קו 669 מרעננה לבאר שבע!! החל מ1/12

מצב
הנושא נעול.
לא, יש רק תחנות איסוף ותחנות הורדה

נע נע, אבל האם אוסף ומוריד בכל התחנות?
אני לא יודע איפה יהיה לו איסוף ואיפה הורדה, אבל לא בטוח שאפשר יהיה לנסוע איתו מרעננה למסובים וחזרה.
לא, יש רק תחנות איסוף ותחנות הורדה
בית קמה זאת תחנת הורדה ראשונה לכיוון דרום ותחנת העלאה אחרונה לכיוון צפון.

וזאת בהתאם לקובץ הGTFS של משרד התחבורה

olli3

New member
מנהל
מרעננה למסובים יש את 167 של אגד.

נע נע, אבל האם אוסף ומוריד בכל התחנות?
אני לא יודע איפה יהיה לו איסוף ואיפה הורדה, אבל לא בטוח שאפשר יהיה לנסוע איתו מרעננה למסובים וחזרה.
קו שמופעל בעיקר (אם כי לא רק) בעבור חיילים המשרתים בצריפין. ככזה הוא פועל בשעות יוממים.

אף אחד לא יסמוך על אוטובוס שיוצא מבאר שבע כדי להגיע ממסובים לרעננה, כמו שאף אחד לא סומך על 315 (למרות שעכשיו כבר אין פקקים ובהחלט אפשר לסמוך עליו) לנסיעה ממסובים לתל השומר. 315 הוא הקו היחיד שאוסף במסובים וגם נכנס לתוך בית החולים שיבא. 143 מוריד רק במסוף תל השומר כידוע.

זה עניין פסיכולוגי שקו שיוצא מנקודה רחוקה הופך ללא אמין בהגעה שלו לתחנת ביניים.

אורי404

New member
קו 167

קו שמופעל בעיקר (אם כי לא רק) בעבור חיילים המשרתים בצריפין. ככזה הוא פועל בשעות יוממים.

אף אחד לא יסמוך על אוטובוס שיוצא מבאר שבע כדי להגיע ממסובים לרעננה, כמו שאף אחד לא סומך על 315 (למרות שעכשיו כבר אין פקקים ובהחלט אפשר לסמוך עליו) לנסיעה ממסובים לתל השומר. 315 הוא הקו היחיד שאוסף במסובים וגם נכנס לתוך בית החולים שיבא. 143 מוריד רק במסוף תל השומר כידוע.

זה עניין פסיכולוגי שקו שיוצא מנקודה רחוקה הופך ללא אמין בהגעה שלו לתחנת ביניים.
קו 167
קו 167 גם טוב, למשל לעובדים בגבעת שמואל או לסטודנטים ולעובדים באוניברסיטת בר אילן.
לא הרבה מודעים אליו.
אני למשל עדכנתי חלק קטן, מכאלה שגרים בכפר סבא ושעליהם להגיע לשני המקומות הנ"ל. כתוצאה מכך הם משתמשים בקו. אעדכן עוד נוספים בקרוב.
לדעתי יש מקום להרחיב את השירות של 167 או קו במסלול דומה, שיקשר בין אזור צומת רעננה לצומת מסובים ולכיוון ראשון לציון. אולי מזלג של קו 164, שבמקום נסיעה לפתח תקווה, ייסע לצומת רעננה.

droriko

New member
מזכיר לי את הויכוח שהתנהל כאן בפורום

קו 669 מרעננה לבאר שבע!! החל מ1/12
בין מצדדי קו מהיר מהשרון לבאר שבע(ביניהם אח"מ) לבין אלה שתמכו בקו שנוסע לאורך כל כביש 4 ומיועד לבאר שבעים. טוב לדעת שיש גם מזה וגם מזה.

אגב הקו הזה גם יוריד קצת לחץ מ-567 ו-164

droriko

New member
טוב בעצם לפי התדירות שלו לא ממש

בין מצדדי קו מהיר מהשרון לבאר שבע(ביניהם אח"מ) לבין אלה שתמכו בקו שנוסע לאורך כל כביש 4 ומיועד לבאר שבעים. טוב לדעת שיש גם מזה וגם מזה.

