שרשור פרק 5!

idanoosh17

New member
../images/Emo104.gif שרשור פרק 5! ../images/Emo44.gif

אז אחרי שבשבוע שעבר קיבלנו לקט אז הערב מגיע הדבר האמיתי- פרק 5 כאן! האם אורי יגלה שהוא נכנס למלכודת? את הכל על הפרק- לכאן!

טוב, אז ככה

כמובן שגם הפעם צפיתי בפרק בעניין רב. אני רק חייבת לציין שהסצינות המזעזעות מהשבי, כל המכות וההתעללות האיומה בשבויים - זה פשוט בלתי נסבל לצפייה. כל פעם מחדש אני אומרת לעצמי שאולי הפעם אני אוותר על הצפייה בפרק, אבל הסדרה עצמה מעניינת ולא בא לי לוותר. מצאתי בינתיים פתרון חלקי: אני יושבת על כורסת הטלויזיה ומחבקת על החזה שלי את החתול שלי, שהוא ענק למדי. בקטעים שאני לא מסוגלת לראות אני מרימה אותו עוד יותר ומחבקת אותו ואז הוא מסתיר לי את הטלויזיה. עדיין, אפשר לשמוע את המכות ואת הצרחות, אבל לפחות אני לא רואה אותן... אי אפשר לצנזר את הדברים האלה? תארו לכם את משפחת שליט יושבת וצופה בדבר הזה??? חוץ מזה הקטע שנמרוד נסע לבקר את האבא שאיבד את בתו ואת אשתו בפיגוע נראה לי הזוי למדי ולא אמין. מה, נמרוד מזוכיסט? מאיפה יש לו כוח להתמודד עם מישהו שלפני שניה התנפל עליו והטיח בפניו האשמות קשות? בקיצור - לא הכי אמין, אך מרתק. ושמישהו יצנזר את הסצינות האיומות של השבי!!!

מה שנראה לי הזוי

זה הרעיון שאנשים יבואו להפגין נגד עסקת שחרור בהלוויה. אני לא מצפה מהסדרה להיות אמינה אחד לאחד אבל זה כבר מקומם.

idanoosh17

New member
לגבי מה שכתבת

על משפחת שליט. דווקא זה הדבר הטוב ביותר בסדרה. כמו שאת יושבת וחושבת עליהם ככה בכל בית שהתוכנית דולקת בטלוויזיה חושבים עליהם וזה מעלה את המודעות הציבורית לגבי גלעד.

תראה...

אני אישית לא צריכה סידרה שתזכיר לי את גלעד שליט. הפייסבוק שורץ קבוצות שהקימו למענו, בכל מקום רואים את התמונה שלו, יש פירסומת כזאת עם התמונות שלו ושל רון ארד... אני לא חושבת שהסדרה הזו גורמת לי לחשוב על גלעד יותר. אני כן חושבת שיכלו לעדן קצת את הסצינות מהשבי. הסצינות האלה חוצות כל גבול אסטתי, אנושי, תיעודי, ולא יודעת מה עוד. זה פשוט קשה לעיכול וזה משרת את המטרה ההפוכה ממה שהתכוונו, כי בסצינות האלה אני פשוט לא מסתכלת למסך...

idanoosh17

New member
התמונות קשות

ואני מניח שהמשפחה שלו יודעת שהוא סובל שם. את ואני ועוד כמה אנשים חושבים עליו כל הזמן, אבל לא כולם כאלה- והתוכנית הזאת עם התמונות הקשות יכולות להפעיל לחץ ציבורי גדול הרבה יותר. אני בטוח שחברי ממשלה ושרים רואים, מזדעזעים ובבו העת שיצטרכו שוב להצביע על עסקה לגלעד, אולי התמונות האלה ייגרמו להם להצביע בעד.

אולי יש משהו במה שאתה אומר...

אני פשוט מסבירה איך אני חווה את זה... ולי זה יותר מדי קשה. גם כששולחים לי, להבדיל, בפייסבוק, כל מיני עצומות להצטרף עם סרטונים על התעללות בבעלי חיים, אני ישר מוחקת את זה. לא מסוגלת לצפות בדברים כאלה, זה עושה לי רע על הנשמה... עם כל האהבה שיש לי בלב לבעלי חיים. לצערי זה פשוט עושה לי סיוטים הדברים האלה, ולכן אני לא מעמידה את עצמי בפני מבחן...

