שלג ירושלמי וזה...

מצב
הנושא נעול.

easylivin

New member
כן אני יודע, פשוט נזכר בזה בכל פעם

התחממות גלובלית איננה קשורה רק לחום
א) לא בטוח שיש בכלל דבר כזה שנקרא התחממות גלובלית. יש ויכוח בקרב הגיאוגרפים (קלימטולוגיה או מטאורולוגיה הם ענפי משנה של גיאוגרפיה) האם יש או אין
ב) גם התומכים בגישה שאומרת שכן יש התחממות גלובלית טוענים שהחורפים במקביל נעשים קשים וקיצוניים יותר
כן אני יודע, פשוט נזכר בזה בכל פעם
שאני שומע על חורף קר מהרגיל במקום כלשהו בעולם. קראתי על כך שההתחממות אמנם (אמורה להיות) גלובלית, אבל בין ההשלכות האפשריות שלה גם הקצנה מקומית במזג האויר ואף התקררות משמעותית.

זכורה לי למשל ההשערה שלפיה מדינות סקנדינביה עלולות פשוט לקפוא, כי התחממות גלובלית עלולה לשנות באופן קיצוני את הזרמים החמים באוקיינוס האטלנטי, שהודות להם האקלים בצפון נורבגיה הוא מתון יותר מהאקלים היבשתי במוסקבה למשל, שקו הרוחב שלה נמצא 1600 ק"מ דרומה. החורף הנורבגי נעים יותר והקיץ קריר יותר בהשוואה למוסקבה; כתוצאה מהפרעה לזרמי האוקיינוס "החגיגה" עלולה להיגמר באופן דראסטי ומפחיד בפרק זמן קצר של כמה עשורים בלבד. ולקחת איתה את הכלכלה הסקנדינבית המשגשגת.

[הערה: אני ממש לא מבין גדול במזג האויר, פשוט במקרה הזכרת לי כמה דברים.]

מיכי 10

Member
ברור שיותר! אל תצחקו, אבל התקשרתי לירושלמית

תודה דוד! נראה שירד הרבה יותר שלג מאשר ב-2008
בפעם היחידה שראיתי שלג בירושלים זה היה די חלש. נראה שבשנים האחרונות יש יחסית הרבה חורפים מושלגים בהשוואה לשנות ה-90, לא? (מישהו אמר 'התחממות גלובלית'?..)
בת 94, צלולה לגמרי ובעלת זיכרון פנומינלי ומדהים! היא מתגוררת (ועבדה בהדסה הר הצופים ובהדסה עין כרם) בירושלים מאז שעלתה כבחורה צעירה מגרמניה לפני מלחמת העולם השנייה.
ביקשתי לדעת מה שלומה, ואם המעלית בבניין הגבוה והישן נושן שלה תקינה, לשם שינוי, וכנ"ל לגבי ההסקה.
ההסקה כמובן מקולקלת, אז יש לה שני תנורי חשמל קטנים, והיא אופטימית כתמיד. :)

אמרה שאף פעם לא ירד שלג כבד עד כדי כך ובבת אחת בירושלים!
במרפסת היו בשעות הערב המוקדמות כבר 20 ס"מ שלג, ואי אפשר לפתוח את התריס!

amit1270

New member
"זקני צפת לא זוכרים שלג כזה"...

בת 94, צלולה לגמרי ובעלת זיכרון פנומינלי ומדהים! היא מתגוררת (ועבדה בהדסה הר הצופים ובהדסה עין כרם) בירושלים מאז שעלתה כבחורה צעירה מגרמניה לפני מלחמת העולם השנייה.
ביקשתי לדעת מה שלומה, ואם המעלית בבניין הגבוה והישן נושן שלה תקינה, לשם שינוי, וכנ"ל לגבי ההסקה.
ההסקה כמובן מקולקלת, אז יש לה שני תנורי חשמל קטנים, והיא אופטימית כתמיד. :)

אמרה שאף פעם לא ירד שלג כבד עד כדי כך ובבת אחת בירושלים!
במרפסת היו בשעות הערב המוקדמות כבר 20 ס"מ שלג, ואי אפשר לפתוח את התריס!
"אף פעם" - לא לגמרי מדויק. היו לא מעט אירועי שלג דרמטיים שהניבו עשרות סנטימטרים של שלג "בבת אחת". בדצמבר (ועוד בחציו הראשון) עוד לא היה כזה.

