שרשור חדשות ועדכונים

אם את מתכוונת למכשיר שקורא קלטות וידאו, אז אין דבר כזה

הסיפור הוא שדי יקר ודי מסובך לייצר מכשיר כזה, זו טכנולוגיה שנמצאת בידי מספר מצומצם של חברות בעולם, וכולן החליטו כבר לפני שנים להפסיק לייצר מכשירים כאלה. המכשיר האחרון יוצר לפני שנתיים:
https://money.cnn.com/2016/07/22/technology/vcr-funai-last/index.html

1Shir

New member
אוי
אז מה שדיברו כאן על ללכת להמיר, גם זה בסוף לא יהיה?

זה נראה כאילו יווצר מצב אבסורדי שוידאו יעלה 20,000 ש"ח
(אין לי שמץ של מושג למה כתבתי דווקא את המספר הזה, אולי כי נראה לי שזה הסכום העליון שיסכימו לשלם אם אין ברירה, רוב מי שיהיה מעוניין בכל אופן, לא אנשים עשירים)

תעשי גוגל "המרת קלטות", יש כמה עסקים שנותנים שירות כזה

הם משתמשים במכשירי וידאו משומשים וישנים ובשלב מסוים המכשירים האלה יפסיקו לעבוד ואי אפשר לתקן אותם (צריך להחליף "ראש", וכבר לא מייצרים "ראשים"). יש עוד זמן, יש כרגע שוק לא קטן באינטרנט של מכשירי וידאו משומשים, אבל ככל שעובר הזמן ככה מכשירי וידאו משומשים תקינים יהפכו ליותר נדירים ויותר יקרים.

חשוב לציין שהזמן גם פוגע מאוד באיכות של קלטות וידאו ישנות.

1Shir

New member
חשבתי שהם משתמשים במכשיר כמו זה שדיברתי עליו למעלה

כזה שיש בו צפייה גם בקלטת וגם בדיסק וגם יכול להמיר מקלטת לדיסק
מכירה מכשיר כזה עלה כאלף ש"ח לפני כמה שנים
יכול להיות שאני טועה והוא לא ממיר?? אני בד"כ לא טועה (אבל יכול להיות)
זה לא דחוף לי לבדוק את זה כרגע עד כדי פנייה לגוגל... אבל מעניין

רוב הזמן נח

Well-known member
אנשים זורקים מכשירי DVD תקינים לחלוטין כי אין להם צורך בהם

אז למי שצריך, הגיע הזמן לאסוף. אני מצאתי מכשיר וידאו משולב DVD שמישהו הניח ליד הפח. מכשיר שנראה חיצונית חדש לגמרי. שלקחתי אותו הוא גם פעל בסדר גמור. אני מניח שיש גם מכשירים משומשים תקינים בכל מיני חנויות.

רוב הזמן נח

Well-known member
על מדיית בלו רי אפשר לצרוב וידאו SD

ׁברזולוציה ובאיכות של וידאו די וי די. למעשה על סירטי בלו רי יש קבצים של חלק מהתוספות שמכניסים לדיסק שהם באיכות וברזולוציה של וידאו די וי די.
&nbsp
על מדית די וי די אפשר לצרוב קבצים באיכות HD אם הם לא גדולים מידי מנפח הדיסק. אבל אי אפשר יהיה לראות את הקבצים על מכשירי די וי די, כי מכשירים כאלה מוגבלים ברזולוציה שהם יכולים להציג.
&nbsp
&nbsp

ב-DVD אפשר להכניס 4.7GB וב-Blu-ray אפשר להכניס 25GB

השאלה היא כמובן באיזה פורמט ודחיסה שומרים את הוידאו. 4.7GB צריך להספיק בשביל סרט באיכות 720P בדחיסה סבירה.

limors2

Active member
אני כל הזמן אומרת לעצמי להפסיק לבזבז זמן,

במקרה הזה בכל שנה שעוברת העניין ילך ויעשה יותר יקר.

Reutk

Active member
אוי כיף לך!

בא לי גם, יש לי כמה קלטות ששמרתי והזכרת לי שבאחת מהן יתכן ויש גם את הפרק האחרון של רק בישראל שהקלטתי לאחי כי הוא בדיוק התגייס (למיטב ידיעתי הוא עדיין לא ראה אותו).

1Shir

New member
רעות, האם ניסית לחפש לקנות מכשיר לצפייה בקלטות ולא מצאת? כאן

למעלה כתבתי על אופציה שלפחות לפני כמה שנים היתה זמינה בחנויות (אבל לא ממש זולה)

Reutk

Active member
לא חיפשתי

כי זה לא בדיוק משהו שאני חושבת עליו בחיי היום יום. רק שמזכירים לי פתאום. כמו עכשיו ששמת את התמונה של הקלטת הישנה הזאת.

limors2

Active member
את הפרק האחרון ראיתי לייב, הלכתי לצילומים!

