שלג ירושלמי וזה...

מצב
הנושא נעול.

amit1270

New member
תמונה עדכנית

אני לא מקבל את ההערכה שלך
גם עכשיו אין יותר משלושה ארבעה ס"מ למרות שנדמה שיש הרבה יותר. אני חוזר כרגע מהגג העליון. מקסימום 4 ס"מ בזיאדה. גם ב40 ס"מ גובה שלג, הרק"ל אמורה לנסוע חלק. התירוץ של רכב פרטי עמד על המסילה הוא תירוץ. או שבעצם הוא מראה עד כמה הכלי הזה לא יעיל. אתה יכול להמשיך ולהתלהב ממנה אך אני בשלי לאור המשך ההוכחות שאני מקבל בלי להתאמץ כהוא זה אודות חוסר היעילות שלה גם בקייץ וגם בחורף. או שמא אבוא בטענות למי שתכנן את המסלול האדום שמתחיל בשום מקום, עובר במקומות שפג זוהרם ומגיע לשום מקום תוך שהמסלול מחטיא את הנקודות החשובות בעיר. התירוץ העלוב של "יש יותר בתי קפה במע"ר הישן" לא קשור בכלל לרק"ל. כך קורה בכל מקום אותו הופכים למדרחוב, שהרי יש צורך ולחץ גדול למלא את החללים החדשים....מה רצית שיפתחו ברחוב יפו? נגרייה? מעיין-שטוב 2 ? מוסכים? וכל זה ייפגע בעתיד עוד יותר כאשר יאושר (ואם יאושר) לאנשי בית צפפא לפתוח על שטחם את הקניון שהם רוצים. הם בחמולת עליאן השולטת בכפר משחקים ברעיון לפתוח את הקניון הגדול בישראל. כסף יש להם כמו פתיתי השלג שכרגע באויר. הבעיה היא שקניון בית צפפא יחסל סופית את יתר הקניונים הקיימים, הן במבחר ובהיצע, הן בדרכי הגישה, הן במחירים וכמובן שבאיכות המוצרים. אין לי מושג אם התכנית תצא אי פעם לפועל (קרקע יש להם בשפע) אך אם היא תקרום עור וגידים, זו תהיה מכת מוות למע"ר הישן שלך ברחוב יפו וברחוב המלך ג'ורג' החמישי. אתה מתלהב מהרק"ל רק משום שהיא עוברת בסמוך מאוד לבית שלך. אילו היית גר במרחק כמוני מהמסילה, לא היית משתין לכיוון שלה. לילה טוב וחמים במידת האפשר. אביה.
תמונה עדכנית
השלג ממשיך לרדת... לא אתפלא אם יגיע ל-30 ס"מ מחר.

בועז ל

New member
לפני כשעה חזרתי מאזור בר גיורא ונס הרים

תמונה עדכנית
שלג מכובד יורד באזור שגובהו כ-600 מ' מעל פני הים. ברמת בית שמש (410 מ') ירד לפני כשעתיים פלוס שלג מעורב בגשם. יש לי תחושה שבבוקר לא אביט בקנאה לעבר הרכס שבמזרח.

מיכי 10

Member
הבן שלי, מרמת בית שמש, אמר לי הערב בשמחה

שלג מכובד יורד באזור שגובהו כ-600 מ' מעל פני הים. ברמת בית שמש (410 מ') ירד לפני כשעתיים פלוס שלג מעורב בגשם. יש לי תחושה שבבוקר לא אביט בקנאה לעבר הרכס שבמזרח.
שעכשיו יורד גם אצלם המון שלג, שנשאר על המכוניות. הוא עדיין לא נכנס הביתה, לכן לא יכול לומר לי אם יש להם כבר שכבת שלג במרפסת.
ובת שלי מאפרת, שבגוש עציון, דווחה כבר מהבוקר על כמויות של שלג, והגינה הקטנטונת שלהם מכוסה היטב בשלג.

ואני דווקא מקנאה מאד מאד בכל מי שיש להם שלג. שלג זה בעיני דבר כל כך מרגש, שאי אפשר לעמוד בפניו.

בועז ל

New member
שלג בוגדני ברמת בית שמש - לא נאחז בקרקע.

