את רגע ההנפה. ללואיס גרסיה, שסובל משם נפוץ מדי בקרב כדורגלני ספרד כדי להפוך למותג, אין מקום בזכרון הסופי של אותה עונה שנותב כולו לאותו ערב משוגע באיסטנבול. כמו שלא היה לו גם מקום של ממש באתלטיקו מדריד ובראסינג סנטאנדר, הקבוצות אליהן הידרדר אחרי שליברפול שבה למימדיה הטבעיים.
"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/6/186416.jpg
איאן הארט
קבוצה: לידס יונייטד
עונה: 2000/01
סטטיסטיקה: 3 שערים, העפלה לחצי הגמר
תיאור המקרה: סיפור עלייתו ונפילתו של הארט מקביל לסיפורו העצוב של מועדון הפאר מיורקשייר. בזכות מהירות יוצאת דופן ורגל שמאלה חזקה סומן האירי הבין-לאומי כאחד המגנים התוקפים הטובים באירופה בתחילת המילניום. לרפרטואר הוסיף את יכולת הכיבוש ממצבים נייחים: גול שלו מבעיטת עונשין אדירה מול לה קורוניה בנוק-אאוט עזר ללידס להעפיל לחצי גמר האלופות עם שני שערים נוספים בשלב הבתים. אחרי שתי עונות מוצלחות באלנד רואד, הציפיה הייתה שיגיע למועדון גדול, אלא שהארט בחר דווקא בשמש של לבאנטה הספרדית. במועדון מוולנסיה הספיק להיפצע פעמיים בצורה קשה. אחרי הפיאסקו בספרד חזר לבריטניה, אך מעולם לא שיחזר את כושרו מבעבר. בממלכה מספרים כי אחת הסיבות לעצירה ביכולתו היא שגם בשנות השיא לא ידע באמת לעשות הגנה.

דייגו פלסנטה
קבוצה: באייר לברקוזן
עונה: 2001/02
סטטיסטיקה: 16 משחקים, העפלה לגמר
תיאור המקרה: לדייגו פלסנטה אף פעם לא היו נתונים מרשימים. לא גובה וכוח, גם לא מהירות בלתי רגילה, אבל הוא חיפה על כך בזכות משחק הקרבה ומשמעת טקטית. אוהדי לברקוזן נוצרים בליבם רגע אחד של פלסנטה: חצי גמר ליגת האלופות 2001/2 במשחק הגומלין בבית מול מנצ´סטר יונייטד הצליח המגן הארגנטיני להרחיק בנגיחה הירואית מהקו כדור שירה דייגו פורלאן, ובכך הבטיח לגרמנים הופעה היסטורית בגמר. פלסנטה יכול היה להיות אלוף אירופה, אלוף הבונדסליגה ומחזיק בגביע הגרמני באותה שנה, אבל בכל המקרים סיים כסגן. השנה הקסומה שלו בבאיי ארינה זיכתה אותו במקום בהרכב ארגנטינה במונדיאל 2002. הופעה פושרת והדחה בסיבוב הראשון סתמו את הגולל על הנבחרת, ומאז למעשה לא שב יותר לשחק על הבמות הגדולות. לאחר מכן שימש בעיקר כשחקן ספסל בסלטה ויגו ובבורדו, ולאחרונה נצפה במדי סן לורנסו.
"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/8/186418.jpg
קשישטוף וארז´יחה
קבוצה: פנאתינייקוס
שנה: 1995/6
סטטיסטיקה: 6 שערים, העפלה לחצי הגמר
תיאור המקרה: קשה להצביע על עונה אחת גדולה של השחקן שהבקיע למעלה מ-300 שערים בקריירה וזכה ב-6 אליפויות ליגה (בפולין וביוון), אבל אם בכל זאת תשאלו את וארז´יחה מה היה הרגע המכונן בקריירה שלו, הוא יסמן את ה-3 באפריל 1996. זה היום בו חדר לתודעת היבשת כולה, אחרי שהקפיץ כדור באלגנטיות מעל אדווין ואן דר סאר לרשת אייאקס וניצח 0:1 את אלופת אירופה במבצרה בחצי הגמר הראשון. וארז´יחה היה הכוכב הגדול של פאו עם צמד נגד לגיה וארשה ברבע גמר ושלושה שערים בשלב הבתים. ב-97´ הודחה פנאתינייקוס כבר בשלב המוקדם של הצ´מפיונס ונעלמה אל מאחורי הקלעים למשך שנים רבות. וארז´יחה החל את הקריירה ב-83´, בדיוק בתקופה שבה הנבחרת הפולנית החלה בתהליך השקיעה שלה, ולכן לא זכה להעפיל עימה לאף טורניר גדול. ליגת האלופות העניקה לו חשיפה בין-לאומית ראשונה, ואולי בעצם גם אחרונה.

