מסיבת סיום ציונית

basin30

New member
../images/Emo101.gifמסיבת סיום ציונית

ראשית אני רוצה לומר שמזה כמה שבועות אני עוקבת בעניין רב אחר השיח המתפתח בפורום זה ונהנית מאוד. היום אני מעיזה לשאול ומקווה שתקבלו אותי לביתכם שלכם. אני מחנכת כתה ד' ומחפשת רעיונות למסיבת סיום העוסקת בציונות.המסיבה היא בעצם שיאו של תהליך אותו עברנו "מחלום להגשמה" החזון הציוני, הרצל, בניית יישוב חלומי והקמת המדינה. הילדים הביאו חפצים שונים המסמלים את הקשר של משפחתם לארץ- וזו המזוודה הציונית שתלווה אותנו במסיבה ואולי מספר הורים יספרו את הסיפור שמאחורי החפץ. מה דעתכם? אשמח כמובן לקבל רעיונות נוספים. תודה תודה.

שלום לך basin30 וברוכה הבאה

בשנת החמישים למדינה הייתי מחנכת בכתה ג' ועבדנו כל השנה על מנהיגי האומה. לסיום הילדים הכינו עבודות אישיות על מנהיג שבחרו. למסיבה הכנו, יחד עם הילדים, הצגה על המנהיגים ,הציונות ,ומדינה ומה שביניהם. חשוב לעבוד ולהכין עם התלמידים יחד(הם כתבו את הטקסט ובודאי שהרעיונות היו שלהם אני "שיפצתי" פה ושם). בהצלחה

אולי הצגה שמשלבת את הכל

את יכולה לבנות קטעים קטעים מהנושאים השונים. להמחיז בצורה פשוטה (סוף סוף כיתה ד') את החלקים השונים, להתמקד בחשוב, כל קטע מציגים בין 4-5 תלמידים. הבסיס להצגה הוא - סבתא יושבת על הבמה, וקבוצת נכדים שואלת אותה, אז סבתא, איך היה בקום המדינה?? מה עשיתם?? וסבתא מתחילה לספר, וכל סיפור שלה הוא בעצם קטע. אפשר כמובן להשקיע בתפאורה, בגדים וכו'. כשהיא מתחילה לספר האורות עליה מעומעמים, ומתחדשת תאורה בכיון ההצגה. ואז ככה עוברים השנים. אפשר גם תלמיד שעובר עם שלט ושם הארוע בזמן שמתחיל הקטע. זה הבסיס, ומכאן אפשר ללכת הלאה. אצלי בכיתה כשדיברנו על קום המדינה, אחד הילדים פתאום אמר (כיתה ג') סבא שלי נולד בארץ והוא בן 65 שנה , וכשדיברנו על גיל המדינה, הוא אמר - "בעצם לא יכול להיות שסבא שלי נולד כאן - כאילו - אף אחד לא גר כאן לפני קום המדינה, היה "כאילו" ריק?? " היה לו קשה, למרות כל השיחות , להבין שהמדינה היתה מאוכלסת ביהודים אלפי שנים לפני כן.. נקודה למחשבה. בהצלחה,

basin30

New member
../images/Emo51.gifאסנת ש ואסנת פ

אימצתי את הרעיונות ובהחלט אעשה בהם שימוש.

pernn

New member
מסיבת סיום ציונית- הצעה

נעים לראות שיש עדיין התייחסות רצינית לנושא. אני הייתי בונה משחק משימות : "שניצל בורשט". הייתי מתחילה בשירה בציבור ואח"כ במשחק ולסיום מאכלי ארץ ישראל.לגבי החפצים הייתי בונה תערוכה קטנה וההורים יסיירו בה לפני/אחרי המפגש.

basin30

New member
pernn תודה על../images/Emo45.gif

ההתיחסות והרעיון הנהדר. מבטיחה לעדכן אחרי שהכל יגמר.

למעלה