מיכי 10

Member
יתכן שלזה היא התכוונה. אני לא יודעת. :)

"אף פעם" - לא לגמרי מדויק. היו לא מעט אירועי שלג דרמטיים שהניבו עשרות סנטימטרים של שלג "בבת אחת". בדצמבר (ועוד בחציו הראשון) עוד לא היה כזה.
יתכן שלזה היא התכוונה. אני לא יודעת. :)

raminec

New member
תודה דויד, תמונות מצויינות

שלג ירושלמי וזה...

אם כבר שלג ויום חופש כתוצאה מזה אז צריך לקחת מצלמה ולצאת לעבוד בשבילכם, לא?
חשבתי לנסוע ברכבת למרכז העיר, כבשנה שעברה.
מפתיע לראות, שוב, את החפיפניקיות של החשיבה בתכנון הקו. רקלת אמורה להיות כלי אידיאלי לנסיעה במז"א מושלג. איך לא חשבו על מצב שבו הטמפ' צונחת אל מתחת לאפס?!

davidfainshtein

Member
מנהל
הבעיה חמורה יותר:

מפתיע לראות, שוב, את החפיפניקיות של החשיבה בתכנון הקו. רקלת אמורה להיות כלי אידיאלי לנסיעה במז"א מושלג. איך לא חשבו על מצב שבו הטמפ' צונחת אל מתחת לאפס?!
הבעיה חמורה יותר:
צוותי ההפעלה בשטח חסרי הבנה בסיסית ביותר בתפעול רכבות וטכנולוגיות העבודה. זה חל על נהגים, בקרים ב-OCC, אנשי תחזוקה וכו'. היום הייתה דוגמה קלסית. הבקר פחד לקחת אחריות להעברת רכבות ללא איתות, אנשי התחזוקה פחדו להפעיל את המבער כי לא הבינו נכון את ההוראות ששלח להם אתמול במייל מהנדס החברה וכו'...

Rubim88

New member

הבעיה חמורה יותר:
צוותי ההפעלה בשטח חסרי הבנה בסיסית ביותר בתפעול רכבות וטכנולוגיות העבודה. זה חל על נהגים, בקרים ב-OCC, אנשי תחזוקה וכו'. היום הייתה דוגמה קלסית. הבקר פחד לקחת אחריות להעברת רכבות ללא איתות, אנשי התחזוקה פחדו להפעיל את המבער כי לא הבינו נכון את ההוראות ששלח להם אתמול במייל מהנדס החברה וכו'...

הכל מתחיל ונגמר בידע והכשרה מקצועית , שרחוקים שנות אור מלהיות מפותחים בארץ -כולל ברמה האקדמית עקב הזנחת התחום.

בועז ל

New member
ירון רביד חייב לגלוש אל השרשור הזה

שלג ירושלמי וזה...

אם כבר שלג ויום חופש כתוצאה מזה אז צריך לקחת מצלמה ולצאת לעבוד בשבילכם, לא?
חשבתי לנסוע ברכבת למרכז העיר, כבשנה שעברה.
מצפה לו כאן מועמד פוטנציאלי איכותי, לעבודה בחברה שאותה הוא מנהל.
תודה רבה על השרשור הלבן, כבוד הרב! קבל שי צנוע על החשבון באדיבות "דנה הנדסה".

davidfainshtein

Member
מנהל
צריך אומץ כדי לעלות למנוף

צריך אומץ כדי לעלות למנוף
בקור הזה.

davidfainshtein

Member
מנהל
אה ואני מחכה להזמנה

אה ואני מחכה להזמנה
לקבוצת התמיכה הסודית.

