5x11 - The Other Woman

לצערי, מחשבה מאוד הגיונית

ואולי לא רק זה...לקוחות אחרים, יש תקדים לפיט להציע את ג'ואן ושירותיה.
אנחנו כבר יודעים למה הוא מסוגל.

black scar1

New member
השאלה היא...

איך אתה מצליח לגרום לבחורה לשכב איתך בפעם הראשונה?

lollapalooza

New member
עוד

יש איזו שהיא הקבלה בין היגואר לנשים, במובן של משהו יפה בבעלותך. הבעלות היא סוג של מוטיב חוזר בפרק הזה - דון מתחרפן כשהוא מגלה שמייגן תעזוב לחזרות, אולי. דון מתחרפן (שוב) כשפגי עוזבת אותו (והיא עוזבת בעיקר אותו), וכמובן כל הסיפור עם ג'ואן, שמקבלת יחס של חפץ לכל דבר.

חייבת לומר שהרגשתי בעתה רצינית בשבילה, מבחינתי זה היה כמו האונס שוב, ולא משנה שזה נראה בהסכמה, הלחץ הזה היה נוראי בעיני. ממש קיוויתי שהיא לא תלך על זה. אני משערת שהטריגר הסופי היה שהיא רצתה להפטר מאמא שלה ולקבל איזו שהיא עצמאות כלכלית (רק לא ברור לי איך היא יכולה למכור את עצמה ככה, על פני קבלת עזרה מרוג'ר, למשל, הוא כבר הציע בעבר)

הפריע לי מאוד היחס של רוג'ר. ציפיתי שהוא יצא נגד הרעיון הזה, והתאכזבתי. ואני חושבת שהתגובה של דון הייתה אמיתית. אחרי שהם התקרבו כל כך בפרק הקודם, ובכלל, דון הוא לא כזה. הוא עשה הרבה דברים מפוקפקים מוסרית, אבל הוא מעולם לא הגיע לרמה כזו איומה.

הסצנה עם פגי ודון הייתה קורעת לב. אני מקווה שהיא תחזור. כשהיא אמרה לו "זה משהו שגם אתה היית עושה", הדבר הראשון שחשבתי עליו זה שכן, הדבר הראשון שהוא היה עושה זה לברוח. אני כן חושבת שהיא הייתה צריכה להסביר לו מה מעיק עליה ולא ללכת. ואני לא בטוחה שבחברה אחרת יתנו לה את היחס שהיא מצפה לו. בכל זאת, היא לא הולכת להיות מנהלת קריאייטיב או שותפה.

מסכימה עם כל מילה

וכן היגואר כ"פילגש" מול ג'ואן כ"זונה".
לגמרי

ואני גם הייתי בשוק מרוג'ר. ציפיתי ממנו לתגובה אחרת לחלוטין.

black scar1

New member
אויש..

ההשוואה בין היגואר לנשים שאפשר לרכוש לא הייתה יכולה להיות יותר ברורה. אם כבר, לא אהבתי את העובדה שהמוטיב הזה עובד בכזה חוסר אלגנטיות ובגסות (שמעתי הרבה תלונות שהעונה הזאת הרבה יותר "בפָנים" בהעברת המסרים שלה מעונות קודמות, וחסרה את העידון, והרמיזות של העונות הקודמות) אבל הרגשתי את זה במיוחד בפרק הזה. כל סצנה שנייה הם דיברו על איך יגואר זאת פילגש, וכל ההרצאה של דון עם העריכה החותכת לפגישה של ג'ואן. היה בזה משהו כ"כ דוחף את המסר עם כפית וחסר את העידון שיש בד"כ לסדרה.

בנוסף, שימו לב שהשמלה השנייה שג'ואן לובשת, החומה, בה חותמת את ההסכם עם פיט, הוא חומה עם צעיף מנומר, כמו יגואר. (ההבחנה הזאת לא שלי, הקרדיט מגיעה לאחת הכותבות בקפה וטלוויזיה) - זה למשל העידון שאני מדברת אליו. פרט יפיפייה שלא צועק בפנים וצריך לשים לב טוב כדי לשים לב אליו.

