שרשור בוקר
היום ה-14 ב

שרשור בוקר
היום ה-14 ב

הקלפים סיימו לצבוע את הפרחים.
שי חי וקסניה יצאו מהכלוב אחרי שסיימו את הגזרים מצחקקים ודיירי הבית חשדו שהם לא באמת היו תקועים שם כ"כ הרבה שעות.
עד כה יש 5 פסילות והיום המשימה עתידה להסתיים.
האם הדיירים יעמדו במשימה? איך שלא יהיה, יש לי תחושה שיהיה מעניין בתקציב...
בוקר טוב ויום מהנה

נויביב

New member
לכל אתן האוהבות את שי חי, יש לי שאלה

איך אפשר לאהוב גבר גזען, בוגדני, מתנשא, אלים מילולית ועוד כהנה וכהנה זוועות מזוועות שונות. או שאתן בסבבה שלכן נשים גזעניות, שונאות כל דבר שנודף ממנו ריח מזרחי או פריפריאלי? אהבתן את ה"בית שאנית" מה? הרי שנאתן במשך כל העונות את הרעים. הוא לטעמכן? ממש אנינות טעם... לצחוק על צורה של מישהו היה מוציא אתכן מדעתכן לפני שהכרתן את שי כך נראה לי, הלא כך? תגידו התאהבנו בקריקטורה של גבר תגידו. ולא להגיד לי מה? אני בעצמי מזרחית! גם שי בעצמו מזרחי שלם, חצי או רבע נראה לי, המזרחי שסולד ממזרחיותו הוא הגזען הכי גדול, טיפה יותר מהאשכנזי האנין. אגב פונה אני אל הנשים היות וממה שראיתי רק אתן התאהבתן בזוועה.

תתפלא אפשר, הרבה בנות מחפשות את הבחור הרע בגלל הריגושים

ואני מכירה את זה מקרוב. הבחור הרע הרבה יותר מלהיב בחורות מהבחור הטוב והמתחשב. אצלי זה דווקא ההיפך. אבל אני מכירה הרבה בנות שזה הדפוס אצלהן. אפילו קסניה הודתה שזו לא מערכת היחסים הראשונה שהיא נפגעה ממנה והיו לה בגידות נוספות שקדמו לה. שי חי אמר לה שתשמור על התמימות הזאת, אך קסניה אמרה לו שדי נמאס לה ושהיא לא תיתן לעצמה ליהיות תמימה.

בוקר טוב! כמה תובנות לגביי שי חי

בעקבות המשימה שלו עם קסניה אתמול הגעתי סופית למסקנה קצת מבאסת: שי חי הוא הפייבוריט שלי העונה, לטוב ולרע.

ויש בזה לא מעט רע, כי הבחור הזה בעייתי בכל כך הרבה רמות, ויש כל כך הרבה דברים בהתנהלות שלו שאני ממש לא מסכימה איתם, ושלפעמים מרתיחים אותי.
אף פעם לא קרה לי שמתמודד שממש עורר אצלי סלידה ברושם הראשוני הפך לפייבוריט שלי, אבל זה המצב בעונה המוזרה הזו.

ואני יודעת שאין לשי חי שום סיכוי לנצח, וזה לא ממש מטריד אותי, כל עוד הוא יהיה שם עד הסוף. בלעדיו פשוט יהיה כל כך כל כך משעמם.

השיחה שלו עם קסניה הוציאה ממנו צדדים הרבה יותר רגישים ועדינים ממה שיוצא באינטראקציה שלו עם דיירים אחרים, וזה היה מרגש ויפה לצפות בזה. אני יודעת שיש פה אנשים שרואים בו שחקן או מניפולטור - לדעתי הבחור הזה, על כל תסביכיו ומורכבותו, הוא הכי אמיתי שאפשר להיות בבית כזה.

קל לקחת את האדם שמושך הכי הרבה עניין ואש ולהגיד שזה הכל מניפולציה למצלמות (הרי מי יכול להתווכח - בשורה התחתונה המצלמות עליו), אבל אני מקשיבה ללב ולעיניים שלי ואני לא רואה שם מסכות או העמדת פנים. אדם שלא מתנהג כמו שי חי ביומיום שלו לא יידע איך לזייף התנהגות כזו עבור המצלמות. בעיקר בגלל שלדעתי עם כמה שההתנהלות שלו הופכת אותו לדייר הכי מעניין, היא גם מרחיקה ממנו את הזכייה. אדם כזה, שמעז להתנשא, שמדבר בגלוי אנטי מוזיקה מזרחית ואומר דברים בוטים נגד אנשים שהם בבירור "חביבי הציבור" כמו דודו, הוא לא אדם שדופק חשבון לקהל המצביעים הרחב.