אין הגיון, רק כאב

כך אומר נמרוד, ונקודת מבטו חשובה שכן היא היחידה שאינה שיפוטית. בכלל, הנושא של השיפוטיות הלך חזק בפרק הזה, במיוחד דרך נורית המושמצת, זו שקל לכעוס עליה ולעלוב בה כי היא "בגדה במדינה שלמה". אבל, הרי אין הגיון רק כאב, וכשהיא מדברת עם טליה הכאב שלה פתאום נשמע חזק ואמיתי כמו כל כאב אחר בסידרה. נושא נוסף שרציתי לגעת בו הוא איך הטראומה מעצימה את הרגשות היומיומיים. במיוחד זה בלט בשיחה בין האחים, אורי ויקי. יקי מדבר על הקנאה שלו באורי - קנאה בין אחים שכל אחד יכול להרגיש - אבל השבי והטראומה מעצימים את תוצאות הקנאה הזאת בצורה חריפה והופכים אותה לאיומה במיוחד. וכך, השבי והטראומה יכולים לקחת את הרגשות שכולנו חווים ביומיום ולהפוך אותם לממאירים.

Rpink

New member
איריס

אני אוהבת את הסדרה הזו למרות שבאמת הרמיזה הזו שנמרוד הרג את עמי קצת קשה לעיכול. אבל יותר מכל איריס מעצבנת שכן היא כל הזמן חייכנית כזו וחסרת טקט. יותר נכון השחקנית ולא הדמות....

idanoosh17

New member
סצנות קשות לצפייה

ולא ציפיתי לצפייה קלה מנושא כזה. אז גילינו מה קרה לעמיאל... אני לא הייתי חושב על זה אבל הנה גולשת שניחשה את זה: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=2176&MessageId=140289242 הסצנות מהשבי מאוד קשות לצפיה, אך עם זאת הסדרה מאוד מעניינת ומסקרנת. בניגוד לתגובות של כמה גולשים אני מוצא את המשחק בסדרה מאוד אמין ואיכותי.

צדקה הגולשת ../images/Emo45.gif

אני חושבת שיכלו קצת לעדן את הסצינות האלה אם היו עושים אותן בשחור לבן, אם היו מטשטשים קצת את הדמויות, אם היו מפחיתים את הכמות של הסצינות האלה ביחס לשאר העלילה... לא חייבים להיות פלסטיים ומוחצנים כל כך. זה פשוט מגעיל. שלא לדבר על הסיוטים שזה עושה לי אחר כך
אז למה אני ממשיכה לצפות? כי זה מעניין!

S h a r k 1 8

New member
אכן, הסצינות קשות לצפייה, אך הן חלק אותנטי

ואינטגרלי מהסדרה. המטרה של התמונות האלה היא לזעזע את הצופים ולגרום לכם להזדהות עם החטופים. בהרבה סרטים יש סצינות קשות לצפייה, ואי-הנעימות שהן גורמות לצופים לא משמשות עילה להסרתן, להפך. אי הנעימות שהן יוצרות אמורות לחק את החוויה של הצופה ולהעביר ולעורר את הקורא מבחינה רגשית. אחרי הכל, כל סרט או סדרת טלוויזיה היא חוויה (לא תמיד נעימה).

יונה1

New member
אותנטי???

או שמא סתם פורנוגרפיה זולה של דם ואלימות למען "האומנות"/רייטניג של ערוץ 2?

יש לי עוד שאלה

בקטע עם דנה, הבת של טליה, שאמא שלה תפסה אותה מתמזמזת עם בחור - מי היה הבחור הזה ולמה טליה איימה עליה שתספר לנמרוד או שתלך לפסיכולוג? כאילו, מה הבעיה שלה עם זה, היא כבר חיילת...

idanoosh17

New member
שלח לפני שהספקתי לכתוב

בקיצור לפי מה שהראו במה שיהיה בפרק הבא, הראו שהיא אומרת לפסיכולוג "לא נמאס לך לזיין את השכל אתה לא רוצה לעשות משהו אחר?..." ככה שככל הנראה יש לה בעיית מין.

למעלה