האם תצאו עם מי שלא עשה צבא/שירות לאומי?

ובכן אני כתבתי בתגובה אחרת שגם לתפקיד שהיה לו

בצבא אני נותנת משמעות.
לא שירת בכלל - פסול
שירת בתפקיד מונפץ מהתחת העיקר כדי לסמן וי - גם פסול

האמת שלו ספציפית היה סיפור הזוי

(הזהרה יכול להיות שמה שאכתוב ישמע כשטויות כי אני לא מבינה כלום בצה"ל זה הכל מהזכרון, כי היינו יחד באותה תקופה) כי הוא התחיל כקרבי ביחידת חי"ר כלשהי, יצא לקורס מכים אחרי כמה חודשים ושם היה איזשהו סיפור של הקצאות שבגללו העבירו אותו לתפקיד הג'ובניקי הזה. הוא התנגד לעבור אליו, ישב חודש בכלא צבאי ואז חטף את העצבים וזרם איתם לשירות שבו הוא יישן על מזרן. ככה שצה"ל לגמרי אשם בתפקיד המיותר שלו...

שרונת XD

New member
אז זה שונה

כי הוא לא בחר בתפקיד הזה, הוא כן הביע נכונות לתרום.
לדעתי זה ההבדל, לכן עדיף בן אדם שהתגייס ועשה תפקיד כזה למשל, מאשר מישהו שהתשתמט, כי לא בא לו ולא מסיבות רפואיות או סיבות אמיתיות אחרות (למשל קרוב משפחה גוסס שהוא רוצה לטפל בו, סתם דוגמא).
ההבדל הוא לא אם הבן אדם תרם או לא תרם, אלא אם הוא הראה נכונות ורצון למלא את החלק שלו. אם הבן אדם היה מתגייס ומנסה בכוונה לקבל תפקיד קטן ולעשות כמה שפחות, זה גם כבר סיפור אחר, כי שוב, זה מעיד על אופי, ולא רק אם הוא רוצה או לא רוצה לתרום למדינה.

למשל, פעם לפני שהתופעה של השתמטות הייתה נפוצה, היה מחזור שלם של מסיימי י"ב שלא גייסו, כי היה עודף באנשים. אז הם לא התגייסו לא מתוך בחירה, ולא היו להם סיבות רפואיות, הבחירה לא להתגייס לא הייתה שלהם, וזה ההבדל.

קריסטה

New member
לא תמיד חושבים שללכת לצבא זה בזבוז של זמן

כי יש מישהו אחר שיעשה את זה. לפעמים זה באמת בזבוז של זמן.
היו לי בבסיס שתי בנות שחוץ מלבזבז לצה"ל כסף לא עשו דבר.
אחת מהן הייתה מגיעה בעשר בבוקר, הייתה לה כרית ושמיכה במשרד, הולכת בשתיים וזהו. אי אפשר היה להגיד לה כלום כי לאף אחד לא היה זין לריב איתה.
יש מלא תפקידים שהם המצאה נטו, אין שום סיבה לשים שם חייל/ת שיבזבזו על זה כמה שנים מהחיים שלהם וכמה עשרות אלפי שקלים לצבא.
אני בעד צבא מקצועי, שבו לוקחים את מי שרוצה, יכול ואפשר לשלם לו כראוי.

לדעתי אכן צבא מקצועי

צריך להיות הכיוון. כמו בארה"ב.....במקום 300 שקל עלובים שאמורים לחיות מזה שנתיים רק כדי לסמן וי ש"עשיתי צבא"......יש לי חברות שעשו צבא ושתיהן אמרו שזה היה בזבוז זמן. האחרות לא עשו צבא ואינן מצרות על כך לרגע.....

AlabamaW0rley

New member
אויש, תחסכי ממני את האד הומינם הזה

ולהבא תתייחסי לתוכנן של הודעות לפני שאת מתנפלת על מישהו עם סימני הקריאה שלך. כי גם אני יכולה, הנה: !!!!!!

חוץ מזה, מכירה את הציטוט ״נדפוק אם נדפקנו״?

shookyboy89

New member
כנראה מאוד שלא

1. בתור איש צבא זו בעיה, להיות עם מישהי שלא מכירה את המסגרת בכלל.
2. כנראה שיש לה בעיה עם מסגרות באופן כללי...
3. זה מראה שהיא לא חושבת רק על עצמה (כמו הרבה שלא מתגייסות מטעמים אישיים)

nirity1

New member
תלוי

אני מכירה משהו שחלה בסרטן לפני השרות הצבאי. הוא תכנן ללכת ליחידה קרבית ובאחת הבדיקות גילו לו את הסרטן. הוא ניסה להתנדב אבל הערימו עליו קשיים ובסוף הוא ויתר. ככה שלא כדאי לפסול ישר - לפעמים זה לא באשמת הבן אדם
אבל סתם משתמט - די טרנאוף...