טוב בעצם לפי התדירות שלו לא ממש

mister K

New member
אני תמכתי בקו דרך כביש 4 ושמח שכך יהיה

המסלול לדעתי הרבה יותר טוב מהמסלול שכמעט הופעל בזמנו על ידי אגד.
בנוסף הקו גם יפעל בכל ימות השבוע.
לא מאמין שתהיה הורדה מרעננה לאורך גהה או איסוף מגהה לצומת רעננה. את הפונקציה הזאת צריך למלא קו קצר יותר פרברי ולא קו בינעירוני מהיר לבאר שבע.

droriko

New member
מה זאת אומרת כמעט הופעל?

המסלול לדעתי הרבה יותר טוב מהמסלול שכמעט הופעל בזמנו על ידי אגד.
בנוסף הקו גם יפעל בכל ימות השבוע.
לא מאמין שתהיה הורדה מרעננה לאורך גהה או איסוף מגהה לצומת רעננה. את הפונקציה הזאת צריך למלא קו קצר יותר פרברי ולא קו בינעירוני מהיר לבאר שבע.
מה זאת אומרת כמעט הופעל?
אתה רוצה להגיד לי שבסוף הקו המהיר לבאר שבע(שגם היו פרסומים שלו ולוח זמנים והכל) בסוף לא יצא לפועל?

mister K

New member
כמובן שלא. אתה ראית אותו נוסע?

מה זאת אומרת כמעט הופעל?
אתה רוצה להגיד לי שבסוף הקו המהיר לבאר שבע(שגם היו פרסומים שלו ולוח זמנים והכל) בסוף לא יצא לפועל?
כמובן שלא. אתה ראית אותו נוסע?
הפעלת קו 580 בוטלה ממש כמה ימים לפני המועד בו היה אמור לפעול.
אחרי שכבר היו פרסומים ואף שלטים בתחנות שהורדו.

לא יוריד לחץ, מדובר על תחנות העלאה או הורדה

לא יוריד לחץ, מדובר על תחנות העלאה או הורדה
אין אף תחנה שניתן גם לעלות וגם לרדת
לכיוון דרום תחנת העלאה אחרונה מסובים והורדה ראשונה בית קמה
ולכיוון צפון העלאה אחרונה בית קמה והורדה ראשונה מסובים

droriko

New member
הח"מ כמובן

הח"מ כמובן
שטריליאן לא תהרוג אותי

olli3

New member
מנהל
קו 669 דווקא לא ממש מיועד לבאר שבעים.

הוא יותר מותאם למי שצריך להגיע לבאר שבע ולחזור מבאר שבע. עיקר הנוסעים אל באר שבע יהיו בבוקר יום ראשון ובמוצ"ש (למרות שנסיעה שיוצאת בשעה 21:30 זה מאוחר מידי, יש צורך בנסיעות נוספות מוקדם יותר). בכיוון ההפוך, יהיו נוסעים רבים בימי חמישי ובימי שישי.

לקו הזה (669) יש פוטנציאל אדיר על פי לוחות הטרמפים של הסטודנטים. הביקוש למחלפים השונים שעל כביש גהה ובמיוחד לאלוף שדה ובר אילן וכמובן הביקוש לרעננה וכפר סבא נותן אופציה רצינית לתושבי האיזור להשתמש בקו הזה.

מנגד המסלול של 580 לא היה הכי פרקטי, גם לא לפתח תקוואים רבים (יש לא מעט מקומות בפתח תקווה שקרובים יותר ונוחים יותר להגעה לכביש גהה מאשר לשדרות ירושלים). יש מקום גם לקו כזה, אבל עדיף שקו כזה יצא מאריאל דרך פתח תקווה אל כביש 6, לקו כזה יש פוטנציאל עוד יותר גדול. לתושבי הוד השרון לא צריכה להיות בעיה להגיע לצומת רעננה מרכז וזה מה שלא מעט עושים כשהם צריכים לנסוע לת"א ( למרות כל המאספים לת"א שחלקם גם מהירים ביותר עקב אי איסוף ותחנות הורדה מועטות בדרך בין רעננה לת"א), אז למה שזה יהיה שונה לגבי נסיעה לבאר שבע?

droriko

New member
אל תבלבל

הוא יותר מותאם למי שצריך להגיע לבאר שבע ולחזור מבאר שבע. עיקר הנוסעים אל באר שבע יהיו בבוקר יום ראשון ובמוצ"ש (למרות שנסיעה שיוצאת בשעה 21:30 זה מאוחר מידי, יש צורך בנסיעות נוספות מוקדם יותר). בכיוון ההפוך, יהיו נוסעים רבים בימי חמישי ובימי שישי.

