הפינה לכלכלת המשפחה - מבצעים

mumfor4

New member
תודה על העידכון לגבי הטסטר צוי׳ס !!!

אני כבר שולחת את אמא שלי לקנות לי שמינייה
לא מצאתי בינתיים בבריטניה , למרות שאחותי סיפרה לי שיש סופר בלונדון שמוכר אבל אני מניחה שהמחיר יהיה כפול .

אמא שלי אורזת לי כול קופסה בשקית זיפ ואוטמת היטב ואני מאפסנת במקפיא .
תודה תודה !!!

YULI9

New member
המחיר הרגיל זה 34 שח'

200 גר', בדרך כלל יש מבצע כזה או אחר סביב 30 שח' אבל הפעם זה באמת מבצע שווה.

יש פה גולד, זה אותו דבר, לא?

בארץ היתי קונה טסטר צוייס וכשבאתי לפה קניתי גולד וזה היה נראה לי אותו דבר בול
היום אני שותה את הנס קפה סלקט או אקסטא החום או מוקה הירוק
אנשים נוסעים לפה במיוחד מבלגיה צרפת וגרמניה בשביל לקנות קפה וסיגריות כי לא משלמים פה מיסים על הדברים האלו (כמו לנסוע לאילת ולקנות עיתונים בזול)

mumfor4

New member
זה לא כמו גולד , הטעם שונה .

כבר חשבתי לעשות משלוח מאצלך

ברמי לוי

יש ב-18.90, ללא תלות
בעלות הקניה, אבל מוגבל לאחד בקניה.

הקופאית הסכימה לעוד אחד בחשבון נפרד.

דנה אז

New member
תלוי מה

המבצעים מפתים, משתדלת לא לקנות בגלל שיש במבצע, אלא כי צריכה.
אבל מוצרים שמשתמשים בתדירות גבוהה, והמבצע כדאי, סביר להניח שאקנה.
גם אם לא ממש צריכה.
מבחינת המקום בבית אין לי בעיה לאחסן.

ליה777

New member
אני לא שירותי אחסנה, אז לא:)

במבצע אפשר לחסוך בסביבות שקלים בודדים כאשר צוברים דברים ש:
1. לא בטוח נשתמש
2.נשתמש בטווח ארוך מאוד שלא שווה כמה שקלים
3. יתקלקל ויזרק

עדיף לרכוש טרי. גם שעושים רכישה לימים הקרובים, קונים מה שצריך, אני לא אוהבת את תרבות ה"אם יגמר לי עד יום חמישי אני אקנה כבר מיום ראשון"- ממש לא. אני לא מחסן של הסופרים. גם ככה כל התרבות צריכת אוכל הזאת נהייתה זוועה, אנשים מייצרים זבל בכמויות שלא מביישות האכלה של משפחה שלמה!

dify

New member
זה הרבה יותר מכמה שקלים..

אם רביעיית טונה עולה לי ברגיל 25 שח, ואני אוכלת בממוצע כ2-3 רביעיות בחודש, הרי שאם קניתי אותן בהנחה של 15 שח, הרווחתי החודש 30-45 שח.. כפול כחצי שנה אספקה שקניתי, כלומר חסכתי רק על הטונה... כ200 שח בממוצע..

משחת שיניים, קניתי ב13 שח במבצע, המחיר הרגיל שלה 23.. קניתי אספקה לשנתיים קדימה.. חסכתי עוד איזה 100 שח כמו כלום.. אני משתמשת היום באלו שקניתי לפני שנתיים, הן לא מתקלקלות.

המסיכה האהובה עלי לשיער, קניתי במבצע ב30 שח במקום ב50 שח, חסכתי 20 שקל על כל חבילה, יש לי סטוק לשנתיים קדימה, גם זה בשימוש ולא מתקלקל (ושוב חסכתי עשרות יפות של שקלים).

שוקולד מריר, אני עושה איתו עוגות, שישיה ב15 שח במבצע, קניתי כמות שלא היתה מביישת חנות מתתקים (זוגתי חולה על העוגה הזו
) כמה עולה 6 שוקולדים מרירים ברגיל? תבדקי ותגלי שחסכתי הון! עכשיו כל מי שבא לבקר אצלי בבית מקבל באירוח עוגת שוקולד עשירה כי תמיד יש לי זמין במזווה ואני מכינה אותה בכייף :)

היום לצערי נגמר לי התירס שקניתי ב3 שח לקופסא, קניתי 13 קופסאות. המחיר הרגיל בסביבות 6 שח.. חסכתי כ40 שקל.. תכלס חשבתי לעצמי שחבל שלא קניתי יותר קופסאות

מה יפה? שרק מה שתיארתי לך פה חסך לי כמה מאות שקלים, וזה רק קצת המזלג, אני יכולה תכלס לעבור פריט פריט בבית ולספר לך בכמה קניתי אותו ואת תהיי בשוק, פריטים רגילים שכולם קונים, לא גירסא אחרת, אבל אני קונה אותם כשהם במבצע או חיסול ושומרת אותם לשימוש כשאצטרך.

