המבזקיה 21

AB17

New member
קשקשן...

עובדות? איזה עובדות? מי קבע שזאת עובדה?...אתה? יפה שאתה קובע עובדות שמכלילות ציבור שלם על סמך מה שאמר לך איזה ילד ביציע. תצא בחוץ, תסתובב בארץ ותפגוש אוהדי ביתר, ולא רק אלה שיושבים בטדי. ואז תחזור אליי עם "העובדות" שלך...

tanj

New member
אתה יכול לדבר בתקיפות, זה בסדר

אבל בוא נתיחס למציאות. מי שקובע אלו האוהדים שהולכים למשחקים ולא מי שיושב בבית. אלו שבמגרשים מקללים,צועקים ומתפרעים. מה רצית? שאילו שבבית יקללו? זה נהיה מגוחך מרגע לרגע, ככל שאני חושב על זה. מי קובע את האופי הקולקטיבי של אוהדי ביתר? אלה שמטריחים עצמם לטדי כל שבועיים או אלה שיושבים בבית וקולם לא נשמע? מי קובע את האופי הקולקטיבי של אוהדי הפועל? אלה ששרים שירי שואה בבלומפילד ומכריזים "לא מייצגים את ישראל"? ברור שאלה שיושבים בבלומפילד! ולא אלה שבבית. השינאה של שלושת רבעי פורום הזה להפועל נובע בעיקר מהאוהדים בבלומפילד, לא? גם אני יכול להגיד "לך תסתובב בארץ ותפגוש אוהדים, ויושבי בלומפילד אינם מדגם מייצג" אבל אני לא מאמין בכך. ולמה שהאמין? "מעצבי דעת הקהל" של מחנות האוהדים של הקבוצות הם יושבי שער 5,יושבי המזרחי, יושבי יציע ג', יושבי שער 11 ולא ההמון השתקן שיושב בביתו וצופה בצ'רלטון. לא כי אלה לא אוהדים, אלא כי הם מעדיפים להשאר מרוחקים, ובעמדה לא משפיעה. עדיין לא נערכו בחירות לועד אוהדים מבין כולם, הן אוהדי כורסא והן אוהדי טריבונות. ועד אז, מי שנותן את הטון הם יושבי הטריבונות.

AB17

New member
בביתר זה שונה

בשנים האחרונות גם האוהדים שהיו רוכשים מנויים ומרבים להגיע למשחקים די התרחקו מטדי בגלל השתלטות של כל מיני ערסים כמו אירגון "לה פמיליה" על היציעים. זה לא אומר שהם נהיו פחות שרופים או נאמנים בגלל ההיעדרות מהמגרשים אלא בגלל העובדה שיש ביניהם כאלה שכבר לא מרגישים שם בנוח כשכל מיני ערסים קטנים עושים בושות ומתיימרים לייצג את הכלל. אני מכיר באופן אישי כמה כאלה, הדבר האחרון שאפשר להגיד עליהם זה שהם אוהדי כורסא. זה נושא מאוד מורכב. בשנים האחרונות קורנפיין מנסה להילחם בתופעה ולהקטין את ההשפעה והנוכחות של אירגונים אלה מהמגרשים ולכן סופג גם לא מעט אש. אני אישית מאחל לו בהצלחה.

שינויים בהרגלי הצריכה: בורוביץ' על הפועל

שינויים בהרגלי הצריכה: בורוביץ´ על הפועל

האם גוטמן צריך להמשיך בכדורגל שלו, או לחשוב הגנה הערב?
תאריך עדכון: 14/09/10 12:44

רוברטו חימנס גאגו, המכונה רוברטו, אמור להיות ממשיך דרכם של השוערים הספרדים הגדולים בדור האחרון- איקר קסייאס, ויקטור ואלדס, פפה ריינה ואנדרס פאלופ. הוא גדל באקדמיה של אתלטיקו מדריד, כיכב בכל הנבחרות הצעירות של ספרד, שיחק בהרכב הקבוצה הבוגרת כבר בגיל 19, הושאל והתחשל בחימנסטיק, רקראטיבו וריאל סראגוסה, אותה הציל בעונה שעברה מירידה, ונמכר בקיץ האחרון לבנפיקה ליסבון תמורת 8.5 מיליון יורו, סכום עצום לשוער. אולם כבר לאחר שלושה משחקים, בהם ספג שישה שערים, ובנפיקה הפסידה בכולם, ירד רוברטו לספסל והוחלף על ידי ז´וליו סזאר הברזילאי. אלא שסזאר ספג כרטיס אדום במשחקו הראשון, ורוברטו החליף אותו ואף עצר פנדל בניצחון 0:3 על ויטוריה סטובאל. במשחק הבא, מול גימאראייש ביום שישי האחרון, שב רוברטו לסורו ובנפיקה הפסידה 2:1. אלופת פורטוגל רק עם שלוש נקודות ליגה מתוך 12 אפשריות בעיקר בגלל השוער שלה.
  • הירשמו חינם והרכיבו קבוצה בליגת החלומות שלנו - יש פרסים מטורפים
"הוא חלש מאד, חסר ביטחון, ומוריד את הביטחון לכל ההגנה והקבוצה", טוען ז´ורז´ה קארבאליו, שמסקר את בנפיקה עבור הא-בולה, יומון הספורט הגדול בליסבון ופורטוגל. לטענת קראבליו, "הפועל צריכה לנסות לנצל את חולשתו של רוברטו בכל דרך אפשרית. גם לבעוט לו מרחוק וגם להגביה כמה שיותר כדורים מהאגפים. בינתיים הוא חלש מאד גם כשוט-סטופר וגם גרוע ביציאות לכדורי גובה".
לנסות לנצל חולשה של שוער - וברור גם כי חולשתו של רוברטו יכולה להסתיים בכל רגע נתון - היא אמנם אסטרטגיה תבונית אולם גם ברור כי אינה יכולה להוות לבדה את תוכנית המשחק של הפועל הלילה באצטדיון האור. כי בכלל כדי להיות במצב של לנצל חולשה של שוער צריך ליצור הזדמנויות. השאלה היא איך הפועל תיצור אותן. אין ספק כי הקבוצה המודרכת על ידי אלי גוטמן היא מהמוכשרות שידע הכדורגל הישראלי ובוודאי בהיבט ההתקפי. להפועל יש יחסית שחקנים טכנים רבים שיודעים לייצר מצבים לעצמם ולאחרים. הם הוכיחו זאת גם במגרשי חוץ במפעלים האירופיים, כאשר כבשו צמד מול המבורג, ושלישייה מול ראפיד וינה ורד בול זלצבורג. הבעיה היא ששתי הקבוצות האחרונות אינן ברמה של בנפיקה ומול המבורג, שאמורה להיות פחות או יותר שווה לאלופת פורטוגל, הפועל ספגה רביעייה בחוץ.