דאדו פרשו
קבוצה: מונאקו
שנה: 2003/4
סטטיסטיקה: 7 שערים, רביעיה מול לה קורוניה, העפלה לגמר
תיאור המקרה: עד גיל 29 מעטים הכירו את דאדו פרשו. בתחילת הקריירה בצרפת אמרו עליו שהוא שמן (שקל מעל 100 ק"ג) ושאינו מקפיד על אורך חיים ספורטיבי (עישן 2 קופסאות סיגריות ביום). עונת 2003/4 הייתה אמורה להיות שנת המפנה בה חלוץ מונאקו קנה את עולמו בערב אחד מעורר השראה. פרשו חורר 4 פעמים את הרשת של לה קורוניה ב-3:8

ריאל מדריד טיילה עם 0:2 על אייאקס בבית

ריאל מדריד טיילה עם 0:2 על אייאקס בבית

אניטה כבר שער עצמי (31) וגונסאלו היגוואין השלים (73)
תאריך עדכון: 16/09/10 08:47

אחרי ברצלונה, גם ריאל מדריד פתחה הערב (רביעי) את העונה האירופית שלה ברגל ימין. תחת שלטון ז´וזה מוריניו, הבלאנקוס השיגו 0:2 חלק על אייאקס בבית במחזור הראשון של שלב הבתים. אוזיל, די מריה ובעיקר רונאלדו ירו וירו וירו ומי שפגע בסוף הוא דווקא המגן אניטה עם שער עצמי (31). את השני הבקיע גונסאלו היגוואין (73). בקיצור, הבלאנקוס ממשיכים הלאה שמחים וטובי לבב, ההולנדים יחפשו את הנקודות שלהם במקום אחר ומוריניו? הוא בטח מבסוט יותר מהתיקו של אינטר (וגם מהתיקו של יונייטד).
"לחצנו מהפתיחה, ולא נתנו להם להיכנס למשחק שלהם. יכולנו גם לכבוש עוד שערים", אמר מוריניו בסיום. "החלוצים עדיין לא מספיק חדים, אבל הכי חשוב שניצחנו. התגובות של הקהל זה עניין של תרבות, וזה משתנה ממדינה למדינה. תצוגת אוהדים כמו של ליברפול בניצחון 0:4 על ריאל לפני שנתיים, לא רואים בשום מקום. המטרה שלנו היא להצליח העונה, כל שנה היא סיפור חדש".
המצטיין במשחק, גונסאלו היגוואין, שהבקיע את השער השני אמר: "התחלנו טוב, אבל אם היה לנו קצת יותר מזל התוצאה הייתה הרבה יותר גבוהה". פדרו ליאון, שנכנס כמחליף בדקה ה-80, הוסיף: "אנחנו מרגישים מצוין ואנחנו חייבים להסתכל קדימה למשחק הבא ולנצח גם בו. אנחנו משתפרים, אבל יש עוד דרך ארוכה".