אחד היתרונות הגדולים של זה בתחום המזון, הוא שאני לא צריכה רשימה לסופר, יש לי בבית תמיד הכל, אני יכולה לבשל לך ברגע זה כל מה שתעלי בדעתך
אני לרוב מבשלת בספונטניות, כי אני לא דואגת, רוצה להביא גם חברים? שיבואו, בשמחה, תהיי בטוחה שאני יכולה לפתוח להם שולחן. חודש שעבר עשיתי אירוח ל12 איש ואני יכולה לספר לך שזה לא הזיז לתקציב החודשי שלי, הוא נשאר בדיוק כמו שאר החודשים. אני מתכננת גם לעשות אירוח גדול לפסח, תהיי בטוחה שגם בפסח התקציב שלי ישאר אותו דבר (1400 שח לזוג לחודש לכל המזון והתחזוקה האישית/בית + אוכל בחוץ ובלי שום משלוח מההורים או מהעבודה).

נכון, זה דורש לאחסן בצורה חכמה, כזו שהמוצרים לא יתקלקלו (אצלי כמעט הכל מאוחסן בצנצנות סגורות).
נכון, אני בודקת מידי פעם תאריכים (אם כי לרוב לא צריך, נדיר שמשהו לא נצרך במשך שנה שלמה) ואם אני רואה שקרב התאריך אז אני משתמשת במוצר.
נכון, צריך להכיר את אופי דיירי הבית, אני לא אקנה משהו רק כי הוא במבצע, אני אקנה כי אני יודעת שאני אשתמש בו מתישהו.
נכון, צריך להכיר מחירים אמיתיים כדי שלא יעבדו עלינו כאילו שמדובר במבצע אמיתי.
נכון, זה צריך להתאים לאופי, יש אנשים שזה לא מתאים להם ויש כאלו שכן :)

אני לא מחסן של הסופרים, להיפך, הסופר מפסיד עלי הון. אני בדיוק לא הטיפוס שקונה במחיר המלא, זה שהם מרוויחים עליו.

אגב, המטבח שלי רחוק מלהיות ענקי, מטבח סטנדרטי למדי בגודל, והוא מכיל הכל בקלות, להיפך, יש לי אפילו מקום ריק :)

שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה, אני לא מכריחה כמובן :) אבל להגיד שזה עניין של כמה שיקלונים, נו.. הייתי חייבת להדגים כמה שזה לא מדויק.

ליה777

New member
במקרה הספציפי שלך

אולי אני באמת מאמינה שאת חוסכת. אבל לרוב עושים מבצעים של 3 ב10 כאשר אחד עולה 3.7:)
מבצעים רבים גם מבשרים על פגי תוקף קרובים
וכמובן שזה תלוי באופי המשתמש, את אומרת בעצמך שאת מאלתרת ארוחות תמיד ממה שיש בבית (יש אנשים שתמיד ימצאו מוצר שחסר להם ובסוף בכל מקרה ילכו לקנות)
ואת גם בודקת תאריכים. יש אנשים שבכלל רוב הארוחות שלהם זה בחוץ ובקופסת טונה הם ישתמשו שהילד יתגייס..

נ.ב
את רודפת אחריי??

dify

New member

אתמול, אחרי שעניתי לך, הלכתי לבדוק אם מדובר באותה אחת
זה היה מצחיק לגלות שבפוקס התכתבנו בשני פורומים שונים

נכון שזה עניין של אופי, אין ספק.
אבל אפשר להגיד את זה על כל הרגל של קניות, כי באותה מידה מי שעושה קניות קטנות מידי עלול להצטרך הרבה השלמות במכולת היקרה ליד הבית ועל הדרך כל פעם לקנות דברים מיותרים שהוא זורק אח"כ.

או שבאותה מידה אפשר להגיד שכדי לקנות רק מה שצריך, אדם צריך להיות עם אופי מאד מתוכנן מראש, אחד שיודע מה הוא יאכל כל השבוע. מאחר ולא כולנו ממש כאלו.. אז יתכן מאד שזה נגמר בשוב להזמין טייק אווי מבחוץ או לאכול ג'אנק פוד.

כלומר כל גישה יכולה להיכשל אצל אלו ולהצליח אצל האחרים, ברור שאין אף שיטה שנכונה לכולם אם זה לא מתבצע כמו שצריך.

מה שכן,
יולי עצמה חסכה הון על הקפה, גם אם היא לא מבצעת את זה בתחומי מזון אחרים, אם קפה זה משהו שהיא צורכת הרבה, כנראה שהיא הרויחה פה חיסכון נאה.