השאלה מה לנסות יותר - לכבוש או לא לספוג - היא זו שתנחה את האסטרטגיה של גוטמן הערב. פאולו אלבש, הפרשן הבכיר של א-בולה, טוען כי "הפועל צריכה להיות ריאלית. למרות שהיא העפילה לצ´מפיונס ליג בזכות היא עדיין לא אמורה להיות ברמה של בנפיקה. וודאי לא במשחק חוץ מול 65 אלף צופים. לכן אני מצפה ממנה להיות מאד זהירה ולעלות למגרש לפחות עם שניים ואולי אפילו שלושה קשרים הגנתיים".
גוטמן ככל הנראה יפעל על פי ההמלצה של אלבש כאשר הוא צפוי לפתוח הערב עם זהבי, ידין ורוקי ההגנתיים באמצע ועם דני בונדר הדפנסיבי במקום קנדה המוכשר אך ההרפתקני בעמדת המגן הימני. אולם זהבי, למרות התפקוד האחורי, הוא שחקן עם אוריינטציה מאד התקפית ומאמן הפועל גם צפוי לפתוח עם שני חלוצים (סהר, שכטר) מעל גילי ורמוט. האם המערך הזה יציע מספיק כוח אש? ספק. זהו הרכב יותר הגנתי, ובאופן די משמעותי, מהרגיל. ועדיין, קארבליו צופה כי "הפועל תבקיע הערב. שער אחד כנראה, אבל היא תבקיע. ההגנה של בנפיקה עד כדי כך פגיעה".

מעבר לחולשת השוער רוברטו, בנפיקה גם לא קיבלה בינתיים יכולת גבוהה מצמד הבלמים המאד מוערך, לואיזאו ודויד לואיז. שניהם שחקני נבחרת ברזיל - הראשון בבנפיקה מאז 2003 והשני מ-2007. לואיזאו גדול מימדים (1.93 מ´) עם קריאת משחק נהדרת, קשיחות וניסיון, אך איטי מאד יחסית והעונה כבר ראה את הגב של כמה שחקנים מקבוצות הרבה יותר קטנות. לואיז (1.88 מ´) הוא כשרון משמעותי, ולראייה: מוריניו רצה להעביר אותו הקיץ לריאל מדריד, אך בנפיקה דרשה 40 מיליון יורו ולכן הוא עדיין בליסבון. על כל פנים, גם לואיז כבר הספיק לספוג העונה ביקורת על כך שיכולתו אינה מזכירה את זו בעונה שעברה וכי הוא מרבה לעלות להתקפה ולהותיר את מרכז ההגנה נטושה וחשופה.

"אלו שני בלמים ברמה גבוהה מאד בדרך כלל אבל לאחרונה הם לא בשיאם והפועל יכולה לחשוף זאת", טוען אלבש, "גם המגנים של בנפיקה טובים יותר בהתקפה מאשר בהגנה". אלבש טוען כי "הפועל חייבת לשחק על מתפרצות מהירות ובתקווה קטלניות. משחק של הנעת כדור סיסטמטית ואיטית פחות תתאים מול שחקני ההגנה של בנפיקה שיודעים להיערך מול סגנון משחק כזה אם הוא אינו מבוצע ברמה הגבוהה ביותר". הפועל מניעה כדור נהדר, אך זה נכון בעיקר לרמת הליגה הישראלית ומול יריבות אירופיות מהדרג השלישי-רביעי; לא בטוח שהערב באצטדיון האור יהיו ברשותה האומץ ובעיקר היכולת לשחק את משחק הפוזשן המפורסם שלה. "ברור שזה עשוי לפגוע בה", מעיר קרבאליו, "אבל מצד שני אם היא תהיה מדויקת במתפרצות או בהגבהות כדורים מהאגפים או אפילו ממצביים נייחים, כולל קרנות, אז בהחלט יש לה סיכוי לא רע בכלל לכבוש, ואולי אפילו יותר משער אחד".
"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/1/186491.jpg
לכבוש זה תמיד הכי חשוב, אך גם לספוג כמה שפחות חשוב כמעט באותה מידה. במיוחד במשחק כה גדול וחגיגי ובאווירת חוץ מלחיצה. בעוד קרבאליו מהמר על "שני שערים לבנפיקה", אלבש חושב כי "בנפיקה תבקיע יותר. לדעתי היא תנצח בהפרש של לפחות שני שערים ולכן כנראה תבקיע יותר מצמד. אם לא זו תהיה הפתעה מאד גדולה". כאשר השניים נשאלים מהם צריכים להיות הדגשים במשחק ההגנה של הפועל הם משיבים פה אחד: "לעצור קודם כל את חאבייר סאביולה. הוא השחקן ההתקפי הכי טוב בבנפיקה. הוא ואיימאר. אבל איימאר כמעט בן 31 והוא קצת איטי ובעיקר לא יציב. יש גם את החלוץ קארדוזו אבל גם הוא פתח רע מאד את העונה, אולי כי הוא עייף לאחר המונדיאל במדי פרגוואי. קארדוזו הוא חלוץ מריח שערים אבל הוא מסוכן בעיקר ברגל שמאל. אין לו מהירות ורגל ימין שלו די חלשה. את קארדוזו צריך לסגור קרוב. אם נותנים לו מרחב של מטר או שניים אז אפשר לשלם ביוקר. את סביולה לא עוצרים. רק הוא מסוגל לעצור את עצמו".

בנוגע לשאלה - האם להפועל כדאי להסתגר יותר מאחור או להפעיל לחץ גבוה - קרבאליו ואלבש סבורים כי צריך לשלב בין השניים. "הסתגרות מאוחר מזמינה הרבה יותר התקפות, בוודאי מול קבוצה טכנית כמו בנפיקה", טוען קרבאליו, "אך מצד שני לחץ גבוה גם מעמיד אותך בסכנה כי יש לבנפיקה במרכז השדה שחקנים שיודעים למצוא את החלוצים במסירות ארוכות, זריזות ומדויקות". אלבש טוען כי "הפועל וודאי תרצה להסתגר יותר וזה טבעי. היא תבוא עם תוכנית משחק זהירה. אני חושב שלצופף עם הרבה שחקנים מאחורה באמצע זה גם חכם כי לבנפיקה, מאז עזיבת די מאריה וראמירס לריאל וצ´לסי, אין כמעט שום כלים התקפיים באגף. אם הפועל תצליח לשחק הגנתי מוצלח ולהעביר הרבה זמן בלי שבנפיקה תכבוש אז היא תכניס את הקהל לתסכול ואת בנפיקה ללחץ גדול. ואז הסיכויים שלה לצאת מכאן עם תיקו או אולי אפילו ניצחון גדלים".