היה יפה לראות איך הוא מנסה לדובב את קסניה, מנסה לרמוז לה שהוא רוצה אותה וצריך אותה בתור חברה קרובה בבית (וכשהרמזים לא עברו הוא פשוט אמר את זה באופן גלוי). קל לזלזל אבל צריך אומץ בשביל להניח את עצמך שם ולהגיד "אני זקוק לך, אין לי פה חברים אמיתיים". היה יפה גם לראות איך הוא ניסה לעזור לה והחליף איתה שני גזרים כמעט גמורים בשני גזרים שלה שהיא בקושי התחילה.

בסופו של דבר, אחרי השיחה הזו ברור לי שאין בבית דמות שיותר מעניין אותי לצפות בה ובתהליך שהיא תעבור בתקופה הקרובה.
שי חי הוא מבחינתי שושנה (קוצנית מאוד, ללא ספק) בין החוחים בעונה הזו.

Maybe Mary

Well-known member
מנהל

בוקר טוב :)
דבר ראשון ברוכה השבה עננות ! :)

דבר שני - זה בדיוק זה ! "ואני יודעת שאין לשי חי שום סיכוי לנצח, וזה לא ממש מטריד אותי, כל עוד הוא יהיה שם עד הסוף. בלעדיו פשוט יהיה כל כך כל כך משעמם."
אני מנסה לדמיין את העונה בלעדיו ולא מצליחה
היא תהיה כל כך משעממת וצפויה שזה מוציא את החשק מלהמשיך לצפות.

אני חושבת שבאף עונה לא קרה לי מה שקרה לי עם שי חי
בהתחלה סלדתי ממנו ורק לאחר שהתחלתי להקשיב לו יותר - הוא התחיל להרוויח אצלי נקודות זכות.
היום אין לי ספק שהוא בטופ של הדיירים המועדפים עליי העונה.

תודה רבה!

כמו שכתבתי ליחפהבפארק בשרשור מהלילה, אני עוד לא ממש מאמינה ששוב נשאבתי לתכנית הזו... אמרתי לעצמי שזהו זה אחרי איך שהעונה של אלדד הסתיימה, ובכל זאת אני כאן (ושמחה להיות כאן, ובעיקר שמחה לראות נוכחות כל כך גדולה של האנשים שנהניתי כל כך להעביר איתם את העונה ההיא).

עדגיל

Well-known member
ייאמר לזכותם של קוקו וסלים שהם הראשונים שקלטו את הדמות שלו

HouseofCards

New member
ובפרפראזה על מה שנאמר בסרט מולאן "יש שושנים שנפתחות לאט..."

האמת היא שגם אני סלדתי ממנו כשראיתי את תעודת הזהות אבל מוכרחה להודות שהוא הקסים אותי כבר מהימים הראשונים. אי אפשר לקחת ממנו את שפע הקסם האישי....והוא לדעתי מודע לזה ועושה בזה שימוש בבית האח, כמו בחיים.....
&nbsp

אז גם אני אעתיק לכאן את תגובתי אלייך

ואת הגדרת ממש יפה את מה שאני חושבת ביני לבין עצמי

חשבתי לי, וואלה איך נשאבתי שוב פעם לדבר הזה? ובכלל איך זה שדווקא הנבל של העונה הזאת הכי מושך אותי להסתכל עליו ולהקשיב לו? סה פה פוסיבלה אני לא מאמינה על עצמי

