חומרי ניקוי ?

Red Ross

New member
פתרון לקמצנים../images/Emo3.gif והזהרה !!! אין להשתמש בנפט לניקוי הג´נט הצמיגים או השרשרת זה מייבש את הגומיות ואת הצמיגים וכמו כן גם WD-40 בעל אותן תכונות !!! ישנם ספריים מיוחדים לניקוי ג´יפה מהגלגל"ש אך מכיוון שהבטחתי פתרון זול ניתן לרסס על מתלית WD-40 ולנגב את הג´נט בזהירות שלא יגיע לצמיגים כמו כן ניתן לשטוף אם נוזל כלים ומברשת שיניים !!! מעילי אור - אם יש הצטברות של ג´יפה מזה שנים מספר ניתן להוריד עם מתלית לחה וקצת סבון (מים לא עושים טוב לעור אז בלי התלהבות) לאחר מכן כל קרם לחות של האימא או האישה ישלים את המלאכה. לפיריינג אני משתמש בוקס של הצב (למשקיעים יותר יש ספריי סיליקון), ולפלסטיקים של הווינקרים, לוח שעונים, מראות וכד´ ספרי ב- 10ש"ח של המכוניות (סקאי). Red Ross- מצטרף לחוליי הניקיון ! ! !
 

Easy_Rider

New member
מה לגבי הספריי לניקוי פלסטיק

זה של PLEXUS, מישהו ניסה אותו על הפיירינג ? מישהו חושב שהוא לא מתאים ? אני חושב שבפעם הבאה שאני אשטוף את האופנוע (עם מים נקיים), לאחר מכן אני אשתמש בחומר הזה כדי להבריק את הפיירינג. מישהו מתנגד ? ...
 

Easy_Rider

New member
48 ש"ח ...

אם סילקוליין או PJ1 עולים פחות אז אני אקנה אותם וזהו. בכל מקרה, אפשר לעשות את זה פעם בחודש, לא נורא.
 

ilan_k

New member
../images/Emo50.gif שיהיה...

עשית ממש פרוייקט מזה ... שהתיה לי בריא....
 

Sheshet

New member
ולסיכום

איזי, קבלת פה סטפה של עצות וקטונתי מלהוסיף. המקס´ יכול לשתף אותך בשיטה הרווחת אצלי ב 5 שנים האחרונות (שאגב די מבסוט ממנה): קודם כל הראש, הכל מתחיל בראש, יש כאלה שלא אוהבים לנקות את יקירם (תתפלא, תתפלא), לדעתי זוהי תרפיה מ צ ו י י נ ת ! אני מקדיש כל יום שישי משהו כמו שעה וחצי עד שעתיים לניקוי ומירוק כל פינה אפשרית שידי משגת, על הדרך זה זמן טוב להשקיע בבדיקות מפגעים חיצוניים, שמנים, אויר, חיזוקי ברגים / מכסים וכו´. שלב ראשון בניקוי הוא ככל נהג מצוי, מתבטא בספוג (רך !) ספוג בשמפו לשטיפת רכבים, וויש ימינה, וויש שמאלה וככה יורדים רוב האלמנטים הליכלוכיים וכמובן מקנח במים. שלב בי"ת כולל בתוכו את אותו ספריי לניקוי חלונות שהוזכר כבר, איתו ניתן להוריד את המאנייקים הקטנים והעיקשים שסרבו לרדת בשלב הראשון. אותו ספריי עושה עבודה נפלאה (לטעמי) גם בניקוי המשקף והמראות. שלב גימ"ל, זה הקטע היותר מעניין - הג´נטים והקרביים של האופנוע. היות ושלב זב די מלכלך ממליץ בחום לעטוף את היד בגרב ישנה (עד המרפק) ככה מובטחת לך גישה אף למקומות הקטנים מבלי להתבאס מגריז שחור על היד. ניגוב ראשוני לדיסקים ולג´נטים משאריות פחם רפידות. אח"כ מעט WD40 מקומית על הגרב וכנס באמא של הג´נטים - הכל יורד כמו חמאה. על הדרך עם הגרב הספוגה, עבור על המזלג, על הזרוע האחורית והבולם האחורי, על הרגליות ואפילו על הדוד. אתה מרוויח גם שימון קל וגם ניקוי טוב באותה מריחה. אחרי שראית כי טוב זה הזמן לפינוקים. קח לך כל ספרי "סקאיי" (אלה של ה´דש בורד´ לרכבים), רסס בניחותא על כל הפלסטיקה (אין טעם על המיכל כי זה מיועד לפלסטיק, ורצוי לא על אזור המחוונים כי לפעמים זה פוגע במגעים החשמליים), תפוס פיסת בד לבנה ונגב עד להברקה. לסיום שמן את השרשרת באמצעות ספריי יעודי - נגב את שאריות הספרי מהפרינג קח שני צעדים אחורה ו... תתמוגג מנחת ! כמו שאמרתי, תרפיה
 

ofnik

New member
קרוסן (נפט) מומלץ לשמוש לניקוי

שרשרת או-רינג בספר היצרן של האופנוע! הודות לתכונות השימון שלו
 
רד-רוז... להערכתי אתה טועה....