לסיכום: גוטמן מרמז על אסטרטגיה הגנתית הערב. אולי זה חכם במקרה הספציפי הזה. ואולי לא. הפועל זכתה בדאבל והעפילה לשלב הבתים של הצ´מפיונס ליג בעיקר בגלל כשרונה ההתקפי. להתעלם מכך הערב, והפועל יכולה לחזור מליסבון גם בלי נקודות וגם בלי כבוד.
"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/9/186489.jpg

לכתבות נוספות >

webber44

New member
הלוואי שהפועל תפסיד

קבוצה של חוצפנים ובכיינים. שיקבלו קצת בראש וידעו את המקום שלהם. כל מה ששמענו מהם עד עכשיו אלו הצהרות עד כמה הבית לא אטרקטיבי, היריבות חלשות ופגועות, ושהם לא מפחדים מאף קבוצה. בדיוק התפרסם ראיון של מוני הראל שהם הולכים לנצח היום בערב. זהבי אמר שהם חושבים שלסים במקום שני זה ריאלי. לובין אמר שאין בכלל מה לפחד מבנפיקה וניצחון לא יהיה הפתעה. רק גוטמן שידוע בתור בכיין אמר שהוא לא חושב על סנסציה. מאוד מפתיע. אני רק רוצה להזכיר להם, שעד עכשיו לא ראינו מהם העונה שהם שווים לקבוצת ליגת אלופות לגיטימית. הם בקושי עברו קבוצה בינונית ומטה, וגם זה ביכולת בינונית ובעזרת מהלכים של שחקנים אינדיבידואלים שמנוגדים למהלך המשחק. הם הפסידו להפועל חיפה ובקושי חילצו תיקו מעכו. אז מספיק עם ההצהרות ההזויות. מגיע להם לחטוף שלישיה ולהיכנס לפרופורציות.

טוקמן

New member
זו פעם ראשונה בהיסטוריה של הצ'מפיונס

שקבוצה שעוד לא שיחקה דקה אחת במעמד הזה מבחינתה היא מועמדת ודאית לזכות בתואר.

tanj

New member
אני שמח שכתבת את זה

בעיקר בגלל שאם נתעלם מאיחולי ההפסד שלך ומילות התואר "שחצן" ו"בכי", אתה די צודק. הכרזות אדיוטיות ובלתי מבוססות של ראשי הפועל שעדיף שלא היו נאמרות. קצת מכביסטי מצידם.

webber44

New member
שלא תבין אותי לא נכון

בעיקרון אני שונא את הפועל ומייחל לה כישלון. אבל! בגלל שהם מייצגים את הכדורגל השיראלי כשהם משחקים באירופה(למרות שהפועל יטענו\טוענים שלא), והם המראה של הכדורגל הישראלי כלפי חוץ, אני אף פעם לא רוצה שקבוצות ישראליות יובכו בפומבי. במקרה הזה אני כן רוצה שהם יושפלו, רק בגלל הגאווה וחוסר הצניעות שהם מפגינים. אם אח"כ הם ירימו ראש ויביאו כמה תוצאות שיתנו כבוד לכדורגל הישראלי אני לא אבכה.

tanj

New member
אין לי בעיה עם מה שכתבת

אני כאוהד הפועל חושב שהפטפטת בהנהלה גרועה וראויה לגינוי. אבל בטח שאם יש לך לגיטימציה ליחל לכישלון של הפועל באירופה (לא משנות הסיבות), לי מותר לעלוץ כשמכבי או ביתר מבזות את עצמן באירופה (לא חשובות הסיבות).

webber44

New member
השאלה היא האם מדובר על הבמה הרכזית

אם סכנין למשל או הפועל משחקות במפעל האינטרטוטו נגד סיגמה אולומאוץ הצ'כית, ניצחון ישראלי מעניין לי את קצה הציפורן של הזרת. לגיטימי גם מבחינתך אם יש מקרה דומה בו מכבי או בית"ר משחקות נגד יריבה עלומה. כאשר ירוסלב הבוסני צופה בביתו בסיכום מחזור ליגת האלופות (בחינם!) והוא רואה קבוצה ישראלית מושפלת בליסבון\אמסטרדם\טורינו או כל מקום אחר, זה מוציא שם רע לכדורגל הישראלי, ולכן אני לא מעוניין בהשפלה ישראלית, גם אם מדובר בהפועל. ראוי שגם אוהדים כמוך ידעו שהפסד של מכבי בזירה המרכזית פוגע גם בשם של הפועל.

זה זמן קסם: נדב יעקבי על פאבלו איימאר

זה זמן קסם: נדב יעקבי על פאבלו איימאר

הפציעות פגעו בבעל הבית של בנפיקה, אבל עכשיו הוא חוזר לעצמו
תאריך עדכון: 14/09/10 14:26

כשפבלו איימאר עלה לבוגרים של ריבר פלייט ב-1997 הוא היה רק בן 17. אבל האוהדים בלבן-אדום פשוט התאהבו בקוסם הקטן, שעשה נפלאות עם הכדור. למען האמת, הוא תמיד נראה צעיר יותר מגילו האמיתי, ובשל הפנים המחייכות שלו זכה לכינוי "אל פז´אסו" – הליצן.
שלישי ב-20:45, שידור ישיר כאן באתר ובספורט5 HD: בנפיקה מול הפועל ת"א
הירשמו חינם לליגת החלומות של ליגת האלופות בספורט5
לריבר הייתה אז קבוצה מופלאה, אותה אימן ראמון דיאס. היא זכתה ב-1996 בגביע הליברטדורס ושלטה שלטון מוחלט בליגה הארגנטינאית. אבל כאשר החלוץ הרנן קרספו עבר לאיטליה והנסיך אנצו פרנצ´סקולי הגיע לסיום הקריירה שלו, דיאס שלח למערכה את שחקני הדור הצעיר. איימאר היה האיש שנבחר לנהל את ההצגה, חבייר סביולה וחואן פבלו אנחל היו אלה שסיפקו את השערים.