Animal Raw

New member
על איזה שטויות אנשים פוסלים

עצם זה שהוא עשה או לא עשה לא משנה.
גם הסיבה עצמה לא משנה כי אנשים משתנים.
חסר חארות של אנשים שעשו שירות תורם מאוד?
וליהפך- הכרתי אנשים מקסימים שלא עשו שירות.
זאת החלטה שהוא/היא לקחו בגיל 18-19, זה לא אומר שהיום הם אותו בנאדם.
הבחירות של העבר אומרות דברים על הבנאדם, אבל עדיף להסתכל מי הבנאדם היום, ולא מי הוא היה.

LsMs

New member
פעם ראשונה שאני עושה לך לייק לתגובה

אהבתי..

LsMs

New member
ראי את התגובה שרשמתי לאייבורי

כנראה שכל מי שקרא תהודעה שלי פספס את החלק השני שאני כן תורמת מזמני לשירותים שונים של המדינה בצורת התנדבות בזמני הפנוי

מה אני מצפה אבל מאנשים שנתפסים למשפט אחד במקום לקרוא את כל התשובה......

אני לא מתכוונת לרדת לרמה שלכם של אותם חברה שנתפסו לי על זה שלא עשיתי צבא..אני רק אגיד שאף אחד אבל באמת אף אחד לא היה פה רוצה להתחלף עם הבעיות הרפואיות שיש לי...בשיא הרצינות...אז פעם הבאה לפני שאתם פותחים תפה שלכם תחשבו על משהו מאוד בסיסי שלכם יש ולאחרים אין...יש לכם את הבריאות שלכם...זה נראה לכם מאוד טבעי והגיוני שבן אדם יקום בבוקר יאכל יתקלח יילך יעבוד אולי גם בעבודה פיזית יחזור הבייתה יבלה יהנה ויעשה את אותו סרט מחדש למחרת...דמייני לעצמך מתוקה עולם שבו 90% מהדברים הקיימים את לא יכולה לאכול...עולם שבו תסלחי לי אבל את מבלה 50% מזמנך הפנוי בשירותים (ולא אני לא מדברת על מספר 1....נראה אותך מתמודדת עם הבושה של שלשול לא פוסק לכל חייך וגם אם זה אומר לשבת על אסלה דוחה בשירותים ציבוריים בתחנה המרכזית החדשה של ת"א...תסלחי לי על הצרפתית אבל זה קורה זה קרה וזה מגעיל!) עולם שבו לפחות פעם בשנה את צריכה לעבור קולונסקופיה (ותאמיני לי מותק גם זה..לא פיקניק) ולעבור פעם בשנתיים CT של בטן ...עולם שבו את צריכה לא פעם ולא פעמיים ולא שלוש להגיע לגסטרולוג ולשקול ניתוח של חסימות מעיים ולשבת על זה בבית חולים שבוע תקועה עם זונדה באף כי יש לך תפרים במעיים ...תאמיני לי בייב'ס בשבילי זה חרא חיים...זה חרא של איכות חיים...אז העדפתי לקחת את הזמן שיש לי שבו אני לא צריכה להסתובב בין רופא אחד לשני וזה בגילאים שאני בכלל צריכה לרדוף את האושר שלי כיבכול ולא להכיר את כל האחיות והמנקים בבית החולים המקומי שלי....ולהיות עם המוטולוג צמוד ועוד דברים שלא תדעי מצרות אף פעם...

אז בפעם הבאה שניה לפני שאת פותחת תפה בנוגע להאם בן אדם עשה או לא עשה צבא בשל בעיות רפואיות כאלה או אחרות תחשבי על זה שאת בריאה ושכל בן אדם אחר היה מת מת להתחלף איתך ולקחת את הבריאות שלך וללכת לשרת בצבא העיקר...שיהיה בריא.....

LsMs

New member
ואגב

במקום לעשות צבא התנדבתי במסגרות אחרות לא במסגרת שירות לאומי אלא על זמני האישי ...

בינהם מדא סהר ,במתנס הקרוב לביתי ובפרויקט של ציור על ארונות חשמל עם ילדי בית ספר שבאו מרקע בעייתי ...

וואו הוצאת עליי את כל המרמור!

קודם כל אם יכולת להתנדב במסגרות אחרות אז יכולת גם להתנדב בצבא, צה"ל מאוד מתחשב במתנדבים..
אבל בלי קשר... כתבתי שאהבת את התגובה שלו כי לא עשית בעצמך צבא. מין הסתם זה הגיוני שתאהבי תגובה שתתמוך בך... על זה צחקתי.
לא ידעתי למה לא עשית ולא כזה אכפת לי.. בכל מקרה מקווה שתרגישי טוב עד כמה שאפשר..

למעלה