איך שהתחיל המשחק הזה, הסתכלתי על כולם, הבנתי מי הולך להיות בגמר ומי הולך לזכות, ואמרתי לעצמי, נו טוב חבל על הזמן שלי, ואז הופיע מר שיחי הרשע וגרם לי לרצות לראות את העונה הזאת גם אם התוצאה ידועה לי מראש.
לא חושבת ששי חי יגיע לגמר, אני שומעת טיעונים נגדו מפה ועד להודעה חדשה, וגם אלה שמרותקים אליו מודים שהוא חרא בן אדם והוא רק הרשע שעושה את העונה ובכל זאת אני לא יכולה להתרכז בשום דייר אחר אז מה זה אומר עליי?
איך אני מתחברת למישהו כל כך רע?
אתמול שוחחתי בטלפון עם חברה שאני מאוד מעריכה את דעתה. צעירה ממני, חכמה בצורה בלתי רגילה, מישהי שאני סומכת על חוש האבחנה שלה בעיניים עצומות. וכשהיא שמעה שאני בעד שי חי כמעט רצתה לחנוק אותי מעבר לקו.
ניסיתי להסביר לה מה אני מוצאת בו ולא עזר לי כלום. מבחינתה הוא חרא בן אדם
פר אקסלנס והיא בכלל לא מקבלת שום טיעון מצידי. אני חושבת שהיא לא תרצה לדבר איתי יותר על האח הגדול אבל דבר אחד חשוב אני מוכרחה לציין, היא רואה רק את המשדר ואילו אני רואה ערוץ 26 ישיר כל יום. אולי יש הבדל בין
מה שהאח הגדול מאכיל את הצופים במשדרים לבין מה שאנחנו שותים ובולעים יום יום שעה שעה? באמת אני לא יודעת

יום נפלא שיהיה לנו היום

צודקת, נמשיך כאן!

התיאוריה שלך לגביי הצפייה בלייב לעומת ערוץ 22 בלבד היא הגיונית, אבל אני דוגמא להפרכה שלה - עד אתמול בלילה לא צפיתי בכלל בלייב, אלא נסמכתי רק על שידורי ערוץ 22. לא הייתי צריכה להתגבר על הפילטר של זק בשביל להגיע למסקנה ששי חי הוא האדם הכי מרתק על המסך כרגע - זה קרה לי מתישהו במהלך הפרק השני, ממש טיפה אחרי פיצוץ המיאגי (שמהלכו היה הפעם האחרונה שבה הסתכלתי עליו באופן שלילי נטו).

קשה להסביר מה גורם לאדם אחד להימשך למישהו שנוי במחלוקת שאחר יסלוד ממנו, אבל אני חושבת שיש בשי חי איזשהו שילוב של כריזמה עם יושרה והליכה אחרי אמת פנימית, שקשה להתכחש לו.

לי באופן אישי אין שום בעיה עם זה שהוא מתנשא על רוב הדיירים האחרים, אני חושבת שזה לרוב מוצדק. אני גם די מסכימה עם האבחנות שלו לגביי הדיירים עד כה. אז בעצם נשאר עניין הפגיעה והסיפור האישי שלו בתור הגורמים מעוררי המחלוקת. הסיפור האישי (בגידה וכד') באמת לא מהווה שיקול מבחינתי - אותי מעניינת הדמות שאני רואה על המסך, לא סיפורי עבר. מה שלא קיים במסגרת החשיפה שלי לדיירים הוא סיפור רקע ותו לא.

ולגביי הפגיעה - אולי זה היה מפריע לי יותר אם לא הייתה תחושה שכמה מהנפגעים "חגגו" על היותם קורבן (פלורי ועומר בעיקר) ושחלק מהאחרים פגעו בשי חי חזרה לא פחות (דודו שאמר לו דברים פוגעניים לגבי גרושתו, עומרי שעשה ככל יכולתו לגמד אותו בגלל שרחמנא ליצלן אין לו תואר).
בסופו של דבר, הכביכול רוע שלו לא מספיק "רע" בעיני בשביל לבטל את העניין והסקרנות שהוא מעורר אצלי.

היתה לי בדיוק את אותה השיחה עם חברה בעבודה!!