המסורת של ריבר פלייט היא של כדורגל טכני וירטואוזי. האוהדים הוותיקים לעולם יזכירו את הקבוצה הגדולה ביותר של המועדון, זו משנות ה-40´ שזכתה לכינוי המחייב "לה מאקינה" (המכונה). ובכן, אותה חבורה של סוף שנות ה-90´ הייתה הקרובה ביותר לשחזור ימי העבר המפוארים ההם. דייגו מראדונה, שלא ידוע כמי שמחבב במיוחד את ריבר, אמר אז על איימאר: "זה השחקן היחיד שאני מוכן לשלם כסף כדי לראות אותו משחק". ובסופו של דבר מי ששילמה את הכסף הייתה ולנסיה, אותה אימן אז ארגנטיני נוסף, הקטור קופר.
24 מיליון יורו, סכום עתק, שילמה ולנסיה בינואר 2001 תמורת איימאר, שנראה אז כמי שעומד להיות אחד מגדולי הכדורגלנים בעולם. כבר לאחר ארבעה חודשים בקבוצה הגיע עימה לגמר ליגת האלופות. איימאר פתח בהרכב מול באיירן מינכן באיצטדיון סן סירו במילאנו, אבל המעמד היה כנראה גדול עליו. הקשר הוחלף במחצית. ולנסיה הפסידה בפנדלים. ההמשך היה טוב בהרבה.

בעונה שלאחר מכן, הפעם עם המאמן החדש רפא בניטס, ולנסיה זכתה באליפות. שנתיים לאחר מכן היא שוב קטפה את התואר בספרד, עונה בה זכתה גם בגביע אופ"א. איימאר היה אחד מכוכבי הקבוצה והקריירה שלו המריאה. אבל אז החלו הבעיות. הוא סבל מיותר מדי פציעות, ולנסיה החלה לאבד גובה, והוא לא הצליח לשחזר את היכולת הטובה שלו. ב-2006, כשבמסטאייה התחילו לבנות קבוצה חדשה, איימאר הבין שהגיע הזמן להחליף בית. הוא היה רק בן 26. סראגוסה שילמה 12 מיליון יורו תמורת שירותיו ותיכננה לבנות את הקבוצה סביבו. זה לא ממש עבד.

בעונה השניה שלו בלה רומרדה, סראגוסה ירדה לליגת המשנה. איימאר, שהיה רגיל לשחק בקבוצות צמרת, כאלה שנאבקו על תארים, חווה בפעם הראשונה בקריירה שלו ירידת ליגה. ולשחק בליגה השניה זה משהו שממש לא היה בתכניות שלו. בקיץ 2008 עזב איימאר את ספרד ונדד מערבה לפורטוגל. בנפיקה, קבוצת פאר במונחים היסטוריים, שילמה עבורו 6.5 מיליון יורו - לא מעט, אבל בערך רבע ממה שהוציאה תמורתו ולנסיה 7 וחצי שנים קודם לכן.
"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/1/186521.jpg
הבעיה שפגעה בו לאורך כל השנים האחרונות חזרה על עצמה גם בבנפיקה – הפציעות. בעונה הראשונה שלו בליסבון הוא החמיץ יותר מדי משחקים ותרומתו לקבוצה לא הייתה גדולה. אלא שבעונה שעברה הכל הסתדר לו. הוא שיחק באופן כמעט קבוע, לקח מנהיגות והיה אחד הגורמים העיקריים לזכיה של בנפיקה באליפות אחרי שלטון ממושך של פורטו בזירה המקומית. כי כישרון גדול תמיד היה לו, וכדורגל הוא מעולם לא שכח לשחק.

בתחילת הקריירה שלו, היו כאלה שמיהרו להכתירו אותו כ"יורש של מראדונה". כן, היו הרבה יורשים כאלה לאורך השנים, ואיימאר הוא ממש לא היחיד שלא מימש את ההבטחה במלואה. אבל דייגיטו המשיך לעקוב אחריו וזימן אותו לסגל הנבחרת כשמונה למאמן הלאומי. נכון, בסגל הסופי למונדיאל איימאר לא נכלל. מה לעשות, היו שם קשרים טובים ממנו. אולם, במהלך המוקדמות הוא שיחק בשני המשחקים האחרונים. היו אלה המפגשים המכריעים מול פרו ואורוגוואי. נגד הפרואנים הוא היה גם זה שבישל את השער של גונסאלו היגוואין. הבעת האמון הקצרה הזאת הראתה לעולם, ובמיוחד לאיימאר עצמו, שהוא עדיין אופציה. שיש לו עוד מה לתת.

אז נכון, איימאר לא הפך לכוכב עולמי גדול כפי שניבאו הפרשנים לפני עשור. אבל הוא מצוי כיום בכושר הטוב ביותר שלו מזה חמש שנים, הוא רק בן 30 – והוא מאמין שיש לו עדיין מה להציע בכדורגל האירופאי. והפועל תל אביב עומדת לגלות את זה על בשרה.
"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/2/186522.jpg
לכתבות נוספות >

החלוץ ג'ולירמה וייסאימר נבחן בק"ש

החלוץ ג´ולירמה וייסאימר נבחן בק"ש

הברזילאי בן ה-29 יתאמן עם הקבוצה וישחק מול הפועל חיפה בגביע הטוטו
תאריך עדכון: 14/09/10 14:40

ג´ולירמה וייסאימר, חלוץ ברזילאי בן 29, החל להיבחן הבוקר (שלישי) בעירוני קרית שמונה. וייסאימר ואם ירשים את רן בן שמעון, צפויה הקבוצה להחתימו. החלוץ יתאמן עם הקבוצה עד יום שני וישתתף במשחק גביע הטוטו מול הפועל חיפה, כשלאחר מכן צפוי בן שמעון לקבל את ההחלטה אם להחתימו או לוותר עליו.
וייסאימר שיחק בעבר בגרמיו ובעונת 2006/7 עבר ליוון, לאריס סלוניקי היוונית. לאחר מכן עבר שיחק במספר קבוצות שונות מהליגה הקפריסאית כשבעונה האחרונה הוא שיחק בקבוצת ארמיס ארדיפו.
יש לציין כי הברזילאי שחקן חופשי ולכן יכול להצטרף לקבוצה באופן מיידי, זאת מאחר שמועד ההעברות שהסתיים לפני כשבוע חל רק על שחקנים שהיו תחת חוזה בקבוצות אחרות.