שעכשיו יורד גם אצלם המון שלג, שנשאר על המכוניות. הוא עדיין לא נכנס הביתה, לכן לא יכול לומר לי אם יש להם כבר שכבת שלג במרפסת.
ובת שלי מאפרת, שבגוש עציון, דווחה כבר מהבוקר על כמויות של שלג, והגינה הקטנטונת שלהם מכוסה היטב בשלג.

ואני דווקא מקנאה מאד מאד בכל מי שיש להם שלג. שלג זה בעיני דבר כל כך מרגש, שאי אפשר לעמוד בפניו.

מיכי 10

Member
נכון מאד. מסתבר שלא היה הרבה שלג ברמת ב"ש,

והמעט שהיה, נמס או נשטף(?) ע"י הגשם.
כרגע דיברתי עם בני, והם קצת מבואסים. אז נסעו לרחובות. לא נראה לי ששם יהיה להם יותר שלג.

אבל הוא דיווח שהיה קשה לנסוע, כי היה המון ברד!

ואילו כאן, במישור החוף, יורד הגשם ללא הפוגה, והשמיים אפורים לגמרי, וקר נורא - חורף חורף. חורף בריבוע.
אבל אין שלג. לא fair בכלל.

בועז ל

New member
שמעי סיפור, מיכל.

והמעט שהיה, נמס או נשטף(?) ע"י הגשם.
כרגע דיברתי עם בני, והם קצת מבואסים. אז נסעו לרחובות. לא נראה לי ששם יהיה להם יותר שלג.

אבל הוא דיווח שהיה קשה לנסוע, כי היה המון ברד!

ואילו כאן, במישור החוף, יורד הגשם ללא הפוגה, והשמיים אפורים לגמרי, וקר נורא - חורף חורף. חורף בריבוע.
אבל אין שלג. לא fair בכלל.
שמעי סיפור, מיכל.
היום יצאתי לצלם את עבודתו של צוות המסילאים מקרונית 964 של הרכבת. אי-שם על המסילה בבתיר, בניתוק טוטאלי מכל רשת סלולארית, הגיעה הודעה בקשר הרדיו של הקרונית על שלג כבד בראשל"צ ובלוד. נו טוב, ברור שלא האמנתי עד שרמי'ש שלח לי בווטסאפ תמונה של שכבת "שלג" כבדה בתחנת לוד. בימים קשים כאלה מוצאים נחמה גם בשלג לעניים - ברד!

מיכי 10

Member
אכן סיפור! כן, ברד זה שלג לעניים, אבל ברד

שמעי סיפור, מיכל.
היום יצאתי לצלם את עבודתו של צוות המסילאים מקרונית 964 של הרכבת. אי-שם על המסילה בבתיר, בניתוק טוטאלי מכל רשת סלולארית, הגיעה הודעה בקשר הרדיו של הקרונית על שלג כבד בראשל"צ ובלוד. נו טוב, ברור שלא האמנתי עד שרמי'ש שלח לי בווטסאפ תמונה של שכבת "שלג" כבדה בתחנת לוד. בימים קשים כאלה מוצאים נחמה גם בשלג לעניים - ברד!
אכן סיפור! כן, ברד זה שלג לעניים, אבל ברד
רציני, גם הוא משהו...
לפני שנתיים, אני חושבת, ירד כאן ברד בגודל מדהים. גם זה היה מרשים ברמוֹת.
אבל אני לא מבינה למה לא שולחים גם לנו סוף סוף איזה שלג אמיתי. סתם אנחנו קופאים מקור, והשנה יותר מתמיד, וכלום לא יוצא מזה. ):

down under

New member
אתה שקרן אדון ע' הירושלמי

תמונה עדכנית
אתה שקרן אדון ע' הירושלמי
ב-מטר הזה שלך המרחק בין כל מילימטר ומילימטר, הכוונה בין השנתות הוא רק חצי מ"מ ובין כל ס"מ ל-ס"מ יש 9 שנתות בלבד (שגם הם חצי מרחק)...

down under

New member
אביתר, אתה זוכר שלפני שנה או שנתיים

3.7 מילימטר....

למען האמת השלג של ינואר 1968 היה הרבה יותר רציני. העיקר הרכבת הקלה.....אז בינואר 1968 היא נסעה הרבה יותר טוב בשלג...
בשלג באוסלו.....
קנית מספיק חלב?
הסכמת איתי שבחורף שבא מיד אחרי מלחמה גדולה היה שלג יוצא דופן?