הכישלון הנורא של הרק"ל היום מוכיח

שמישהו שם פישל בענק ! הרק"ל לא פעלה במשך שעות רבות, נתקעה, היתה צפופה בטירוף ולא עמדה בציפיות של גובה שלג של 3 ס"מ.....בקיצור כישלון אדיר !
מניסיוני בעת שהייתי בצפון בריטניה בשלהי שנות ה-90, ואתם יודעים שאני אוהב להיות בבריטניה במיוחד בחודשים ינואר ו-פברואר, פעלה שם הרק"ל המקומית גם בעת שגובה השלג היה 40 ס"מ ואף יותר. כך שאף אחד בסיטי-פס לא יכול לתרץ את חוסר האפישנסי הנוראי ששרר שם היום. יש עם מה להשוות באירופה. אלה הן התגובות שקיבלתי היום מעשרות נוסעים. אני ניסיתי לעלות לרק"ל, אלא שאז התברר שהיא אינה פועלת ואיש לא ידע לומר מתי היא תגיע. כמובן ששוב הוכחה הטענה שהשימוש ברכב פרטי עדיף על הכל, כולל ימי שלג. לי יש ג'יפ וגם שרשראות לצמיגים, כך שבאמת היה הרבה יותר קל להסתדר עם רכב פרטי היום כאן בירושלים והשד בכלל לא היה נורא. אין ספק שגם ביום מושלג, עדיפה ההתניידות ברכב פרטי בירושלים. הגעתי לשדרות הרצל 64 עם הג'יפ בדקות ספורות - דבר שגם בקייץ הרק"ל אינה מסוגלת לו. בקיצור: הכישלון של הרק"ל הוא 365 ימים בשנה....

amit1270

New member
היה הרבה יותר מ-3 ס"מ

שמישהו שם פישל בענק ! הרק"ל לא פעלה במשך שעות רבות, נתקעה, היתה צפופה בטירוף ולא עמדה בציפיות של גובה שלג של 3 ס"מ.....בקיצור כישלון אדיר !
מניסיוני בעת שהייתי בצפון בריטניה בשלהי שנות ה-90, ואתם יודעים שאני אוהב להיות בבריטניה במיוחד בחודשים ינואר ו-פברואר, פעלה שם הרק"ל המקומית גם בעת שגובה השלג היה 40 ס"מ ואף יותר. כך שאף אחד בסיטי-פס לא יכול לתרץ את חוסר האפישנסי הנוראי ששרר שם היום. יש עם מה להשוות באירופה. אלה הן התגובות שקיבלתי היום מעשרות נוסעים. אני ניסיתי לעלות לרק"ל, אלא שאז התברר שהיא אינה פועלת ואיש לא ידע לומר מתי היא תגיע. כמובן ששוב הוכחה הטענה שהשימוש ברכב פרטי עדיף על הכל, כולל ימי שלג. לי יש ג'יפ וגם שרשראות לצמיגים, כך שבאמת היה הרבה יותר קל להסתדר עם רכב פרטי היום כאן בירושלים והשד בכלל לא היה נורא. אין ספק שגם ביום מושלג, עדיפה ההתניידות ברכב פרטי בירושלים. הגעתי לשדרות הרצל 64 עם הג'יפ בדקות ספורות - דבר שגם בקייץ הרק"ל אינה מסוגלת לו. בקיצור: הכישלון של הרק"ל הוא 365 ימים בשנה....
היה הרבה יותר מ-3 ס"מ
וזה לא השלג הראשון של הרק"ל הירושלמית.