לכתבות נוספות >

תמיר כהן קיבל שחרור מהמשחק בכיפור

תמיר כהן קיבל שחרור מהמשחק בכיפור

הקשר הסביר: זה יום חשוב מבחינתי. גם אם הייתי בהרכב הייתי מבקש שחרור
תאריך עדכון: 14/09/10 15:51

אחרי טל בן חיים ואברם גרנט, גם תמיר כהן ביקש להשתחרר ממשחק הליגה הקרוב של קבוצתו, בולטון, בשבת מול אסטון וילה בשל צום יום הכיפורים.
הקשר פנה למאמנו אואן קוויל בבקשה, וזה אישר לכהן להיעדר מהמשחק. "יום כיפור הוא יום מאוד חשוב מבחינתי", אמר כהן לאתר ערוץ הספורט. "גם אם הייתי פותח בהרכב זה לא היה מונע ממני לבקש להשתחרר מהמשחק ולא לנסוע עם הקבוצה. אני שמח שהמאמן קיבל את זה בהבנה".
בדבריו התייחס קשר הנבחרת לפתיחת העונה הלא טובה מבחינתו באנגליה, כמו גם לעובדה שלא היה בסגל של בולטון למשחק הליגה האחרון מול ארסנל. "אני יודע שהיתה לי פתיחת עונה לא טובה, כי היו לי כמה דברים לעשות בארץ. מבחינתי, אמשיך לעבוד קשה, ואני בטוח שהצ´אנס שלי יגיע ואני צריך להיות מוכן".
כאמור, גם הישראלים של ווסטהאם, בן חיים וגרנט ביקשו להשתחרר ממשחק הליגה בשבת מול סטוק סיטי.

לכתבות נוספות >

חדשותו

New member
../images/Emo44.gifבהצלחה לנבחרת ישראל - שידור כאן:

באו והורידו את הסרגל (יש אייקון של כדורגל שתוכלו לצפות תמיד מערוצים ספורט 1 ספורט 2 ועוד)

טביעות קטנות: מלר מקווה למהפכה

טביעות קטנות: מלר מקווה למהפכה

זה הזמן לפנטז על הפתעות, לפני שהאריות יתעוררו. האלופות חוזרות
תאריך עדכון: 14/09/10 16:42

הדבר הטוב ביותר שקרה לליגת האלופות עוד לפני שהיא נחנכה רשמית, הוא היכולת הבינונית ומטה של הסו-קולד קבוצות גדולות. ברצלונה מפסידה בבית להרקולס. ריאל מדריד כובשת שער אחד ב-180 דקות. מנצ´סטר יונייטד מאבדת יתרון בשני משחקים בדקות האחרונות. באיירן מינכן מפסידה לקייזרסלאוטרן. מילאן יורדת מנוצחת בצ´זנה. אינטר מפסידה את הסופרקאפ ונכשלת בבולוניה. שלא לדבר על דרג הכאילו-גדולות השני, שם בנפיקה מפסידה 3 מ-4, שאלקה מנוצחת 3 מ-3, רומא מובסת בקליארי, וליון משתרכת קרוב לתחתית הצרפתית.
הגמגום הזה של כלים משומנים ומנוסים נותן תקווה לליגת אלופות שמחה ודינמית יותר, הווה אומר מקובעת פחות. קולות הברבור והמרמור על שלב הבתים הארוך לעייפה, המעצבן וצפוי כשעון חורף בקיץ ישראלי, וחסר התחרות האמיתית, הולכים ונעשים רעשניים יותר ויותר בשנים האחרונות. במיוחד מאז שהפוליטיקה הסוציאליסטית של מישל פלאטיני דאגה לעוד כמה נמושות בין ה-32 האחרונות.
כך שאם הסיפתח המרושל-משהו של פרגוסון, מוריניו, ואן חאל וגווארדיולה – לצורך העניין בוא נכנה אותם הגלדיאטורים והגלדיולות – יתגלה כתנומת קיץ עם גרורות לתוך הסתיו, יכול להיות שליגת האלופות הבאה בשערינו תביא עימה בשורה נאה של יותר התמודדויות שקולות, קלפים טרופים, והפתעות באחוזים גדולים יותר מהממוצע, שלא רק יירשמו כקוריוז (אנורתוזיס), אלא אף ישבשו סדרי אירופה ויעפילו לשלבי הנוק-אאוט.
התגובה האינסטינקטיבית שלכם כאן היא כפולה. א. זה לא יקרה. ב. אנחנו לא רוצים שזה יקרה. באשר לסעיף הראשון, אני חייב לצערי להסכים עמכם. האפשרות האבולוציונית שמעניקים שישה משחקים בשלב הבתים לקבוצות לנער את החלודה ולהפוך מגולם קיץ לפרפר חורף, מבטיחה שרוב הגלדיולות יפרחו, מרבית הגלדיאטורים יומלכו, ומירב האנדרדוגים יושלכו.
לגבי סוגיה ב´, אני מסרב כרגיל להצטרף למועדון של אלה הסבורים שאין לצ´מפיונס-ליג ערך וטעם בלי הגלדיאטורים והגלדיולות. קחו למשל את הפועל תל אביב. סביר בהחלט לומר שרוב אוהדי הכדורגל בישראל רוצים בהצלחת האלופה האדומה, ישמחו לחזות בה עושה היסטוריה ומעפילה ל-16 האחרונות, יצהלו ללוות אותה לניצחון מפורסם בשמינית הגמר, ולא יידעו נפשם אם היא תעיף גם איזו גלדיולה ברבע. אפילו אם זו תהיה בארסה, יונייטד או מילאן (נו, טוב, חוץ מצאן המרעית הישראלי של המועדונים הללו).
עכשיו תחשבו על אוהדי יתר הקבוצות הצנועות והטריות בקמפיין האלופות הנוכחי: בורסאספור הטורקית, ז´ילינה מסלובקיה, בראגה הפורטוגלית ואלופת הולנד טוונטה אנסחדה. אליהן ניתן גם לצרף יריבות שנמצאות אמנם באולימפוס הבתים יותר מפעם אחת, אבל לא שרדו מעולם את החורף הצ´מפיוני. גם האוהדים שלהן מייחלים לסנסציה האפשרית שבהתקדמות דוד שלהם על חשבון גוליית המאסיבי. גם הם מתבוננים רק בעולם הצר שלהם, ובוודאי סבורים שהעפלה של הפועל ת"א לשמינית הגמר תקלקל משהו באטרקטיביות הנוצצת של המפעל.
להם ולכם צריך לומר: המסיבה אולי לא תהיה כל כך סנובית וזוהרת, אבל היא תהיה הרבה יותר מקורית, שוקקת ופורצת דרך, אם מנעולי המועדון האקסקלוסיבי הכמעט סגור לחלוטין של העולות לשלבי הנוקאאוט ייפרצו לא רק בידי איזו מסתננת אקראית, אלא על ידי חבורה חדשה, שאפתנית, רומנטית, מתרגשת – שלא לוקחת את המעמד כמובן מאליו. מכיוון שהרבה מהכדורגל המסעיר בליגת האלופות הפך יותר ויותר נדיר, לא הייתם מחליפים מדי פעם את הבידור בסיפור?
אבל כאמור, אין מקום לדאגה. במרץ-אפריל כבר יצופה השדה בשלל גווארדיולות וגלדיולות, וחולמי הנוגה והתהילה יראו כוכבים. הם, אגב, יכולים לציין את הפייבוריטית לתואר האירופאי הבכיר כבר עכשיו, על פי מדד פתיחת העונות בליגות – צ´לסי. אל מול כל הדשדוש, הטישטוש והקישקוש ההתחלתי של עמיתותיה הזוחלות, אלופת אנגליה היא כרגע הקבוצה הטובה, היעילה, הדורסת וההורסת ביבשת. מאה אחוזי הצלחה, הפרש שערים 1-17, תשוקה וחדווה וששון – וזה רק בפרמייר-ליג, שלפי כל המקורות סביב היאכטה של רומן אברמוביץ´, היא בעיניו של הבוס רק פרס המשנה העונה.
"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/9/186449.jpg"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/2/186452.jpg
לכתבות נוספות >