והיא מתה על דודו ושונאת את שי חי.
היא טוענת שדודו טוב לב ונחמד והוא מסכן וקורבני בעוד ששי חי הוא רע לב וחיה טורפת.
את השיחה ביננו סיכמתי במשפט: יקירתי, מזל טוב! יורם זק הצליח איתך.
&nbsp
בכל עונה מחדש זה מדהים איך הוא מצליח לשחק לצופי התכנית הראשית בלבד במוח.
גם בעונה הקודמת הייתי מנהלת ויכוחים עם אנשים על כמה הם טועים בנוגע לנירו, אבל הם נישבו בקסמיו (איכססס) של מושיק עפיה הצדיק
.
&nbsp
מאז, אני פשוט פוטרת את עצמי מויכוחי הסרק האלה בכך שאני מראש בודקת אם אני מדברת עם מישהו שצופה בלייב או לא.
אם לא - אין טעם לשיחה. זה קהל שבוי. (אני רק אומרת להם שהם רואים סדרת דרמה/טלנובלה ובטח שלא קמצוץ של ריאליטי)
אם כן- יש על מה לדבר גם אם לא בהכרח מסכימים.

אני לא מאמינה לזק ולא בוטחת בעריכות שלו

אך ממה שהספקתי לראות ולשמוע ולהכיר משי חי בשידור החי דווקא, יש משהו שלא נותן לי להתחבר אליו באופן מלא ובלב שקט כמו לשאר הפייבוריטים שלי. וזה ממש לא בגלל העריכה של יורם, אלא דווקא בגלל שי חי עצמו, כמו שהוא מציג את עצמו בלי פילטרים בשידור החי. מאוד לא אהבתי למשל את היציאה שלו על קסניה בכלוב בחלל הזמן עם "את משתינה עלי?". עם כל הכבוד ככה לא מדברים לבחורה.

ועל כן שי חי מבחינתי הוא נכון לכרגע רק מקום חמישי שלי, ומה שנקרא פייבוריט מתנדנד על תנאי. קרי אני אשפוט אותו לפי נקודות זכות ונקודות חובה. ובינתיים יש לו אצלי יותר נקודות חובה מאשר נקודות זכות, כי גיליתי עליו דברים שאני ממש לא אוהבת ולא מוכנה לקבל אצל גברים.

אך עדיין מבין כל שאר הדיירים, להוציא ארבעת הפייבוריטים שלי תמר, קסניה, קוקו ומייקי, הוא עדיף בעיניי. וזה רק בגלל שהוא מעניין אותי כדייר יותר מהשאר.

Valkyrie1

New member
איך אני חוטפת עצבים כשמתווכחים איתי

ואז מסתבר לי שהם בכלל לא צופים בלייב. איף!

rachela8

New member
אני בדיוק כמוך מהרגע הראשון קלטתי רק את שי חי וכבר לא ראיתי

אף אחד מעניין ורק בזכותו ערוץ 26 דלוק אצלי כל היום ,אתמול עשה לי את היום שרקד וחייך ואפילו צחק ים קסניה ,היה קטע מושלם כמו בסרט 2 ימים כמו שחקנים כאילו קטע הכי מבויים שרק הוא היה יכול לביים ,כמו מסיבת התה שלו הכל היה סרט ברמה גבוהה ,הוא צריך להיות במאי ,וגם כמה החברות שלי כועסות עליו אבל לדעתי לא מבינים אותו כי הוא לא רע רק קצת מתוסבך

אהבתי לקרוא מה שכתבת ובכלל, טוב לראות אותך

מה שקורה עם שי חי העונה מזכיר מה שקרה בעונה שעברה עם נירו, שעיצבן את כולם על השבוע הראשון - הדיירים וחלק ניכר מהצופים, והפך להיות הפייבוריט מהר מאוד בזכות הכריזמה והישירות שלו, שניהם אנשים שיודעים לעמוד על במה ולהפוך אותה לשלהם.