אני לא מקבל את ההערכה שלך

היה הרבה יותר מ-3 ס"מ
וזה לא השלג הראשון של הרק"ל הירושלמית.
גם עכשיו אין יותר משלושה ארבעה ס"מ למרות שנדמה שיש הרבה יותר. אני חוזר כרגע מהגג העליון. מקסימום 4 ס"מ בזיאדה. גם ב40 ס"מ גובה שלג, הרק"ל אמורה לנסוע חלק. התירוץ של רכב פרטי עמד על המסילה הוא תירוץ. או שבעצם הוא מראה עד כמה הכלי הזה לא יעיל. אתה יכול להמשיך ולהתלהב ממנה אך אני בשלי לאור המשך ההוכחות שאני מקבל בלי להתאמץ כהוא זה אודות חוסר היעילות שלה גם בקייץ וגם בחורף. או שמא אבוא בטענות למי שתכנן את המסלול האדום שמתחיל בשום מקום, עובר במקומות שפג זוהרם ומגיע לשום מקום תוך שהמסלול מחטיא את הנקודות החשובות בעיר. התירוץ העלוב של "יש יותר בתי קפה במע"ר הישן" לא קשור בכלל לרק"ל. כך קורה בכל מקום אותו הופכים למדרחוב, שהרי יש צורך ולחץ גדול למלא את החללים החדשים....מה רצית שיפתחו ברחוב יפו? נגרייה? מעיין-שטוב 2 ? מוסכים? וכל זה ייפגע בעתיד עוד יותר כאשר יאושר (ואם יאושר) לאנשי בית צפפא לפתוח על שטחם את הקניון שהם רוצים. הם בחמולת עליאן השולטת בכפר משחקים ברעיון לפתוח את הקניון הגדול בישראל. כסף יש להם כמו פתיתי השלג שכרגע באויר. הבעיה היא שקניון בית צפפא יחסל סופית את יתר הקניונים הקיימים, הן במבחר ובהיצע, הן בדרכי הגישה, הן במחירים וכמובן שבאיכות המוצרים. אין לי מושג אם התכנית תצא אי פעם לפועל (קרקע יש להם בשפע) אך אם היא תקרום עור וגידים, זו תהיה מכת מוות למע"ר הישן שלך ברחוב יפו וברחוב המלך ג'ורג' החמישי. אתה מתלהב מהרק"ל רק משום שהיא עוברת בסמוך מאוד לבית שלך. אילו היית גר במרחק כמוני מהמסילה, לא היית משתין לכיוון שלה. לילה טוב וחמים במידת האפשר. אביה.

amit1270

New member
אל תקבל. אני ראיתי ואני יודע.

גם עכשיו אין יותר משלושה ארבעה ס"מ למרות שנדמה שיש הרבה יותר. אני חוזר כרגע מהגג העליון. מקסימום 4 ס"מ בזיאדה. גם ב40 ס"מ גובה שלג, הרק"ל אמורה לנסוע חלק. התירוץ של רכב פרטי עמד על המסילה הוא תירוץ. או שבעצם הוא מראה עד כמה הכלי הזה לא יעיל. אתה יכול להמשיך ולהתלהב ממנה אך אני בשלי לאור המשך ההוכחות שאני מקבל בלי להתאמץ כהוא זה אודות חוסר היעילות שלה גם בקייץ וגם בחורף. או שמא אבוא בטענות למי שתכנן את המסלול האדום שמתחיל בשום מקום, עובר במקומות שפג זוהרם ומגיע לשום מקום תוך שהמסלול מחטיא את הנקודות החשובות בעיר. התירוץ העלוב של "יש יותר בתי קפה במע"ר הישן" לא קשור בכלל לרק"ל. כך קורה בכל מקום אותו הופכים למדרחוב, שהרי יש צורך ולחץ גדול למלא את החללים החדשים....מה רצית שיפתחו ברחוב יפו? נגרייה? מעיין-שטוב 2 ? מוסכים? וכל זה ייפגע בעתיד עוד יותר כאשר יאושר (ואם יאושר) לאנשי בית צפפא לפתוח על שטחם את הקניון שהם רוצים. הם בחמולת עליאן השולטת בכפר משחקים ברעיון לפתוח את הקניון הגדול בישראל. כסף יש להם כמו פתיתי השלג שכרגע באויר. הבעיה היא שקניון בית צפפא יחסל סופית את יתר הקניונים הקיימים, הן במבחר ובהיצע, הן בדרכי הגישה, הן במחירים וכמובן שבאיכות המוצרים. אין לי מושג אם התכנית תצא אי פעם לפועל (קרקע יש להם בשפע) אך אם היא תקרום עור וגידים, זו תהיה מכת מוות למע"ר הישן שלך ברחוב יפו וברחוב המלך ג'ורג' החמישי. אתה מתלהב מהרק"ל רק משום שהיא עוברת בסמוך מאוד לבית שלך. אילו היית גר במרחק כמוני מהמסילה, לא היית משתין לכיוון שלה. לילה טוב וחמים במידת האפשר. אביה.