הוזלו המנויים למשחק הפועל בצ'מפיונס

הוזלו המנויים למשחק הפועל בצ´מפיונס

הלחץ של האוהדים עבד. מנוי לשער 7 יעלה 750 שקלים במקום 900 ש´
תאריך עדכון: 14/09/10 17:50

הנהלת הפועל תל אביב נכנעה ללחץ ולאיומי המחאה שהגיעו מצד האוהדים והחליטה להוזיל את מחירי המנויים למשחקי בליגת האלופות. כזכור, אתמול פורסם כאן באתר כי מחיר מנוי לשערים 4,5,10 יעלה 600 שקלים (200 שקלים למשחק), כשמי שרוצה לשבת בשער 7 יאלץ להיפרד מ-900 שקלים (300 שקלים למשחק).
לעמוד ליגת העל עם כל הסטטיסטיקות, טבלאות ותוצאות
כאמור, היום, בעקבות הביקורת הגדולה, הוחלט על הוזלה. מנוי לשערים 4,5,10 יעלה 550 שקלים לבעלי מנוי לליגה (הנחה של 50 שקלים), בעוד שיושבי שער 7 ישלמו 750 שקלים (במקום 900) כשהמחיר לקהל הרחב יעמוד על 950 שקלים.
מוקדם יותר, הבהירו האוהדים כי יחריפו את המחאה נגד ההנהלה בעקבות מחירי המינויים. במסר שהעבירו האוהדים לראשי המועדון נאמר כי אם ההנהלה לא תתגמש, המחאה תתפרס גם למגרש עצמו, דבר שהאוהדים לא מעוניינים בו כדי לא לפגוע בשחקנים שאינם חלק מהעניין.
הירשמו לליגת החלומות של ליגת האלופות בערוץ הספורט
"המחירים הם בושה וחרפה וזה עוד צעד בהתנתקות של ההנהלה מהאוהדים", אמר הנרי אלקבץ, הנחשב קרוב להנהלה ואחד מראשי האוהדים הותיקים של הפועל. "כל מי שקיבל את ההחלטה אשם. אם בהנהלה חושבים שהם עשו לנו טובה שהם בבלומפילד אז הם טועים ובגדול".
"ההחלטה אתמול מראה שההנהלה מנותקת", הוסיף אלקבץ. "איך נראה להם הגיוני לשלם מאות שקלים למשחק?. לדעתנו ההחלטה הזו רק תקרב את הקץ שלהם בעיני האוהדים ואני מציע להם לשנות אותה מייד. זה גורם לשבר גדול מאוד כי האוהדים רואים בראשי המועדון כרגע כאנשים גרידים. שלא יספרו סיפורים על הוצאות גדולות כי מספיק שיעשו נקודות בבלומפילד אז הם ירוויחו כסף. שלא יציירו אותם כמסכנים ואומללים. אני קורא להם לשנות את ההחלטה".

לכתבות נוספות >

חשש למתיחה ברצועת הברך לאייל שן

חשש למתיחה ברצועת הברך לאייל שן

הקשר שהצטרף רק השבוע למועדון נפגע במשחק האימון מול רעננה (1:2)
תאריך עדכון: 14/09/10 19:37

המזל הרע ממשיך לפקוד את הפועל פ"ת. אם לא מספיק שהקבוצה צברה רק נקודת ליגה מתוך 9 אפשריות, היום (שלישי) במשחק אימון נגד הפועל רעננה, נפצע הקשר אייל שן וייעדר בין חודש ל-6 שבועות.
האבחנה הרפואית קבעה כי השחקן, שחתם רק השבוע במועדון, סובל מקרע חלקי ברצועת הברך. הפציעה אירעה בעיקבות תיקול בין שן לאחד משחקני רעננה.
במשחק עצמו ניצחה פ"ת 1:2 משערים של אוהד קדוסי וארמון בן נעים. לרעננה כבש אבי כנפו בפנדל. בן נעים, שמאוכזב ממעמדו בקבוצה ולא נמצא בסגל בתקופה האחרונה, הרשים.
גיא צרפתי, שנכנס כמחליף, הצטיין גם כן וצפוי לקבל יותר קרדיט במחזורים הקרובים. צרפתי עשוי לפתוח נגד מכבי נתניה במחזור הקרוב. גל כהן ודודו ביטון, הסובלים מפציעות קלות, ערכו אימון ריצה קל ולא נטלו חלק במשחק.

