מה בסירים לשבת?

מה בסירים לשבת?

טוב, אני עוד לא התחלתי להכין אוכל לשבת. מי מבשל? מי הולך להתארח? מה מכינים אצלכם לשבת? או אולי לא מכינים? תשתפו אותנו?

ענתר

New member
ובכן מרק הפטריות כבר מוכן

וגם ת"א כבר בושלו לפירה העוגה נאפתה על ידי בעלי השועוית עוד מעט תתבשל ואני צריכה להכין את השניצלים היום יום ההולדת של ביתי הבכורה ופעם ראשונה מזה 5 שנים שתהיה אתנו ביום ההולדת שלה

ענתר

New member
כן,
נכון

תודה על המזל טוב אם הכל ילך כשורה, תהיה לנו רופאה אירופאית בקיץ

שרון ל 1

New member
השבוע מנוחה
אנחנו האורחים

אז לא מכינה כלום!! למרות שאני חייבת להכין מאפה תפוחים, כי הבצק עלים כבר מופשר.... איזה מאפה טעים יוצא לי תמיד

ענתר

New member
איזה מאפה?

אני לא טובה באפיה משאירה את זה לשאר המשפחה אבל כיף להתארח ולאכול מטעמים של אחרים

שרון ל 1

New member
תקשיבי, זה מאפה קל להכנה וטעים מאד!

הבצק הוא בצק עלים - אני מכינה את המילוי - חותכת תפוחי גרנד לקוביות, מבושלת עם סוכר (או תחליף) וקינמון וממש מעט מים וכמה טיפות לימון (לא חובה) מבשלת עד שמתקבל מרקם יותר סמיך. המילוי הזה מתאים גם לפאי תפוחים (ניסיתי ויצא מעולה!) אני חותכת את בצק העלים לריבועים, מעט מרדדת אותו, שמה את המילוי במרכז - ופשוט סוגרת כמו מעטפה. גיליתי שהכי טעים זה כשהמאפה יחסית גדול, כשניסיתי לעשות קטנים, לאירוח, יצא פחות מוצלח. הכי שוס? יש גרסא לעצלנים! בצק עלים שכבר חתוך לריבועים, מיוחד למאפים מתוקים. ומילוי קנוי מוכן של מותג בשם 'מימון' אם אינני טועה, כל האריזות לבנות כאלו... מצאתי במגה ומשם אגב, לקחתי את הרעיון בפעם הראשונה :) בקיצור - אין מה לדעת בגרסא המקוצרת

אחלה מתכון

מכירה את הרעיון הזה מאיזה ערב רווקות שעשינו לחברה שלי, ו.. היה מעולה. אז עשינו את זה דווקא עם בצק פילו.אבל נשמע לי שבצק עלים יותר טוב.. אולי באמת אנסה את זה בקרוב.

בשבת אני פטורה!

זה הזמן של האיש להפגין את היצירתיות שלו (וזה לא קל - אני צמחונית והילדים בעייתיים באוכל, כמו כל הילדים). אמנם לפעמים אח"כ יש לי הררי כלים עד התקרה, אבל בטוח שיהיה שווה את זה. הוא עדיין לא התעורר, אז אני לא יודעת מה בתכנית, אבל יהיה משהו מתפוחי אדמה. בתחום העוגות - למרות שזה המקצוע שלי, אני ממעטת לאפות (אומרים שכל הסנדלרים הולכים יחפים, לא?) מטעמי שמירה על המשקל, אבל בעלי קיבל קופסת בראוניז מלקוח מרוצה, אז זה-מה-יש!

ענתר

New member
אז מה הוא בישל?

קשה להיות צמחונית, ולשמור על הדיאטה

ועכשיו גמני יכולה לשתף

אם כי בדיעבד..... היו: מרק ירקות, פלפלים ממולאים, ספגטי וקציצות בשר, וגם עוגיות שוקולד עם עדשים,כדורי שוקולד, עוגת תפוזים.. וגם.. פחזניות.

למעלה