אתה צריך משקפיים? אתמול בערב גובה השלג

לא עבר 4 ס"מ. הבוקר 37 ס"מ. גם הבוקר יכלה הרכבת הקלה לתפקד כרגיל אם היו שם אנשים שיודעים איך מפעילים רכבת קלה בשלג. באנגליה מה שיש לנו כרגע בחוץ בירושלים זה בקושי סתיו. גם אני הייתי תקופות ארוכות בטמפרטורות של מינוס 20 עם 70 ס"מ גובה שלג ורכבות קלות פעלו. פה אנשים מפונקים או חסרי יכולת. ברוסיה במזג אויר כזה הכל פועל.

amit1270

New member
לא דובר על אתמול בערב

לא עבר 4 ס"מ. הבוקר 37 ס"מ. גם הבוקר יכלה הרכבת הקלה לתפקד כרגיל אם היו שם אנשים שיודעים איך מפעילים רכבת קלה בשלג. באנגליה מה שיש לנו כרגע בחוץ בירושלים זה בקושי סתיו. גם אני הייתי תקופות ארוכות בטמפרטורות של מינוס 20 עם 70 ס"מ גובה שלג ורכבות קלות פעלו. פה אנשים מפונקים או חסרי יכולת. ברוסיה במזג אויר כזה הכל פועל.
לא דובר על אתמול בערב
אלא על 12 בצהריים, לפני ההפוגה. אני מדדתי כ-10 ס"מ.

אכן 10 ס"מ...... של גלידה ב-אלדו בקניון מלחה.

לא דובר על אתמול בערב
אלא על 12 בצהריים, לפני ההפוגה. אני מדדתי כ-10 ס"מ.
אכן 10 ס"מ...... של גלידה ב-אלדו בקניון מלחה.
נשארו עצים ליד הבית שלך?
בדקת שלאנג'ל יש מספיק קמח?
בדקת שלברמן יש מספיק קמח?
העיקר תנובה.....עזבו את רוממה והשאירו את ירושלים בלי חלב.....
בדקת שהדרך ממחלבת תנובה רחובות פתוחה עד לבית הכרם?
איזה מזל שאצלנו שותים רק חלב יוטבתה מועשר בקנקלים. הקטע הוא שהדוסים לא קונים אותו כי הוא יקר (17.03 או 17.06 ש"ח לקנקל) אז ביוטבתה הם לא נוגעים ב-"יש".
אחותה של אשתי נתקעה בלי חלב. לא נורא: ממש "עצוב" לי עליה - נתתי לה רעיון "מבריק": שלחתי אותה לאסוף שלג בפסגת זאב - שם היא גרה עם האייטמים שלה - להכניס את השלג לקומקום חשמלי ולהפשיר אותו כדי שלפחות יהיו לה מים... אני מקוה בשבילה שהיא תדע איך עושים את זה. אתה יודע - היא לא כזאת שתופסת מהר......

מצב
הנושא נעול.
למעלה