מאמן אייאקס, מרטין יול, לא היה מרוצה מן הסתם: "זה היה נערים מול גברים. הם היו דומיננטים לאורך כל במשחק. מוריניו הוא מצוין, אני בטוח שהוא יצליח עם ריאל מדריד".
מהלך המשחק
ריאל פתחה טוב ובדקה הרביעית היגוואין פרץ לרחבה מצד שמאל וניסה כדור רוחב שטוח אבל ההגנה ההולנדית הסתדרה. בדקה ה-11 זה היה אוזיל מצד ימין של הרחבה אבל שטקלנבורג השתטח ולקח יפה. 12 דקות לאחר מכן די מריה לקח כדור ומ-20 ירה שטוח. שטקלנבורג בא חד. בדקה ה-24 הארגנטינאי דרש פנדל אחרי תיקול עם השוער אבל השופט לא התרשם.
בדקה ה-31 זה נכנס. צ´אבי אלונסו העלה קרן מצד ימין וגונסאלו היגוואין נכנס לרחבת החמש ודחק אחרי שההגנה ההולנדית לא הצליחה להרחיק. בסופו של דבר קבעו שמדובר בשער עצמי של אניטה שגם היה שם באזור. שיהיה - 0:1 לריאל מדריד. המחצית השניה נפתחה עם איבוד בהגנה ההולנדית שהוביל לאחד על אחד של רונאלדו מול סטקלנבורג, אבל השוער שוב ניצח. המכבש נמשך אבל רק בדקה ה-73 השני נכנס. חדירה הקפיץ לאוזיל שניסה מהאוויר. שטקלנבורג הדף אז הגרמני הסיט ימינה והיגוואין שם את השני שלו מקרוב - 0:2 לריאל מדריד.
ריאל מדריד:
איקר קאסיאס, ארבלו ארבלואה, ריקארדו קרבאליו, פפה, מרסלו, סמי חדירה, צ´אבי אלונסו (לסאנה דיארה 83), כריסטיאנו רונאלדו, אנחל די מריה (פדרו לאון 79), מסוט אוזיל (קנאלס 88), גונסאלו היגוואין.
אייאקס: מרטן שטקלנבורג, גרגורי ואן דר ויל, טובי אלדרווילד, אנדרה אוייר, ורנון אניטה, אנוג אנו, אורבי עמנואלסון, דמי דה זאו (טאיניו 69), סיאם דה יונג, מיראלם סולמאני (אריקסן 85), מוניר אל חמדאווי.
"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/5/186805.jpg
לכתבות נוספות >

ארבייטמן אמור לפתוח בהרכב מול סופיה

ארבייטמן אמור לפתוח בהרכב מול סופיה

הישראלי: "מקווה לפתוח את המפעל ברגל ימין" (19:00, ישיר ב-5LIVE+)
תאריך עדכון: 15/09/10 21:41