אחרי זה הצלחתי ללכת לצילומים של כמעט כל פרקי הספיישל/סיום שעשו בהמשך. היה שווה את השעות של הנסיעה לת"א וחזרה!

1Shir

New member
באמת לא ברור

גם טייפ קלטות אודיו כבר לא מוכרים?
מדובר בפשע כלפינו ילידי האייטיז

לגבי LP למיטב זכרוני זה כבר היה בוידאו כשהייתי פעוטה והתחלתי להתעסק בוידאו אבל בד"כ לא השתמשנו בו כי היתה איזו סברה שזה מוריד מהאיכות
בתקופה האחרונה של שימוש בוידאו כבר כן השתמשתי בזה
אבל כל הקלטות הרשמיות - כולל משחקי כדורסל רבים בשידור החי!!! - מוקלטות על מהירות רגילה

רוב הזמן נח

Well-known member
את הוידאו החליף הדי וי די המקליט

אני לא יודע אם יש כבר בלו ריי מקליט, רק ברור שזה מיותר. כי היום הכל באינטרנט ודרך המחשב ולמחשב יש חומרה של כרטיסי טלויזיה /לכידת וידאו שאיתם אפשר להקליט.
&nbsp
&nbsp

איריס קול: "זו הייתה סדרה מאוד לבנה ופריבילגית"

והיא אגב לא מתכוונת לזה בהקשר הפמיניסטי אלא כנראה סוציואקונומי, כי לפחות לפי הכרזות (אף פעם לא צפיתי בסדרה) הקאסט המרכזי הורכב מחלוקה של 50% נשים ו-50% גברים, כנראה שלא ממניעים פוליטיים אלא מרצון לגלגל הרבה מערכות זוגיות (הטרוסקסואליות) בו זמנית.

snier 1991

New member
נו מהאמירות הללו שהן נחלתן של אנשים טיפשים

בברלי הילס הוא אזור שמורכב משלוש קבוצות אוכלוסיוה, לבנים, יהודים אשכנזים ויהודים פרסים בברלי הילס היה ייצוג לשתי הקבוצות הראשונות ולסדרת הבת היה ייצוג גם לפרסים.
נכון, אין ייצוג לעניים בברלי הילס, כי תנחשו איפה הסדרה נמצאת?
&nbsp
זה כמו להגיד שבסמויה יש ייצוג יתר של שחורים, או בעוזרות בית נחושות יש ייצוג יתר של היספנים, ואז לגנות אותם על זה.
לבנים עשירים ופריבלגיים זכאים לסיפורים בדיוק כמו כל אחד אחר.

1Shir

New member
ככל שהם התבגרו והתרחקו מביה"ס התיכון - היה יותר "ייצוג"

ויותר דמויות.
הם פשוט שיקפו את רוח המקום וחלק מזה היה ההומוגניות של האוכלוסיה וכמה שונה מי שלא עומד בסטנדרט (הם כן התייחסו לגזענות כלפי שחורים למשל)

אפשר לבקר, ואפשר גם לבקר את עצם הבחירה בברלי הילס

בטח היו יכולים לבחור שכונה או עיירה אחרת בלוס אנג'לס עם הרכב אוכלוסייה שונה. אם כי צריך לזכור שבתקופת השקת הסדרה לפני 28 שנה הלבנים היוו 75% מהאוכלוסייה בארה"ב כאשר יתר 25% היו מפוזרים בין קבוצות שונות ורק 12% מתוכם שחורים.
&nbsp
אפשר להשוות את זה לישראל שהיהודים הם כ-80% מהאוכלוסייה בה היום, זה אומר שבכל תוכנית טלוויזיה ישראלית חייבים להכניס ערבי לקאסט אחרת זו תוכנית גזענית? אני לא חושב, ואני גם לא חושב שמרבית היוצרים חושבים על זה בכלל. הבדל אחד הוא באמת בתוכניות נוער ובתי ספר, כי בישראל כידוע יש הפרדה בין החינוך היהודי והערבי (בין היתר, בגלל שערבית היא שפה רשמית והציבור הערבי רוצה לחנך את ילדיו בשפה זו כשפה עיקרית) כך שסיפור על ערבים ויהודים שלומדים ביחס בבית ספר הוא לא ריאליסטי.

1Shir

New member
ברור שלא חייבים להכניס את כולם לכל תוכנית, כל תוכנית והאוכ'

שלה, אישית בכלל לא חשבתי אף פעם על הקטע הזה של "ייצוגים", מי שנמצא נמצא וזהו...
נראה לי אני מתעסקת יותר בדמויות ובהתרחשויות ובעלילה ופחות במחשבות על הסיבות להחלטות של היוצרים (זה כנראה מתוחכם מדי בשבילי
)

למעלה