לגבי אפשרויות הזכיה של מישהו כמו שי חי... לאור העבר, הפייבוריטים של הפורום בדרך כלל הובסו בגמר, והסיבות והנסיבות היו שונות אם כי אפשר לראות תבנית: נירו הפסיד למושיק, למרות האהדה הבולטת שזכה לה בקרב הצופים והיותו השחקן הבולט של העונה, אבל גם מושיק היה בסך הכל אהוד כל העונה, ועמד מאחוריו החמ"ל של אייל גולן ומעריצים משכבר הימים. אלדד הפסיד לטל, אבל מאחורי טל עמד חמ"ל מאורגן היטב של אירגוני הטבעונים ומאחורי אלדד רק בני משפחה וחברים (למרות ההשמצות על סוכנת יח"צ שהיו חלק מהטקטיקה הדי מלוכלכת של החמ"ל של טל), והכי חשוב, ההפקה עשתה הכל כדי שטל תנצח, העיקר כדי שהמתנחל לא יזכה. טהוניה זכתה בעונה 5, וזו הייתה הפעם הראשונה (והאחרונה, עד כה) בתולדות הפורום שקבוצה של כותבים פה התאחדה לראשונה לא בזכות אהדה למתמודד אלא בגלל סלידה ממתמודדת, אבל את טהוניה סימנו מרגע הליהוק כזוכה וכשמישהו איים על הזכייה שלה - ההפקה דאגה להוציא אותו מהסיפור. בנו אותה, ערכו אותה ובעיקר צינזרו אותה ויצרו ממנה זוכה מהרגע שירדה במדרגות. בעונה 4 קותי זכה ולא תמיר, אבל בניגוד לעונות האחרות שהזכרתי, קבוצת אוהדי קותי בפורום הייתה ראש בראש עם קבוצת אוהדי תמיר, ולקותי, בניגוד לתמיר, היו אוהדים פנטים שהיו מוכנים להוציא עבורו אלפי שקלים + עיריית בית שמש + אוהדי בית"ר וחמ"ל מאורגן היטב שהכין לפני הכניסה לאח.

אז מה שמאפיין את הזוכים בדרך כלל זה שיש להם חמ"ל מאורגן מראש וחזק מאוד, כולל כיסים עמוקים (מושיק, טל, קותי) ושההפקה חפצה ביקרם, שזה נכון לכולם, אם כי במקרה של טל וטהוניה זה היה קיצוני יותר. בניגוד לטהוניה, שנבחרה מראש כזוכה ע"י ההפקה, ההפקה לא סימנה באותה צורה את טל, זה היה פחות מאהבת טל ויותר משנאת אלדד.

היתרון של שי חי כרגע הוא שאין מולו טהוניה שההפקה חפצה ביקרה ויהי מה. אנשים פה מדברים על דודו מעפולה, עד שלא אשמע שכל מפעל גרעיני עפולה לא עומד מאחוריו – אני מפקפקת בסיכויי ההצלחה שלו. דודו מעפולה הוא קריקטורה גרוטסקית ולעוסה של פייבוריטי העבר, נראה לי בעיקר של ג'קי, אבל לא ראיתי את העונה השלישית, ממה שאני יודעת עליו. הבחור הפריפריאלי, העממי, הנשמה הגדולה (עזבו שזה מביא לי עצבים שמכנים מישהו "נשמה גדולה" סתם כי הוא אהבל), בלי ההשכלה אבל עם חוכמת החיים והקאץ'-פרייז בילת-אין.

די, נמאס, נשבר מהטייפ קאסט המאוס הזה, עלה עלה לי ולא יורד לי (ובא לי להקיא).

ומהצד השני – שי חי הוא לא מתנחל ימני עם קעקועי ארץ ישראל השלמה, הוא קונטרובסלי מספיק כדי לעניין, אבל לא באופן שההפקה תתגייס כדי למנוע את הזכיה שלו.

מה שאני רוצה לומר הוא שהכל פתוח, אנחנו עוד לא שבועיים במשחק, אין לדעת לאיזה כיוון תלך העונה, ומה יקרה במהלכה שאולי יסמן מתמודדים שכרגע נמצאים יחסית בשוליים כמשמעותיים יותר וכולי. אני עומדת רק אחרי מה שכתבתי כאן עוד לפני ההדחה הראשונה – שי חי יהיה כאן עד הגמר. אם הוא יזכה בו אין לי מושג, אבל סיכוי יש.

כל מילה זהב!

לא ראיתי את העונת VIP האחרונה (וגם לא את העונות של קותי וג'קי) אז אני מאוד מעריכה את הניתוח שלך לגביי הקבלות והבדלים בדמות השחקנים הדומיננטיים. בעונה של אלדד כל הזמן הייתי בתחושה חזקה שבגלל שהוא כל כך דומיננטי בתכנית יש לו סיכוי מעולה לנצח. הסיום של העונה ההיא הוא כנראה הסיבה שאני כרגע מעדיפה בכלל לא להתייחס לאופציה של ניצחון כריאלית.