לאחר שלא הצליח לכבוש במדי מכבי חיפה במסגרת ליגת האלופות בעונה שעברה, יפתח מחר (חמישי) שלומי ארבייטמן את העונה בליגה האירופית, כאשר הוא אמור לפתוח בהרכב קבוצתו גנט תתארח בבולגריה אצל לבסקי סופיה (19:00, שידור ישיר ב-5LIVE+). לאחר 6 משחקים בליגה הבלגית, מדורגת גנט במקום החמישי בטבלה עם 13 נקודות, מרחק 3 נקודות בלבד מגנק ואליניב ברדה שמובילים את הליגה.
"אנחנו רוצים לפתוח את שלב הבתים ברגל ימין, ומקווים לקחת את הנקודות בסופיה". אמר ארבייטמן, שהוסיף: "זה הולך להיות משחק חוץ קשה ואנחנו רוצים לחזור עם ניצחון. מחר מחכה לנו אימון מסכם לקראת המשחק". ביום ראשון תתמודד גנט במסגרת המחזור השביעי של הליגה הבלגית מול זולטה ווראגם. הישראלי, שקיבל מהמאמן יום חופש בשבת בגלל יום הכיפורים, יגיע ישירות למשחק.
לשחק במפעל אירופאי זו שאיפה של כל קבוצה, בעיקר בליגת האלופות, אבל גם בליגה האירופית זה לא רע בכלל. שינוי השיטה של מישל פלאטיני במוקדמות ליגת האלופות גרם לכך שבליגה האירופית, המפעל השני בחשיבותו, מתמודדות לא מעט קבוצות איכותיות, קבוצות "צ´מפיונס". אתלטיקו מדריד, המחזיקה בתואר לאחר שגברה בגמר בעונה שעברה על פולהאם, תפתח את המסע של בהגנה על הגביע בוויסנטה קלדרון מול אריס סלוניקי.
גם יובנטוס וליברפול, שתי קבוצות שרגילות למעמדים הרבה יותר גדולים, ישחקו מחר. האיטלקים, עם לואיג´י דל נרי המאמן יארחו ב"סטאדיו אולימפיקו" את לך פוזנאן הפולנית במסגרת בית 1. "בשלב הזה של העונה, העובדה שאנחנו שעושים טעויות פועלת לטובתנו וכך נדע מה עלינו לשפר", אמר דל נרי, שייחסר את השוער בופון הפצוע. "אני רוצה שהקבוצה שלי תדע לקרוא טוב יותר את המשחק".
האנגלים, עם רוי הודג´סון על הקווים, יארחו את סטיאווה בוקרשט במסגרת בית 11. "אנחנו חייבים לחיות עם הביקורת, ככה זה". אמר המאמן האנגלי, שהוסיף: "במועדון שלנו כל דבר נבדק תחת מיקרוסקופ, בעיקר רמה של שחקנים. ובעניין הזה, לטורס אין שום בעיות, הוא שחקן מצוין". ליברפול, זכתה בגביע אופ"א (הגלגול הקודם של הליגה האירופית) בפעם האחרונה בשנת 2001. הקבוצה פתחה את הליגה האנגלית עם ניצחון אחד מ-4 משחקים, והם מדורגים במקום ה-13 עם 5 נקודות בלבד.
סמפדוריה, שהייתה רחוקה 2 דקות מליגת האלופות עד שהגיע שער פנטסטי של מרקוס רוזנברג מברמן, תתמודד מול קבוצת צ´מפיונס קלאסית נוספת, פ.ס.וו איינדהובן ההולנדית (21:00, שידור ישיר בספורט 5)
קבוצה נוספת מהפרמיירליג שמשתתפת במפעל היא לא אחרת מאשר מנצ´סטר סיטי. לקבוצת המילארדים יש שאיפות גדולות במפעל, ומטרתה ברורה - להגיע לגמר שייערך באצטדיון "אביבה" בדאבלין, בירת אירלנד, במאי 2011. והם יפתחו במסגרת בית 1 בזלצבורג מול רד בול, שהגיעה לליגה האירופית לאחר שהודחה על ידי הפועל תל אביב (4:3 בסיכום) בפלייאוף של ליגת האלופות.
"כל משחק באירופה הוא כמו גמר גביע עבורנו", אמר קפטן הקבוצה, קולו טורה שהוסיף: "כולם רוצים לנצח אותנו, אבל אנחנו רוצים לפתוח את שלב הבתים עם תוצאה טובה וניצחון". עמנואל אדבאיור לא ישחק במדי הסיטיזנס, שיהנו משירותיו של ויין ברידג´ שחזר מפציעה.
במשחקים נוספים: סביליה, שהודחה על ידי בראגה במוקדמות את הצ´מפיונס, תפגוש את פ.ס.ז´ שכזכור הדיחה את מכבי תל אביב בסיבוב הקודם. ספורטינג ליסבון תארח את ליל, לברקוזן תתמודד מול רוזנבורג, אנדרלכט מול זניט ופורטו נגד בשיקטאש, עם גוטי.
"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/2/186742.jpg"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/3/186743.jpg"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/4/186744.jpg
לכתבות נוספות >

למעלה