ינואר 68' זה בקושי חצי שנה אחרי ששת הימים.
אתה גם כתבת שב-74' היה שלג כבד ויוצא דופן
וכנ"ל ב-82 או 83'.

אפילו חורף סוף 91' תחילת 92' היה שנה לאחר מלחמת המפרץ והסקאדים.

נכון מאוד. ולכן

הסכמת איתי שבחורף שבא מיד אחרי מלחמה גדולה היה שלג יוצא דופן?

ינואר 68' זה בקושי חצי שנה אחרי ששת הימים.
אתה גם כתבת שב-74' היה שלג כבד ויוצא דופן
וכנ"ל ב-82 או 83'.

אפילו חורף סוף 91' תחילת 92' היה שנה לאחר מלחמת המפרץ והסקאדים.
נכון מאוד. ולכן
אם תהיה בצורת קשה, הפתרון הוא מלחמת לבנון שלישית...

זה "בסדר", המלחמה הזו תגיע בכל מקרה

נכון מאוד. ולכן
אם תהיה בצורת קשה, הפתרון הוא מלחמת לבנון שלישית...
עם בצורת, בלי בצורת.
כמובן שלא תהיה זו מלחמת לבנון השלישית אלא השביעית, אבל מי סופר...

מסכים איתך מאה אחוז וילי ! רק שאני מקווה ש

עם בצורת, בלי בצורת.
כמובן שלא תהיה זו מלחמת לבנון השלישית אלא השביעית, אבל מי סופר...
שבפעם הבאה, נדע לספח אלינו לצמיתות שטחים שנשחרר שם... לא מעט מתנחלים ואנשי מצפים בגליל ישמחו...

מבחינה היסטורית בנפרד מהפוליטית

שבפעם הבאה, נדע לספח אלינו לצמיתות שטחים שנשחרר שם... לא מעט מתנחלים ואנשי מצפים בגליל ישמחו...
מבחינה היסטורית בנפרד מהפוליטית
השטח שעד נהר הליטני בדרום לבנון של היום שייך לארץ ישראל הרבה יותר מהגולן למשל.

הגולן היה שטח ישראלי/יהודי בארבע תקופות קצרות יחסית:
1. האימפריה של דוד/שלמה בשנים 990 בערך - 930 בערך לפנה"ס.
2. ממלכת ישראל של המלכים יהואש וירבעם השני בשנים 800 בערך - 770 בערך לפנה"ס.
3. ממלכת החשמונאים של המלכים ינאי, שלומציון ואריסטובולוס השני בשנים 85 בערך - 63 לפנה"ס.
4. הממלכות ההרודיאניות (הורדוס, פיליפוס, אגריפס הראשון והשני) לסירוגין בשנים 30 לפנה"ס בערך - 75 לספירה בערך (נטו כ-70 שנה).

סה"כ נטו כ-180 שנה בהפסקות שהגיעו לעתים למאות שנים.

לעומת זאת, השטח עד הליטני היה ישראלי/יהודי בשתי תקופות ארוכות בהרבה:

1. מהתנחלות שבט נפתלי ואשר עד הכיבוש האשורי בשנים 1200 בערך - 732 לפנה"ס.
2. ממלכת החשמונאים/הורדוס לסירוגין בשנים 103 לפנה"ס - 44 לספירה (נטו כ-100 שנה).

סה"כ כ-570 שנה - פי שלושה ויותר מהשליטה בגולן.

הגליל הצפוני (לצורך העניין) נחתך מהגליל שבשליטת ישראל במסגרת הסכם סייקס פיקו , שנחתם בין שתי מדינות שלא היתה להן שום זכות על השטח ולא היה להם שום מעמד חוקי להכריע את גורלו.

אגב יש מקומות רבים נוספים בישראל (דרום הנגב, איזור פלשת היכן שאני מתגורר, עכו-נהריה) שהיו בשליטה ישראלית/יהודית הרבה פחות זמן מהשטח שעד הליטני.

אבל מבחינה פוליטית קשה לראות את המעצמות מסכימות לשליטה ישראלית בשטח המדינה המלאכותית והמזוייפת "לבנון" שהומצאה ע"י הצרפתים בתחילת המאה ה-20.

מצב
הנושא נעול.
למעלה