שי חי הוא ללא ספק הדמות הדומיננטית ביותר בבית, באופן קיצוני אפילו לעומת זוכי עבר דומיננטיים ביותר. לצד זה יש לו גם בהחלט מסלול לעבור במהלך השהות שלו בבית, מה שעשוי בהחלט לתת לצופים שסולדים ממנו כרגע הזדמנות לראות צדדים אחרים ויפים שלו במהלך ההתפתחות של העונה.
אבל הפנמתי שזק יכתיב את הסיום שהוא מעוניין בו, ולכן השאלה היא כנראה מה התסריט שיעניין את ההפקה לספר. מבחן אחד יהיה לראות כיצד תיערך השיחה של שי חי עם קסניה בפרק הקרוב. בכל זאת יש שם כמה שעות טובות לעשות מהן מטעמים.

ואני כל כך מסכימה איתך לגביי "נשמה" "עממי" ו-"חכמת חיים" כמכבסת מילים עבור "אהבל" "עילג" ו"מישהו שכל עמישראל יכול להסתכל עליו מלמעלה ולא להרגיש אפילו בדל רגש נחיתות".
זה נורא מבאס שהטייפ קאסט שנראה לנו כבר אוטומטית כ"מנצח" הוא זה שבדרך כלל מנציח חוסר תחכום ושאיפות מינימליות.

חסרת לי בעונה הקודמת!

העונה השישית הייתה טראומטית גם עבורי, דווקא כי היא הייתה אמורה להיות עונת התיקון שלי, והיא באמת נראתה ככזו כשאנשים שלא סבלתי נשרו זה לאחר זה, אבל כולנו יודעים איך נגמר
למרות שהכנתי את עצמי לסוף המר, ממשימת גן העדן והגיהנום, עדיין הייתה לי תקווה שאני טועה, שהטוב ינצח הפעם, אבל כרגיל, הבית תמיד זוכה והוא העניק את הניצחון לזוכה הכי מרושעת שהייתה עד כה, אפילו טהוניה הייתה פחות גרועה מטל שזה באמת מדהים.

עדיין לא נכנסתי לחיבור רגשי ואני לפעמים מקנאה, בעיקר כשאני קוראת את הפוסטים היפים של היחפה... אבל מצד שני, זה הרבה יותר נוח ככה, פחות מכאיב כשלא לוקחים ללב כל פגיעה וכל התעללות מצד ההפקה.

אז ברוכה השבה!

כמו תמיד, כל מילה מלמיליאן

אני לא פעם שואלת את עצמי,
איך זה שאנחנו צועדות יחד כל כך הרבה שנים,
ואיך זה שהתחברתי אלייך מהפעם הראשונה שכתבת באותו הפורום המיתולוגי?
כלומר, יש משהו שגורם לאנשים להתחבר לדמות שהם לא מכירים.
אי אפשר להסביר את זה. לא איכפת לך בוודאי מה אני עושה בחיי האישיים
ולי לא איכפת כיצד את מתנהלת בחייך הפרטיים. מה שקובע בעצם, הוא מה שאנחנו אומרות במילים בפורומים בהן אנחנו נמצאות.
אני חושבת שככה קורה לי גם כשאני צופה באח הגדול ובהישרדות ובמירוץ למיליון. במיוחד כשצופים בלייב אי אפשר ללכת נגד מה שמושך אותך, נגד מה שמרתק אותך ו/או מהפנט אותך.
יש כאן כותבים וכותבות שאני ממש אוהבת בלב ובנפש שלי ואין לי מושג כיצד הם מתנהלים בחייהם הפרטיים וזה גם ממש לא מעניין אותי. אני מתחברת לנפש שלהם וזה מספיק לי

זה נכון, אפשר להכיר אדם דרך האהבות והשנאות שלו, דרך הבחירות שלו באנשים שהוא מזדהה איתם ודרך אלו שהוא סולד מהם, ולמה. אולי לא במשך עונה אחת, אבל אותך אני באמת מכירה כבר המון זמן והרבה עונות ותוכניות ואני אוהבת איך שאת מביאה את עצמך נטו, בלי פילטרים ובלי מסכות. תמיד מעניין לקרוא אותך גם כשאנחנו לא מסכימות, ולפעמים באמת היינו משני צידי המתרס, אבל יותר כייף להיות ביחד

למעלה