לגבי פגי - כמו שכבר כתבתי, כמדומני, הסצנה הזאת קרעה אותי לחלוטין. אני חייבת להודות שלמהלך הזה מעולם לא ציפיתי, ובהתחלה קצת התרעמתי, איך היא מעזה לעזוב אותו, אחרי כל מה שעשה למענה? אחר כך קלטתי את זה, והבנתי אותה. להישאר במקום הזה, ולהיזכר כל הזמן שאת שם כי "עשו לך טובה" (מה שלחלוטין לא נכון, אמנם דון גילה אותה וקידם אותה, אבל היא יותר מהוכיחה את עצמה מאז, והרוויחה את העבודה לגמרי ביושר). ועם זאת דון לא מפסיק לזרוק את זה בפניה. זה קרה בעונה שלישית, זה קרה ב"מזוודה" ואפילו הפרק הזה, כמובן שהוא לא חסך במשפט המעצבן "בואי נעמיד פנים שאני לא אחראי לכל דבר טוב שקרא לך כאן". (אבל זה לא נכון, גאד דמאט. אם פגי לא הייתה טובה במה שהיא עושה, היא לא הייתה ממשיכה לעשות את זה!)
אני לא מאמינה שהוא עושה את זה מרוע ואני מאמינה שהוא אוהב את פגי מכל הלב. אבל להמשיך לעבוד במקום הזה, שכל הזמן מזכירים לך שאת שם בחסד ולא בזכות. וזה שדון לוקח אותה כמובן מאליו (והוא עושה את זה) בדיוק בגלל שהוא מאמין בעובדה הזאת. הבנתי אותה לגמרי. היא רוצה להצליח בלי הנחות, בלי ויתורים. היא רוצה להיות שווה לאחרים, להרגיש שהיא באמת מרוויחה את לחמה בזכות.
וזה אגב, רעיון שחשבתי על מייגן כשהיא החליטה על המשחק. אני לא בטוחה שזה נכון, אבל נראה לי שגם היא הרגישה לא נוח שהיא כאילו קיבלה את תפקיד הקריאייטיב בגלל הנישואים לדון. והרצון לנטוש ולהצליח במשחק היה בשבילה אותו דבר- הרצון להצליח במשהו לבד, ולא כי מישהו מקדם אותה ממניעים אישיים.
אז כפי שאמרתי, בהתחלה קצת התרעמתי על פגי. לאט לאט תמכתי בה לחלוטין והאמנתי שהיא עושה את הדבר הנכון.

black scar1

New member
ועוד הערה ושאלה:

להיות תלויה ברוג'ר זה לא שונה מלהיות תלויה באמא שלך. אם כבר זה כנראה יותר גרוע. בדרך זאת היא לא תלויה באף אחד, לא שאני לא מרחמת עליה שהיא עשתה את זה, אבל אני יכולה להבין אותה.

ואכן, גם לי הציק שרוג'ר לא התנגד יותר. וכשהיא שאלה את ליין אם גם רוג'ר השתתף בשיחה הזאת, ניכר שהיא נפגעה קשות מכך שהוא לא התנגד, ולא נראה שהיא תוכל לסלוח לו אי פעם.

שאלה- נראה לי שפספסתי משהו באודישן של מייגן. מה זה היה כל הקטע של "תתקרבי, תסתובבי"?

לדעתי

זה היה רמז לזה שיותר חשוב להם איך נראות השחקניות שלהם מאשר אם הן יודעות לשחק.

תסתובבי זה - בואי נראה את הגוף שלך. זה לא אודישן משחק

להתייחס אליה כחפץ ואני משערת גם לג'ואן התייחסו כחפץ בפרק הזה ופגי היתה היחידה שהוציאה את עצמה מהמעגל הזה.

לגבי פגי/דון - הוא כל הזמן סתר את עצמו כשדיבר איתה. מצד אחד הוא אומר שהוא אחראי לכל דבר טוב קרה לה אבל מצד שני הוא גם אומר לה שהוא גאה בה על התפקוד שלה לאחרונה.
אני חושבת שהוא לוקח אותה כמובן מאליו וזה מה שהפריע לה ומה שהפתיע אותו. בגלל זה הוא לא ציפה שהיא תעזוב

HollyGolightly

New member

עוד דבר לגבי ג'ואן: השותפים (מלבד דון, שלא היה נוכח) הופכים את ג'ואן לסיבה שבגללה יהיה להם התקציב של הונדה או לא יהיה. ואפילו שהם עצמם לא בטוחים שאם ג'ואן תשכב אתו הם אכן לא יקבלו את התקציב, אם היא לא תשכב אתו היא לעד תואשם בכך שבגללה אין להם את הונדה. את החלק האחרון הם לא אומרים לה. היא יודעת לבד. והיא נאנסת שוב.

לגבי זה שהיא עושה את הבחירה שעשתה לעומת הבחירה בעזרה שהציע לה רוג'ר - היא לא רוצה להיות אשה נתמכת. (מה גם שזה יעורר חשדות - אצל הבעל לשעבר, ולכשייגדל - אצל הבן). האחוזים בחברה והדברים הנוספים שהוצעו לה, הם דברים שהרוויחה בזכות עצמה. היא יודעת שהם מגיעים לה בזכות (ולא בחסד כפי שזה היה אילו היתה מקבלת את הצעתו של רוג'ר, ולא בחסד אם היא תשכב עם ההוא).