לקו הזה (669) יש פוטנציאל אדיר על פי לוחות הטרמפים של הסטודנטים. הביקוש למחלפים השונים שעל כביש גהה ובמיוחד לאלוף שדה ובר אילן וכמובן הביקוש לרעננה וכפר סבא נותן אופציה רצינית לתושבי האיזור להשתמש בקו הזה.

מנגד המסלול של 580 לא היה הכי פרקטי, גם לא לפתח תקוואים רבים (יש לא מעט מקומות בפתח תקווה שקרובים יותר ונוחים יותר להגעה לכביש גהה מאשר לשדרות ירושלים). יש מקום גם לקו כזה, אבל עדיף שקו כזה יצא מאריאל דרך פתח תקווה אל כביש 6, לקו כזה יש פוטנציאל עוד יותר גדול. לתושבי הוד השרון לא צריכה להיות בעיה להגיע לצומת רעננה מרכז וזה מה שלא מעט עושים כשהם צריכים לנסוע לת"א ( למרות כל המאספים לת"א שחלקם גם מהירים ביותר עקב אי איסוף ותחנות הורדה מועטות בדרך בין רעננה לת"א), אז למה שזה יהיה שונה לגבי נסיעה לבאר שבע?
אל תבלבל
אף אדם שפוי לא יסע מכפר סבא לבאר שבע דרך כביש 4. זה קו שמיועד לבאר שבעים, את הטיעון הזה לא אני אעלתי,אלא רותם ועמוד שדרה ועוד כל מיני.

לפי הזמנים שפורסמו, הקו לא יעיל לבאר שבעים

אל תבלבל
אף אדם שפוי לא יסע מכפר סבא לבאר שבע דרך כביש 4. זה קו שמיועד לבאר שבעים, את הטיעון הזה לא אני אעלתי,אלא רותם ועמוד שדרה ועוד כל מיני.
הקו דווקא כן מיועד בעיקר לנסיעות מהשרון ומגוש דן לבאר שבע.
העובדה שהנסיעה הראשונה מבאר שבע יוצאת בתשע בבוקר הופכת את הקו ללא שמיש כמעט ליוממים מבאר שבע לתל השומר או לבר אילן.
ואני מעולם לא כתבתי שאדם לא יסע מכפר סבא לבאר שבע דרך כביש 4. מה שרותם ואני כתבתנו זה שקו שיסע דרך כביש 4 יהיה שימושי להרבה יותר נוסעים מקו שיסע דרך כביש 6.
למה שלא יסעו בקו הזה מכפר סבא לבאר שבע. האם קיימת אלטרנטיבה טובה יותר? כל הדרכים האחרות עוברות דרך תל אביב. אדם שפוי יעדיף ליסוע מכפר סבא לתל אביב ומתל אביב לבאר שבע?

ואגב, בקישור שחול נטוש הביא, אפשר לראות

העובדה שהנסיעה הראשונה מבאר שבע יוצאת בתשע בבוקר הופכת את הקו ללא שמיש כמעט ליוממים מבאר שבע לתל השומר או לבר אילן.
ואני מעולם לא כתבתי שאדם לא יסע מכפר סבא לבאר שבע דרך כביש 4. מה שרותם ואני כתבתנו זה שקו שיסע דרך כביש 4 יהיה שימושי להרבה יותר נוסעים מקו שיסע דרך כביש 6.
למה שלא יסעו בקו הזה מכפר סבא לבאר שבע. האם קיימת אלטרנטיבה טובה יותר? כל הדרכים האחרות עוברות דרך תל אביב. אדם שפוי יעדיף ליסוע מכפר סבא לתל אביב ומתל אביב לבאר שבע?
ואגב, בקישור שחול נטוש הביא, אפשר לראות
שההודעה על הקו מפורסמת בחלק של קווי השרון של מטרופולין ולא של קווי הדרום.

droriko

New member
אדם שפוי יסע מכפר סבא לבאר שבע דרך כביש 6

האופציה של כביש 4 שייכת לעולם הישן שלפני כביש 6, ועוד בשעות של הפקקים זה גיהנום עלי אדמות.

אבל בתח"צ האופציה הזו לא קיימת

האופציה של כביש 4 שייכת לעולם הישן שלפני כביש 6, ועוד בשעות של הפקקים זה גיהנום עלי אדמות.
אבל בתח"צ האופציה הזו לא קיימת
אז בהינתן שאין קו אוטובוס דרך כביש 6, מה יעשה אדם שפוי ללא רכב שצריך להגיע מכפר סבא לבאר שבע?

מצב
הנושא נעול.
למעלה