לכתבות נוספות >

לקראת משחקי הערב באלופות

לקראת משחקי הערב באלופות

ריאל מארחת את אייאקס (20:45 שידור ישיר באתר), בניון בהרכב צ´לסי
תאריך עדכון: 15/09/10 18:14

אליפות? גביע המלך? נו באמת. הסיבה שבגללה נחת ז´וזה מוריניו בסנטיאגו ברנבאו היא אחת: זכייה בגביע האלופות עם ריאל מדריד לראשונה מאז 2001/2. המסע בדרך לוומבלי מתחיל במשחק מול אייאקס, שחוזרת לבמה הגדולה אחרי 5 שנים כדי לנסות להחזיר עטרה ליושנה.
  • עוד לא מאוחר: הירשמו בחינם ובנו קבוצה בליגת החלומות- הפרסים מטורפים
ריאל מדריד מגיעה לאחר ניצחון קטן 0:1 בליגה על אוסאסונה, בעוד אייאקס ומרטין יול, שלו זה משחק בכורה בליגת האלופות כמאמן, פתחו מצוין את העונה בליגה ההולנדית עם ארבעה ניצחונות ותיקו מתוך חמישה משחקים. המפגש האחרון בין הקבוצות היה לפני 15 שנים, כאשר יארי ליטמנן ופטריק קלייברט הובילו את הילדים של לואיס ואן חאל לניצחון 0:2 על ריאל.
"אני וההנהלה יודעים שלזכות בצ´מפיונס ליג זה לא קל בכלל", אמר ז´וזה מוריניו, שמנמיך מעט ציפיות מהגלאקטיקוס שהקים במדריד. ה-"מיוחד" גם הוסיף במסיבת העיתונאים לפני המשחק: "יש שישה או שבעה קבוצות שיכולות לזכות בתואר, אנחנו עוד בבניה, אבל אם נעבור את השלב הראשון המצב ישתפר בהרבה". על היריבה אמר: "יש להם היסטוריה זהה לשלנו, מדובר בקבוצה קשה".
חלוץ הבלאנקוס, גונסאלו היגוואין התייחס לבצורת הקטנה שלו: "השערים יבואו, אני לא מודאג". השחקן, שמתקשה למצוא את הרשת בעונה החדשה, הוסיף: "אני רגוע, מקווה שנגד אייאקס אני אנצל את ההזדמנויות". לואיס סוארס ויאן ורטונחן מושעים וייעדרו מהמשחק במדריד.
מילאן - אוקזר (20:45, שידור ישיר ב-5GOLD+)
במשחק נוסף ב"בית המוות" של השלב הראשון, תארח מילאן בסן סירו עם שני השחקנים החדשים שהגיעו אליה הקיץ (איברהימוביץ´ ורוביניו), את אוקזר הצרפתית. "המשחק נגד הצרפתים יהיה קשה, הם קבוצה מסוכנת, והם הראו את זה בפלייאוף מול זניט", אמר פאטו, שהוסיף: "תמיד חלמתי לשחק בגמר ליגת האלופות, אני מקווה שזה יקרה עם מילאן בשנים הקרובות".
בית ה´
באיירן מינכן - רומא
אחרי ההפסד בגמר בעונה שעברה לאינטר של מוריניו ומיליטו, המטרה של לואיס ואן חאל ושחקניו היא להגיע לאותו מעמד, ושם? השמיים הם הגבול. להיט המונדיאל האחרון, תומאס מולר, התייחס לחסרונו של פרנק ריברי: "ברור שזה ישפיע עלינו, אבל אנחנו חייבים להסתדר", והוסיף: "רומא היא קבוצה מצוינת, אבל אנחנו חייבים להתחיל בניצחון".
ברומא העניינים שונים לגמרי, הקבוצה של קלאודיו ראניירי פתחה רע מאוד את העונה הנוכחית והיא מגיעה למשחק לאחר תבוסה משפילה 5:1 לקליארי במחזור השני של הליגה. נדמה שניצחון של מירקו וויצ´יניץ´, פרנצ´סקו טוטי וחבריהם יכול להחזיר אותם למסלול הנכון.
במשחק נוסף בבית, באזל תתארח ברומניה לעימות מול קלוז´ ונראה כי המשחק הזה, למרות שהוא רק הראשון לעונה, עלול להשפיע על זהות הקבוצה שתסיים במקום ה-3 ותמשיך לליגה האירופית.
בית ו´
ז´ילינה - צ´לסי (20:45 שידור ישיר בספורט 5+)
תקופת החסד עבור קרלו אנצ´לוטי נגמרה, והשנה זכיה בפרמיירוליג עלולה שלא להספיק לבעלים רומן אברמוביץ´. אחרי ההדחה על ידי אינטר בשמינית הגמר בעונה שעברה, חייבת צ´לסי להסתער על המפעל בכל הכוח, כבר מהדקה הראשונה. ואין דרך קלה יותר מאשר מול אחת היריבות החלשות במפעל. לפחות על הנייר. יוסי בניון אמור לערוך בכורה בהרכב הכחולים, שבארבעת המחזורים הראשונים בליגה כבשו 17 שערים וספגו רק אחד.
מארסיי - ספרטק מוסקבה
ההגרלה זימנה לשתי הקבוצות הזדמנות גדולה להעפיל לשמינית הגמר, על הנייר שחקניו של דידייה דשאן טובים יותר, אך קבוצה רוסית (בראשותו של ואלרי קרפין המאמן) זה דבר שאסור להספיד אף פעם. חלוץ מארסיי אנדרה פייר ז´יניאק אמר לקראת המשחק: "ליגת האלופות היא עולם אחר, האירוע הוא מאוד מרגש וזה נותן מוטיבציה גדולה להצליח. אני אופטימי, אבל אנחנו חייבים להפגין יכולת טובה על הדשא כדי להצליח".
בית ח´
ארסנל - בראגה
"עבורנו ניצחון הוא קריטי במשחק הזה, בגלל שאני מאמין שהבית יהיה הרבה יותר קשה ממה שאנשים חושבים. בראגה ניצחה את סביליה וסיימה מעל פורטו בשנה שעברה וזה כבר מראה על הרמה הגבוהה שלהם". אמר מנג´ר התותחנים ארסן ונגר, שנמצא בבעיה של שחקני התקפה לקראת המשחק באמירויות.
תיאו וולקוט והחלוצים ניקלס בנדטנר ורובין ואן פרסי פצועים. אם זה לא מספיק גם הבלם הבלגי תומאס ורמאלן והקשר הצרפתי אבו דיאבי לא יהיו כשירים בזמן. הפורטוגלים המכונים גם הארסנליסטים (בשל הדימיון במדי הקבוצות) תיהיה זו טבילת אש ראשונה במפעל ייאלצו להסתדר ללא אלדרסון ולאנדרו סלינו המושעים. במשחק נוסף בבית: שחטאר דונייצק תארח את פרטיזן בלגרד.
"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/2/186562.jpg"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/3/186563.jpg
לכתבות נוספות >

אלופות: הפועל ת"א נכנעה 2:0 לבנפיקה

אלופות: הפועל ת"א נכנעה 2:0 לבנפיקה

לואיזאו כבש (21), פנדל על שכטר לא נשרק. קרדוסו דאג להכפיל (68)
תאריך עדכון: 15/09/10 00:41

