בריאות
לרביעי-חמישי

מיצלי2

New member
איזה מין קוליק זה

חדשה, אז שלום שלום
בתי בת 3 חודשים ב"ה. עד כה היו לה תופעות קוליק די סטנדרטיות: בכי בשעות הערב, לפעמים יותר ולפעמים פחות. מאז הלידה, התזונה היומית שלה מורכבת הן מחלב אם שאוב (יש לי בעיית כמות, אני שואבת סביב השעון) והן מסימילאק. בהתחלה היא קיבלה כשליש התזונה היומית מחלב אם ובחודש האחרון זה כבר די חצי חצי. עד כה חשבתי שכאבי הקוליק אמורים ללכת ולהפחית עם הזמן. אבל לאחרונה נדמה שיש החרפה בקוליק, או שזה משהו אחר שטרם זיהיתי
. לפני כמה ימים היה נדמה שההחרפה שוב נרגעה, אלא שאז התחילה תופעה שלא היתה עד כה. בחלק גדול מהארוחות, איך שהיא מתחילה למצוץ את הפטמה (בקבוק), מתחילות העוויתות והיא מפסיקה למצוץ ומתחילה לצרוח. לפעמים הבכי נרגע מהר, היא מנסה שוב, ושוב נאחזת בעוויתות. לפעמים היא בוכה זמן רב ושוב לא מצליחה לאכול. לפעמים, תודה לא-ל, גם קורה שאחרי שהבכי נרגע היא דווקא כן מצליחה לאכול מבלי להתפתל ולסבול מכאבים. האם מוכרת התופעה הזו של התקפי כאבים ממש בתחילת ההאכלה? איך מתמודדים עם זה? לציין כי זה קורה גם עם החלב שלי וגם עם התמ"ל. דבר נוסף, כמה זמן אמור להימשך הקוליק הנורא הזה
? תודה.

kaparu

New member
אומרים שעובר קצת אחרי 3 חודשים.

ניסית לעזור לה עם גרפס? אני גיליתי שהרבה פעמים מה שנדמה לי כגזים היה בעצם גרפס תקוע. אבל עזבי הכל - אני יודעת שזה מבאס שכואב לה, אבל איזה כייף לקרוא אותך כאן, בהודע כזאת!!!!

מיצלי2

New member
ברוך השם שזכינו

זה לא גרפסים, זה ממש כאבים המסכנה. לפי הספר, תקופת הגזים נמשכת 3-4 חודש. אבל ממה שאני שומעת "מהשטח", יש כאלה שסובלים אפילו חצי שנה/שנה.
כייף לראות גם אותך, מתוקה!

flaming june

New member
האם יכול להיות שמדובר בריפלוקס..?

אצלנו הגזים לא ממש נפסקו אי-פעם (בת שנה). היו תקופות שהיה קצת יותר קל, היו ועדיין ישנן תקופות שזה יותר קשה. אני לא מבינה בתמ"ל אבל אולי מה שהיא אוכלת עושה לה לא טוב? לגבי חלב אם- נסי לשנות משהו בתזונה שלך וראי אם יש שינוי (לרוב מדובר על מאכלים מתובלים מדי וחריפים, בצל, שום, ירקות מצליבים (כרוב, כרובית, ברוקולי ושות'), חלב פרה ומוצרי חלב פרה, אבל אצלי דובר על מאכלים נוספים שנמנעתי מהם. חוץ מזה את תמיד יכולה להקל עליה בדרכים המקובלות (מנשא בתנוחת ערסול, קפיצות על כדור פיזיו וכו').

מיצלי2

New member
תודה על התגובה

היות וזה קורה לה גם עם התמ"ל וגם עם החלב השאוב שלי, קשה לי לומר שזה דווקא אחד מהם שעושה את העבודה. בתקופה האחרונה הקפדתי על תזונה שכביכול לא עושה גזים ע"מ לראות אם יש שינוי אבל לא היה. אני כן עושה לה עיסויים ומערסלת אותה הרבה בידיים. עם המנשא אני כרגע לא מסתדרת, האיש כן והוא מסתובב אתה כך כשמזדמן.
אני לא חושבת שזה ריפלקס, מהטעמים שהיא לא סובלת בכל ארוחה אלא בחלקן, שהיא כמעט ולא פולטת
, ושזה משהו לחלוטין חדש התופעה הזו של עוויתות ממש בתחילת האכילה. אולי אני טועה והנקודות האלה אינן פוסלות ריפלוקס?