לגבי הפיסקה הראשונה שלך... עד כמה שאני יודע, WD אכן פוגע בגומי ובטבעות O, אבל לא כך הדבר עם נפט. עד כמה שאני יודע אפשר לנקות עם נפט את השרשרת והג´אנטים ומקבלים גם תוצאה טובה. אולי יגיד לנו אלפרד במה הוא מנקה את השרשרת אצלו באופנוע...
השדון .... ™TheNightDevil
 

alfred

New member
אלפרד מנקה לעתים רחוקות עד מאוד

את השרשרת (כשהוא עושה טיימינג
). לפחות פאוזי לא שובר צלבים...
ובאמת, איך השדון ניקה את השרשרת בגוצי?
 
בגוצי ../images/Emo35.gif כל יום ../images/Emo70.gif

כל כלבי השכונה היו משתינים עליה...
השדון .... ™TheNightDevil
 

psichi

New member
סיליקון לרהיטים של סנו

קוראים לזה פוליטול, אני חושב, וזה עולה 11 שקל בכל סופר, ויספיק לכל אורך חיי האופנוע. זה מה שאני השתמשתי על ה-GS שלי להברקת המיכל והפלסטיקה, אחרי ניקוי בסבון כלים וייבוש קדקדקני. הוא נראה כמו מליון יורו (עד כמה ש-GS יכול להראות כמו מליון משהו) את הג´נטים ניקיתי עם מטלית מוספגת בקצת WD40 (כי זה מה שתמיד נגיש) שרשרת עם שמן מנוע ומברשת שיניים ישנה, ואח"כ מורחים במלוא החופן גריז. מנוע עם מברשת נעליים עדינה וסבון כלים. ציוד עור - קרם nivea עובד מצויין! גם לעורך האישי, וגם לעור החיה האומללה שנתנה את המקסימום בשבילך.
 

the jango

New member
תגידו,זה פורום אופנועים פה?../images/Emo2.gif:../images/Emo98.gif

והג´נגו לרגע נבהל וחשב שהגיע לפורום פולניות לנקיון ומוצריו. זה מה שאתם עושים כל היום? ספריי @#$%$#@ לניקוי הגומיה השמאלית בפריניג ימין בעלות 1234321 דולר,ווקס משובח משומן כלבי ים (זכרים בלבד!) בעלות34521 דולר להברקת כנף אחורית,סיליקון משובח משאריות של תותבים של דוגמניות על למראה סקסי ויחודי בסך 564738 דולרים... רבותי,אתם מזכירים לי את גברת ג´נגו שמגיעה לאגף הקרמים בדיוטי פרי! עליכם וגם עליה עובדים בעינים! דלי עם קצת מים וסבון כלים,יתנו את אותה תוצאה! בסכום שחסכתם,אפשר לעשות דברים רצינים,כגון לעזור לוינטאג עם הצמיגים,לקנות לאופנוברית בטנה חדשה במקום זו שאבדה,לקנות לקרין כלבלב חדש,ועוד ועוד. הג´נגו.
 

R-יק

New member
הג´נגו צודק ../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif

גם אני לא מחובבי "כאב הראש" של הנקיונות! דלי מים וסבון כלים עושה את העבודה מצויין! לגבי הג´נטים והשרשרת, קצת נפט עושים את העבודה יופי.
 

alfred

New member
אכן, ג´נגו. אכן...

סבון כלים ירקרק (להשיג ב"הכל בדולר"), עושה את העבודה מצוין. שלל מעילי העור האיכותיים של הקשישא חווים כבר לא מעט שנים קרם ידיים איכותי במיוחד (להשיג באותו סניף). לא צריך להגזים. את המשקף אלפרד מנקה עם מגבונים לחים המיועדים לישבני תינוקות (ב"אריזת טיולים", הנכנסת לכל כיס. וכדאי באמת שתהיה בכיס, על כל צרה שלא תבוא). וזהו. שלוש פעמים "הכל בדולר" וזהו. ערכות ניקוי? שמרו את זה להרלי.
 
למעלה