תקראו לזה היעדר מסורת, מפגש היכרות או פספוס הזדמנות משוועת, לאלופה הישראלית זה לא ממש משנה. הפועל תל אביב הפסידה 2:0 בחוץ לבנפיקה בבכורה שלה בצ´מפיונס ליג ותחפש נקודות ראשונות ושער במחזור הבא מול ליון (רביעי, 29 בספטמבר).
שלא תבינו לא נכון. אלי גוטמן הציג קבוצה שבאה לשחק, לא להתבצר בפחדנות. הפועל לא הושפלה ובהחלט נראתה שייכת למעמד היוקרתי, אבל כנראה שהניסיון, הביתיות והיעילות של המקומיים היו פשוט יותר מדי. בנפיקה פתח בלחץ אדיר ואילצה את וינסנט אניימה המצוין לספק כמה הצלות מרשימות, לפני שאיתי שכטר הופל בבירור ברחבה על ידי לואיזאו. פנדל? תשכחו מזה, השופט הרוסי סימן להמשיך. אז הבלם הברזילאי המשיך.
בדקה ה-21 היה זה אותו לואיזאו שהכניע את אניימה, אחרי בישול של מרטינס, המצטיין במגרש. בנפיקה נסוגה לאחור, אבל ורמוט ושכטר המצוינים לא הצליחו למצוא את הרשת. המחצית השניה נפתחה על מי מנוחות, עד שבדקה ה-68 הדף אניימה ניסיון של מקסי פריירה המחליף ואוסקר קרדוסו הכפיל. מכאן ואילך הכל היה גמור, אבל זה רק המחזור הראשון. אולי ליון תגיע לבלומפילד שאננה מהניצחון על שאלקה. אולי לא.
מהלך המשחק
אלי גוטמן החליט לחזק את היכולת ההגנתית בקישור והציב את רומן רוקי הצרפתי לצד אביחי ידין וערן זהבי, כאשר יוסי שבחון על הספסל. איתי שכטר החלים בזמן כדי להצטרף אל בן סהר בחוד, בעוד שביבאן פרנסמן ודני בונדר הועדפו על פני וואליד באדיר ועמרי קנדה בהגנה. בצד הפורטוגלי החליט ז´ורזה ז´סוס לנקוט בשינוי התקפי כשהוריד את המגן הימני מקסי פריירה לספסל והסיט את רובן אמורים לאגף.
בדקה השלישית נרשם ניסיון ראשון של המקומיים, אבל שחקני הפועל בלמו את הדהירה של איימאר במרכז. הפורטוגלים הגבירו את הלחץ ובדקה ה-11 בונדר גלש וחילץ כדור מסביולה ברחבה. הארגנטיני השתטח, המשרוקית של השופט הרוסי לא נשמעה בצדק. בדקה ה-14 הגיעה הזדמנות גדולה ראשונה. איימאר השאיר בכדור נפלא את קרדוסו לבד מול אניימה, שיצא והציל שער בטוח. דקה חלפה והפועל קופחה בבירור.
איתי שכטר פרץ בצד שמאל לרחבה, נתפס בחולצה על ידי לואיזאו והופל בבירור. והמשרוקית של השופט ניקולאייב? נאדה. פנדל מובהק שלא נשרק. בדקה ה-19 היה זה שוב שכטר, שהפעם לא הצליח לפגוע בניסיון בעיטה. ואז הגיע העונש. איימאר העביר קרן משמאל, מרטיס מסר למרכז ולואיזאו המשיך מאמצע הרחבה בטיל לרשת של אניימה את ה-0:1. אגב, זהו השער ה-5,000 בהיסטוריה של ליגת האלופות.
דקה חלפה ושכטר טען לעוד הכשלה ברחבה, הפעם הוא ספג צהוב. וגם עוד הזדמנות נהדפה. ניסיון סלאלום של ורמוט בדקה ה-26 נבלם אצל דויד לואיז. שחקני בנפיקה לא נבהלו והמשיכו ללחוץ. 6 דקות עברו ושוב קרדוסו בעט לעבר השער, אבל הכדור קפץ מעל המשקוף והחוצה. בדקה ה-36 שלח בונדר כדור מסוכן, רוברטו הדף בקושי לקרן. השוער הספרדי גם דאג להקדים את סהר בריצה לעבר כדור עומק מהיר.
בדקה ה-39 השכיב פרנסמן את איימאר על סף הרחבה, אניימה עצר את הבעיה האדירה שהגיעה מכיוון מרטינס. רגע לפני השריקה להפסקה חטף שכטר מרפק בפרצופו ונשכב על הדשא, שוב בלי תגובה מצד השופט. המחצית השניה נפתחה בקצב איטי יותר ובדקה ה-55 ורמוט ניער מעליו את השומרים ובעט מעל השער של רוברטו. שני המאמנים החליטו לערוך שינוי ראשון. ז´סוס הכניס את המגן פריירה, בעוד שגוטמן העניק לתמוז דקות ראשונות עם האדומים באירופה על חשבון סהר, שלא הרשים. בהמשך החליף גם שבחון את רוקי.
הפועל הורידה הילוך ובדקה ה-68 הגיע השני של המארחים. מקסי פריירה פרץ לרחבה ובעט, אניימה הדף חלש לרגליו של אוסקר קרדוסו, והחלוץ הפראגוואי קבע בקור רוח את ה-0:2. שוער הפועל בלם עוד ניסיון של מרטינס, ידין ניסה להפגיז מרחוק וגם אמורים נבלם אצל הניגרי. בדקה ה-86 השתחרר תמוז ושלח כדור אדיר בסיבוב, הפעם המשקוף של רוברטו בלם אותו. וזהו, הפסד בהופעת הבכורה להפועל, בנפיקה מתאוששת על חשבונה.
הרכבים
בנפיקה: רוברטו, רובן אמורים, לואיזאו, דויד לואיז, פאביו קוונטראו, חאבי גארסיה, קרלוס מרטינס, ניקולאס גאיטאן (מקסי פריירה/57), פבלו איימאר (איירטון/71), חבייר סביולה (ססאר פיישוטו/87), אוסקר קרדוסו.
הפועל ת"א: וינסנט אניימה, דני בונדר, ביבאן פרנסמן (וואליד באדיר/74), דוגלאס דה סילבה, דדי בן דיין, אביחי ידין, רומן רוקי (יוסי שבחון/61), ערן זהבי, גילי ורמוט, איתי שכטר, בן סהר (טוטו תמוז/57).

שופט: אלכסיי ניקולאייב (רוסיה)
"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/9/186579.jpg"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/8/186588.jpg"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/8/186598.jpg
לכתבות נוספות >

למעלה