מיצלי2

New member
איך שגלגל מסתובב לו

נראה לך שאני אשכח אותך
אני חושבת שאני אזכור לשנים רבות את כל הניקים משם...

Dilumaba4

New member
זה היה אצל בן שלי... מזדהה איתך

עברתי את הסיוט הזה, היה מאוד מאוד קשה... תחזיקי מעמד. אצלנו זה התחיל ב2.5 חודשים ונפסק ככל הנראה רק ב 4 חודשים ושבוע. אני מניקה בלבד וכל הזמן חשבתי שאני מזיקה לתינוק שלי. עד היום אני פוחדת לאכול חצי מהדברים לא שזה השפיע. היה בדיוק מה שאת מתארת. אחת הבנות כאן המליצה על טעימות וזה בהתחלה עזר. הטעימות עשו טוב לתינוק שלי והבעיה נעלמה... עכשיו יש לו כאבי בטן מסוג אחר, ככל הנראה בגלל הטעימות וגם עצירויות בגלל ברזל... הסבל לא נגמר אבל לפחות אין יותר התקפי קוליק מוזרים שאת מתארת. עד עכשיו אין לי מושג מה ולמה זה היה. מקווה שזה יעבור בקרוב אצלכם!

שירן ע2

New member
איך את יודעת שזה קוליק ולא גזים?

זה נשמע כמו גזים, מנסיוני ה״רב״ גם הבת שלי לפעמים מתחילה לאכול ומפסיקה בגלל כאבים והתפתלויות אבל זה גזים.. בקוליק אם אני לא טועה הם אמורים להתקפל עם הגב ללמעלה, כמו חתול (ככה קראתי בלוחשת לתינוקות) אבל הבת שלי רק בת כמעט שבועיים

מיצלי2

New member
זה לא אותו הדבר?

על כל פנים, בהתחלה היה מדובר בכאבים שגרמו לה לצרוח
כמה שעות רצוף כל לילה, אח"כ זה עבר להתקפי בכי גם במשך היום, אבל לא כזה שנמשך שעות רצופות אלא עשר דקות, עשרים דק' וכד'. עכשו הבכי היומי התמעט סה"כ אבל עדיין יש התקפים כנ"ל. אני הנחתי שהתופעה האחרונה שתיארתי כאן היא פשוט מאותו מקור של כאב - גזים והסתגלות של מערכת העיכול. אצלי היא לרוב מתכווצת פנימה אך גם מקמרת הגב כלפי חוץ. בריאות לבת שלך

שירן ע2

New member
נראה לי שזה שני דברים שונים..

אבל שוב, אני לא בטוחה.. חדשה בתחום
גזים,קוליק,ריפלוקס.. רק שירגישו טוב ושנצליח להעביר להם את הכאב או לפחות להקל

ShabLuLLA

New member
דם באף - יובש?!

הקטנה בת חודש ושבוע וראיתי שיש לה קצת דם קרוש בנחיר אחד. יכול להיות שזה מהיובש בחוץ? אני שמה לה גם קצת תמיסת מי מלח על פי הצורך כי היא מעט מנוזלת - וזה עוזר. תופעת הדם באף במזג אוויר כזה מוכרת לי אישית, השאלה אם הגיוני שיש גם לקטנה כזאת?... תודה

כרוביד

New member
שאלה קצת מוזרה - למישהי הפסיקו לצמוח השערות ב

בבית השחי אחרי הלידה?... אני שמונה חודשים אחרי לידה (מוקדמת). שלושה חודשים אחרי הלידה התחילה לי פעילות יתר בבלוטת התריס - אני במעקב. בשבועיים שלושה האחרונים שמתי לב שהפסיק לצמוח לי שיער בבית השחי! וגם ברגליים הידלדל לו. מה זה?... הרופא לא מודאג, אבל גם לא שמע מעולם על התופעה - ביזאר. למישהי קרה?

Lady D 24

New member
זה קשור לבלוטת התריס!

הוא מפריש כל מיני הורמונים ושיבוש בהם גורם לכל מיני תופעות לוואי. "הרווחת"

כרוביד

New member
באמת?

היה לך גם כזה דבר? איך את מכירה את זה? היה נדמה לי שזה קשור באמת

למעלה