ולגבי השלמות קטנות, אמנם נדיר, אבל לפעמים אני צריכה השלמה, זה בכלל לא מנוגד למאגרים שלי. להיפך, ההשלמות הללו גורמות לי להבין כמה השיטה שלי חוסכת לי. כבר קרה שהייתי צריכה לקפוץ למכולת שנמצאת מתחת לבית שלי לקנות מוצר בודד, וכשאני רואה שהשלמתו עולה כפול (!!!) אני לא מגזימה מכולת שכונתית זה כנראה האופציה הכי יקרה ביקום, אז אני מברכת את עצמי על המאגרים שלי :)

חוץ מזה שאני תמיד מוכנה למלחמה

dify

New member
הכל בארונות המטבח

על פי העקרונות שציינתי פה בעבר :)
האמת, יש לי הצעה בשבילך :)

mumfor4

New member
המחיר של המשחות שיניים בארץ לא ברור

אני קונה קולגייט גדול ב£1
ויש משחות עלומות שם בחצי£ .
כמובן שיש עוד הרבה הבדלים במחירים אבל זה ממש צורם לי .

dify

New member
יש משחות זולות יותר

אני משתמשת בסנסודיין ופרדונטקס, שהן המשחות היקרות ביותר לדעתי. הן במובהק יותר יקרות מקולגייט

אני חושבת שבישראל גובים את המקסימום שהלקוח מוכן לשלם. אם הלקוח הישראלי מוכן להכנס לסופר פארם בקניון ולשלם 23 שח על משחת שיניים, אז למה שהם לא יקחו ממנו מחיר שכזה?

כשביקרתי בארה"ב שמתי לב שאצלם היחס לדברים זולים או משומשים הוא אחר לגמרי. יש אצלם תרבות שלמה של קניית דברים משומשים (החל מתרבות הגראז סייל בסופי שבוע ועד חנויות הצבא האדום ודומיהם שמוכרים ביגוד משומש בדולרים בודדים ויש המון חנויות שכאלו מה שמוכיח שיש קונים). יש תרבות שלמה של לחפש את המוצר הזול (תרבות עניפה של קופונים, אאוטלטים ענקיים של הנחות על קניה בכמויות או עונות שעברו, שנמצאים רחוק מחוץ לעיר ונוסעים אליהם במיוחד. ויש חנויות יוקרה לצד חנויות שנחשבות זולות מאד (כמו רמי לוי בישראל) והחנויות הזולות נחשבות משהו שהולכים אליו ולא כמו בישראל שאנשים מוכנים לשלם יותר העיקר לא להגיד לעצמם שהם נכנסו לרשת שנחשבת זולה בלי חווית הקניה המתאימה.

אז על ההתנהגות הצרכנית הזו משלמים.
כמו בתחום החתונות, אם אנשים מוכנים לשלם, בעל העסק ישמח לקבל. אני יודעת שאנחנו מסבירים לעצמנו שלבעל העסק יש הרבה הוצאות, ברמה מסוימת זה נכון, אבל מעבר לה, השאר זה רווח נקי של הבעלים, שמרוויח יותר כשאנחנו מוכנים לשלם יותר. אם אנחנו לא מצביעים ברגליים, הוא לא יטרח להוריד מחירים. למה לו? למה שהוא לא ירוויח מה שאחרים מוכנים לשלם? ממש לקטוף את הפרי מעץ הכסף שלו...

זו דעתי עלינו כצרכנים, אם היינו מקפידים יותר על האופן שבו אנחנו קונים, משווים מחירים, מתאמצים לקנות במקומות מוזלים וכד', היינו גורמים לשינוי. במקום זה אנחנו הולכים שבי אחרי רושם ופרסומות.

אנחנו חושבים שאנחנו הכי מסכנים, אבל האמת, ראיתי את התוכנית הזו- https://www.youtube.com/watch?v=lxfLD4GwgB8 שאני ממש ממש ממש ממליצה בחום לראות,

ואני מודה שהזדעזתי, שאני באופן אישי לא מכירה ישראלים שחיים ככה, ואני מכירה אנשים שגרים בפריפריה עניה, ואנשים שגרים בשכונת התקווה שנשבת סמל העוני ורחוקה מזה שנות אור, ועדיין, מה שמראים שם, בכזו רמה, כזה היקף, זה משהו שאני לא מכירה ומפחדת לחשוב עליו בישראל, מפחדת לחשוב מה יקרה פה כשהריבית תעלה ואנשים לא יוכלו לעמוד בהחזרי המשכנתא ובאופן הפזרני שהם חיים בו היום מבלי להבין את המשמעות לעתיד שלהם.

אז אנשים מוכנים היום לשלם, והרבה, ולא לעשות את המאמץ. אפשר להשיג בפחות, אני יכולה להגיד לך שכמעט כל דבר אפשר להשיג בפחות, אבל זו לא המנטאליות פה ועכשיו והמוכרים מרוויחים על זה.

למעלה