לגבי פגי - מקווה שלא תחזור. הסצנה לא רק שלא קרעה את לבי, אלא לא הבנתי איך פגי לא מטיחה בו את ההתנהגות שלו כלפיה. כן, דון עשה דברים למענה. אבל ביום יום הוא מתייחס לאוצר הזה שיש לו לא כמו אל בת אדם. התעללות אפילו.

מה שאני מקווה שיקרה זה שפגי, ג'ואן ופיי מילר (ואולי גם נשים אחרות, אולי גם קן שהתבגר) יפתחו עסק משל עצמן.

זה היה פרק כל כך קשה. מהרגע שאותו אחד מהונדה אמר לפיט את מה שאמר ראיתי את הפרק באופן קטוע. עם הפסקות ארוכות. לא הייתי מסוגלת לראות אותם עושים את זה לג'ואן ואת ג'ואן עוברת את זה (לא מדברת רק על לשכב עם ההוא, אלא על עצם העובדה שהיא יודעת שהם - הבוסים שלה - מוכנים ומזומנים לסרסר בגופה ומעמידים אותה במצב שהעמידו אותה. לגבי חלקו של רוג'ר בעניין כתבת את. (אולי גם כאן טמונה התשובה ללמה סירבה להצעת התמיכה של רוג'ר? אולי כי דווקא בגלל ההיכרות הקרובה אתו היא יודעת שמדובר ברכיכה ולכי תדעי מה יעשה).

HollyGolightly

New member
יגואר!

נכנסתי בחזרה לפורום כי פתאום נזכרתי שזאת היתה יגואר ולא הונדה (למה לא מהתחלה? עייפות.........). כמובן שיגואר.

ופתאום נזכרתי בעוד דבר אפרופו הונדה. הפעם היחידה שראינו את החברה אליה עוברת פגי מבפנים זה היה כשצ'ו רצה לשאוב מידע לגבי הפרסומת להונדה ב-SCDP מחצי קורט/סמיטי שעבד אצלו (כאשר מנהלי הונדה העמידו את שתי החברות בתחרות לא הוגנת). ובכן............ האם הוא עדיין שם? האם גם השני? כי אם כן - הוא/הם ופגי שוב יעבדו יחד. האם גם הם יכללו בחלומי שבו פגי, ג'ואן וכו' פותחות חברה משלהם?

.............Tune in next time for

lollapalooza

New member
איך שני פרקים שלמים רק מדברים על יגואר

ובסוף הונדה?! מה הונדה!

אני מבינה את המניעים של ג'ואן, ויותר מזה, אני מבינה את הלחץ שהופעל עליה ואני לא שופטת אותה בכלל. מה שאני לא מבינה זה איך לשכב עם איזה קריפ בניגוד לרצונה זה יותר טוב מלקחת כסף של רוג'ר (והכסף הזה מגיע לה, זה התינוק שלו, וממילא אם גרג שלח לה מסמכי גירושין הוא מאשים אותה בבגידה, זה לא שיש לה מה להפסיד) ואני לא חושבת שלדעת שהוא "רכיכה" זו סיבה לא להתמך כלכלית על ידו. אם יש משהו שרוג'ר יודע לעשות, זה לפזר כספים. היא יכלה להפוך את זה לעניין כלכלי ותו לא. הבעיה היא לא כספית, הבעיה היא שג'ואן כנראה יודעת שהוא ינסה לקבל משהו בתמורה (כנראה גם סוג של זנות, אני משערת) או שיש לה יותר מדי גאווה למחול עליה.

עוד נקודה שיכול להיות שמשחקת פה, זו ההצעה להיות שותפה. הרי היא יודעת שאין שום דרך אחרת בעולם שבה היא תמצא את עצמה בסיטואציה כזו, למה שיתנו לה שותפות?

לגבי פגי, אני חושבת שאם היא רצתה להתקדם, זה אחלה - וכן ראו אצלה רצון לשינוי, כבר מהעזיבה של מייגן, אבל היא כן הייתה צריכה להסביר לדון למה היא רוצה לעזוב, היא כן הייתה צריכה להעמיד אותו במקום על היחס שלו, ולא פשוט לברוח. ולו רק כדי שהוא יבין. הוא בכלל חשב שכל העסק כלכלי, הוא לא ראה מה הוא עשה לא בסדר, למרות ששנייה לפני כן הוא זרק לה שטרות בפרצוף בעצבים והתייחס אליה בגסות. הוא עושה את מה שהוא כבר עשה בעבר, הוא מתייחס אליה כמובן מאליו למרות שהוא אוהב ומעריך אותה. ונגיד והיא תעבור עכשיו לחברה אחרת, האם היא יכולה להבטיח שהיא תקבל את היחס שהיא רוצה, או ראויה לו? אם היא לא יודעת להעמיד בן אדם במקום - ובפרט את דון, שמעריך אותה - אולי יש לה בעיה.

HollyGolightly

New member
הבעיה היא של דון, לא שלה

גם היום הרבה מאד נשים מפחדות לדרוש את שלהן במקומות עבודה. ולא בכדי.

לאורך כל הסידרה היא מבקשת מדון הכרה בערכה המקצועי (זה שפשוט יזכיר אותה בקמפיינים שהיא עשתה עליהם את רוב העבודה למשל? הוא אפילו לא הזכיר אותה בפרס שקיבל על פרסומת שהיא היתה חלק גדול מיצירתה. שכנראה נעשתה והצליחה בגללה), שלא לדבר על משכורת.

לאורך כל הסידרה היא מנסה להעמיד את דון במקומו ומקבלת חול בעיניים והשפלות. אפילו כשהיא נכנסת לדון כדי לספר לו שהיא עוברת לחברה אחרת, דון בטוח שהוא יודע על מה היא רוצה לדבר ולוקח הרבה זמן עד שבמקום שייתן לה לדבר (כי בשביל זה היא נכנסה) לא יסתום את הפה שלו ויתן לה להגיד את שלה במקום שהוא ישליך לחלל האוויר מהגיגי לבו כי הוא בטוח שהוא יודע יותר טוב ממנה מה היא עומדת לומר ומה היא רוצה.

לאורך כל הסידרה היא ניסתה להעמיד אותו במקומו.

לא נראה לי שאני מסכימה עם זה

אני חושבת שהוא לוקח אותה כמובן מאליו, לא חושבת שהוא משפיל אותה.

הבעיה נראה לי שברור לו באיזשהו מקום שהיא תמיד לצידו והיא נאמנה לו, ושהוא יכול לסמוך עליה והוא לא צריך להגיד כלום. והיא רוצה ממנו פידבק וחיזוקים חיוביים ורוצה שיגיד לה שהוא מכיר בעבודה שלה.
מבחינתו זה שהיא אחראית על הכל חוץ מיגואר זה כמו להגיד - אין אף אחד שאני סומך עליו יותר. בשבילה זה לא מספיק.

HollyGolightly

New member
את לא זוכרת את הפעמים

שצעק עליה שאין שום דבר שהחברה הזאת לא יכולה לעשות בלעדיה? (ואז נאלץ לרדת על ברכיו כדי לנסות לשכנע אותה לעבור אתו לחברה החדשה). זה היה בעונה השלישית.

שצעק עליה שהיא כל הזמן מבקשת ומבקשת ורוצה ורוצה.

והיו עוד פעמים. מקרים ספציפים כרגע לא עולים לי לראש.

lollapalooza

New member
מאז העונה השלישית השתנה הרבה

ופגי, עם כל הכבוד, בילתה באמת את רוב העונה הזו בהתבכיינויות.
אחרי שהוא בא לבקש ממנה שתצטרף לחברה החדשה, ובעיקר אחרי פרק "המזוודה", המצב ביניהם השתנה מאוד.

HollyGolightly

New member
לדעתי הוא לא השתנה מאד

ורק דוגמא אחת: כשפגי מנסה להסביר לו שמן הראוי היה שיזכיר את תרומתה לסרטון שקיבל את פרס הקליאו, הוא נכנס לזעם נוראי ושוב הוריד בחשיבות תרומתה (לחברה בכלל ולפרסומת הזאת). התסבר גם שהוא היה יכול להזמין אותה לקליאו, ולא העלה על דעתו לעשות זאת.

וזאת רק דוגמא אחת. פשוט ספציפית לא עולה לי כרגע משהו לראש.

HollyGolightly

New member
ומה קורה בפרק הזה?

פגי נכנסת אליו לחדר כדי לדבר על משהו חשוב. במקום לשבת בשקט ולהקשיב למה שיש לה לומר הוא לא סותם את הפה עם הדברים ש"הוא יודע" שבשבילם פגי נכנסה למשרדו. כל פעם שהיא מנסה להשתיק אותו, הוא ממשיך, עד שסוף סוף הוא סותם את הפה ומוכן להבין שאולי יש דברים על פגי שהיא יודעת יותר טוב ממנו.

והנשיקה על גב היד? Too late.

למעלה